Jump to content
mango123

Kõhnaks

Recommended Posts

No näete siis, ega ikka ei saa valida kõike kolme, vähemalt täiel määral mitte. Mis on kasulik ja hea maitsega, pole odav. Mis on odav ja kasulik pole just eriti maitsev jne.

Ma loen küll muud välja. Kui tahta ja viitsida, siis saab toituda odavalt, tervislikult ja maitsvalt.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
See ON anorektiku toitumine, muide. Palju õnne!

Mis seal jõulu ajal nii tähtis, et peaksid oma tervisega niivõrd suures ulatuses riskeerima? Paralleelselt võid hakata juba raha koguma, et arstikulusid kinni maksta, mida sa sellise toitumise juures õige pea vajama hakkad- hormoonravi "päevade" tagasitekitamiseks, hambaravi... Kõige varem vast märkad, kuidas juukseid hakkab peotäite kaupa maha kukkuma- need taastuvad, muide, mitme aastaga alles. Kas sul kahju ei ole sellest?

Ma võin sulle siin õhtuni jutustada, mida anoreksia enaga kaasa toob, tahad? Oluline on see, et sa mõistaksid, mis väärtused on tervislikul toitumisel ja mõistusega tehtud treeningul, aga mitte nälgimisel.

T2nud, Annika!

V2ga ilusaid postitusi oled sa siia teemasse teinud. Nii sygavas anoreksia augus ei ole vist keegi teine meie seast olnud st meil puudub omal nahal kogetu teadvustamine.

Ma loodan, et ka tydrukud "2rkavad yles".

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
maitsvaks saab toitu alati ise teha.

Absoluutselt nõus.

Kogu isikliku kaalulangetamise ajal ei söönud ühtegi päeva mingit maitsetut - või veel hullem,ilge maitsega - löga.

Ja ausalt öeldes;kui on tegemist suure kaalulangetamisega,siis teistmoodi ei olegi see võimalik kui et toit on maitsev.

Asi võtab aega ju kuid ja kogu see aeg mingit jälkust näost sisse ajada ...

nomaitea ... :huh:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
T2nud, Annika!

V2ga ilusaid postitusi oled sa siia teemasse teinud. Nii sygavas anoreksia augus ei ole vist keegi teine meie seast olnud st meil puudub omal nahal kogetu teadvustamine.

Ma loodan, et ka tydrukud "2rkavad yles".

Tead Aile, oleks mul tol ajal olnud keegi kõrval, kes oleks sama läbi elanud, oleksin vb kiiremini mõistuse pähe võtnud. See, et kurjad arstitädid sööma sunnivad ja õiendavad, et vaata mihuke kole ja kondine sa välja näed- see kahjuks ei aita. Eesti on vist veel liialt "noor " ja kogenematu selliste probleemide suhtes. Haige ise mõtleb neid noomitusi kuulde ainult seda, et ahh mis nemad lollid ka teavad, ma tean ise kui paks ma olen ja kui palju ma pean sööma. Tegelikkus on aga midagi muud!

Ma loodan, et oma piltidega saan olla kellegile nö elavaks eeskujuks selle kohta, mida saavutav lihtsalt nälgimisega (väga levinud kahjuks naiste seas) ja mida saavutab trenni ning toitumisega. Eks see meie lavaline vorm ole ka üks paraja ekstreemsuse tulemus, aga see selleks- keegi meist ei söö ju ka sel ajal 2 õuna või 150 gr kodujuustu päevas ja kogu lugu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tead Aile, oleks mul tol ajal olnud keegi kõrval, kes oleks sama läbi elanud, oleksin vb kiiremini mõistuse pähe võtnud. See, et kurjad arstitädid sööma sunnivad ja õiendavad, et vaata mihuke kole ja kondine sa välja näed- see kahjuks ei aita. Eesti on vist veel liialt "noor " ja kogenematu selliste probleemide suhtes. Haige ise mõtleb neid noomitusi kuulde ainult seda, et ahh mis nemad lollid ka teavad, ma tean ise kui paks ma olen ja kui palju ma pean sööma. Tegelikkus on aga midagi muud!

