Jump to content
Tarantula

Küsimus laiuse kohta ja TOITUMISKAVA!!!aidake!!

Recommended Posts

Tahtsin küsida et , paljudel on selg lai ülevalt ja all väiksem või lühem ma ei tea kuidas ma ütlen, aga kuidas saab keha laiemaks või nii ? kas selga treenides ?

endal on toitumine korras :D

HOMMIK 8.30

4 praetud muna

20%hapukoor

2 viilu leiba

1 klaas piima

12:00

125g Lahjat kohupiima

150g rasvavaba piima või keefiri või petti

1 puuvili

15:30

Keedetud kartulid koos lihaga või siis

kausitäie kaerahelbe putru .

1 viil teraleiba

1 spl. (supilusikatäis) oliiviõli külmpress – (kallim klaaspudelis õli)

17:00 TRENN

Peale trenni orienteeruvalt 18:30

3-4 spl. proteiinipulbrit nt Fasti Hera80

1 puuvili

20.00

200g Kodujuustu rasvatu

1 tomat väiksem

1 värske kurk, võib ka hapukurki

100g. maitsestamata jogurtit, kodujuustuga maitseks

1 tass rohelist teed, ilma suhkruta

1 tl. kalamaksaõli

1-2 viilu teraleiba singiga ( n: fileesink )

ja 22:00 On mul kavas võtta aegalselt imenduvat proteiin pulbrit hetkel mul seda ei ole

aga varsti olemas :D

se kava peaks mulle sobima kuna olen alakaalus ka suht veel veidi aga se kava mind suhteliselt aitab :) aga äkki leiate ikkagi parandusi :)

AITÄH !!!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui tahad suuremaks minna, pead sööma rohkem, kui kulutad. Su toitumiskava on suht dieet, mitte mass. Pead sinna sisse viima toidud, mis on kasulikud ja sisaldavad palju kcal'eid, näiteks jogurt ja tatar. Palju su BAV on? Ma arvutasin just eile kokku, et saan tööl kahe toitumiskorraga (kell 12:00 ja 15:00) kokku 1700kcal (kusjuures BAV on ainult 2000), mis on minu jaoks hea, kuna tahan ka juurde võtta. Vaadates sinu menüüd, imestan kui sa kogu päevaga nii palju üldse kokku saad. (ja ma söön kokku 5 korda päevas)

(pluss su toitumiskava on jube keeruline, näiteks viimane söögikord (20:00), tahad sa tõesti öelda, et sööd iga päev täpselt need samad asjad samades kogustes? Asenda kogu see krempel parem korraliku praega!)

Toon sulle näiteks oma treeningpäeva toitumise:

(19a, 192cm, 89kg)

8:00 - Tatar 200g praetud singi/viineritega / kohvi koorega

12:00 - Tatar 200g keedetud / praetud kanafilee 120-150g/ hapukoor / värske kapsa-küüslaugu salat 200g

15:00 - kilo jogurtit

18:00 - omlett 4 muna, sink, küüslauk, paprika, sibul, peale hapukoor

*20:00 - peale trenni sheik hera80 + dextro

21:00 - suur korralik praad koos magustoiduga (tavaliselt müsli piimaga)

Kui vahest harva tunnen õhtul, et pole piisavalt "laadinud" võtan peale külmpressitud oliiviõli, aga tavaliselt ei ole tarvis.

Muudetud kasutaja tereummikust poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Laiaks tahad saada, siis tee lailihase harjutusi ja õlga. Jõutõmme aitab mõnusalt:)

No jõutõmmet tehes loota, et su selg laiemaks läheb küll ei maksa, küll aga on tal oma eesmärk ja kindel koht selja lailihase treeninguks. Valdavalt siis sirutaja tugevdamiseks, mille hea toonus on vajalik korraliku lailihase ehitamiseks. Samuti on vaja tugevat seljasirutajat kükkimiseks. Aga jah, siin ennegi soovitatud heaks massi harjutuseks selja lailihasele jõutõmmet. No ei ole ikka nii kaugeltki see asi. Sama hästi võiks kulturistile soovitada jõutõmmet õla, trapetsi, biitsepsi ja maitea veel mille arendamiseks. Tegema seda peab, ei vaidle, kuid ärge seda üle tähtsustage. Liiatigi saalides ringi vaadates siis tehnika selles harjutuses on noortel, ka staazikamatel harjutajatel selline mis ei kannata kriitikat. Pidage meeles, kulturism ei ole ikka päris jõutõstmine ja vastupidi. Küll aga saaksid mõlemad ala harrastajad abi nii ühe kui teise suunaga harjutusi oma treeningutesse lülitades.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Laiaks tahad saada, siis tee lailihase harjutusi ja õlga. Jõutõmme aitab mõnusalt:)

j6ut6mme ei anna lailihasele eriti midagi .

tee k2sikute t6mbeid ettekallutatult ja l6uat6mbeid .

lailihase shokeerimine on v2ga raske kuna sa pead t6mbama lailihase mitte k2tega .

seda on raske tunnetada, samas kui sa 6ppid selle selgeks, siis tuleb seljalaius kergemini..

