Jump to content
Arx07

lihaste kasv

Recommended Posts

Tere.

Olen käinud kuskil aasta aega jõusaalis, keskmiselt 1-2 korda nädalas(hommikuti), vabal ajal aeg-ajalt kütan kätekõverdusi samuti. Rõhku jõusaalis panen ülakehale(biitsepts ja rind), tulemusi võrreldes aasta tagusega on märgata, aga eks süües kasvab isu. Niiet tahakski küsida, et kas oleks soovitav hakata peale jõusaali mingit toidulisandit/valku vms võtma, kas annaks effekti? Ja missugust toodet soovitaksite?

Muudetud kasutaja Arx07 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere.

Olen käinud kuskil aasta aega jõusaalis, keskmiselt 1-2 korda nädalas(hommikuti), vabal ajal aeg-ajalt kütan kätekõverdusi samuti. Rõhku jõusaalis panen ülakehale(biitsepts ja rind), tulemusi võrreldes aasta tagusega on märgata, aga eks süües kasvab isu. Niiet tahakski küsida, et kas oleks soovitav hakata peale jõusaali mingit toidulisandit/valku vms võtma, kas annaks effekti? Ja missugust varjanti soovitaksite?

Kui sa jõusaalis teed juba rinda siis pole mõtet kodus enam kätekõverdusi teha. Pole nii, et mida rohkem teed seda suuremaks saad. Võta endale korralik treeningkava ja tee selle järgi, tõenäoliselt peaksid ka toitumist korrigeerima. Edu!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ei tee ainult, aga ma siin uurisin neid treeningkavasid ja tekkis küsimus: igalpool on 3x... Kas 3x ongi optimaalne siis? Ma ikka "Küünarvarte kõverdamine seistes hantlitega" tegin näiteks 6-8x..., see siis liialt palju?

Üldiselt mu kava oli umbes selline:

Küünarvarte kõverdamine seistes hantlitega 6-8x 15

Õlalihastele istudes trenazööril surumine üles 4x 10

Seljasirutajale keretõsted pukil 4x 30-40

Kõhulihastele keretõsted kõhupingil 3 x 40

Siis see rinnalihaste trenazöör, mille nime ma ei tea... 5-6x 15

Ja siis mõningad jalalihaste harjutused, mis ei ole nii olulised siin hetkel...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

See aparaat on pec-tec, kui me mõtleme sama asja.

Aga ma soovitan sul tõesti võtta siit mõni kava ja alustada sellega.

Sinu praegune kava tundub küll väga puder ja kapsad..

edit: Lisaks veel seda, et see kolm on seeriate arv ja rohkem ei ole küll esialgu mõtet teha..

Muudetud kasutaja Tohman poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

hmm, okei. Kardan, et natuke tühi tunne jääb nüüd kui oma seeriaid hakkan 3x peale kahandama...

Ei tahaks väga üks ühele sealt kavade alt midagi võtta... Kui hakkaksin edaspidi sellise kava järgi tegema:

Küünarvarte kõverdamine seistes hantlitega 3 x 8 - 10

Lendamine küljele hantlitega 3 x 4 – 6

Lõuatõmbamine lai haare 3 x 4 – 6

Õlalihastele istudes trenazööril surumine üles 3 x 8-10

Seljasirutajale keretõsted pukil 3 x 20

Kõhulihastele keretõsted kõhupingil 3 x 40

Rind pec-tec masinaga 3 x 10

Kas ja mis puudu jääks sellest kavast?(v.a alakeha) Või mida oleks kasulik mingi teise harjutusega asendada?

Muudetud kasutaja Arx07 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kas ja mis puudu jääks sellest kavast?(v.a alakeha) Või mida oleks kasulik mingi teise harjutusega asendada?

Sa ju tahad värdjaks saada oma suure rinna ja biitsepsiga, eks ju?

Asi mis su kavast puudu, ongi ALAKEHA: asi, mida sa arvad et pole vaja.

Naljanumber....

