Jump to content
M.M.

Ketogeenne dieet, ketoos, ketoosi saavutamine, ketoosiseisundi diagnoosimine

Recommended Posts

No mina sõin ntx:

1. toit: toorsalat

2. toit: 1 praemuna, kuhu valasin hapukoort ja kodujuustu, salatiks paprika jatomat

3. toit: kodujuust hapukoorega, marin.kurk

4. toit: vii juustu võiga+hapukoor

Muudetud kasutaja kuuliks poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
No mina sõin ntx:

1. toit: toorsalat

2. toit: 1 praemuna, kuhu valasin hapukoort ja kodujuustu, salatiks paprika jatomat

3. toit: kodujuust hapukoorega, marin.kurk

4. toit: vii juustu võiga+hapukoor

1. toit lisaks valku

4. toit lisaks köögivilja

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mulle hakkas ka huvi pakkuma selline ketogeeni stiil, esmapilgul tundub veidi ekstreemne, loodan, et suudan korraliku kava paika panna ja ka seda 100% jälgida.

Esmalt tekkis artikli kohta küsimusi, järsku keegi targem oskab vastata.

1. On kirjas, et 75% peab olema rasvu ja 25% valke. Samas on kirjas suhe 1,5:1. Minu väike peake aga ütleb, et kui panna 1g valgu kohta kavasse 1,5 g rasvu, siis see ei tee mitte 75% rasvu vaid 60% ( kui matemaatika mind alt ei vea- 1,5/2,5*100 = 60% ) Kava koostamisel on päris suur vahe kas 60% või 75 %

2. Jääb pisut segaseks, et kas siis 0g süsivesikaid, nagu seal samas 90kg mehe näitel on toodud- “Nt. kui me oleme ketogeensel dieedil 2000 kcal, siis peame tarbima 165 g rasvu, 125 g valke, 0 g süsivesikuid. “ või siis oleks õigem tarbida veidi alla 30g süsivesikuid päevas ?

Panin fitnessi kalkulaatoris väikse kavakese kokku. Andke teada mis arvate.

Hommikusöök:

3 muna + 250g 20%hapukoort+ lonks 20g oliiviõli +

Vahepala:

50g mandleid

Lõuna:

200g tomatit kurki + 150g kanafileed+ 250g 20% hapukoort

Vahepala:

50g 30% juustu

Õhtu:

kanafilee 150g+ 30g majoneesi 80%+ 5kapslit omega 3 rasvu

Ennem magama minekut 50g mandleid

See siis sisaldab:

Kaloreid kokku: 2661.6 Kcal

Rasva: 212.2 g.

Valke: 133.9 g.

Süsivesikuid: 28.2 g.

Kiudaineid: 3.9 g.

Ehk siis see on sama suhe nagu artiklis, ehk 1,5g rasva 1g valgu kohta ja süsivesikuid veidi alla 30g.

Küsimus on veel ka majoneesis oleva rasva kohta? Kas tasub ?

Süsivesiku laadimise perioodi peale pole veel mõelda jõudnud, kuid kas seal peaks olema kaloraaz siiski pisut negatiivne ? Glükogeeni sisaldusest toitudes ei ole väga kursis, keegi võiks siis soovitada, mida süüa 1. päeval süsivesikutest ja mida teisel päeval ? Kas esimesel päeval oleks sobilikud sellised süsivesikud, mida tavaliselt ei soovitata süüa- valged süsivesikud. Saiad, riis, valge suhkur (kohviga jne) samuti puuvilja suhkur ning teisel päeval pigem köögiviljadest saadud ja tatra, neljaviljapudru omad ?

Kava mõtlesin jaotada järgmiselt: Esmaspäevast reedeni siis süsivesikud alla 30g ja laupäeval ja pühapäeval laadimine.

Kas neid testi ribasid saab osta pea igast apteegist või peab kuskilt välismaalt tellima ?

Mida lisada, mida muuta, mida välja jätta ?

