Jump to content
Infinity

Reljeefi

Recommended Posts

Tere. Tahaks siis teada, kuidas keha reljeefsemaks saada? Pikkus 176, kaal 68-69, tean, et pole palju, kuid minu arust annab siin veel väga palju tööd teha. Selg on mul natuke hea, kuid võrreldes kätega, siis käed pole üldse nagu reljeefsed vms. Sellised laiad lihtsalt, natuke biitsa kah näha, kuid mitte palju. Põhiküsimus siis, kuidas reljeefsemaks saada? Teha rohkem aeroobset? Või midagi muud? Eenne jõusaali tavaliselt jooksen 2km. (nädalas 6km kui saan). Treeninud olen aktiivselt pool aastat ja veidi rohkem, varem niisama tegin natuke korda nädalas. Tegelen veel tõsiselt ka võrkpalliga.. Ja kõhu kõige alumisi osasi oleks vaja treenida, veidi rasva seal. Kuidas neid treenida?

Sai pikk jutt, vb keegi oskab aidata.

Tänud.

Muudetud kasutaja Infinity poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere. Tahaks siis teada, kuidas keha reljeefsemaks saada? Pikkus 176, kaal 68-69, tean, et pole palju, kuid minu arust annab siin veel väga palju tööd teha. Selg on mul natuke hea, kuid võrreldes kätega, siis käed pole üldse nagu reljeefsed vms. Sellised laiad lihtsalt, natuke biitsa kah näha, kuid mitte palju. Põhiküsimus siis, kuidas reljeefsemaks saada? Teha rohkem aeroobset? Või midagi muud? Eenne jõusaali tavaliselt jooksen 2km. (nädalas 6km kui saan). Treeninud olen aktiivselt pool aastat ja veidi rohkem, varem niisama tegin natuke korda nädalas. Tegelen veel tõsiselt ka võrkpalliga.. Ja kõhu kõige alumisi osasi oleks vaja treenida, veidi rasva seal. Kuidas neid treenida?

Sai pikk jutt, vb keegi oskab aidata.

Tänud.

Soovitan kõigepealt soliidne lihas peale kasvatada ja siis alles reljeefist rääkima hakata. Äre ennem jõusaali kindlasti jookse, eriti kui veel võrkpalliga tegeled tõsiselt.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

reljeefsemaks... hmm.. tee nõksa väiksemate raskustega, rohkem kordusi seerias... ja selle kõhu alumise osa kohta ei oska muud midagi öelda, kui vaata oma toitumine üle!!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
reljeefsemaks... hmm.. tee nõksa väiksemate raskustega, rohkem kordusi seerias... ja selle kõhu alumise osa kohta ei oska muud midagi öelda, kui vaata oma toitumine üle!!

See väiksemate raskuste ja rohkemate kordustega tegemine on müüt. Reljeef=rohkem lihast ja vähem rasva.

Ja kõhu kõige alumisi osasi oleks vaja treenida, veidi rasva seal. Kuidas neid treenida?

Järjekordne müüt. Su kõhulihased on kõik üks lihas ning seega pole võimalik mingeid erinevaid osi treenida. See miks su alumised osad ei näe nii head välja kui ülemised on nende peal olev rasvakiht.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

See väiksemate raskuste ja rohkemate kordustega tegemine on müüt. Reljeef=rohkem lihast ja vähem rasva.

Jah, kuid enda kogemustele toetudse võin öelda, et see ei ole ńö linnalegend/müüt.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
See väiksemate raskuste ja rohkemate kordustega tegemine on müüt. Reljeef=rohkem lihast ja vähem rasva.

Jah, kuid enda kogemustele toetudse võin öelda, et see ei ole ńö linnalegend/müüt.

Siis on sul kas erakordne keha või oled oma rasva maha põletanud tänu mingitele teistele faktoritele:

http://www.warriorfitnessworld.com/article...h_reps_myth.php

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

no kui teema alustaja on 176cm pikk ja kaalub 68-69 kg, ei saa me rääkida paksmaost või inimesest, keda rasvumine ohustaks. võtame kõhulihased, kui ta teeb korralikult kõhulihaseid trennis, siis kõhulihas areneb ja tuleb rohkem esile- ongi lihase reljeefsus käes. loodan, et said mu mõttest aru... ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kõigepealt peab piisavalt lihasmassi olema et reljeefsust välja tuua. Vähese lihasega on ka võimalik, kuid siis peab rasva % meeletult madal olema. Esmalt mass üles, seejärel treening arvestades:

1. Aeg-ajalt suurte koormustega treenimine šokeerib keha ning sunnib kiiresti ennast vormi ajama (hea reljeefi saavutamiseks sellega nö hoog sisse lükata). Lisaks suured koormused soodustavad kõõluste suurenemist, mis omab päris suurt mõju mõnedes piirkondades reljeefsuse seisukohalt.

2. Korduste 12...15 vahemik on kõige levinum reljeefi ülestöötamiseks

3. Teha harjutusi maksimaalses liikumise ulatuses, kuid mitte ebaervislikus ulatuses. Lihaste venitamine on üpris oluline nii harjutuse kestel kui ka trenni lõpus lõdvestamiseks. Mõlemad aitavad päris hästi kaasa reljeefi arendamisele.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
kõhulihase erinevaid osasi annab ikka treenida ju.

http://www.fitness.ee/main.php?main=artikk...amp;textID=1186

vt 3. punkt

See artikkel siin räägib teisiti.

http://findarticles.com/p/articles/mi_m067...i_12695243/pg_1

Point on võibolla selles, et eri harjutusi tehes sa treenid oma lihaseid veidi erinevalt aga sa ei saa mingit kindlat kõhulihase piirkonda eraldi treenida.

Muudetud kasutaja matjusm poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Lihased koosnevad kiududest. Kõhulihased kinnituvad rinnakorvilt vaagnaluule. Kui mingi teatud lihaskiud aktiveeritakse, siis tõmbub terve kiud kokku. See ei ole lihtsalt anatoomiliselt võimalik, et pool lihaskiudu aktiveerub ja pool mitte. Küll aga võivad osad kiud aktiveeride, teised aga mitte.

http://findarticles.com/p/articles/mi_m067...i_12695243/pg_1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Teen kõhulihastele 4 harjutust nädalas. Kordused olengi teinud see pool aastat 12. Ning peale trenni venitan neid kehaosi, mida treenisin. Ja ripun.

//EDIT: Kas on vahet ka, kui ma teen hantlitega ülesse surumist või kangiga ülessurumist? ehk siis õlga.

Muudetud kasutaja Infinity poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
//EDIT: Kas on vahet ka, kui ma teen hantlitega ülesse surumist või kangiga ülessurumist? ehk siis õlga.

Ikka on väike vahe sees. Kui teed hantlitega, siis teed mõlemat keha poolt eraldi. Kui kangiga, siis saab tugevam osa nõrgemat veidi kaasa aidata. Lisaks veel see, et kangi sa pead veidi eespool endast hoidma, hantleid aga saad otse enda kõrvale langetada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kommenteerimiseks logi sisse või loo konto

You need to be a member in order to leave a comment

Loo konto

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Logi sisse

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×