Jump to content
kalle78

Valmistus ajateenistuseks

Recommended Posts

Tere, sain teada, et septembri lõpus minek ning, et seal peab sooritama

käte kõverdamisest toenglamangus ja istessetõusust selili lamangust 2 minuti jooksul ning 3200 m jooksust. Iga harjutuse eest võib saada 100 punkti. Positiivseks soorituseks tuleb saada vähemalt 190 punkti.

lähemalt testi hindamisest

82 kätekõverdust, 92 kõhulihast annavad 100 punkti

kuid läbi saab kui teha 3200 m 15:19 jooksul ning 47 kätekõverdust ja 57 kõhulihast

Oskate soovitada kust/kuidas alustada vormi viimist ?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere, sain teada, et septembri lõpus minek ning, et seal peab sooritama

lähemalt testi hindamisest

82 kätekõverdust, 92 kõhulihast annavad 100 punkti

kuid läbi saab kui teha 3200 m 15:19 jooksul ning 47 kätekõverdust ja 57 kõhulihast

Oskate soovitada kust/kuidas alustada vormi viimist ?

Ega see mingi tuumafüüsika ei ole, hakka lihtsalt kätekõverdusi ja istesse tõuse tegema. Enne harjutuste tegemist aga käi jooksmas.

Kui ise sõjaväes olin, siis tegime sama testi. Kõik ei saanud kohe kindlasti esimesel korral läbi. Samas pidime seljas kandma laigulisi ja jalas saapaid, mis tegid nt jooksmise raskemaks. Mingi aja möödused aga tehti see test uuesti ning seekord oli läbijaid ligi 100%. Põhjuseks muidugi pidev trenn kätekõverduste ja istesse tüusude ning jooksmise näol. Samas teisel korral lubati ka kaasavõetud spordiriideid kasutada, mis oluliselt lihtsustas harjutuste tegemist.

Peale esimest korda mingit nö karistust küll ei määratud, kui miinimumi täis ei saanud, lihtsalt nende tulemuste põhjal jagati meid rühmadeks ja iga rühma pealikuks määrati üks tugevamatest.

Edu!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vii ennast ka vaimselt vormi, olenevalt ajateenistuskohast on ka distsipliin erinev. Mõnes kohas leebe, mõnes karmim. Psühholoogiliselt arenda end :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui seda testi nö. ära ei tee, ega sa siis teenistust kordama ei jää. :) Mõned suurema kaaluga inimesed ei saanud lähedalegi sellele nö. miinimum-normile, ei jõudnud isegi ühte kätekõverdust teha.

Enne sõjaväkke minekut jõudsin 2 minutiga teha 30-35 kätekõverdust, seal olles arenes see u. 65 peale. Nii et ära muretse, arened.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere, sain teada, et septembri lõpus minek ning, et seal peab sooritama

lähemalt testi hindamisest

82 kätekõverdust, 92 kõhulihast annavad 100 punkti

kuid läbi saab kui teha 3200 m 15:19 jooksul ning 47 kätekõverdust ja 57 kõhulihast

Oskate soovitada kust/kuidas alustada vormi viimist ?

Sõjaväe jaoks ei ole küll vaja mingis spetsiaalses ettevalmistustprogrammis osaleda. Kui tunned, et hetkel on vorm kehv, siis arened seal kindlasti, sest joosta ja kätekõverdusi saad seal piisavalt teha.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma tegin enne sõjaväge max 1400 kätekõverdust päevas.

Ja mis kasu mul sellest oli? olin viimane, kes kõhuli polnud põrandal. kõik.

ega nad sind ära ei tapa, kui sa ei jaksa:P

aga kui sa neid asju häid hindeid tahad saada siis muidugi tee kodus.

Ja jookse. Pikki maid.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma tegin enne sõjaväge max 1400 kätekõverdust päevas.

Ja mis kasu mul sellest oli? olin viimane, kes kõhuli polnud põrandal. kõik.

ega nad sind ära ei tapa, kui sa ei jaksa:P

aga kui sa neid asju häid hindeid tahad saada siis muidugi tee kodus.

Ja jookse. Pikki maid.

1400 ? :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
1400 ? :)

Yeah buddy!

See oli max, tavaliselt pool sellest

Muudetud kasutaja gmaster poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma tegin enne sõjaväge max 1400 kätekõverdust päevas.

