Jump to content
matti

Kui tahad kasvada, siis tee kolm trenni nädalas...

Recommended Posts

Eks jutte ja müüte on igasuguseid, aga tundub et üldiselt ollakse seisukohal, et pikad trennid kurnavad organismi ja panevad keha stressihormooni tootma ning see pidurdab lihaskasvu. Paremad on just lühemad ja intensiivsed trennid. On mulje jäänud, et üle tunni anaeroobset ei soovitata, parem isegi kui on kuni 45 minutit. Lühikesed ja intensiivsed trennid. See jutt käib lihaskasvu kohta.

Muudetud kasutaja Capricorn poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Eks jutte ja müüte on igasuguseid, aga tundub et üldiselt ollakse seisukohal, et pikad trennid kurnavad organismi ja panevad keha stressihormooni tootma ning see pidurdab lihaskasvu. Paremad on just lühemad ja intensiivsed trennid. On mulje jäänud, et üle tunni anaeroobset ei soovitata, parem isegi kui on kuni 45 minutit. Lühikesed ja intensiivsed trennid. See jutt käib lihaskasvu kohta.

no ei tea. tna tegin jõusaalis 1h:45min trenni ja hetkel super hea :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hetkel endal keskmine trennile kuluv aeg on u 1h 30mini, kui kunagi jõusaalis käima sai hakatud, siis võis ikka olla väga pikalt.

Trennikava olen ära jaganud ka nii et:

1 päev

RIND(raske)

KÜKK(raske)

2 päev

KÜKK(kerge)

TÕMME(max raskuseni)

3 päev

KÜKK(raske)

RIND(kerge)

plus siis mõned muud harjutused rannavormi hoidmiseks, ja ka need küki rasked ja kerged trennid ei satu ühele päevale, vaid on vahelduvalt.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aprilli kuu Muscle&Fitness`is artikkel, kus soovitab mitte kunagi rinda ja õlga pärast teisi lihasgruppe treenida.Samuti ei tohiks jalgu pärast teisi lihasgruppe treenida.Samas selga soovitatakse teha peale rinda või õlgu. Kõhtu, sääri, trapetsit,biitsepsit, triitsepsit ja käsivarsi peaks alati tegama peale suuri lihasgruppe.

Nii et kolme päeva kava puhul peaks esimene päev algama rinnalihasega, teine trennipäev algama õlaga ja kolmas siis jalgadega.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Aprilli kuu Muscle&Fitness`is artikkel, kus soovitab mitte kunagi rinda ja õlga pärast teisi lihasgruppe treenida.Samuti ei tohiks jalgu pärast teisi lihasgruppe treenida.Samas selga soovitatakse teha peale rinda või õlgu. Kõhtu, sääri, trapetsit,biitsepsit, triitsepsit ja käsivarsi peaks alati tegama peale suuri lihasgruppe.

Nii et kolme päeva kava puhul peaks esimene päev algama rinnalihasega, teine trennipäev algama õlaga ja kolmas siis jalgadega.

Oskab keegi kommenteerida seda, et õlg enne selga teha? Ma siin tegin endale jaanuari trenni graafiku, kus mul just selg enne õlga...

Muudetud kasutaja Arx07 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Oskab keegi kommenteerida seda, et õlg enne selga teha? Ma siin tegin endale jaanuari trenni graafiku, kus mul just selg enne õlga...

Mind on õpetatud, et enne ikka suuremad lihasgrupid ja siis väiksemad. ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Külaline
Nii et kolme päeva kava puhul peaks esimene päev algama rinnalihasega, teine trennipäev algama õlaga ja kolmas siis jalgadega.

Aga selg? Pole just pädev antud teemas, kuid kuskilt on meelde jäänud, et seljalihased (lailihas jms) pidavat ka suuremad lihased olema. Endal näiteks on Oti kava ja päevad algavad rinnalt surumisega, kükiga ja lõuatõmmetega.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Aga selg? Pole just pädev antud teemas, kuid kuskilt on meelde jäänud, et seljalihased (lailihas jms) pidavat ka suuremad lihased olema. Endal näiteks on Oti kava ja päevad algavad rinnalt surumisega, kükiga ja lõuatõmmetega.

Lõuatõmbed ongi eelkõige ülaseljale, lailihasele.. :P

Muudetud kasutaja tereummikust poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma jaanuari teen seljapäeval esimese asjana õlgasid, vaatan kuda kulgeb siis...

Päev.1 - õlg, selg, trapets

Päev.2 - jalad

Päev.3 - rind, triits, biits

Peaks klappima M&F soovitustega kak ras :P

Muudetud kasutaja Arx07 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma jaanuari teen seljapäeval esimese asjana õlgasid, vaatan kuda kulgeb siis...

Päev.1 - õlg, selg, trapets

Päev.2 - jalad

Päev.3 - rind, triits, biits

Peaks klappima M&F soovitustega kak ras :P

See jaotus on juba suht asjalik :) Ma tahaks näha tüüpe, kes peale kükki jne hakkavad veel õlga lappama :D Asi jääb kuidagi kahtlaseks...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
See jaotus on juba suht asjalik :P Ma tahaks näha tüüpe, kes peale kükki jne hakkavad veel õlga lappama :) Asi jääb kuidagi kahtlaseks...

Ma teen. Ainult ühe harjutuse ja selle kah istudes(Mitte sellepärast et jalad väsinud vaid et võimalikult palju jalgu tõstest välja võtta :D) - väga hull pole, parem igatahes kui rinna päeval üritada..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ise olen täheldanud, et parim massikasvataja on:

E-Ülakeha

T-Alakeha

K-Vaba

N-Ülakeha

R-Alakeha

Kusagil kuu olen teinud, siis läheb masendavaks.

