Jump to content
Tiist

Enne suuremad lihasgrupid või kerged harjutused?

Recommended Posts

Olen kuulnud kahte erinevat väidet,

1# Raskemad harjutused jätta treeningu lõppu

2# Suuremate lihasgruppide harjutused teha enne kui väiksemate lihasgruppide harjutused

Kummale peaks rohkem keskenduma? :D Kuna tihti on vähemalt minu treeningkavas ka suurematele lihasgruppidele raskemad, suurema pingutusega harjutused. Kuni praeguseni olen jätnud rasked harjutused trenni lõppu aga tundub, et ei jaksa siis neid enam maksimum-intensiivsusega sooritada, raskusega mida tahaks. Samas kardan, et kui teen tihti raskemad, suuremate lihasgruppide harjutused ennem ära siis ei jaksa enam pärast neid kergeid harjutusi teha :o. Lühike, loll küsimus aga ei leidnud kuskilt vastust ega sobitanud seda küsimust ka kuhugi varasemasse teemasse.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Olen kuulnud kahte erinevat väidet,

1# Raskemad harjutused jätta treeningu lõppu

2# Suuremate lihasgruppide harjutused teha enne kui väiksemate lihasgruppide harjutused

Kummale peaks rohkem keskenduma? :D Kuna tihti on vähemalt minu treeningkavas ka suurematele lihasgruppidele raskemad, suurema pingutusega harjutused. Kuni praeguseni olen jätnud rasked harjutused trenni lõppu aga tundub, et ei jaksa siis neid enam maksimum-intensiivsusega sooritada, raskusega mida tahaks. Samas kardan, et kui teen tihti raskemad, suuremate lihasgruppide harjutused ennem ära siis ei jaksa enam pärast neid kergeid harjutusi teha :o. Lühike, loll küsimus aga ei leidnud kuskilt vastust ega sobitanud seda küsimust ka kuhugi varasemasse teemasse.

Ei ole loll küsimus. Aga sa mõtled vist pigem, et teed isoleeritud harjutusi ennem ja siis baasharjutusi? Ise eelistan teha baasharjutusi ennem ja seda sellel lihtsal põhjusel, et jõuad teha suurema kaaluga ja koormus on suurem. Hiljem hea isoleeritud harjutusi teha otsa, et täis pumbata lihas täielikult. Aga sedasi teen mina :D , kindlasti võib ka teisiti teha. :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Näiteks, et kui mul on kavas prantsuse surumine triitsepsile (väiksem lihas) ja lamades hantlitega surumine rinnale (suurem lihas), kas siis oleks parem jätta raskem harjutus rinnale lõppu või teha see enne ära ja siis teha väiksemat lihast? :D Igaks juhuks küsin üle praegu sain aru, et siis parem teha raskem/baasharjutus enne..eksju? :o

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Raskem harjutus ikka enne jah, ehk siis hantlitega surumine rinnale, seal triitseps nagunii saab vatti juba! Isiklikult arvan, et kui oled juba kogenud treenija, siis vahel harva võib väiksemad lihasgrupid enne teha, selleks, et suudaks neid treenides ka suuremaid raskusi kasutada! Aga muidu ikka suurem lihasgrupp enne.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kommenteerimiseks logi sisse või loo konto

You need to be a member in order to leave a comment

Loo konto

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Logi sisse

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×