Jump to content
Heix89

Madalalaubalisus!

Recommended Posts

Puht sportlikust huvist sooviks teada, kui tihti siinseid foorumikülastajaid õhtuti väljas viibides ilma põhjuseta tülitatakse ja kus kandis te elate. Ise elan Rakveres, vahel satun õhtuti ka Ida-Virumaale. Nii siin kui seal on ette tulnud (nii mul kui ka mu sõpradel) päris mitmeid mõttetuid konfliktsituatsioone... Osad neist on eskaleerunud, osad mitte.

Mõned näited:

Eile õhtul mängisin sõbra ja kahe endise klassiõega rahulikult piljardit. Kõrvallauas oli mingi venekeelne seltskond, kes iga väikese ebaõnnestumise peale virutas kiiga vastu põrandat või lauda ja räuskas-ropendas üle terve saali. Õige pea ühines nendega mingi eestlaste kamp, kes jäi meie laua juurde seisma nii, et nad segasid mind löömast. Palusin viisakalt eest minna, et ma lüüa saaksin, mispeale mu löök tõukamisega ära rikuti - ise õelalt irvitades. Okei - see selleks. Ei lasknud end veel häirida... Järgmisena pani sama vend meie lauale (ümara ääre peale, kus see ainult tänu heale õnnele püsti püsis) õllepudeli ja käratas mulle näkku: "T#ra, kui ümber ajad, saad lõuga!"

Seepeale tundsin küll, kuidas vererõhk tõusis. Korraks tekkis tahtmine see kuramuse pudel meelega ümber lüüa ja vanale natuke ihunuhtlust anda, aga kaine mõistus sundis mind rahunema. Polnud mõtet - ega debiilik keretäiest targemaks lähe. Mängisin mängu lõpuni ja lahkusin oma seltskonnaga.

Pärast klassiõde juurdles, et kui tema oleks selle pudeli ümber ajanud, kas tema oleks ka siis lõuga saanud? ;)

Ükskord olid mu sõbrad neljakesi Mahu baaris (väike mereäärne koht Nigula lähedal). Istusid rahumeelselt, rääkisid juttu ja rüüpasid õlut - üks neist, autojuht oli veel täiesti kaine ka. Järsku tekkis nende ümber kaheksa jõmmi. Ninamees tuli, lõi rusikaga vastu baariletti ja andis konkreetselt mõista, et mu sõbrad tehakse nüüd väga katki, sest nad pole kohalikud ja neid ei taheta sinna...

Või teine juhus: olin Sonda kõrtsis (omapärane koht - kes teab, see teab). Läksin uut jooki tellima ja järsku tuleb ja seisab mulle mingi suvaline klemm (edaspidi: Idioot) ette. Arenes järgnev dialoog.

Mina: "Mis mureks?"

Idioot: "Midagi... Kust pärit oled?!"

Mina: "Rakverest, Lääne-Virumaalt...mis siis?"

Idioot: "Ma olen Ida-Virurmaalt...p#tsi, sul on mingi probleem sellega?!"

Mina: "Kuule, mees, rahune maha nüüd, kõik on korras..."

Idioot: rodu neljatähelisi + "sõbralik" lubadus mind haiglasse saata...

Sellepeale vahetasin oma sõbraliku ilme tõsisema vastu ja vaikisin. Kui Idioot nägi, et mu sõbrad meid juba pikemat aega jälgivad, rahunes ta õnneks maha.

Nii kurb kui see ka pole, selliseid juhtumeid on olnud suhteliselt palju. Ei mõista mina miks. Enda arust pole nagu kellelegi põhjust andnud - kui, siis olen olnud valel ajal vales kohas. Aga vihale ajab küll, enam nagu ei saakski kuskile rahumeelselt aega viitma minna, ilma et mõni härga täis jobu sind tülitama tuleks. Vähemalt enamikel juhtudel olen suutnud kaklused ära hoida - hea seegi. Aga vaikselt hakkab mulje jääma, nagu vähemalt 1/3 umbes 20-25 aastastest meeskodanikest käikski oma õhtuid konfliktidega sisustamas. :)

Postimehes oli hiljuti artikkel, kuidas suitsu küsinud noormees ära pussitati. Selle valguses on mul muidugi hästi läinud...