Andke julgelt teada oma arvamusest ! B)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Panin fitnessi kalkulaatoris väikse kavakese kokku. Andke teada mis arvate.

Hommikusöök:

3 muna + 250g 20%hapukoort+ lonks 20g oliiviõli +

Vahepala:

50g mandleid

Lõuna:

200g tomatit kurki + 150g kanafileed+ 250g 20% hapukoort

Vahepala:

50g 30% juustu

Õhtu:

kanafilee 150g+ 30g majoneesi 80%+ 5kapslit omega 3 rasvu

Ennem magama minekut 50g mandleid

Andke julgelt teada oma arvamusest ! B)

1. Mandlid pole ju söök, need on pudinad, mis seedivad halvasti.

2. Majonees sisaldab väheväärtuslikku toiduõli, sisuliselt võid mõelda, et ostad poest kõige odavama toiduõli ja jood sealt lonksu- on see tervislik siis või?

3. Milleks mingeid oomega kapslid vaja on, või toidulisandeid üldse, kui soovi on, siis pigem ma jooks kalamaksa õli ja praeks oliiv-õliga, muretsemata oomegate vahekorrast, see on väikse tähtsusega see vahekord, kui selle kõrval seisab Selveri majoneesi õli menüüs.

Sellised arvamused:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aitäh vastuse, eest.

Sellepärast küsisingi üle majoneesi kasulikkuse/kahjulikkuse. Jätan ta siis toidukorrast välja, tundus lihtsalt hea rasva allikas.

Mida soovitad asendada siis mandlitega või mida lisaks süüa, mis ei sisaldaks süsivesikuid, kuid oleks toitev ?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Aitäh vastuse, eest.

Sellepärast küsisingi üle majoneesi kasulikkuse/kahjulikkuse. Jätan ta siis toidukorrast välja, tundus lihtsalt hea rasva allikas.

Mida soovitad asendada siis mandlitega või mida lisaks süüa, mis ei sisaldaks süsivesikuid, kuid oleks toitev ?

Kuula teiste vastused ka ära lähipäevadel siin, eriti kasutaja Monkeymon on rasva-dieetide temaatikal kompetentne.

Minu arvamus on, et tavaline toiduõli on halb valik, ja see on suuresti sisetundel põhinev arvamus. Lisaks on mul ka eel-arvamus, et Majoneesi sees on eriti kehv toiduõli veel, ja igalpool on eriti kehv sisaldus jak omponendid, kus on võimalik pakendi peal märkimata jätta, mis komponentidega tegu on. Majoneesid ma usun isiklikult küll, et pole head asjad. Kui oskaks neid oliiv-õlist ise teha, siis soovitaks proovida teha muidugi.

Mandlite suhtes enamasti on nii, et inimesed väidavad, et nad söövad neid, et see o nneil toidumenüüs, kuid mulle tundub, et see on enamasti vale, nad ostavad üheks nädalaks 3 pakki pähkleid, söövad, seejärel aga ülejäänud osa aastast pähkleid ei söö, kuna need on rahaliselt liiga kallid ja ka ebamaitsvad ja tekitavad seedeprobleeme, aga ikkagi räägivad foorumites, et nemad söövad pähklied, tegelikult ei söö, ja tegelikult kamaluga neid süia ei saagi, ja töidukorrana käsitleda ,tegu on halvasti seeduvate pudinatega, neid ajaviiteks süia mõnikord vahelduseks on normaalne ja usutav ma arvan.

Rasvased toiduained ongi toitvad. Näiteks kui oled palju liha söönud, siis on raske tunne, ja ega ei tahagi pikalt süia midagi, võid 6h tiksuda ilma söömata. Kui sõid aga putru, siis tuleks 3h pärast taas süia.

Sellised mõtted siis.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
1. toit lisaks valku

4. toit lisaks köögivilja

No proovime. Kahjuks täna tulin juba liiga hilja siia, et hommikune jäi nagu ta jäi. Õhtused korrad aga ees veel. B)

Mis sa arvad, kas kodujuustu võib või ei või keto ajal tarbida?