Ma loodan, et oma piltidega saan olla kellegile nö elavaks eeskujuks selle kohta, mida saavutav lihtsalt nälgimisega (väga levinud kahjuks naiste seas) ja mida saavutab trenni ning toitumisega. Eks see meie lavaline vorm ole ka üks paraja ekstreemsuse tulemus, aga see selleks- keegi meist ei söö ju ka sel ajal 2 õuna või 150 gr kodujuustu päevas ja kogu lugu.

Eks sellest haigusest väljatulek on väga raske. Sinu võistlusvorm on ideaalne. Kas sa sööd nüüd lausa 5-6x päevas ja rohkelt valku, et nii kaunis oled?

Igatahes tubli, et oled käinud läbi raske tee.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Eks sellest haigusest väljatulek on väga raske. Sinu võistlusvorm on ideaalne. Kas sa sööd nüüd lausa 5-6x päevas ja rohkelt valku, et nii kaunis oled?

Igatahes tubli, et oled käinud läbi raske tee.

Nohh võib öelda, et ma pole varem iial nii palju söönud, aga tean millal, mida ja mis vahekorras tarbida. See, et võistlejad dieedi ajal lausa nälgivad, ei pea kindlasti paika- lihas vajab ju toitu!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Eks sellest haigusest väljatulek on väga raske. Sinu võistlusvorm on ideaalne. Kas sa sööd nüüd lausa 5-6x päevas ja rohkelt valku, et nii kaunis oled?

Igatahes tubli, et oled käinud läbi raske tee.

T6esti tubli!

Minu kogemus n2itab, et anoreksia puhul ei tohiks me l2htuda vaid kehamassiindeksist.

Annika! Kui sina reastaksid need ohum2rgid, millest alates peaks midagi ette v6tma, ennast taastama hakkama, milline oleks see tunnusm2rkide j2rjestus?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Nohh võib öelda, et ma pole varem iial nii palju söönud, aga tean millal, mida ja mis vahekorras tarbida. See, et võistlejad dieedi ajal lausa nälgivad, ei pea kindlasti paika- lihas vajab ju toitu!

Ei nälgi, kuid olen ju lugenud ise, et saab kiirelt võistluseks valmistuda ka 1 kg päevas langetades. On see siis tõde või, pole kogenud. Internetist leidsin veel, et Ott Kiivikas ütles, et kui vaja ruttu alla võtta, siis tuleb süüa maitsetut, soolavaba ja tahket toitu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ei nälgi, kuid olen ju lugenud ise, et saab kiirelt võistluseks valmistuda ka 1 kg päevas langetades. On see siis tõde või, pole kogenud. Internetist leidsin veel, et Ott Kiivikas ütles, et kui vaja ruttu alla võtta, siis tuleb süüa maitsetut, soolavaba ja tahket toitu.

Ma olen k6ik oma v6istlemised peesse pannud soolaga manipuleerides. Loeb pilt, mitte number.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
No aga vähem süües saab ka nädal aega nälgides tubli 10 kg kergemaks. Miks siis minu toitumisnäitega peaks terve aasta ootama? Siis olen surnud juba vist, piirduks selle aasta jõuludega, kuna tõesti olen praegu vaid kaalunumbris kinni.

Sa võid ju kaalu jälgida, kuid patt on sootuks ära nälgida.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
T6esti tubli!

Minu kogemus n2itab, et anoreksia puhul ei tohiks me l2htuda vaid kehamassiindeksist.

Annika! Kui sina reastaksid need ohum2rgid, millest alates peaks midagi ette v6tma, ennast taastama hakkama, milline oleks see tunnusm2rkide j2rjestus?

Esimesena hakkaski mul parukat pudenema. Ikka kohe nii et tuttide kaupa jäi pihku (mul olid ka siis muide umbes vööpikkused juuksed.....alles jäi hale pisike rotisaba, mille lõpuks lõikasin õlapikkuseks, et väga imelik ei tunduks, ja kandsin krunnis, et näha poleks kui vähe juukseid mul on). Aga nii kui hakkasin uuesti regulaarselt sööma, oli kohe näha, kuidas hakkas pisikese juukseid juurde kasvama. Juustega on siiani veidike probleeme, nõuavad üsna suurt poputamist, õlisid, maske, keereme jne.

