Jump to content
hardo1990

Topelt treening veab välja?

Recommended Posts

Käin sõudetrennis. Koormused on suht head: 2x nädalas raske kang(6x kang ja 1-minuti seeria ringtreening), ergomeeter(2x)(pikk ühtlane), jooks(2x) ja jalka ning koss. Sihile see küll viib, st. sõudmiseks on see väga hea treening(enne suve), aga ma tahaks, et midagi kehalt välja ka paistaks. See seda sorti treening kahjuks aga ei võimalda.

Seega mõtlesin, et äkki hakkaks peale igat trenni 12x kangi harrastama. Jalad on mul suht tugevad, nagu sõudjale omane, aga ülakeha väga ei ole, vähemalt välja ei paista. Rinnalihast nüüd olen hakanud tegema. 100kg tuleb ära, vb oleks ta muidu mingi 90-95kg.

Kui pikalt ma peaks neid lihastsuurenendavaid trenne ka tegema? Lihase suurendamiseks oli ikka see number 12? Ja missuguseid harjutusi ma peaks tegema?(biitsept, triitseps, selg, kõht, rind, delta, "käevarrelihas") Sõudebaasis, kus ma ise käin on sellili ja diagonaalis surumine, kõht(kald+ tava), kükid kangiga, sangpommid...ehk siis väga ei ole

II variant oleks koju osta väike kuid asjalik komplekt treeninguks...enne trenni teeks ikka väikse jooksu ka nagu kohane.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sõudmine on vastupidavusala, suured lihased ei tule kasuks tulemuste saavutamisel. Milleks on vaja sõudjale 50 cm biitsepsit - et esimese 100 m järel ennast kinni sõuda?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sellesmõttes, et treeneriga ma sellisest teemast nagu ei aruta...

Kui sa tahad tulemusi sõudmises, siis aruta ikka treeneriga treeningus ettetulevad probleemid läbi, k.a. jõutreening. Tema koostab treeninguplaanid ja arvestab nt. ka taastumisaega järgmise treeninguni, kui sa hakkad ise midagi juurde aretama, siis võid vähese taedmisega endale tekitada taastumisprobleeme või eelisarendada neid lihaseid, mis sõudmise jaoks on teisejärgulised ja nii võib sinu areng valitud spordialal üldse seiskuda.

Muudetud kasutaja ROtter poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No üks on kindel, et mingit ülimat lihasmassi ma tekitada ei tahagi. Aga kas siis isegi natuke ülearu lihvi võib probleeme kohe tekitada? 50cm biitseps :D...mitte päris niipalju :) Küsin veel treenerilt ka siis parem.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Käin sõudetrennis. Koormused on suht head: 2x nädalas raske kang(6x kang ja 1-minuti seeria ringtreening), ergomeeter(2x)(pikk ühtlane), jooks(2x) ja jalka ning koss. Sihile see küll viib, st. sõudmiseks on see väga hea treening(enne suve), aga ma tahaks, et midagi kehalt välja ka paistaks. See seda sorti treening kahjuks aga ei võimalda.

Seega mõtlesin, et äkki hakkaks peale igat trenni 12x kangi harrastama. Jalad on mul suht tugevad, nagu sõudjale omane, aga ülakeha väga ei ole, vähemalt välja ei paista. Rinnalihast nüüd olen hakanud tegema. 100kg tuleb ära, vb oleks ta muidu mingi 90-95kg.

Kui pikalt ma peaks neid lihastsuurenendavaid trenne ka tegema? Lihase suurendamiseks oli ikka see number 12? Ja missuguseid harjutusi ma peaks tegema?(biitsept, triitseps, selg, kõht, rind, delta, "käevarrelihas") Sõudebaasis, kus ma ise käin on sellili ja diagonaalis surumine, kõht(kald+ tava), kükid kangiga, sangpommid...ehk siis väga ei ole

II variant oleks koju osta väike kuid asjalik komplekt treeninguks...enne trenni teeks ikka väikse jooksu ka nagu kohane.

Selleks, et lihased areneksid, on vaja teha harjutusi ka antagonistidele. Sõudmisel saavad põhikoormuse jala-, selja-, deltalihased ja biitseps. Kuna sul on jalalihased tugevad, siis peaksid tegema harjutusi rinna- ja kõhulihastele ning triisepsile. Kuna sõudmisel tagavad edu südame, vereringe ja kopsude kõrge töövõime koos suhteliselt kerge kehakaaluga, siis tuleb kasutada suuremat korduste arvu ja väiksemaid raskusi. Selline harjutuste sooritamise režiim hoiab jõuvastupidavuse arendamisel ära lihaskonna ülemäärase suurenemise. Sobivad kordused 12-20 seerias.

Aga üldfüüsiline peab olema kooskõlas põhitreeninguga, et ei tekiks vale planeeringuga ületreeningut ja tulemuste seisakut.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ühesõnaga "Topelt treening veab välja?" lahendus on vaid ühene, et vaid seljuhul, kui treenida tervet keha trenni programmi järgi, mitte eraldi kehaosi treenida. Aga noh, mu spordikarjäär sõudmises võib piirduda 23-aastaseks saamisega, kus valikuvariante on 2: kas spordikarjäär või ülikool ja muu elu. Suht jama variant küll, et rannalõviks end ehitada ei tohi :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ühesõnaga "Topelt treening veab välja?" lahendus on vaid ühene, et vaid seljuhul, kui treenida tervet keha trenni programmi järgi, mitte eraldi kehaosi treenida. Aga noh, mu spordikarjäär sõudmises võib piirduda 23-aastaseks saamisega, kus valikuvariante on 2: kas spordikarjäär või ülikool ja muu elu. Suht jama variant küll, et rannalõviks end ehitada ei tohi :)

Igal spordialal on oma ilu, võlu ja valu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ühesõnaga "Topelt treening veab välja?" lahendus on vaid ühene, et vaid seljuhul, kui treenida tervet keha trenni programmi järgi, mitte eraldi kehaosi treenida. Aga noh, mu spordikarjäär sõudmises võib piirduda 23-aastaseks saamisega, kus valikuvariante on 2: kas spordikarjäär või ülikool ja muu elu. Suht jama variant küll, et rannalõviks end ehitada ei tohi :)

Miks just 23? Ja ülikool ei pruugi tingimata sporti segada. Mõni käib ülikoolis ja tegeleb sõudmisega edasi. See võib küll raske olla, kui loengud kella 18-ni on (sõudmise trenn on ju tavaliselt 16-18), aga aeg-ajalt on võimalik loenguid nii planeerida, et ka trennis käia saaks.

Rannalõviks end ehitada? Valisid vale spordiala selleks ilmselt.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Väga rumal käitumine oleks see minust minna sõudma sihiga rannalõviks saada :D Eks need tujud ole vahest need, kes ikka muutuda tahavad ;) Aga tuleb tunnistada, et sõudmises on rohkem ilu ja võlu, kui valu. Ja tulevikku ei hakkaks ka vb liiga kaugele sobrama. Vb raiskasin mõne aega nüüd sellega, aga see-eest mul veidi kindlam siht nüüd :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma mõtlen ka, et natuke ikka võib. Kuna ma massi juurde tahan, siis ma massitsükleid tegema ka hakkan - neid samu mida Ott Kiivikas soovitab. Mingi tunnike või alla peale trenni, nii kuidas jõuan ja siis vaatab edasi.

Ja nüüd sööma :blink:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×