Jagage omi muljeid ja arvamusi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Millist Mahu baari sa mõtled, kas seda mis asub päris Mahus(mereni mõnisada meetrit) või seda, mis on enne Mahut?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Olen näinud palju selliseid lõvisid, kes kuu või kaks kuskil võitlustrenni käinud ja siis kujutavad ette, et on Mike Tyson :P

Kusjuures, see on paljude inimeste puhul nii, et kui käiakse mõned kuud kuskil kaklustrennis ära, tahetakse katsetada, kas on sellest kasu ka reaalses elus, saada praktilist kinnitust enda oskusele vms. Usu mind, sihukesi narre on terve kamalutäis. Sealtmaalt jagunevad aga inimesed kaheks: 1) need, kes jätkavad treenimist. neil kipub see "härjatsemine" verest välja minema ja hakkavad pigem enda oskuste rakendamist vältima. 2)inimesed, kes on pragmaatilist kinnitust saanud oma oskustele ja jätavad treeningud pooleli, kuna nemad saavad oma rahulduse - teiste alandamise, enda üleoleku läbi.

Muudetud kasutaja Tohman poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eks selliste ajukääbustega tuleb käituda nagu koertega.

- ei tohi hirmu välja näidata, olles olukord kui tõsine ja hirmu peitmine väga raske.

Kui sa hirmu välja näitad ja liialt järelandmisi teed, saavad nad järjest julgust juurde.

Samas kui liiga põikpäine olla, võib kohtumine ka halvasti lõppeda, aga sel juhul on peksa saamine juba kindel.

Aga just sellised tühikargajad peletab julge ja pohhuistlik käitumine eemale.

Parem on mitte selliste otsa sattuda.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Eks selliste ajukääbustega tuleb käituda nagu koertega.

- ei tohi hirmu välja näidata, olles olukord kui tõsine ja hirmu peitmine väga raske.

Kui sa hirmu välja näitad ja liialt järelandmisi teed, saavad nad järjest julgust juurde.

Samas kui liiga põikpäine olla, võib kohtumine ka halvasti lõppeda, aga sel juhul on peksa saamine juba kindel.

Aga just sellised tühikargajad peletab julge ja pohhuistlik käitumine eemale.

Parem on mitte selliste otsa sattuda.

Igal lähenemisel on omad riskid.Kui arvestada pingelist olukorda...pole sul väljapääsu, mingil moel pead sellest ebameeldivast situatsioonist völja rabelema :P

Enamik tüüpidest ei annagi järele. Kui ise püüdes rahulikuks jääda...muutuvad nad täiesti ebainimlikuks, kuna lõppude-lõpuks tulevad nad siiski oma " Etendust" esitlema sõprade ees, et idiootset poolehoidu saada või kurat teab mida :D ...Minema kõndides või väljategemata, jääb tüüp suhteliselt ebameeldivasse olukorda...Pole kellegile oma " Mehelikust " näidata. Ammu teada, et sellised konfliktid kuuluvad psühholoogia valdkonda, kus pead kainet mõistust säilitama ning oskuslikult tegutsema :D

Üks tuttav lahendas probleemi väga kiirelt, toimides nõnda: " Selle asemel, et hakata ükteist veristama...Hakkame jooma" ...tüübid vahtisid imeliku näoga otsa, mõtlesid minuti ning nii ta läkski.Kõik olid rahul, kõik läksid ühes tükis koju.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tahate pidevaid tõuklemisi ja kaklusi? Tulge Pärnu, tõsiselt masendav, ma ei tea kas asi on selles et ma olen nn hea sihtmärk(Kõhna kehaehitusega) või selles et ma ilmselgelt olen mingi tondi-magnet aga igakord kui ma välja lähen(Klubides eriti) tekib mingi tõuklemine&jama. Kõige rohkem ajab närvi see et need tõuklemised&kaklused tekivad mingite idikate vastu kes liiguvad 99% ajast mingistes 5'estes puntides - ja need mõned üksikud kes tulevad üksi rahunevad kah maha kui lause "Kas liigume välja ja räägime asjad selgeks" neile lausud, go figure..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Pole veel vist kordagi tuldud üksinda minu vastu ülbitsema :P Haiged inimesed ikka :D