Nahk hakkab ka üsna kiiresti kuivama. Mul oli ja on seganahk, st ka ikka mõni vinn vahel. Anorexia ajal oli nahk kuiv ja ei ühtki vinni. Vananemine toimus sel ajal ka loomulikult kiiremini- kortsud silmanurkadesse jne. Praegu on ka naha eest hoolitsemine mulle üsna tähtis, eelistan võimalikult naturaalseid tooteid ja õlisid (Decleor, Puhas Loodus, JOIK, kehale samuti kas miski tugemav toitekreem või hooldusõli), et seda tehtud kahju kuidagi korvata.

Hammastega läheb kauem aega, ka päevade ärajäämine toimub teatud % kaost kehakaalu suhtes. Hammaste kahjustused on pöördumatud, see tähendab, et ravida saab ainult arst, ja olenevalt kahjustustest tuleb katta neid regulaarselt edaspidi kas lakiga või siis lasta üldse ära kroonida. Kergemate kahjustuste puhul saate lihtsalt kõvasti auke lappida. Mina maadlesin peale seda aastaid hammaste ülitundlikkusega, mis tulenes hambavaaba kahjustustest. Hambad kartsid isegi pesu ja õhku (tegin suu lahti, et rääkida ja valus oli). Peale korduvat lakkimist, korralikku ravi ja põhjalikku rahakotipuistamist on nüüdseks, 11 aastat hiljem, kõik ok.

Ehk esmane tunnus, ma pakun on juuksed! Kui juba juukseid lendab, siis peaks hakkama tõsiselt mõtlema, mis puudu on. Seejärel nahakuivus. Sinna juurde ka muidugi meeleolumuutused- algul suhteliselt närviline, hiljem loid.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ei nälgi, kuid olen ju lugenud ise, et saab kiirelt võistluseks valmistuda ka 1 kg päevas langetades. On see siis tõde või, pole kogenud. Internetist leidsin veel, et Ott Kiivikas ütles, et kui vaja ruttu alla võtta, siis tuleb süüa maitsetut, soolavaba ja tahket toitu.

Naisi bodyfitnessis ei kaaluta! Seega ei pea me mahtuma mingisse kindlasse kategooriasse. Me ei istu seega kuskil saunas või vannis tundide kaupa, et paar kilokest paaniliselt alla saada. Pilt loeb.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Naisi bodyfitnessis ei kaaluta! Seega ei pea me mahtuma mingisse kindlasse kategooriasse. Me ei istu seega kuskil saunas või vannis tundide kaupa, et paar kilokest paaniliselt alla saada. Pilt loeb.

Mina lugesin meesterahva lugu. Siingi on mitmeid teemasid, kus keegi ütleb, et aidake, kohe on võistlus, vaja 5 kg alla saada. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mina lugesin meesterahva lugu. Siingi on mitmeid teemasid, kus keegi ütleb, et aidake, kohe on võistlus, vaja 5 kg alla saada. :)

Lihast täidab suures osas vesi- kes tahaks laval välja näha nagu tühjakspigistatud sidrun?

Kui on tegu maadluse, poksi vms-ga, kus vaja samuti kindlasse kategooriasse end pigistada, misjuures välimus pole üldse tähtis, siis palun, laske käia :D Need abivajajad, kel "kohe 5 kg alla vaja saada", pole kindlasti kulturistid, kel lava ootamas...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Lihast täidab suures osas vesi- kes tahaks laval välja näha nagu tühjakspigistatud sidrun?

Kui on tegu maadluse, poksi vms-ga, kus vaja samuti kindlasse kategooriasse end pigistada, misjuures välimus pole üldse tähtis, siis palun, laske käia :) Need abivajajad, kel "kohe 5 kg alla vaja saada", pole kindlasti kulturistid, kel lava ootamas...

Jah... ja kui veel tegeleda yhe siinse myydi kummutamisega, siis... Mida suurem on teie lihasmass, seda suurem on teie keha veesisaldus, mida suurem on teie rasva mass, seda v2iksem on teie keha veesisaldus.

Siin tuleks erisatada ainult lokaalseid p6letikulistest protsessidest p6hjustatud turseid (vale toitumine).