2ra unusta 6lgu treenida, kuna need annavad kah juurde .

mulle isiklikult meeldivad sellised harjutused nagu kangi t6mme ettekallutatult ja kangi surumine rinnalt .

mis puutub sinu toitumiskava, ytleks et see on suht kalorivaene .

usu mind, ma olen 14 ja kaalun 80, ning s88n v2ga palju .

mu toitumiskava on umbes selline:

10:00 hommikus88k

11:00 j2llegi midagi

13:00 l6una

14:30 mingi valgurikkas suupiste

16:00 s88n

16:30 klaas piima

17:00 - 20:30 - trenn

20:30 6htus88k

22:00 valgud

23:00 midagi kerget

ime pole et keegi areneb kiiremini, sest s88n ma t6siselt palju, yle 1000 kcal oma p2evasest vajadusest..

ja samas tean et sydamele on see liig, mis liig.. :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui tahad suuremaks minna, pead sööma rohkem, kui kulutad. Su toitumiskava on suht dieet, mitte mass. Pead sinna sisse viima toidud, mis on kasulikud ja sisaldavad palju kcal'eid, näiteks jogurt ja tatar. Palju su BAV on? Ma arvutasin just eile kokku, et saan tööl kahe toitumiskorraga (kell 12:00 ja 15:00) kokku 1700kcal (kusjuures BAV on ainult 2000), mis on minu jaoks hea, kuna tahan ka juurde võtta. Vaadates sinu menüüd, imestan kui sa kogu päevaga nii palju üldse kokku saad. (ja ma söön kokku 5 korda päevas)

(pluss su toitumiskava on jube keeruline, näiteks viimane söögikord (20:00), tahad sa tõesti öelda, et sööd iga päev täpselt need samad asjad samades kogustes? Asenda kogu see krempel parem korraliku praega!)

Toon sulle näiteks oma treeningpäeva toitumise:

(19a, 192cm, 89kg)

8:00 - Tatar 200g praetud singi/viineritega / kohvi koorega

12:00 - Tatar 200g keedetud / praetud kanafilee 120-150g/ hapukoor / värske kapsa-küüslaugu salat 200g

15:00 - kilo jogurtit

18:00 - omlett 4 muna, sink, küüslauk, paprika, sibul, peale hapukoor

*20:00 - peale trenni sheik hera80 + dextro

21:00 - suur korralik praad koos magustoiduga (tavaliselt müsli piimaga)

Kui vahest harva tunnen õhtul, et pole piisavalt "laadinud" võtan peale külmpressitud oliiviõli, aga tavaliselt ei ole tarvis.

sa ei taha teada kui väike ma olen ja mul ei ole nii palju vaja :) ma isegi juba 3 päevaga 1 kilo juurde saand kõigub aga selle teeb tasa aga ikkagi tänud abi eest sain targemaks söön siis ikka rohkem veidi :) mu päevane kaloraaž peaks olema 3000kalorit vähemalt nii on arvutatud :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
usu mind, seda on veel v2he .

ma olen suure mahuga treenija .

yks asi on kindel 2 esimest tundi olen enrgiline, hiljem hakkab juba v2sima .

Taaskord tahaks ma üht-teist lisada. Mitte, et mul midagi selle vastu on, et noored sporti teevad, aga ma ei ütleks, et sinu kavas midagi parandada ei anna.

Kui sul juba on piisavalt motivatsiooni, et järjepidevalt trenni teha ja üritada normaalselt süüa, siis ma tahaks su arengule kaasa aidata.

