Jump to content
ErvinT

rinnalihase alumise osa vormimine

Recommended Posts

tervist probleem on selles et nagu rinnalihas onilusti kasvand jne onju aga alt seda head ringjat kuju ei ole hästi kätte saanud

on küll näha piirjoont et nagu oleks aga siiski on sellega probleeme et kuidas treenida kõige efektiivsemalt rinna alumist osa

siiamaani olen teinud negatiivsel pingil ni umbes 30kraadiga hantlitega lendlemist ning olen ka rööbaspuudel seda jalad taha hoides harjutust teinud aga ehk oleks veel midagi paremat kellegil välja pakkuda

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

See "ringjas kuju" rinna all tekib sul ajapikku ise, kui rinnalihased suurenevad. Ja sul ei pruugi üldse ringjat kuju tulla, rind võib alt mistahes erinevad kujuga, nagu on ka erinevaid inimesi olemas.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

sellest saan aru jah et siin mängib geneetika juba rolli aga ma räägin et no pm on joon nagu olemas onju:D aga lihtsalt tahaks teada veel paari harjutust mis oleksid head selle jaoks

huvitav k umb on parem kas negatiivsel pingil lendlemine hantlitega või siis kangiga surumine

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma ise teen negatiivsel kangiga surumist.Sama raskusega,mis tavaliselt rinnalt surumises.Se "joon" tuleb tõesti ajapikku,rinnalihaste suurenemisega.

Muudetud kasutaja killerleib poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Surun,surun,aga nagu ma mainisin,et teen negatiivsel seda sama raskusega,mis horisontaalselgi.Negatiivsel kergem teha seeriaid suure raskusega,sama pmts kui ajaks horisontaalsel rämeda silla sisse.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma olen lugenud, et pole olemas mingeid alumisi või keskmisi rinnalihaseid vaid on lihtsalt üks suur rinnalihas ehk pectoralis major. Ehk et erinevate nurkade alt surumine on küll hea vaheldus treeningus aga mingeid erinevaid lihaseid see ei treeni.

Kas mõni spetsialist saaks seda väidet ehk kommenteerida?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma olen lugenud, et pole olemas mingeid alumisi või keskmisi rinnalihaseid vaid on lihtsalt üks suur rinnalihas ehk pectoralis major. Ehk et erinevate nurkade alt surumine on küll hea vaheldus treeningus aga mingeid erinevaid lihaseid see ei treeni.

Kas mõni spetsialist saaks seda väidet ehk kommenteerida?

Õigus. Rinnalihas ongi üks suur lihas, kuid erinevate harjutuste/kalletega saab mõjutada lihase ülemist, keskmist või alumist osa.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Õigus. Rinnalihas ongi üks suur lihas, kuid erinevate harjutuste/kalletega saab mõjutada lihase ülemist, keskmist või alumist osa.

Kas tõesti saab nii väga seda mõjutust muuta kui sa surumise nurka muudad? Selles mõttes, et võibolla näiteks negatiivse kaldega surumisel on küll rohkem pinget rinnalihase alumiste kiudude peal, kui ülemiste peal aga see pinge on suurem vaid siis, kui võrrelda seda ülemistega. Samas aga ei pruugi sa niimodi oma alumisi kiude rohkem/kõvemini treenida, kui näiteks kaldeta pingil surudes, küll aga paned oma alumised rinnalihase kiud suurema pinge alla kui võrrelda näiteks positiivse kaldega surumisega.

Ma praegu vaid filosofeerin siin. Oskab ehk keegi midagi teaduslikumat pakkuda?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kas tõesti saab nii väga seda mõjutust muuta kui sa surumise nurka muudad? Selles mõttes, et võibolla näiteks negatiivse kaldega surumisel on küll rohkem pinget rinnalihase alumiste kiudude peal, kui ülemiste peal aga see pinge on suurem vaid siis, kui võrrelda seda ülemistega. Samas aga ei pruugi sa niimodi oma alumisi kiude rohkem/kõvemini treenida, kui näiteks kaldeta pingil surudes, küll aga paned oma alumised rinnalihase kiud suurema pinge alla kui võrrelda näiteks positiivse kaldega surumisega.

Ma praegu vaid filosofeerin siin. Oskab ehk keegi midagi teaduslikumat pakkuda?

Kindlasti saab mõjutada, milleks siis kulturistid niimoodi treenivad!?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kindlasti saab mõjutada, milleks siis kulturistid niimoodi treenivad!?

On selle kohta mingit teaduslikku tõestust, et eri nurkade alt treenimine arendab rinna eri osasid? Ma ei vaidle vastu, lihtsalt mainin, et mina olen lugenud just vastupidist.

Kui mu bioloogia teadmised alt ei vea, siis peaks lihas tõmbuma kokku kogu lihase ulatuses, ning mitte ainult ühes kohas. Peaks olema anatoomiliselt võimatu isolatsioonis treenida lihase eri osasid. Lihase kuju (ehk et kas sul on rohkem "üla" või "ala" rinda) peaks määrama geneetika.

Leidsin veel sellise väikese jutukese:

http://www.naturalphysiques.com/faq/392.html

When you do inclines, instead of working the upper chest, testing with electrodes shows the entire chest contracts, but has less load and more tension is shifted to the shoulders. So the incline is great to work the chest and shoulders, it apparently does not target the upper chest according to what research and studies show to date.
Muudetud kasutaja matjusm poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Surun,surun,aga nagu ma mainisin,et teen negatiivsel seda sama raskusega,mis horisontaalselgi.Negatiivsel kergem teha seeriaid suure raskusega,sama pmts kui ajaks horisontaalsel rämeda silla sisse.

Tegelikult oli küsimus suunatud teema algatajale, unustasin aga alles jätta tsiteerimis käsu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kommenteerimiseks logi sisse või loo konto

You need to be a member in order to leave a comment

Loo konto

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Logi sisse

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×