Jump to content
Peyote

Millise Harjutusega Näeb Inimese Jõudu

Recommended Posts

Jõudu näitab selline harjutus kus on töös pea kõik keha lihased - kükk, jõutõmme ning osad oma keharaskusega tehtavad harjutused, mida teevad riistvõimlejad.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

F = m * a . Jõud on mass korda kiirendus.

Lugesin hiljuti ühest raamatust näidet kangi rinnale võtmise ja jõutõmbe kohta - kuigi jõutõmbe puhul tõsteti poole suuremat raskust rakendati ikkagi kangi rinnale võtmise juures suuremat jõudu, sest kangi rinnale võtmine on kiire harjutus mida ei saa teha aeglaselt. Valemite järgi arvutati välja. Huvitav oli veel see, et võimet mingit raskust liigutada kiirust sealjuures arvestamata nimetati tugevuseks (strength). Ehk siis kui sa näiteks suudad teha jõutõmmet mehest x suurema raskusega, siis saad öelda et oled tugevam kui mees x. Samas sa ei saa kindlalt öelda et sul on rohkem jõudu kui mehel x, sest võib-olla see mees x suudab natuke väiksemat raskust tõmmata oluliselt kiiremini kui sina!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
F = m * a . Jõud on mass korda kiirendus.

Lugesin hiljuti ühest raamatust näidet kangi rinnale võtmise ja jõutõmbe kohta - kuigi jõutõmbe puhul tõsteti poole suuremat raskust rakendati ikkagi kangi rinnale võtmise juures suuremat jõudu, sest kangi rinnale võtmine on kiire harjutus mida ei saa teha aeglaselt. Valemite järgi arvutati välja. Huvitav oli veel see, et võimet mingit raskust liigutada kiirust sealjuures arvestamata nimetati tugevuseks (strength). Ehk siis kui sa näiteks suudad teha jõutõmmet mehest x suurema raskusega, siis saad öelda et oled tugevam kui mees x. Samas sa ei saa kindlalt öelda et sul on rohkem jõudu kui mehel x, sest võib-olla see mees x suudab natuke väiksemat raskust tõmmata oluliselt kiiremini kui sina!

Korralik vastus küsimusele imo. :blink:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Lõppude lõpuks, kas teema algataja defineerib mõiste "jõud"?

Jõud= võime liigutada raskusi :blink:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
No on ikka jabur teemapüstitus järjekordselt siin foorumis, eriti naljakas on lugeda kommentaare, millega üritatakse sellele küsimusele hästi üheselt vastata :blink:

Õige ka, ega muidu nalja ei saa,kui ise ei tee :D

Muudetud kasutaja matti poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Jõud= võime liigutada raskusi :blink:

Võime liigutada maksimaalset raskust mitu korda? ühe?

Kuidas liigutada? vasakult paremale, alt üles?

Tuleks täpselt ära seletada, mida mõistetakse jõu all..

Ma olen lihtsalt juuksekarvapoolitaja :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Võime liigutada maksimaalset raskust mitu korda? ühe?

Kuidas liigutada? vasakult paremale, alt üles?

Tuleks täpselt ära seletada, mida mõistetakse jõu all..

Ma olen lihtsalt juuksekarvapoolitaja :blink:

Pigem tähenärija :D said väga hästi aru mis mõeldi :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Võime liigutada maksimaalset raskust mitu korda? ühe?

Kuidas liigutada? vasakult paremale, alt üles?

Tuleks täpselt ära seletada, mida mõistetakse jõu all..

Ma olen lihtsalt juuksekarvapoolitaja :blink:

1) Liigutada üks kord,ehk siis teha üks kordus

2) Alt ülesse, raskujõuga vastassuunas

Kui on veel küsimusi,siis küsi julgelt,ära häbene :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Timo, mina sain aru küll, aga ma kiibitsesin tõde nende jaoks, kes v-o ei taba kohe, igast inimesi on.. :blink:

Wer-rax, jõud (antud kontekstis) ei ole üheselt defineeritav, ka mitte wiki artikli abil, väljalõige sellest: "Jõudu määratleb tugevus ja suund"

Seega palusin täpsustada jõu puhul, mida täpselt selle all mõeldakse, et me kõik räägiksime ikka ühest asjast..

Jõud on ju see kui viskad sangpommi kaugele, jõud on see kui tõstad raskuse maast lahti, jõud on ju see kui suudad enda keharaskusega teha erinevaid liigutusi - seega on jõud jube lai mõiste!

edit: väike täpsustus

Muudetud kasutaja Tohman poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minu arvates ei saa ühe või kahe harjutuse/ülesandega inimese jõudu määrata. Selleks tuleks koostada umbes 10 harjutusest koosnev grupp harjutusi. Nende harjutuste puhul siis teha nii seeria vastupidavustesti kui ka max-i. Need harjutused peakid hõlmama kõiki inimese lihaseid. Konkreetseid harjutusi kahjuks ei oska pakkuda.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Miks sa aravad et teivashüppega näeb just inimene jõudu?

Teivashüpet ei saa võtta jõunäitajana,sest seal on oluline osa ka kogumustel ja selle konkreetse spordiala treenimisel.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Teivashüpet ei saa võtta jõunäitajana,sest seal on oluline osa ka kogumustel ja selle konkreetse spordiala treenimisel.

Ja nii on ka igal teisel alal - rinnalt surumine, kükk, jõutõmme, prantuse surumine, lõuatõmme jne jne jne

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Teivashüpe on puhas tehnika ala, seal võib 50 kilone väike pätakas ka rohkem hüpata, kui temast palju tugevam vend. Isiklikult arvan, et poiss püüdis nalja teha või lihtsalt udujuttu ajada, ei kujuta küll ette, et keegi sellist asja tõsiselt mõtleks.

Ja nii on ka igal teisel alal - rinnalt surumine, kükk, jõutõmme, prantuse surumine, lõuatõmme jne jne jne

Loomulikult kogemused ja konkreetse ala treenimine arendab just seda ala, kuid võtame uuesti näite 50 kilose poisijõmmi ja 100 kilose täismehe näol. Kui 50 kilone on kükkides ülikogenud ja treenib seda kogu aeg, siis võib 100 kilone mees temalt vabalt rohkem kükkida. Enamuses moodustab nendes sinu pakutud alades siiski jõud ja mitte tehnika.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Teivashüpe on puhas tehnika ala, seal võib 50 kilone väike pätakas ka rohkem hüpata, kui temast palju tugevam vend. Isiklikult arvan, et poiss püüdis nalja teha või lihtsalt udujuttu ajada, ei kujuta küll ette, et keegi sellist asja tõsiselt mõtleks.

Loomulikult kogemused ja konkreetse ala treenimine arendab just seda ala, kuid võtame uuesti näite 50 kilose poisijõmmi ja 100 kilose täismehe näol. Kui 50 kilone on kükkides ülikogenud ja treenib seda kogu aeg, siis võib 100 kilone mees temalt vabalt rohkem kükkida. Enamuses moodustab nendes sinu pakutud alades siiski jõud ja mitte tehnika.

Kas 50kg poiss ei või 100kg täismehest tugevam olla ?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×