Parem variant oleks:

E-Ülakeha

T-Alakeha

K-Vaba

N-Ülakeha

R-Vaba

L-Alakeha

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ise olen täheldanud, et parim massikasvataja on:

E-Ülakeha

T-Alakeha

K-Vaba

N-Ülakeha

R-Alakeha

Kusagil kuu olen teinud, siis läheb masendavaks.

Parem variant oleks:

E-Ülakeha

T-Alakeha

K-Vaba

N-Ülakeha

R-Vaba

L-Alakeha

Sel juhul vist iga kuu mõtekas vahetada ülakeha harjutuste järjekorda, et üks kuu selg enne siis rind ja siis õlg jne... muidu mingi lihasgrupp jääb varju..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma teen. Ainult ühe harjutuse ja selle kah istudes(Mitte sellepärast et jalad väsinud vaid et võimalikult palju jalgu tõstest välja võtta :)) - väga hull pole, parem igatahes kui rinna päeval üritada..

Mina ka teen, ainult et püsti :P Olenevalt päevast teen veel lamades surumisi, jõutõmmet, lõuatõmbeid ja rinnale rebimisi peale kükke. Räägitakse, et ei taastu ära.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul olemas kolm kava, üks kolme ja kaks nelja päeva oma.

Kolme päeva kava siis seline:

E Rind, Selg, Biitseps + Kõht

K Õlg, Trapets, Triitseps + Kõht

R Jalad, Randmed + Kõht

Nelja päeva kava 1

E Rind, Käed +Kõht

T Selg, Randmed +Kõht

N Õlg, Trapets +Kõht

R Jalad +Kõht

Nelja päeva kava 2

E Rind, Selg +Kõht

T Õlg, Trapets +Kõht

N Käed, Randmed +Kõht

R Jalad +Kõht

Olen neid kõiki proovind aga nelja päeva kava 1 puhul saab kõiki suuri lihaseid esimesena teha ja kui kurnavaks läheb neli päeva nädalas, saab ka üle päeva teha. ( E,K,R,P,T,N,jne )

Muudetud kasutaja airmax27 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sul läks ehk midagi sassi, kuna artiklis olevat kirjutatud nii, et jalgu ei tohi peale teisi lihasgruppe treenida, kuid viimases reas on sul viimasena ikka jalad ?

Ehk siis jaotus peaks välja nägema nii:

Jalad; rind ja õlad; selg

Endalgi tehtud nii, ainult et triitseps on rinna-õla päeval ja biitseps seljapäeval. Ja peale seda, kui läksin üle kolmepäeva kavale, on näitajad kasvanud. Eriti jalg. Nii ümbermõõduliselt kui ka raskustes. Nii, et arvan, et kolmepäeva on hea kava ja töötab.

Aprilli kuu Muscle&Fitness`is artikkel, kus soovitab mitte kunagi rinda ja õlga pärast teisi lihasgruppe treenida.Samuti ei tohiks jalgu pärast teisi lihasgruppe treenida.Samas selga soovitatakse teha peale rinda või õlgu. Kõhtu, sääri, trapetsit,biitsepsit, triitsepsit ja käsivarsi peaks alati tegama peale suuri lihasgruppe.

Nii et kolme päeva kava puhul peaks esimene päev algama rinnalihasega, teine trennipäev algama õlaga ja kolmas siis jalgadega.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sul läks ehk midagi sassi, kuna artiklis olevat kirjutatud nii, et jalgu ei tohi peale teisi lihasgruppe treenida, kuid viimases reas on sul viimasena ikka jalad ?

Ehk siis jaotus peaks välja nägema nii:

Jalad; rind ja õlad; selg

Endalgi tehtud nii, ainult et triitseps on rinna-õla päeval ja biitseps seljapäeval. Ja peale seda, kui läksin üle kolmepäeva kavale, on näitajad kasvanud. Eriti jalg. Nii ümbermõõduliselt kui ka raskustes. Nii, et arvan, et kolmepäeva on hea kava ja töötab.

Tgelikult ei läinud sassi. Artiklis mõeldi nii, et rind, õlad, jalad peaks alati esimesena tegema, selga soovitati teha näiteks peale rinda aga kuna ka selg on suur lihas ja hea oleks ju tegelikult seda esimesena teha siis saaks nii ainult nelja päeva kava puhul.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tgelikult ei läinud sassi. Artiklis mõeldi nii, et rind, õlad, jalad peaks alati esimesena tegema, selga soovitati teha näiteks peale rinda aga kuna ka selg on suur lihas ja hea oleks ju tegelikult seda esimesena teha siis saaks nii ainult nelja päeva kava puhul.

Peale rinda on küll minu arust selga veits raske juba teha. Mingi aeg oli mul taoline kava. Aga peale õlga selga teha - see paistab 2-3 jaanuar, proovin ära esimest korda :P

Ja tegelikult ma ei mõista, seda miks õlga ei veiks teisejärgulisena teha, minu arust küll õlad ära ei väsi isegi peale tugevat rinnalihaste trenni või no asi äkki individuaalne kah...

Muudetud kasutaja Arx07 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Algusest peale olen teinud kolm jõusaali trenni nädalas. Aga kui läks juba siin treeningkavade kommenteerimiseks viskaks enda oma ka siia .

1. päev Rind, Biitseps, Triitseps, Kõht

2. päev Korvpall

3. päev Jalad(jõutrenn)

4. päev Korvpall

5. päev Õlg, selg, kõht, alaselg

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×