Jump to content
Lexusl

Kumba eelistad ???

Recommended Posts

Niisiiis tekkis selline küsimus.

Ja mis on nende variantide tulemuste erisused?

Oleneb suurelt harjutusest aga korralik vorm on ikkagi selleks et võimalikult palju välistada muude lihaste kaasa aitamist ning vigastuste vältimist.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Keskmisest suurema raskusega, suhteliselt plahvatuslikult, samas üsnagi puhtalt. Mõtetult aegasel sooritusel ei näe mõtet, kuna nii jäävad ka liigutused aeglaseks, ei ole teps mitte funktsionaalne :) Praktiliselt igal spordialal on plahvatuslik jõud vajalik tegelikult

Muudetud kasutaja matti poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

suhteliselt suure raskusega enda kohta ja võimalikult puhtalt.

Naljakas on vaadata inimesi kes surudes väänlevad all ja liigutavad jalgu.

Parem treeni veits tehnikalt ja harjuta suurte raskustega ka korralikult suruma. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Keskmisest suurema raskusega, suhteliselt plahvatuslikult, samas üsnagi puhtalt. Mõtetult aegasel sooritusel ei näe mõtet, kuna nii jäävad ka liigutused aeglaseks, ei ole teps mitte funktsionaalne ;) Praktiliselt igal spordialal on plahvatuslik jõud vajalik tegelikult

Täpselt sama siin :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Miks see küsimus üldse mulle pähe tuli, no eks ikka selle kurikuulsa "seistes kangiga käte kõverdamine" harjutuse pärast.

On ikka väga valus ja naljakas vaadata neid tegelasi, kes niimoodi teevad, kus selg on nagu vinna tõmmatud vibu. ;):)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Oleneb suurelt harjutusest aga korralik vorm on ikkagi selleks et võimalikult palju välistada muude lihaste kaasa aitamist ning vigastuste vältimist.

Selle päris nõus ei ole, et "välistada muude lihaste kaasamist". Oleneb muidugi harjutusest, isoleeritud harjutuse puhul võib see isegi õige olla. Baasharjutuste puhul on just tihti probleemiks see, et ei osata kõiki lihased kaasata. Üldse, mida rohkem lihaseid üks harjutus kaasab seda väärtuslikum see on.

Algse küsimuse kohta arvan, et hea raskus peaks olema väljakutsuv. Piiri peal, et veel suudad vaevu korraliku tehnikaga teha. Kerge raskusega sipsimisel ei näe mõtet.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Algse küsimuse kohta arvan, et hea raskus peaks olema väljakutsuv. Piiri peal, et veel suudad vaevu korraliku tehnikaga teha. Kerge raskusega sipsimisel ei näe mõtet.

Sellega olen täitsa nõus jah.

Ise üritan ka nii teha, et ainult viimane kordus oleks selline piiripeal.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Oleneb suurelt harjutusest aga korralik vorm on ikkagi selleks et võimalikult palju välistada muude lihaste kaasa aitamist ning vigastuste vältimist.

Üks harjutus, üks lihas? Krt nii ei jõua vist isegi kulturismis kuigi kaugele...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No esimesed seeriad , mis on kergemad, need on kindlasti ka puhtamad. aga näiteks püramiidi tipud ikka juba on koledamad, Kükis tõmbab selja hirmus rulli suure raskusega. Rinnalt surudes keha hakkab siplema, ei oska küll silda teha, aga igasugu asju on keha võimeline tegema.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Selle päris nõus ei ole, et "välistada muude lihaste kaasamist". Oleneb muidugi harjutusest, isoleeritud harjutuse puhul võib see isegi õige olla. Baasharjutuste puhul on just tihti probleemiks see, et ei osata kõiki lihased kaasata. Üldse, mida rohkem lihaseid üks harjutus kaasab seda väärtuslikum see on.

Algse küsimuse kohta arvan, et hea raskus peaks olema väljakutsuv. Piiri peal, et veel suudad vaevu korraliku tehnikaga teha. Kerge raskusega sipsimisel ei näe mõtet.

Ma näiteks ei näe mingit põhjust miks ma jõutõmmet tehes oma jalgu näiteks peaksin koormama kui mul 2 päeva pärast jalatrenn ning küünarvarte kõverduste ajal õlga koormata kui eelnev päev juba trenn on olnud.