Mul on juhtunud nii , et peesitasin rahulikult ühe veekogu ääres , siis otsustasin ühe peaka panna. "Pukk" oli aga teisel pool veekogu. Ok läksin siis sinna pukile ja kuulen et üks vend karjub ou p*de!? Vaatasin ringi , et kellele seda karjutakse ja näen suht pisikest kasvu venda hulljulgelt fakki näitamas :D Naeratasin talle ja hüppasin oma peaka ära :D Ujusin siis teisele poole tagasi , tulin veest välja ja juba oligi see vant kohal. Karjus tule välja! No ma siis ronisin veest välja ja rahulikult muhelesin ja kuivatasin ning küsisin , et mis on. Siis ta midagi kobises omaette ja tõi väga haleda fakti välja: mu sõber rääkis , et sa andsid talle tappa!" Ma mingi : "Mida sa ajad XD Mis su sõbra nimi on?" Vastuseks tuli vana ford sierra , kust hüppasid veel 4 venda välja. Kõik sellised tavaliste kehaehitustega noored (ise olin siis 75kg, vb sellepärast olidki nii julged). Siis sain aru , et saan vist kõvasti peksa :D (Mu sõber oli ka rannas , aga ta on arvutigiik , nii et temast abi ei olnud). 1 autost välja tulnud vend karjus , et pane lõuga. Nii see lühem vant siis üritaski mulle mingit lööki teha , millest ei olnud eriline probleem eest ära sukelduda ja ta vette lükata. Nüüd hakkasid nad mind kõik taga ajama :P 4 vanti + autoga vend. (Vahepeal oli mu sõber pagassi pandud) Nii nad mind siis mööda "rannajoont" ja ümber veekogu mind taga ajasid , aga kätte ei saanud . Peale u. 10 min kassi ja hiire mängu tuli mu sõbra ema meile järgi ja nähes seda mürglit karjus , et ta kutsus politsei ja bäämm vandid olid kohe päris sõbrad. Öeldi , et a me niisama siin ja värki särki. Siis ütlesin , et te jooksite mulle 5kesti peale , mis kuradi niisama. Siis mingi vend karjus , et sa ikka ülbad wä , kas sa tahad surma saaaada wää. Ma ütlesin , et 1v1 sa ei suuda mind kuidagi ära tappa. Peale seda lubati mind maha lüüa , kui mind veel nähakse .

Nägin nüüd eelmisel suvel seda esimest "kargajat" Tallinnas ja irvitasin omaette. Läksin siis tema poole ja mehe nägu läks jube kaameks (selleks ajaks kaalusin 85kg). Istusin baltas siis tema kõrvale , võtsin ümbert kinni(käe üle õla) ja küsisin , et kas sa mulle jäätist ei taha osta wä XD Aga kahjuks saabus tema rong ja ta pidi minema :D

Ma ei salli absoluutselt neid kambajõmme..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Probleeme on olnud ysna palju...

Klassis jne oli palju agressivseid, nii poisse kui ka tydrukuid. Esimest korda l2ksin enesekaitse kursustele 11 aastaselt, ei olnud suuremat asi kursused. Sealt edasi 15 aastaselt dzuudosse. Sealt siis minu raskej6ustiku algus...

Kui ma pean kedagi endast n6rgemat kaitsma tuleb see mul paremini v2lja.