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
ei tee ainult, aga ma siin uurisin neid treeningkavasid ja tekkis küsimus: igalpool on 3x... Kas 3x ongi optimaalne siis? Ma ikka "Küünarvarte kõverdamine seistes hantlitega" tegin näiteks 6-8x..., see siis liialt palju?

Üldiselt mu kava oli umbes selline:

Küünarvarte kõverdamine seistes hantlitega 6-8x 15

Õlalihastele istudes trenazööril surumine üles 4x 10

Seljasirutajale keretõsted pukil 4x 30-40

Kõhulihastele keretõsted kõhupingil 3 x 40

Siis see rinnalihaste trenazöör, mille nime ma ei tea... 5-6x 15

Ja siis mõningad jalalihaste harjutused, mis ei ole nii olulised siin hetkel...

e-ee ...

mis kava?!Kuskohal sul siin kava on, :P

Ja too uus ei ole targem ..., :blink:

Mingid suvalised harjutused suvalises järjekorras - see ei ole kava.Paistab jah,et oled jõusaalis käinud , :D

Seega on sulle kaks uudist,hea ja halb:

hea uudis - värdjaks muutumine vaatamata lihaste ebaproportsionaalsele treenimisele sind ei ähvarda.

Halb uudis - lihaskasv sind taolise "kavaga" samuti ei ähvarda, :D

Aga on tore,et eelistad õlleka asemel jõusaalis käia.Edaspidi hakka trenni tegema kah;mingi normaalse kava alusel loomulikult - ja tulemused ei jää tulemata!

Muudetud kasutaja daemonium poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Selline kava on igati puudulik! Nii väheste harjutustega (ka alakeha treenimata jättes) ei ole võimalik proportsionaalset, ilusat keha arendada..

Juhul, kui kolm seeriat mingi harjutuse puhul jääb väheks, siis suurenda raskusi!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Karta on, et ma treenin ka alakeha, aga mind huvitab siin ülakeha nipid ja trikid hetkel.

Üldfüüsilise vormi parandamine ehk siis esimene algajate kava... Kas sellise kavaga reaalselt mingit korralikku musklite kasvu üldse oodata on või on ta üldiselt "kergelt vormi ajamine"?

Ja kas ei peaks mingit ülakeha harjutust seal veel juurde lisama?

Muudetud kasutaja Arx07 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Karta on, et ma treenin ka alakeha, aga mind huvitab siin ülakeha nipid ja trikid hetkel.

Üldfüüsilise vormi parandamine ehk siis esimene algajate kava... Kas sellise kavaga reaalselt mingit korralikku musklite kasvu üldse oodata on või on ta üldiselt "kergelt vormi ajamine"?

Ja kas ei peaks mingit ülakeha harjutust seal veel juurde lisama?

Algajate kava on pigem tõesti selle põhimõttega, et sind ette valmistada 3 või 4 päeva kava järgi treenimiseks. Samas see ei tähenda seda, et see täiesti mõttetu oleks ja "muskel" ei kasvaks. Tee näiteks kuu aega algajate kava järgi ja siis võta edasijõudnute kava. Edu!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma ei saa aru miks sa alakeha nii hooletusse tahad jätta. Ma saan muidugi aru et Suvi on tulemas ja kui six-pack ning rind on väljas on kena. Aga kas üldkokkuvõttes tahad sa olla selline et "Muskulaarset torsot kannavad kaks makaroni" ?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma ei saa aru miks sa alakeha nii hooletusse tahad jätta. Ma saan muidugi aru et Suvi on tulemas ja kui six-pack ning rind on väljas on kena. Aga kas üldkokkuvõttes tahad sa olla selline et "Muskulaarset torsot kannavad kaks makaroni" ?

