Jump to content
ErvinT

raskus rammumehe võistlusel = raskus jõusaalis ?

Recommended Posts

Tervist

Sooviks hakata kogema oma esimesi rammumehe võistluse kogemust aga mind painab mõte, et kas ma saan hakkama, ehk keegi oskaks öelda, et umbes millised peaksid olema inimese jõutõmbe, küki, surumise või veel millegi näidud, et saaks enamvähem hakkama neil võistlustel. Saan aru, et rammumees peab üle kere tugev olema aga ehk siiski keegi oskaks paralleele tuua. Vaevalt et 300kg kummi kantimine = sama mis 300kg jõutõmme, et kui keegi teab kasvõi omast kogemusest et palju oleks vaja et keskmine tulemus kirja saada:) siis oleks väga tänulik:))

Muudetud kasutaja suhtalgaja poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No minu arusaamade kohaselt peaks see 300 kg kaaluv kumm olema see traktor T - 700 kumm. Kui nii on (ja arvan, et nii on), siis võin sulle öelda näiteks seda, et minul kandivad siin seda kummi (teevad kaheseid kolmeseid seeriaid) poisid, kes tõmbavad 130 - 140 kg jõutõmmet (9. klass), kükrekordid on neil seal 110 - 115 kg peal. Needsamad poisid jõuavad tõsta ja kanda 100 kg - st kivi ja kanda ka 90 kg - seid kohvreid. Mingit spetsiaalset rammumehe trenni nad teinud ei ole, vaid korralikult tõmmet, kükki ja surumist, alasid väga harva kuivemal suveperioodil. Kaal on neil seal 70 - 75 kg kandis. Üldjoontes on nii, et paljuski on see (kas sa midagi jõuad või ei jõua) väga individuaalne. Oleneb ka sellest, mis kehatüüp, pikkus jne. kellelgi on!!!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

no ma olen umbes 190 cm pikk ja kaalun ka 90kg umbes ning surun ilma varustuseta ja ilma sillata 130kg ning jõutõmme on 200kg ja kükiga alustasin just hiljuti seega see veel väike aga areneb

aga tohib ehk küsida kus jõusaalis te treenite, ise elan tartus seega siin ainult MV spordiklubi vist selline kus võiks leiduda kohvreid ja kive

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mul tõmme 140kg, surun 100kg, kükk vb 100kg(nõrk ma tean), idee poolest peaksin ka siis jõudma...et võiks minna võistlema küll :P

kindlasti võid tulla, saad kogemusi, mis on eriti tähtsad

näiteks rammumehe palk ja tavaline tõstekang on ikka väga erinevad

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
kindlasti võid tulla, saad kogemusi, mis on eriti tähtsad

näiteks rammumehe palk ja tavaline tõstekang on ikka väga erinevad

Kogemuste pärast just tahakski minna aga kardan, et teeb marki endale :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

põdeda ple mõtet ma usun. eestis on inimesi, kes ei tee seda mida teie teete :P isegi tahaks proovida rammumehe alasi, kuig ple elu sees nendega kokku puutunud.

palamusel tuleb rammumehe võistlus. see paras proovikivi usun.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
põdeda ple mõtet ma usun. eestis on inimesi, kes ei tee seda mida teie teete :P isegi tahaks proovida rammumehe alasi, kuig ple elu sees nendega kokku puutunud.

palamusel tuleb rammumehe võistlus. see paras proovikivi usun.

ise mõtlengi et ehk lähen palamusele

aga probleem selles et busse ei lähe tartust sinna ega tule tagasi seega ei tea kas saab

Muudetud kasutaja suhtalgaja poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
põdeda ple mõtet ma usun. eestis on inimesi, kes ei tee seda mida teie teete :P isegi tahaks proovida rammumehe alasi, kuig ple elu sees nendega kokku puutunud.

palamusel tuleb rammumehe võistlus. see paras proovikivi usun.

kellelgi infot pole selle Palamuse võistluse kohta ???

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
no ma olen umbes 190 cm pikk ja kaalun ka 90kg umbes ning surun ilma varustuseta ja ilma sillata 130kg ning jõutõmme on 200kg ja kükiga alustasin just hiljuti seega see veel väike aga areneb

aga tohib ehk küsida kus jõusaalis te treenite, ise elan tartus seega siin ainult MV spordiklubi vist selline kus võiks leiduda kohvreid ja kive

MV-s ei ole ei kive ega kohvreid. Vähemalt siis ei olnud, kui ma seal viimati käisin. Küll aga on olemas kohvrid Kõrvekülas. Kui ma seal viimati käisin, siis oli ka üks 100kg kivi, aga kive taheti juurde tuua. Ma ei tea, kas toodi.

Aga rammumehe alade kohta.. Seda päris nii ei saa võtta, et kui tõmbad 200kg, siis pead kindlasti ka 350kg kummi kantida suutma. Seal mängib VÄGA tähtsat rolli tehnika. Kui tehnikat ei ole, siis ka arvestatava tõmbega ei kandi kummi ära. Sama lugu kividega. Ühesõnaga esimene kord läheb ilmselt raskeks, kui kunagi proovinud ei ole. Aga kuskilt neid esimesi kogemusi on ka vaja saada, nii et minge ja proovige mõnel kohalikul võistlusel. Kui meeldima hakkab, saate tõsisemalt tegeleda.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Võrus CorsaGYM jõusaalis on olemas:

Kivid 100kg-180kg

meremees

hantel 66kg, 72kg ja varsti lisandub ka üle 80kg natu kaaluv hantel

kohvrid (100kg tühjalt Tk)

kiirovitsi rehv millel see õhukumm

Apollon

palk suurem 60kg ja väiksem 50kg

kohapealt saab osta ka spetsiaal liimi kivide tõstmiseks

Alasi saab proovida nii jõusaalis sees kui ka jõusaali ees olevas parklas.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
ise mõtlengi et ehk lähen palamusele

aga probleem selles et busse ei lähe tartust sinna ega tule tagasi seega ei tea kas saab

Kirjuta otsingusse Tõnisson 2009, ma panin info ükspäev üles :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

katsu sebida endale mingi rool. kui tuttav rootsist tagasi jõuab ja viitsib sõita, sis ma lähen kindalsti sinna :P

traks ile oleks küsimus: kui kõrged need kohvrid on põhjast kuni käepidemeni ? seal saalis need on lastud metallitöökojas teha , ma mõtlen,et neid ju kusagil ei müüda ?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×