Jump to content
kreits

Rind

Recommended Posts

Olen teinud trenni umbes 7 kuud. Algul kasvas rind päris jõudsalt. 4-5 kuuga tuli 16kg juurde ja kava oli selline et 8 kordust 4 seerjat ja seerjate vaheline puhkus 1 minut ja 15 sekundit. Lihas kasvas ka väga jõudsalt samaaegselt nagu jõudki.

Kuid nyyd ongi probleem, et olen jäänud toppama praktiliselt 1,5 kuuks yhele raskusele ainult.

Muud lihasgruppid kasvavad samade seerjate, korduste ja pauside aja järgi siiani väga edukalt.

Nyyd lisasin rinnale teise harjutuse ka, kuid ikka pole jõudu enam juurde tulnud ja lihas ka ei kasva.

Trenni teen 3 korda nädalas. Selga, rinda ja kõhtu yhel päeval, õlad, biitseps, triitseps teisel.

Vanemal vennal oli ka sama probleem, et raskus kasvas kuskil 30kg ilusti, aga ka jäi siis toppama.

Mida siis peaksin õieti peale hakkama, või ei saagi geneetika pärast midagi teha?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Peaksid proovima teistsugust trenni rinnale, näiteks teed 5x5, ehk siis viis seeriat ja igas seerias viis kordust. Kui jõuad ära teha x raskusega siis tõstad järgmine kord natuke raskust. Variante on palju, uuri foorumist. Siin on olnud palju selliseid teemasid.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Selleks, et areng toimuks pidevalt, peab kogu aeg kava muutma. Vastasel juhul harjub lihas ühesuguse trenniga ära ja enam ei arene. Muuda harjutusi, jaota kava teistmoodi ümber, kasuta teist treeningmetoodikat, teistsuguseid seeriaid jne. Mida rohkem varieerid erinevaid asju, seda paremini arened.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Selleks, et areng toimuks pidevalt, peab kogu aeg kava muutma. Vastasel juhul harjub lihas ühesuguse trenniga ära ja enam ei arene. Muuda harjutusi, jaota kava teistmoodi ümber, kasuta teist treeningmetoodikat, teistsuguseid seeriaid jne. Mida rohkem varieerid erinevaid asju, seda paremini arened.

Sellel on tõepõhi all, nimelt ise algul suurt midagi ei jaganud ning pidevalt kavasi vahetasin.

Kui trenni läksin, siis surusin ~55 (max) :D 7kuud hiljem 82,5 .Kindlasti oleks veel rohkem saanud, aga toitumine ei olnud kohe kindlasti algul paigas (ideaalne pole siiani).

Kehaehituselt olen ektomorf.

Ise viimaselajal teen rinnale:

2 seeriat rinnalt surumist 5-7 kordust

2 seeriat hantlitega kaldpinnalt surumist 5-7 kordust

2 seeriat nö rööbaspuudel surumist u 10 kordust

Trenazööre kasutan võimalikut vähe, üritan kõik hantilte,kangidega jms asendada.

Edit: minupuhul aitas harjutuste vähendamine kaasa aregule (vahepeal areng oli väga väike).Samuti käin 4korra asemel 3 korda nädalas trennis.

Muudetud kasutaja alpina poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Selleks, et areng toimuks pidevalt, peab kogu aeg kava muutma. Vastasel juhul harjub lihas ühesuguse trenniga ära ja enam ei arene. Muuda harjutusi, jaota kava teistmoodi ümber, kasuta teist treeningmetoodikat, teistsuguseid seeriaid jne. Mida rohkem varieerid erinevaid asju, seda paremini arened.

No lihasele on küll ükskõik, mis harjutusi sa teed, aju vajab vaheldust.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minu jaoks siiamaani jube hästi toimiv ja edasiviiv süsteem on selline, et tuleb lihtsalt sõber saali kaasa võtta, kui muidugi on huvilisi sõpru. Ise treenin vaid rinnapäeval koos sõbraga, nimelt olen siis julgem valima maksimaalseid raskusi seeriateks, kui ei jõua, aitab sõber natukene. Alguses käisin üksinda ja arengut oli, kuid aeglaselt. Nüüd, kui saan iga treening sõnaotseses mõttes maksimumi võtta endast, on ka areng supper. Olen viimase kuu jooksul iga treening suurendanud tunduvalt raskusi rinnatreeningus, see näitab, et minu jaoks selline kogu aeg maksimumi peal treenimine aitab.

Toon mõne näite ka pildi selgitamiseks:

Mai 2009, tegin kõige tavalisemat rinnalt surumist (seeriat) 40kg'ga.

Praegu, Juuli 2009 teen rinnalt surumise seeriat 70kg'ga, eelmine trenn tegin 2 seeriat ka 75'ga.