Hetkel, kui midagi on, kohe telefon k2tte ja helistan poltseisse. Ikka juhtub. Kuid enne telefoni haaramist peab olema juba n8 ryndava kobra olekuga :P

Tavaliselt ei taheta probleeme...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Huvitav ei ole mul selliseid juhuseid ette tulnud nagu te siin kirjutate. :D

Ott, sa oled tuntud nägu ja omajagu lihastes. Keskmise jõmmi ehmatab muskel ära lihtsalt. :D

Aile juttu enesekaitsest lugedes tuli meelde üks kummaline nähtus. Rakvere on suhteliselt väike linn ja jutud ühe või teise inimese tegemistest levivad siin üsna kiiresti. Kui mina kunagi ammu võitlusspordiga tegelema hakkasin, oli see kohalikel jõmmidel mingit teedpidi kähku teada. Miskipärast muutusin ma kohe atraktiivseks tülinorimisobjektiks - mitu korda tekkis situatsioone, kus tuldi minuga kaklust otsima eesmärgiga tõestada, et ollakse minust kui võitlusspordiga tegelejast üle. Mõistus-mõistus, tule koju... :P Ükskord aastavahetusel sattusin üksi kesklinna poole jalutades kambaga vastamisi. Järgnes väike rüselus ja see n-ö ninamees ootas, et ma talle kallale sööstaks (ta sõbrad ümbritsesid mind, et õigel hetkel rünnata). Sain jalalöögi kõhtu, aga kuna jõudsin õigel ajal kõhulihaseid pingutada, ei teinud see suuremat kahju. Neelasin ego olla ja jäin rahulikuks - teadsin, et võin selle tegelase paari tugeva löögiga ohutuks teha, aga olukorda hinnates poleks see kõige targem tegu olnud. Mind jäeti rahule ja jalutati võidurõõmsalt edasi...vanad arvavad vist senimaani, et panid mind paika.

Niisiis...vahel mõtlen: olen aja jooksul üht-teist õppinud, keskmisest paremas füüsilises vormis ja vajadusel suudaksin tülinorija üsnagi kakti teha. Ometi pole ma neid oskusi (v.a 1-2 ekstreemset olukorda) rakendanud. Tollele aastavahetusele tagasi mõeldes - äkki oleks siiski pidanud? Siis oleks need tüübid, või vähemasti see ninamees, äkki natukenegi õpetust saanud. Mind ei huvitanudki niiväga see, et ma oleks ise ülejääund kamba käest kere peale saanud...mind hoidis tagasi teadmine, et paar tugevat lööki ja vend liigub sündmuskohalt minema ainult kiirabiga. Tahan ma kellegi sandistamist enda südametunnistusele? Ei.

Ja nii jõuamegi surnud ringini. Mind hoiab kaine mõistus tagasi ja jõmmid saavad tuult tiibadesse, et järgmisi tülisid otsima minna... Võta näpust - milline minupoole käitumine siis õige oleks olnud? :D

Muudetud kasutaja Heix89 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
..........

Nägin nüüd eelmisel suvel seda esimest "kargajat" Tallinnas ja irvitasin omaette. Läksin siis tema poole ja mehe nägu läks jube kaameks (selleks ajaks kaalusin 85kg). Istusin baltas siis tema kõrvale , võtsin ümbert kinni(käe üle õla) ja küsisin , et kas sa mulle jäätist ei taha osta wä XD Aga kahjuks saabus tema rong ja ta pidi minema :D

Ma ei salli absoluutselt neid kambajõmme..

