Jump to content
mango123

Kõhnaks

Recommended Posts

Palun lugege veelkord selle teema esimest postitust!

Nii / (kerge paus) / ja nüüd vastake, mida õpetliku on viimastest postitustest naiste anoreksiast 14 aastasele poisile kes tahab kaalust alla saada? :lol:

Parimatele vastajatele auhinnad!

Kes tahab kaalust alla saada põhimõtteliselt näljutamisega! Arvad, et sugu muudab siin midagi?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kuulge, endised anorektikud, mismoodi te terveks saite? Küsimus lähtub sellest, et anoreksia on ennekõike ikkagi psühholoogiline probleem. Kuidas teil see mõttemaailm muutus?

Mina vist päris endiseks anorektikuks ei kvalifitseeru. Mul hakkas lihtsalt hirm, kui toit enam sees ei püsinud. Ema ja mehe toetavat ning nõuandvat osa on siin muidugi võimatu ülehinnata.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma ei saa aru, miks ema ei taha toitumiskava osta?

Eks raha pole praegusel ajal kellegil palju, aga see väike investeering oma tervisesse poleks üldse paha mõte.

Äkki proovid emaga ikka veel rääkida, sest tervist tuleb ikka hoida mitte hävitada!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere!

Olen 14a poiss ja sooviks kaalus alla võtta. Pikk olen 161,5 ja kaalun 74kg kehamassi indeks 29,2, toitumiskava ei ole nõus ema ostma, nii siis ma pöördu Teie poole inimesed, sooviks teada kõike mida tuleks teha, et kaalust alla võtta, mida süüa hommikul,lõunal,õhtul , peale trenni. Praegu käin jooksmas, ujumas ja vahepeal ka jõusaali. Kõik info on tere tulnud :lol:

SPORTLASTE TOITUMINE

Koostanud Mehis Viru

Tartu Ülikooli kiirus- ja jõualade didaktika dotsent

Paljud noored sportlased on kindlasti kokku puutunud kehakaalu regulatsiooni ja vähendamise probleemidega. Rusikareegel on, et kestvad toitumisekstreemsused nagu kehakaalu järsk langetamine on aga lõppkokkuvõttes tervisele alati kahjulikud ja ohtlikud, seda eriti noorte seas, kus võivad häiruda ka kasvuprotsessid. Suhteliselt lühikese ajaga on võimalik oma kehakaalu tublisti vähendada piirates joomist ja söömist ning aktiveerides higistamist (saun, treenimine kuumas keskkonnas ja rohke riietusega), kuid see langus tuleb organismi süsivesiku (glükogeeni) ja vedeliku varude arvelt, mis halvendab sportlikku saavutusvõimet. Pikemaajalisem selline kaalu langetamine viib lihasmassi vähenemisele, mille tõttu vähenevad ka sportlase jõud ja võimsus.

Lahenduseks siin (kui tõesti on vaja kehakaalu langetada) on pikemaajaline kaalu langetamine, mille aluseks on kehalise aktiivsuse tõstmine koos mõõduka toitumise piiramisega. Organismi energiakulu kehalise aktiivsuse näol peab ületama toiduga saadava energia – tuleb tekitada negatiivne energiabilanss.

http://www.ut.ee/tervis/aastateema/artikli...ortlasetoit.htm

Toitumine erineva füüsilise aktiivsuse korral

Raivo Vokk

Tallinna Tehnikaülikooli Toiduainete Instituudi juhataja, toiduteaduseõppetooli juhataja, professor

http://www.fiile.ee/index.php?option=com_c...26&Itemid=9

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Samuil,

Oleneb kui palju seda joomist piirata. Tugeva janutundeni ei tohiks ikka asjal lasta minna.

Tarbida kuni 1 liiter jooki tunnis. Parimaks peetakse iga 10-15 minuti järel 150-200 ml jooki. Janutunnet peaks eirama st peaks jooma ka siis kui ei tunne janu, sest kui on janu siis on toimunud juba oluline vedelikukaotus.

Nohh võib öelda, et ma pole varem iial nii palju söönud, aga tean millal, mida ja mis vahekorras tarbida. See, et võistlejad dieedi ajal lausa nälgivad, ei pea kindlasti paika- lihas vajab ju toitu!

Tohib küsida, kui palju on palju? Mitu korda sa sööd, et juurde ei võta? Sul on nii kena vorm!

Muudetud kasutaja alessandro poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
T2nud, Annika!

V2ga ilusaid postitusi oled sa siia teemasse teinud. Nii sygavas anoreksia augus ei ole vist keegi teine meie seast olnud st meil puudub omal nahal kogetu teadvustamine.

Ma loodan, et ka tydrukud "2rkavad yles".

Okei, mõtlemine on anorektiku oma ehk tõesti, aga välimus räägib nagu ma sööksin teki all, mida ma aga ei tee. Anoreksia tunneb ära tegelikult paljudel kehakaalu järgi. Olgu inimene võib-olla looduse poolt peenike, siis räägitakse, et näe, see on anorektik.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×