Mida rohkem lihaseid töötab on muidugi tore asi aga kui siht on ikkagi üks kindel lihas 'läbi tõmmata' siis miks kurat ma teist lihast seda tehes üleliigselt koorama peaks?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma näiteks ei näe mingit põhjust miks ma jõutõmmet tehes oma jalgu näiteks peaksin koormama kui mul 2 päeva pärast jalatrenn ning küünarvarte kõverduste ajal õlga koormata kui eelnev päev juba trenn on olnud.

Mida rohkem lihaseid töötab on muidugi tore asi aga kui siht on ikkagi üks kindel lihas 'läbi tõmmata' siis miks kurat ma teist lihast seda tehes üleliigselt koorama peaks?

Olen ka sellisel arvamusel.

Erandina võiks vist välja tuua sellise treeningu, kui teed ühel päeval kõik lihasgrupid läbi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma näiteks ei näe mingit põhjust miks ma jõutõmmet tehes oma jalgu näiteks peaksin koormama kui mul 2 päeva pärast jalatrenn ning küünarvarte kõverduste ajal õlga koormata kui eelnev päev juba trenn on olnud.

Mida rohkem lihaseid töötab on muidugi tore asi aga kui siht on ikkagi üks kindel lihas 'läbi tõmmata' siis miks kurat ma teist lihast seda tehes üleliigselt koorama peaks?

Kuidas sa jõutõmbe ajal suudad jalad koormamata jätta?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kuidas sa jõutõmbe ajal suudad jalad koormamata jätta?

Mul näiteks, pikkade säärtega tegelasel on võimalik nii põlvedest veel üsnagi palju alla laskuda ning ka puusadest nn 'järgi anda'..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mul näiteks, pikkade säärtega tegelasel on võimalik nii põlvedest veel üsnagi palju alla laskuda ning ka puusadest nn 'järgi anda'..

Kui ma õigesti aru sain,siis sa pead silmast jalgadest allalaskmist e. jalgade kõverdamist jõutõmbe ajal ? ;) See koormab jalgu niimoodi,et vähe ei ole :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minu puhul töötab lihase kasvatamiseks kõige paremini "lammutamine" e. maksimaalselt suur raskus ja mitte nii puhas tehnika. Viimasel ajal pole küll seda eriti harrastanud teatud põhjustel.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui ma õigesti aru sain,siis sa pead silmast jalgadest allalaskmist e. jalgade kõverdamist jõutõmbe ajal ? ;) See koormab jalgu niimoodi,et vähe ei ole :)

Mina sain aru, et ta kirjeldab nn. rumeenia jõutõmmet. Aga see jah on üks kõvemaid reie tagaosa harjutusi, mõjutab jalapäeva nii et vähe pole.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma näiteks ei näe mingit põhjust miks ma jõutõmmet tehes oma jalgu näiteks peaksin koormama kui mul 2 päeva pärast jalatrenn ning küünarvarte kõverduste ajal õlga koormata kui eelnev päev juba trenn on olnud.

Mida rohkem lihaseid töötab on muidugi tore asi aga kui siht on ikkagi üks kindel lihas 'läbi tõmmata' siis miks kurat ma teist lihast seda tehes üleliigselt koorama peaks?

Sellepärast mulle muide meeldivadki kogu keha kavad rohkem kui jaotatud kavad. Mul on kavas ainult "suured harjutused", mis mõjutavad võimalikult palju lihaseid korraga. Nagu näiteks seesama jõutõmme. Kogu keha kava korral ei teki küsimust, et kas ma panen selle jõutõmbe nüüd jala või selja päevale, või et teeks äkki üldse mingit jõutõmbe varianti mis osad lihased mängust välja jätaks. Muidugi ei tee ma igas trennis ühtesid ja samu harjutusi, aga ikkagi põhimõtteliselt saab peaaegu kogu keha iga kord treenitud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tulemusi annab ka ebapuhas tegemine, kui ka puhtalt tegemine. Mina nt eelistan suure raskusega teha ja natuke ka mustalt teha, see lubab suuremat raskust kasutada ja koormab lihast ka väga hästi. Samas on aeg, kui tunnen et ei taha enam mustalt nii väga teha ja teen puhtalt ja väiksema raskusega ja areng läheb jälle edasi.

Seega emb-kumb, ei saa võtta üks-ühele, et ainult nii on parem ja nii peab. Varieerima peab - kord nii kord naa.

Biitseps on üldse selline huvitav lihas, mille arvelt "varastada" on väga kerge. Biitsepsi trennil ei tasu nii väga seda raskust taga ajada kogu aeg. Tehnika kipub väga kergesti ära kaduma sellisel juhul. Pigem kasvõi väiksem raskus ja plahvatuslikult või kuidas kellegile meeldib.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×