Jump to content
kalle78

Valmistus ajateenistuseks

Recommended Posts

Sõjaväes ära ole mitte kunagi esimene, viimane ega vabatahtlik.

Jajah, ole mõttetu keskmik, hall mass, ajudeta kahuriliha, šlang.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

mõeldi vist aspirandiks saamist pigem ehsk siis sõjaajal rühmaülem, aga selleks pea olema sul kindlasti ülikooli haridus ning pead minema 11kuuks ja läbima jaoülema kursuse

ja kui võimalik siis ürita veel ära viilida sellest kui saad sest ma ei tea ühtegi inimest kes võiks õelda et see 8 kuud aja raiskamist oleks olnud mingi asja eest, pigem keerab mingil määral elu ###### 8 kuuks tsivilisatsioonist kadumisega

üfti pärast ka ära muretse see on vist üks mõtetumaid teste mis üldse on, selle 190 punkti saab pmst igaüks kätte, pigem vaata et muudes testides läbi ei kuku sbk ajal kuna need on kõik osa sõdurittestist või iganes selle nimi oli

ja kui kõrvale viilida ei suuda siis edu sulle seal

PS!talvel on seal sitt aga suvel on veel sitem :)

sebi endale koht välikõõki siis saab julmalt lebotada

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Rühmaülemaks saad ikka sell juhul, kui oled 11 kuud ja autojuhiks ei panda.

:) njah, vb ka nii öelda. On jaoülemad ja on aspirandid.

Aga teema algataja läheb 8ks kuuks ja kõrgem auaste, mida saaks, on kapral ja kui jaoülemaid on vähe/puudu siis kõrgeim ametikoht on kas jaoülem või pooljaoülem. Rühma ülemaks saavad 11 kuud teenivad NAKi lõpetajad, kes lähevad aspirantideks(reserv rühmaülem) ja on siis rühma ülemad sõja ajal.

Edit: jõuti ette, by arntz.

Muudetud kasutaja Hellboy poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma ei hakka uut teemat tegema, vaid läbustan vana.

Mul on 2010 suvel sõjaväkke minek, tallinnasse siis. Küsimus siis selline: kas võtta pigem autojuhi koht või jaoülema oma? Jaoülem, väeülem, mis iganes - ma ei tea täpseid sõjaväelisi termineid. Igatahes valik on nende kahe vahel. Mis on ühe plussid ja teise miinused? Tahaks sõjaväes ikka korralikult trenni ka teha ja süüa saada. On neil selle koha pealt vahet?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Rühmaülemaks saad ikka sell juhul, kui oled 11 kuud ja autojuhiks ei panda.

jaoülemaks võib-olla heal juhul, kui loomu poolest sitakeeraja oled ja autojuhiks ei panda, autojuhiks tuleb end läbi tutvuste sebida :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma ei hakka uut teemat tegema, vaid läbustan vana.

Mul on 2010 suvel sõjaväkke minek, tallinnasse siis. Küsimus siis selline: kas võtta pigem autojuhi koht või jaoülema oma? Jaoülem, väeülem, mis iganes - ma ei tea täpseid sõjaväelisi termineid. Igatahes valik on nende kahe vahel. Mis on ühe plussid ja teise miinused? Tahaks sõjaväes ikka korralikult trenni ka teha ja süüa saada. On neil selle koha pealt vahet?

Oleneb väeosast. Sidepatis pigem jaoülem.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma ei hakka uut teemat tegema, vaid läbustan vana.

Mul on 2010 suvel sõjaväkke minek, tallinnasse siis. Küsimus siis selline: kas võtta pigem autojuhi koht või jaoülema oma? Jaoülem, väeülem, mis iganes - ma ei tea täpseid sõjaväelisi termineid. Igatahes valik on nende kahe vahel. Mis on ühe plussid ja teise miinused? Tahaks sõjaväes ikka korralikult trenni ka teha ja süüa saada. On neil selle koha pealt vahet?

Kuhu teenima lähed?Kui vahipati, siis teema järgmine: Trenni kohapealt vali kindlasti autojuhi koht, sest sul on rohkem vabaaega, et trenni teha, eriti hea on, kui saad pataljoniautojuhiks(viibid rohkem patis mitte metsas). Lisaks on suur pluss see, et saad ka juhiload ja juba tsiviilis töö võimalusi rohkem :) Seevastu jaoülemana pole sul vabaaega eriti ja pead koguaeg millegi eest vastutama või tegelema. Kuna lähed suvel ja kui autojuhiks ei saa, siis proovi saada sõjaväepolitseisse või sinna jaoülemaks, kui aga lähed jalaväkke, siis on trenni kohapealt jama ja igas teises mõttes ka :D

Aga jah, igaljuhul proovi saada autojuhiks(kõige parem patiautojuhiks), sellel on nii ajateenistuse ajal, kui ka tsiviilis palju plusse! Kui aeg käes hoia kõrvad lahti, tegutse ja ole õigel ajal õiges kohas :)

Muudetud kasutaja Hellboy poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
1400 ? B)

Sõjaväes saate selliseid karistuse ("meeldetuletusi") küll ja küll. Kui linnaluba silme ees, ei ole 1400 päevas mingi probleem.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma ei saa aru, miks kõik siin väidavad, et ettevalmistusi pole vaja? Praeguse võrratu ilmaga on ju taolise ettevalmistuse sooritamine puhas nauding. Näiteks üle päeva 30-40min metsajooks, peale seda näiteks 3x20 kätekõverdusi ja 3x max. kõhulihaseid (olenevalt su füüsilisest vormist) ja siis korralik venitus ja proteiinishake näiteks otsa. Lihtsalt puhas nauding ja endal pärast sõjaväes lihtsam + kui hästi läheb saad veel rühmajuhiks ka B)

A mõtle milline nauding, kui terve ülejäänud kari noori peavad sinu pärast veel mõned ekstra kilomeetrid jooksma ja mõned ekstra sajad istesse tõusud ja kätekõverdused tegema, sest sina ei jõudnud. See aga ei huvita vanemaid tegelasi, sest rühm on ühtne, kui üks ei jõua, ei jõua keegi. Noh nii üldistava alatooniga rääkides :D)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kuhu teenima lähed?Kui vahipati, siis teema järgmine: Trenni kohapealt vali kindlasti autojuhi koht, sest sul on rohkem vabaaega, et trenni teha, eriti hea on, kui saad pataljoniautojuhiks(viibid rohkem patis mitte metsas). Lisaks on suur pluss see, et saad ka juhiload ja juba tsiviilis töö võimalusi rohkem :D Seevastu jaoülemana pole sul vabaaega eriti ja pead koguaeg millegi eest vastutama või tegelema. Kuna lähed suvel ja kui autojuhiks ei saa, siis proovi saada sõjaväepolitseisse või sinna jaoülemaks, kui aga lähed jalaväkke, siis on trenni kohapealt jama ja igas teises mõttes ka :P

Aga jah, igaljuhul proovi saada autojuhiks(kõige parem patiautojuhiks), sellel on nii ajateenistuse ajal, kui ka tsiviilis palju plusse! Kui aeg käes hoia kõrvad lahti, tegutse ja ole õigel ajal õiges kohas B)

Suured tänud!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kommenteerimiseks logi sisse või loo konto

You need to be a member in order to leave a comment

Loo konto

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Logi sisse

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×