Muudetud kasutaja kuuliks poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
mul on selline rumal küsimus, et kas lattet võib juua ketogeense dieedi ajal? seal ju palju piima, või jääda siiski vahukoore juurde?

Parem võta siis juba cappucino või tõesti vahukoor.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Süsivesiku laadimise perioodi peale pole veel mõelda jõudnud, kuid kas seal peaks olema kaloraaz siiski pisut negatiivne ? Glükogeeni sisaldusest toitudes ei ole väga kursis, keegi võiks siis soovitada, mida süüa 1. päeval süsivesikutest ja mida teisel päeval ? Kas esimesel päeval oleks sobilikud sellised süsivesikud, mida tavaliselt ei soovitata süüa- valged süsivesikud. Saiad, riis, valge suhkur (kohviga jne) samuti puuvilja suhkur ning teisel päeval pigem köögiviljadest saadud ja tatra, neljaviljapudru omad ?

Kava mõtlesin jaotada järgmiselt: Esmaspäevast reedeni siis süsivesikud alla 30g ja laupäeval ja pühapäeval laadimine.

http://www.southbeach-diet-plan.com/glycemicfoodchart.htm

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Iseenesest selline ekstreemne dieet. Natuke lugesin ja sain targemaks selles osas. Ei ole plaanis sellist asja kunagi ette võtta.

Saan ma õigesti aru, et see pole ilmselgelt mõeldud inimesele, kes teeb igapäevaselt trenni? Süsivesikutefoobikutele ei soovita küll raskeid trenne igapäevaselt.

Pigem mõeldud inimesele, kellele trennitulemused nii olulised pole ning hoolib pigem oma välimusest, et rasva põletada?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ei saanud õigesti aru, saab igapäevaselt raskeid, intensiivseid trenne teha.

powerlifter CKD blog

Keto Budybuilding forum

Ära muretse. Sina ära seda dieeti proovi, tambi oma suhkrut edasi süüa. Süsivesikutest sõltuvus olijatele jah ei sobi see toitumine

Kust sa välja lugesid, et tema nö. süsikate fänn on ? B)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Iseenesest selline ekstreemne dieet. Natuke lugesin ja sain targemaks selles osas. Ei ole plaanis sellist asja kunagi ette võtta.

Saan ma õigesti aru, et see pole ilmselgelt mõeldud inimesele, kes teeb igapäevaselt trenni? Süsivesikutefoobikutele ei soovita küll raskeid trenne igapäevaselt.

Pigem mõeldud inimesele, kellele trennitulemused nii olulised pole ning hoolib pigem oma välimusest, et rasva põletada?

Mina teen 9-10 trenni nädalas ja minuga pole veel miskit juhtunud. Küll ma olen olnud alles mõned päevad ketol, kuid varem on olnud igasuguseid oppe, kus olen nälginud ja elan ikka veel.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Saan ma õigesti aru, et see pole ilmselgelt mõeldud inimesele, kes teeb igapäevaselt trenni?

Mulle tundub, et saad õigesti aru, tunnen ise samamoodi. Kui söön sv-ikuid siis trenn lippab parema tundega, kui olen sv-sid liiga vähe söönud või üldse mitte söönud, siis trenn tundub raskevõitu. Pakun, et seal on mingi seletus stiilis- süsivesikutest saadud energia on trenni jaoks hõlpsamalt kasutatav kui toidurasvast loodud energia. Või on mingi muu seletus? Näiteks äkki seletus stiilis- keto meditsiiniline seisund takistab sooritusvõimet, kuna organismis on nii ja naa asjad?

Nii igatahes jõutrennidega tundub olema, et raske on, kui pole süsivesikuid all.

Ka siin foorumis öeldakse, et jõutrennide jaoks ei pidavatki keto hea olema:

http://forums.fitness.ee/index.php?s=&...st&p=199361

nii et jah LIHASTE kasvatamiseks ketogeenne dieet ei kõlba..aga rasvakihi mahavõtmiseks, samal ajal lihast säilitades on väga hea.