Midagi nii naljakat kui see lugu pole ma see nädal veel vist lugenud :D. Mis ma oskan öelda - tegijal juhtub nii mõndagi. :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ott, sa oled tuntud nägu ja omajagu lihastes. Keskmise jõmmi ehmatab muskel ära lihtsalt. :D

Aile juttu enesekaitsest lugedes tuli meelde üks kummaline nähtus. Rakvere on suhteliselt väike linn ja jutud ühe või teise inimese tegemistest levivad siin üsna kiiresti. Kui mina kunagi ammu võitlusspordiga tegelema hakkasin, oli see kohalikel jõmmidel mingit teedpidi kähku teada. Miskipärast muutusin ma kohe atraktiivseks tülinorimisobjektiks - mitu korda tekkis situatsioone, kus tuldi minuga kaklust otsima eesmärgiga tõestada, et ollakse minust kui võitlusspordiga tegelejast üle. Mõistus-mõistus, tule koju... :P Ükskord aastavahetusel sattusin üksi kesklinna poole jalutades kambaga vastamisi. Järgnes väike rüselus ja see n-ö ninamees ootas, et ma talle kallale sööstaks (ta sõbrad ümbritsesid mind, et õigel hetkel rünnata). Sain jalalöögi kõhtu, aga kuna jõudsin õigel ajal kõhulihaseid pingutada, ei teinud see suuremat kahju. Neelasin ego olla ja jäin rahulikuks - teadsin, et võin selle tegelase paari tugeva löögiga ohutuks teha, aga olukorda hinnates poleks see kõige targem tegu olnud. Mind jäeti rahule ja jalutati võidurõõmsalt edasi...vanad arvavad vist senimaani, et panid mind paika.

Niisiis...vahel mõtlen: olen aja jooksul üht-teist õppinud, keskmisest paremas füüsilises vormis ja vajadusel suudaksin tülinorija üsnagi kakti teha. Ometi pole ma neid oskusi (v.a 1-2 ekstreemset olukorda) rakendanud. Tollele aastavahetusele tagasi mõeldes - äkki oleks siiski pidanud? Siis oleks need tüübid, või vähemasti see ninamees, äkki natukenegi õpetust saanud. Mind ei huvitanudki niiväga see, et ma oleks ise ülejääund kamba käest kere peale saanud...mind hoidis tagasi teadmine, et paar tugevat lööki ja vend liigub sündmuskohalt minema ainult kiirabiga. Tahan ma kellegi sandistamist enda südametunnistusele? Ei.

Ja nii jõuamegi surnud ringini. Mind hoiab kaine mõistus tagasi ja jõmmid saavad tuult tiibadesse, et järgmisi tülisid otsima minna... Võta näpust - milline minupoole käitumine siis õige oleks olnud? :D

Kui olukord just väga ekstreemne pole , siis ei tohi mitte mingil juhul rünnata , kuna Eestis saab karistada see , kes teist vigastas...vahet pole kas enesekaitse või mitte , vigastaja saab ikka kogu s*ta enda kaela :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui olukord just väga ekstreemne pole , siis ei tohi mitte mingil juhul rünnata , kuna Eestis saab karistada see , kes teist vigastas...vahet pole kas enesekaitse või mitte , vigastaja saab ikka kogu s*ta enda kaela :P

Kahjuks on jah nii, Eesti Vabariigi õigussüsteem on üldse väga mööda kahjuks :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Heix89, kus mängisid eile piljardit?

Algul Virmas, siis kolisime Bowlingusse ja lõpetasime karvaste pubina tuntud Kära Kantsis, mis on üks rahumeelsemaid kohti.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Vaesed nagad , kui nad peaksid sinu kallal nokkima tulema :P

Vaevalt, et oma võimeid hästi tundev inimene neid vaeseid rullnokkasid väga lõhkuma hakkaks :D

Samas muidugi kui on vaja lollile kohta kätte näidata, siis tõenäoliselt kõige efektiivsem olekski rahulikult rääkida, et pole eriti mõtet tõmblema hakata ja kui siis ikka proovib, siis ilusti mingisse valuvõttesse väänata ja sama rahulikult edasi rääkida. Küsida viisakalt, et kas ta nüüd ise ka nõustub, et pole mõtet tõmmelda jne. Sellise esineja eesmärk ongi ju šõu ja see oleks päris lahe šõu ta sõpradel vaadata, järgmine kord ikka mõtleks enne ülbama hakkamist, et kas see on ikka see sõu mida ma sõpradele näidata tahan :D

peace

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×