Sellise treeningkava ning suhtumisega ei tule ka "muskulaarset torsot" :blink:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sellise treeningkava ning suhtumisega ei tule ka "muskulaarset torsot" :blink:

Selles on sul õigus. Ma mõtlesin tegelikult seda suhtumist, et treenitakse ainult ülakeha ja alakeha jäetakse unarusse. Mul oli endal kah pikka aega see probleem. Kuid õnneks sain õigel ajal abi ja nüüd on terve keha võrdselt arenenud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nagu ma ennist mainisin, ma ei jäta alakeha unarusse. Alakeha on ka eelisseisus hetkel, ülakehaga olen vähem tegelenud. Aga siin ma just otsisin soovitusi effektiivseks ülakeha treenimiseks max 2x nädalas koormusega. Valisin siin siis sellise kava välja lõpuks:

» Lamades surumine kangiga 6x6-10

» Kaldpinnal hantlitega surumine 3x8-10

» Ploki tõmbed kukla taha lai haare 3x8-10

» Ploki tõmbed vastu kõhtu istudes 3x8-10

» Õlalihastele istudes trenazööril surumine üles 3x8-10

» Õlalihastele lendamine hantlitega küljele 3x8-10

» Biitsepsitele seistes kangiga küünarvarte kõverdused 3x8-10

» Biitsepsitrenazööril nagu scottpink 3x8-10

» Triitsepsitele prantsuse surumine lamades 3x8-10

» Triitsepsitele ploki alla surumine seistes 3x8-10

Ja küsiks siis uuesti ka selle kohta, et kas mingite toidulisandite kasutamine annaks effekti juurde või piisab tava toitumisest(keskmisest valgurohkem) samuti?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No need mis kirjutasin, mõtlesin, et neid 2 korda nädalas teha. Paar alakeha harjutust panen sinna otsa veel, enne katsetan palju ma jõuan otsa panna, et palju läbi võtab see üks treeningkord. Hetkel pole jõusaali üle nädala jõudnud haiguse tõttu. Üldiselt mu alakeha pole muretsemis koht praegu, ma eluaeg alumise poole pealt aktiivsem olnud :P , st jalgratta sport, korvpall, jalgpall jne...

Muudetud kasutaja Arx07 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mis oleksid siis need alakeha harjutused?

ülakeha harjutused soovitaksin jagada nii et rind, selg ja biitseps ühel päeval ning õlg ning triiseps teisel päeval. Pane siis teisele päevale reit treenivad harjutused ja esimisele päevale säärt treenivad harjutused

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mis oleksid siis need alakeha harjutused?

ülakeha harjutused soovitaksin jagada nii et rind, selg ja biitseps ühel päeval ning õlg ning triiseps teisel päeval. Pane siis teisele päevale reit treenivad harjutused ja esimisele päevale säärt treenivad harjutused

Kükk, kükk ja kükk, vahelduseks võid kükki kah teha.

Ei aga nüüd täie tõsiduse juures - kükk.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aga ma ei saa jõusaalis rohkem kui 2x nädalas käia, aitaks sellest kui korra nädalas teatud lihasgrupid ainult trenni saavad?

Või ikka pressida kogu kamm ühele päevale...? Kükki saab koduski teha :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kükk on jah klassika. See sobiks teisele päevale ideaalselt liskas veel nt jalapress. Esimisele päevale võiksid panna veel päkkadele tõusu. Kas siis trenasööril või kang turjal. ühele päevale kõik kokku pressida ei ole mitte mingil juhul hea mõte. Palju sul kodus rauda on(kang?) et sa normaalset kükki teha saad?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kükk on jah klassika. See sobiks teisele päevale ideaalselt liskas veel nt jalapress. Esimisele päevale võiksid panna veel päkkadele tõusu. Kas siis trenasööril või kang turjal. ühele päevale kõik kokku pressida ei ole mitte mingil juhul hea mõte. Palju sul kodus rauda on(kang?) et sa normaalset kükki teha saad?

No kodus rauda on paarikümne kilo jagu...

Aga siiski uuesti see küsimus, et iga lihasgrupi vaid ühekordne treeninimine nädalas üldse aitab midagi? Ma parem loobuks teatud lihastest ja teeks osasi asju kodus kui kargaksin silmaga vaadates vähese resultaadi nimel...Mul veel paar kuud jäänud aega tasuta jõusaalis käimist, et tahaks mingi tulemuse veel saada, hiljem kodus hakkan kätekõverduste ja hantlitega vormi hoidma...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×