Hea või mitte, minuarust on tunne nõrk siiski jõutrennis, kui süsikaid pole all. Asi võib loomulikult olla ka enesepettuses, et mõtled ajuga asju valeks, ja asjad ongi nii seejärel.

Muudetud kasutaja asdfghjkl poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ei saanud õigesti aru, saab igapäevaselt raskeid, intensiivseid trenne teha.

powerlifter CKD blog

Keto Budybuilding forum

Ära muretse. Sina ära seda dieeti proovi, tambi oma suhkrut edasi süüa. Süsivesikutest sõltuvus olijatele jah ei sobi see toitumine

Igatahes tahaks näha mõnda tõsisemalt treenivat sportlast, kes sellise menüü peal on. Olgem ausad, puhas rumalus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Oled sa KetoStixiga vaadanud, et oled "ketol"? või veresuhkrut mõõtnud??

Olen glükomeetri omanik juba mitu aastat. Tean, millal on v/s madal või kõrge.

Vahel piisab ka 2-st näljapäevast, et veresuhkur madal oleks. Juba siis on vastik tunne. Kui ntx inimene, kes lahmib sv näost sisse ja hakkab kohe rapsides ketot pidama, siis tal võib tõesti esimestel päevadel silme eest lausa must olla.

Miks sa arvad, et sina oled kõige targem?

Muudetud kasutaja kuuliks poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mulle tundub, et saad õigesti aru, tunnen ise samamoodi. Kui söön sv-ikuid siis trenn lippab parema tundega, kui olen sv-sid liiga vähe söönud või üldse mitte söönud, siis trenn tundub raskevõitu. Pakun, et seal on mingi seletus stiilis- süsivesikutest saadud energia on trenni jaoks hõlpsamalt kasutatav kui toidurasvast loodud energia. Või on mingi muu seletus? Näiteks äkki seletus stiilis- keto meditsiiniline seisund takistab sooritusvõimet, kuna organismis on nii ja naa asjad?

Nii igatahes jõutrennidega tundub olema, et raske on, kui pole süsivesikuid all.

Ka siin foorumis öeldakse, et jõutrennide jaoks ei pidavatki keto hea olema:

http://forums.fitness.ee/index.php?s=&...st&p=199361

Hea või mitte, minuarust on tunne nõrk siiski jõutrennis, kui süsikaid pole all. Asi võib loomulikult olla ka enesepettuses, et mõtled ajuga asju valeks, ja asjad ongi nii seejärel.

Mul just vastupidi. Kui pole ntx süsikaid saanud, tundub mulle aeroobne hullem kui jõutrenn.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minu arvates on ketogeenne liiga ekstreemne, esimest korda seda küll läbi elada ei tahaks. Lähen järgmisest nädalast üle ~120g süsikaid päevas dieedile. Kui see ei tööta, siis võib isegi ketogeensele üle minna

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Jõutõstja blogi ja kulturistide blogid sain sinna linkidesse, jooksjaid tean samuti, Jah kahjuks ei ole ühtegi Korvpallurit sulle näiteks tuua, eks ta siis rumalus ole jah.

Me saame kõik aru, et sa oled sellega toitumisega tulemusi teinud jne, kuid sinu targutamine küll kedagi targemaks ei tee, kui juba sõna võtta, siis mitte üleoleva, vaid õpetliku tooniga.. B)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
kasutaja VILPS targutamine oli siis parem ja tegi sind targemaks või??? Kas too astus oli sulle või talle mõeldud.

F'cking pange see keto teema siin kinni, siin on nagunii kõikide poolt juba nii palju mõtetut targutamist, ketogeenset toitumist ei peaks teist keegi nagunii proovima. Liiga keeruline teile.

Ma ei targuta, kaugel sellist. Lihtsalt mulle jääb mulje sinu jutust, et selline toitumine sobib kõigile ning ükskõik, mis eesmärgi puhul.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×