Jump to content
Beljo

Leiva sort

Recommended Posts

Täisteraleib

Enda tehtud t2isteraleib koos linaseemnetega. :)

St. vesi, jahu, linaseemned ja natuke soola. :D Vahest panen sisse nurmenuku6isi, v6i setitsmev2gise 6isi...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Enda tehtud t2isteraleib koos linaseemnetega. :)

St. vesi, jahu, linaseemned ja natuke soola. :) Vahest panen sisse nurmenuku6isi, v6i setitsmev2gise 6isi...

Kas Sa, Aile, oled oma leivale ise ka juuretise teinud või kuskilt mujalt saanud? On Sul mõni hea soovitus juuretise valmistamiseks?

Olen siiani küpsetanud leiba pärmi baasil (linaseemnete ja päevalilleseemnetega on eriti hea :) ), kavatsen nüüd juuretisega proovida. Leidsin sellise retsepti:

paar viilu juuretisega valmistatud leiba

keefirit

suhkrut

sooja vett

Oskad Sa öelda, kui palju ja missuguses vahekorras peaks neid aineid lisama? Kuuldavasti olevat leivategu kogemustele baseeruv ja kindlat leivaretsepti polevat olemas (ise teen ka peamiselt tunde järgi), kuid ehk annad siiski nõu? :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kas Sa, Aile, oled oma leivale ise ka juuretise teinud või kuskilt mujalt saanud? On Sul mõni hea soovitus juuretise valmistamiseks?

Olen siiani küpsetanud leiba pärmi baasil (linaseemnete ja päevalilleseemnetega on eriti hea :) ), kavatsen nüüd juuretisega proovida. Leidsin sellise retsepti:

paar viilu juuretisega valmistatud leiba

keefirit

suhkrut

sooja vett

Oskad Sa öelda, kui palju ja missuguses vahekorras peaks neid aineid lisama? Kuuldavasti olevat leivategu kogemustele baseeruv ja kindlat leivaretsepti polevat olemas (ise teen ka peamiselt tunde järgi), kuid ehk annad siiski nõu? :)

Ma pole küll Aile, kuid ehk saan abiks olla, tegin nimelt esimese juuretise lihtsalt keefirist ja rukkijahust, paari päevaga läks käärima küll.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kas Sa, Aile, oled oma leivale ise ka juuretise teinud või kuskilt mujalt saanud? On Sul mõni hea soovitus juuretise valmistamiseks?

Olen siiani küpsetanud leiba pärmi baasil (linaseemnete ja päevalilleseemnetega on eriti hea :) ), kavatsen nüüd juuretisega proovida. Leidsin sellise retsepti:

paar viilu juuretisega valmistatud leiba

keefirit

suhkrut

sooja vett

Oskad Sa öelda, kui palju ja missuguses vahekorras peaks neid aineid lisama? Kuuldavasti olevat leivategu kogemustele baseeruv ja kindlat leivaretsepti polevat olemas (ise teen ka peamiselt tunde järgi), kuid ehk annad siiski nõu? :)

Vabandust, et ma t2hele ei pannud...

Minu juuretis ei ole ei suhkur ega p2rm ega ka keefir.

Juuretise tegin taluniku rukkijahust ja k2esoojast veest. Aega v6tab see umb. 6 p2eva.

Kirjutasin oma blogis leivajuuretise tegemisest... katsun siia lingi yles riputada...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma pole küll Aile, kuid ehk saan abiks olla, tegin nimelt esimese juuretise lihtsalt keefirist ja rukkijahust, paari päevaga läks käärima küll.

Ilma suhkruta?

Kas Sa tegid kohe leivataigna ja küpsetasid, kui juuretis käärima hakkas? Olen kuulnud, et kui esialgne segu käärima hakkab, siis lisatakse sellele segule ca 1 nädal iga päev jahu ning sutsu suhkrut ja segatakse pidevalt. Segamine olevat eriti tähtis :)

Muudetud kasutaja Panda poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Vabandust, et ma t2hele ei pannud...

Minu juuretis ei ole ei suhkur ega p2rm ega ka keefir.

Juuretise tegin taluniku rukkijahust ja k2esoojast veest. Aega v6tab see umb. 6 p2eva.

Kirjutasin oma blogis leivajuuretise tegemisest... katsun siia lingi yles riputada...

Aitäh, jään ootama :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Vabandust, et ma t2hele ei pannud...

Minu juuretis ei ole ei suhkur ega p2rm ega ka keefir.

Juuretise tegin taluniku rukkijahust ja k2esoojast veest. Aega v6tab see umb. 6 p2eva.

Kirjutasin oma blogis leivajuuretise tegemisest... katsun siia lingi yles riputada...

Riputasin retseptikogusse uue teemana leivajuuretise retsepti...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Riputasin retseptikogusse uue teemana leivajuuretise retsepti...

Leidsin üles, mulle meeldib see variant, et ei pea suhkrut lisama. :)

Alustan juba täna katsetamist :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ilma suhkruta?

Kas Sa tegid kohe leivataigna ja küpsetasid, kui juuretis käärima hakkas? Olen kuulnud, et kui esialgne segu käärima hakkab, siis lisatakse sellele segule ca 1 nädal iga päev jahu ning sutsu suhkrut ja segatakse pidevalt. Segamine olevat eriti tähtis :)

Ilma suhkruta. Ja leivataigna tegin kohe kui oli käärima läinud. Mind õpetas maal nii tegema naabrimemm, kes eluaeg ise leiba küpsetanud. Maal kasutasin tema käest saadud juuretist, kuid linna ei hakanud kaasa vedama ja nii tegingi ise. Täitsa leib sai :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Leidsin üles, mulle meeldib see variant, et ei pea suhkrut lisama. :)

Alustan juba täna katsetamist :)

Edu!

Oliveri raamatus k2is juuretise segamine ylep2eviti...mina tegin ka nii. Kuid meie taluniku jahu l2heb v2ga h2sti mullitama ja l6ppude l6puks pidin ma enne paar korda kypsetama kui yleliigse k22rimise v2lja sain.

Ys ma arvan, et meil peaks sagedamini segama ja lisama natuke jahu ja vett.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
kas Jassi seemneleib on ok?

Lugege sisaldust.

Suhkrut ja igatsugu muud kr2ppi sisaldavad v6iks v2lja j2tta.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kommenteerimiseks logi sisse või loo konto

You need to be a member in order to leave a comment

Loo konto

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Logi sisse

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×