Kui sa tõesti saad mulle kinnitada, et oma 3,5 tunnise trenniga arened sa superhästi, siis lase käia, inimesed on erinevad. Kui sa saad mulle tõesti öelda, et iga nädalaga saad baasharjutustele nagu lamades surumine ja kükk 2,5 kg juurde panna ja ikka sama arvu kordusi teha mis eelmise raskusega, siis tõesti: areng on olemas. Kui seeriates tuleb jõudu juurde, siis järelikult kasvab ka lihas. Aga kui sa käid nädalast nädalasse ja tõstad samu raskusi samapalju kordusi, siis ei saa mingist arengust juttu olla. Iga trenniga peaks kasvõi 1 korduse rohkem tegema harjutuse peale kui eelmine kord. Kaalu võib igaüks juurde süüa, see pole veel areng.

EDU!

Teemaalgatajale niipalju, et selja saab laiaks muidugi selga treenides. Sünnipäraselt määratud luustiku iseärasusi sa muuta ei saa, küll aga saab visuaalselt õlgu laiaks kui sul on hästiarenenud selja lailihas ja õlad ning pekivaba keskkoht.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
j6ut6mme ei anna lailihasele eriti midagi .

tee k2sikute t6mbeid ettekallutatult ja l6uat6mbeid .

lailihase shokeerimine on v2ga raske kuna sa pead t6mbama lailihase mitte k2tega .

seda on raske tunnetada, samas kui sa 6ppid selle selgeks, siis tuleb seljalaius kergemini..

2ra unusta 6lgu treenida, kuna need annavad kah juurde .

mulle isiklikult meeldivad sellised harjutused nagu kangi t6mme ettekallutatult ja kangi surumine rinnalt .

mis puutub sinu toitumiskava, ytleks et see on suht kalorivaene .

usu mind, ma olen 14 ja kaalun 80, ning s88n v2ga palju .

mu toitumiskava on umbes selline:

10:00 hommikus88k

11:00 j2llegi midagi

13:00 l6una

14:30 mingi valgurikkas suupiste

16:00 s88n

16:30 klaas piima

17:00 - 20:30 - trenn

20:30 6htus88k

22:00 valgud

23:00 midagi kerget

ime pole et keegi areneb kiiremini, sest s88n ma t6siselt palju, yle 1000 kcal oma p2evasest vajadusest..

ja samas tean et sydamele on see liig, mis liig.. :D

Imestan, et sa veel elad, arvestades toitumiskava ja treeningu pikkust.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ainult teadmatus või debiilsus võib viia trenni 3,5h pikkuseks!

No ma ei ütleks nii julmalt siiski.

Omal ajal tegin ma jõukava, kus kogu ülakeha oli ühel päeval, pausid seeriate vahel pikad, nagu jõukavale kohane(kuni 5 minutit). Igale lihasele 1-2 harjutuse tegemine võttis vabalt 3-3,5 tundi. Eesmärgid on ju erinevad.

Samas kui me räägime kulturismist, siis on 3,5 tunni pikkused trennid tõesti karuteene enda arengule. Saad küll öelda sõpradele, et ma elan jõusaalis, aga see pole arengu seisukohast kuidagi oluline.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
No ma ei ütleks nii julmalt siiski.

Omal ajal tegin ma jõukava, kus kogu ülakeha oli ühel päeval, pausid seeriate vahel pikad, nagu jõukavale kohane(kuni 5 minutit). Igale lihasele 1-2 harjutuse tegemine võttis vabalt 3-3,5 tundi. Eesmärgid on ju erinevad.

Samas kui me räägime kulturismist, siis on 3,5 tunni pikkused trennid tõesti karuteene enda arengule. Saad küll öelda sõpradele, et ma elan jõusaalis, aga see pole arengu seisukohast kuidagi oluline.

Kulturismist ma räägingi. näen piisavalt kutte, kes jõusaalis niisama lobisevad ning pärast ju hea hoobelda, et trenn oli JÄLLE 4 tundi!

Enda trennid koos soojenduse ja venitusega 1,5-2h, pikem muutuks juba ka vaimselt kurnavaks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mina alustasin nii, et tegin nädalas 4 jõusaali trenni ning üks neist oli 4 tundi pikk. Selline kava kehtis 3 kuud ja sellega lisasin umbes 10 kilo. Nüüd hakkasin tegema 6 päeva nädalas, iga kord umbes 1-2 tundi ja olen lisanud 3 kuuga veel 10 kilo. Võta näpust mis on parem.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mina alustasin nii, et tegin nädalas 4 jõusaali trenni ning üks neist oli 4 tundi pikk. Selline kava kehtis 3 kuud ja sellega lisasin umbes 10 kilo. Nüüd hakkasin tegema 6 päeva nädalas, iga kord umbes 1-2 tundi ja olen lisanud 3 kuuga veel 10 kilo. Võta näpust mis on parem.