Ja mis kasu mul sellest oli? olin viimane, kes kõhuli polnud põrandal. kõik.

ega nad sind ära ei tapa, kui sa ei jaksa:P

aga kui sa neid asju häid hindeid tahad saada siis muidugi tee kodus.

Ja jookse. Pikki maid.

1400 , ma elujooksul pole ka nii palju teinud

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

päeva jooksul vb nii hull polegi ntx seeriateks jaotatult, aga kui 1400 jutti siis seda tahaks küll näha (arvatavasti väsiks vahepeal ära vaatamisest ajakulu tõttu)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
päeva jooksul vb nii hull polegi ntx seeriateks jaotatult, aga kui 1400 jutti siis seda tahaks küll näha (arvatavasti väsiks vahepeal ära vaatamisest ajakulu tõttu)

1400 järjest oleks päris võimatu ju :) Ise elus kokku vist samapalju teinud

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No kui sulle just endale ja vb teistele näitamiseks on oluline läbida test 300le punktile, siis pead jah tegemagi neid samu harjutusi. Samas, kui sa esimese korraga läbi ei tee, siis teise korraga teed kindlasti üle 190. Ise tegin 82 pumpa 52 sekiga teisel korral, kuigi olin juurde võtnud umbes 10kg :) jooksu parandasin minutiga ja istesse tõusud paranesid ka. Aga jah nüüdseks on tulemused kõvasti langenud, sest peale sbk lõppu rännakuid eriti pole olnud ja jõuka ka ei jõua, sest iga nädal metsas. Aga pane vaim valmis, muidu on lebo(füüsilise kohapealt vahipatis vähemalt), aga jah närvipinget tuleb küllaga ja passimist :)

Aga jah reserv on lähedal ja Kevad Tormil näeme slangid :D

Muudetud kasutaja Hellboy poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere, sain teada, et septembri lõpus minek ning, et seal peab sooritama

lähemalt testi hindamisest

82 kätekõverdust, 92 kõhulihast annavad 100 punkti

kuid läbi saab kui teha 3200 m 15:19 jooksul ning 47 kätekõverdust ja 57 kõhulihast

Oskate soovitada kust/kuidas alustada vormi viimist ?

Pole vist mõtet eriti kaitseväe pärast küll muretseda, see rohkem tüütu kui raske.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Spetsiaalset ettevalmistust pole kindlasti vaja, koha peal saad kätekõverdusi jms nö toidu alla ja peale ning ega sa lõppkokkuvõttes ei PEA seda testi positiivsele ära tegema, lihtsalt endal on ka parem tunne, kui näed, et teiseks ÜFT-ks oled tunduvalt paremasse vormi saanud.

Ära liiga palju mõtle selle asja peale, küll sõjaväes mõeldakse sinu eest ja hoolitsetakse, et vormi saad! :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma ei saa aru, miks kõik siin väidavad, et ettevalmistusi pole vaja? Praeguse võrratu ilmaga on ju taolise ettevalmistuse sooritamine puhas nauding. Näiteks üle päeva 30-40min metsajooks, peale seda näiteks 3x20 kätekõverdusi ja 3x max. kõhulihaseid (olenevalt su füüsilisest vormist) ja siis korralik venitus ja proteiinishake näiteks otsa. Lihtsalt puhas nauding ja endal pärast sõjaväes lihtsam + kui hästi läheb saad veel rühmajuhiks ka :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma ei saa aru, miks kõik siin väidavad, et ettevalmistusi pole vaja? Praeguse võrratu ilmaga on ju taolise ettevalmistuse sooritamine puhas nauding. Näiteks üle päeva 30-40min metsajooks, peale seda näiteks 3x20 kätekõverdusi ja 3x max. kõhulihaseid (olenevalt su füüsilisest vormist) ja siis korralik venitus ja proteiinishake näiteks otsa. Lihtsalt puhas nauding ja endal pärast sõjaväes lihtsam + kui hästi läheb saad veel rühmajuhiks ka :)

Mis mõttes rühmjuhiks? Et teeb 300p ära ja on kõige parem tulemusega rühmas? :)

Muudetud kasutaja Hellboy poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jah juhtima loomakarja, jah erandeid võib noorte hulgas olla :)

Muudetud kasutaja builder poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×