Olen ka teadlik, et alguses ongi areng tohutult kiire ja hiljem aeglustub, aga kuni pole veel aeglustunud, on motivatsiooni sajaga :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma ei tea, kumb rohkem vaheldust tahab - lihas, aju või närvisüsteem. Ma kaldun arvama, et kõik need kokku. Minu aju on valmis 2x nädalas lamades surumist tegema, sest see meeldib, aga vahelduse mõttes peab muid asju ka tegema. Erinevad harjutused koormavad ju mingil määral erinevaid lihaseid - kaasavad rohkem mingeid väiksemaid lihaseid jne. Mulle tundub, et ka see on arendav. Aga noh, tähtis pole see, mis täpsemalt vaheldust tahab, lihtsalt fakt on see, et vaheldus peab olema, et areneda.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Olen teinud trenni umbes 7 kuud. Algul kasvas rind päris jõudsalt. 4-5 kuuga tuli 16kg juurde ja kava oli selline et 8 kordust 4 seerjat ja seerjate vaheline puhkus 1 minut ja 15 sekundit. Lihas kasvas ka väga jõudsalt samaaegselt nagu jõudki.

Kuid nyyd ongi probleem, et olen jäänud toppama praktiliselt 1,5 kuuks yhele raskusele ainult.

Muud lihasgruppid kasvavad samade seerjate, korduste ja pauside aja järgi siiani väga edukalt.

Nyyd lisasin rinnale teise harjutuse ka, kuid ikka pole jõudu enam juurde tulnud ja lihas ka ei kasva.

Trenni teen 3 korda nädalas. Selga, rinda ja kõhtu yhel päeval, õlad, biitseps, triitseps teisel.

Vanemal vennal oli ka sama probleem, et raskus kasvas kuskil 30kg ilusti, aga ka jäi siis toppama.

Mida siis peaksin õieti peale hakkama, või ei saagi geneetika pärast midagi teha?

Tahad Jonny Bravoks saada, et jalgu ei treeni või ? :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sellel on tõepõhi all, nimelt ise algul suurt midagi ei jaganud ning pidevalt kavasi vahetasin.

Kui trenni läksin, siis surusin ~55 (max) :D 7kuud hiljem 82,5 .Kindlasti oleks veel rohkem saanud, aga toitumine ei olnud kohe kindlasti algul paigas (ideaalne pole siiani).

Kehaehituselt olen ektomorf.

Ise viimaselajal teen rinnale:

2 seeriat rinnalt surumist 5-7 kordust

2 seeriat hantlitega kaldpinnalt surumist 5-7 kordust

2 seeriat nö rööbaspuudel surumist u 10 kordust

Trenazööre kasutan võimalikut vähe, üritan kõik hantilte,kangidega jms asendada.

Edit: minupuhul aitas harjutuste vähendamine kaasa aregule (vahepeal areng oli väga väike).Samuti käin 4korra asemel 3 korda nädalas trennis.

Aga kuidas sa siis seerjaid ja kordusi kombineerisid selle aja jooksuL? Et kas sul oli näiteks selliselt et ykskord vähem kordusid ja rohkem seerjaid või siis kuidas täpsemalt :D?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Aga kuidas sa siis seerjaid ja kordusi kombineerisid selle aja jooksuL? Et kas sul oli näiteks selliselt et ykskord vähem kordusid ja rohkem seerjaid või siis kuidas täpsemalt :D?

Seda vähemate seeriate ja harjutuste kava olen teinud u 2 kuud.Enne seda tegin massikava,ning edasijõudnute kava jaotatud 4jaks (siis samalt lehelt).Harjutusi vahetasin pidevalt kuna saal oli täis, ega viitsinud oodata.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ja siis küsid miks rind ei arene?

Kuidas jalgade trenniga rind seotud on??

Tegelikult ma olen lugenud seda kyll, et kykid ja jõutõmbed jne panevad keha kasvuhormooni kõvasti rohkem tootma, aga kas see loeb siis koguni nii palju??

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kuidas jalgade trenniga rind seotud on??

Tegelikult ma olen lugenud seda kyll, et kykid ja jõutõmbed jne panevad keha kasvuhormooni kõvasti rohkem tootma, aga kas see loeb siis koguni nii palju??

kükk ja jõutõmme on parimad baasharjutused! Seeegakuna jõutõmbes kasutad ca. 80% oma kogukeha jõudu ja enamus lihaseid... siis see on ju loogiline miks see on parim!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
kükk ja jõutõmme on parimad baasharjutused! Seeegakuna jõutõmbes kasutad ca. 80% oma kogukeha jõudu ja enamus lihaseid... siis see on ju loogiline miks see on parim!

Siiski, see jutt, et kükkimine vabastab kehasse kasvuhormoone ja aitab ka ülakeha suurendada see on üks puhas bs...

Et rinda suuremaks saada peab ikka rinda treenima, tuleb rünnata rinnalihaseid erinevate harjutuste ja nurkade alt.

Kui sa ei ole proovinud siis proovi hantlitega lendamist, kaablitega tõmbamist, keha tõsteid ettekallutatud rinnaga jne...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Siiski, see jutt, et kükkimine vabastab kehasse kasvuhormoone ja aitab ka ülakeha suurendada see on üks puhas bs...

Et rinda suuremaks saada peab ikka rinda treenima, tuleb rünnata rinnalihaseid erinevate harjutuste ja nurkade alt.

Kui sa ei ole proovinud siis proovi hantlitega lendamist, kaablitega tõmbamist, keha tõsteid ettekallutatud rinnaga jne...

Kükk ja jõutõmme annavad parema eelduse, et rind hakkaks kasvama!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kommenteerimiseks logi sisse või loo konto

You need to be a member in order to leave a comment

Loo konto

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Logi sisse

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×