Fakt on see, et 1-2 h'd enne trenni peaks sööma, siis minnakse trenni, kus tehakse 4 tundi, selle ajaga on muutunud lihast kasvatav trenn kataboolseks ning keha on nii ära kurnatud ning stressis, et lihaste kasvamisest ei tule midagi välja.

Kui nii kõva trennimees oled tõesti, siis muuda see trenn 1.5 pikkuseks, vaevalt, et sa seal 4h'ga nädala harjutused ära teed - lihtsalt lühemad pausid, vähem möla.

Endalgi on olnud ca 4-5h trenni, kuid need kippusid rohkem ennast hävitavaks ning algajale omaseks muutuma :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Fakt on see, et 1-2 h'd enne trenni peaks sööma, siis minnakse trenni, kus tehakse 4 tundi, selle ajaga on muutunud lihast kasvatav trenn kataboolseks ning keha on nii ära kurnatud ning stressis, et lihaste kasvamisest ei tule midagi välja.

Kui nii kõva trennimees oled tõesti, siis muuda see trenn 1.5 pikkuseks, vaevalt, et sa seal 4h'ga nädala harjutused ära teed - lihtsalt lühemad pausid, vähem möla.

Endalgi on olnud ca 4-5h trenni, kuid need kippusid rohkem ennast hävitavaks ning algajale omaseks muutuma :D

mille n2ol tuleb v2hendada aega j6ukas ?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
mille n2ol tuleb v2hendada aega j6ukas ?

Harjutuste? Kui trenn kisub üle 2+ ilma et teeksid 5 minutilisi pause(Mis to be honest on ainult tõsistel jõutõstjate pärusmaa.. sort of) siis on aeg hakata mõtlema selle peale et äkki peaks mingit korralikumat jaotust kasutama - tõttõelda on isegi 2h algaja kohta palju..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma ei saa aru, 3h, 4h jne? Mul läheb saalis keskmiselt tund aega, koos soojenduse ja venitamisega. Seda kava puhul, milles on ~8 harjutust, 3x8 ja 6x6 seeriates. Pole kunagi aru saanud, miks on kahe seeria vahel vaja juttu puhuda inimestega või niisama käed rüppes istuda mõned minutid. Kahe seeria vahel tõmban 20-30 sekundit hinge (harva maksimum minut) ja panen edasi.

Muudetud kasutaja tereummikust poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Taaskord tahaks ma üht-teist lisada. Mitte, et mul midagi selle vastu on, et noored sporti teevad, aga ma ei ütleks, et sinu kavas midagi parandada ei anna.

Kui sul juba on piisavalt motivatsiooni, et järjepidevalt trenni teha ja üritada normaalselt süüa, siis ma tahaks su arengule kaasa aidata.

Kui sa tõesti saad mulle kinnitada, et oma 3,5 tunnise trenniga arened sa superhästi, siis lase käia, inimesed on erinevad. Kui sa saad mulle tõesti öelda, et iga nädalaga saad baasharjutustele nagu lamades surumine ja kükk 2,5 kg juurde panna ja ikka sama arvu kordusi teha mis eelmise raskusega, siis tõesti: areng on olemas. Kui seeriates tuleb jõudu juurde, siis järelikult kasvab ka lihas. Aga kui sa käid nädalast nädalasse ja tõstad samu raskusi samapalju kordusi, siis ei saa mingist arengust juttu olla. Iga trenniga peaks kasvõi 1 korduse rohkem tegema harjutuse peale kui eelmine kord. Kaalu võib igaüks juurde süüa, see pole veel areng.

EDU!

Teemaalgatajale niipalju, et selja saab laiaks muidugi selga treenides. Sünnipäraselt määratud luustiku iseärasusi sa muuta ei saa, küll aga saab visuaalselt õlgu laiaks kui sul on hästiarenenud selja lailihas ja õlad ning pekivaba keskkoht.

tänx mul pekk puudub ausalt öeldes rasva protsendi sisaldus on 7,5% mis ausalt öeldes on väga v2he :D sabakont on suht v2ljas koik muu korras :D aga ikkagi suht hea on kerge olla väga kiiresti jooksen selle eest aga massi tahan ikka juurde saada r2igelt :) v2hemalt 75 kilo peale tahaks saada hiljemalt juba 80 jne :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Külaline
Teema on suletud.

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×