Mida suurem on raku veesisaldus, seda aktiivsem ta on. Imikute veesisaldus on suurim...vananedes see v2heneb ehk siis...me kuivame kokku. :D

Minu enda kogemus anoreksiaga aga... Juuksed mul veel pysisid peas, kuid menstruatsioon kadus. Kui teil on yks tunnus juba kurnatusest olemas, v6tke midagi kiiresti ette. Anoreksiat diagnoositakse, kui teil puuduvad p2evad rohkem kui kolm kuud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minu nälgimise lugu oli pisut teistsugune. Sai see samuti algusel umbes 150 grammi toorsalatit ja samapalju kodujuustust menüüst. Aktiivne õppeperiood aitas ka kaasa, lasin raamatu taga tühja kõhu tunde mööda ja voilaa, õite pea polnudki enam isu. Käed värisesid ja suu haises, aga no selliste pisikeste iluvigadega ju harjub. Hetk, kus magu enam toitu vastu ei võtnud (oksendasin iga ampsu välja) jõudis minuni kiiremini kui juuste väljalangemine või päevade kadumine. Tänan siinkohal oma ema, kes mu kiirelt liistule oskas tõmmata ning sammhaaval sundsöömist rakendas. Oi neid kõhuvalusid siis, kui amps makku jõudis..... :) See oli asja juures minu jaoks kõige raskem - sundida ennast sööma kui see teeb jubedat füüsilist valu.

Muudetud kasutaja hehee poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Minu nälgimise lugu oli pisut teistsugune. Sai see samuti algusel umbes 150 grammi toorsalatit ja samapalju kodujuustust menüüst. Aktiivne õppeperiood aitas ka kaasa, lasin raamatu taga tühja kõhu tunde mööda ja voilaa, õite pea polnudki enam isu. Käed värisesid ja suu haises, aga no selliste pisikeste iluvigadega ju harjub. Hetk, kus magu enam toitu vastu ei võtnud (oksendasin iga ampsu välja) jõudis minuni kiiremini kui juuste väljalangemine või päevade kadumine. Tänan siinkohal oma ema, kes mu kiirelt liistule oskas tõmmata ning sammhaaval sundsöömist rakendas. Oi neid kõhuvalusid siis, kui amps makku jõudis..... :lol: See oli asja juures minu jaoks kõige raskem - sundida ennast sööma kui see teeb jubedat füüsilist valu.

Kõhuvalud võivad jah tekkida rikutud maost.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Toit ei püsinud mul sees veel mitu aastat peale tervenemist. Olin võimeline kerge vaevaga selle tagasi oksendama, oskan seda siiani muide teha :lol: (ei käi muide nii et näpud kurku)

Päevi polnud üle 2 aasta. Kui lõpuks Tartu naistekliinikusse jõudsin, siis ultraheli näitas mingeid muutusi emakas, mõõdeti seda igatepidi jne, sain hormoonravi ka peale. Aga ega mulle suurt põhjalikumalt ei räägitud küll, öeldi ainult, et hakka sööma, muidu sured ära ja punkt.

Selles wikipeedia lingis toodud ravimeetodeid ei kasutatud kumbagi, ei antidepressante ega mingit psühholoogi abi kah. Tegelikult oleks perearst pidanud ju kuskile edasi suunama, kui lihtsalt sõrme vibutama ja vaatama mind kui mingit totakat...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

NAISSPORTLASTE TREENING, TOITUMINE JA TERVISEPROBLEEMID

Luule Medijainen, Vahur Ööpik

Spordi, eelkõige tippspordi areng on aga esile toonud rea spetsiifiliselt naissportlaste ja nende toitumise ning tervisega seonduvaid probleeme. Viimastest on suurimat tähelepanu pälvinud toitumishäired, amenorröa ja osteoporoos. Uusimas teaduskirjanduses on nende omavahel tihedas seoses olevate ja sageli koos ilmnevate tervisehäirete kohta ühise nimetajana kasutusele võetud termin “naissportlase triaad” (ingl. k. “female athlete triad”)

http://www.ut.ee/tervis/aastateema/artiklid/naissport.htm

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Palun lugege veelkord selle teema esimest postitust!

Nii / (kerge paus) / ja nüüd vastake, mida õpetliku on viimastest postitustest naiste anoreksiast 14 aastasele poisile kes tahab kaalust alla saada? :lol:

Parimatele vastajatele auhinnad!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×