Jump to content
Bonsuna

Põhjus miks peaks ka jalgu treenima...)

Recommended Posts

Oma raamatus kirjutab ta sellest päris värvikalt. Läksid paari sõbraga metsa, võtsid kangi kaasa, tegid tunde meeletuid seeriaiad kükke nii et nõrkedes maha varisesid. Pärast tulid tüdrukud söökide jookidega. Jõid, sõid, k....d ja tundsid ennast nagu võitmatud sõdalased. Nii ta on umbes sellest pajatanud oma autobiograafilises raamatus.

jah selle jutu pääle nii mõnelgi tuleb isu jalgadega midagi ette vötta,jõudu noormehed :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nu meil saalis on vast kõik tingimused jalgade treenimiseks loodud - kükipuur, smith, jalapress, hack+jalapress, säärepink, tagareie plokkmasin, tuharamasin, reied kokku-lahku. Peaks piisama :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Nu meil saalis on vast kõik tingimused jalgade treenimiseks loodud - kükipuur, smith, jalapress, hack+jalapress, säärepink, tagareie plokkmasin, tuharamasin, reied kokku-lahku. Peaks piisama :D

Mis veel tahta. :D Tegelikult on nii, et ideaalsed tingimused uinutavad sinus /võivad uinutada/ suure tahte, looma sinu sees kui soovid. Või nagu üks vene rahvusest kulturist mulle kunagi ütles, et kulturist on nagu kunstnik, ta peab olema pidevalt poolnäljas ja paljas siis on ka tema looming suurema väärtusega.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mis veel tahta. :D Tegelikult on nii, et ideaalsed tingimused uinutavad sinus /võivad uinutada/ suure tahte, looma sinu sees kui soovid. Või nagu üks vene rahvusest kulturist mulle kunagi ütles, et kulturist on nagu kunstnik, ta peab olema pidevalt poolnäljas ja paljas siis on ka tema looming suurema väärtusega.

Kahjuks jah on nii, et tõstepõrandat ei ole ning seega jääb hardcore ära. Ega ei saaks ka, sest 3 korrus ja meie all on migratsiooniamet :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ka minul on rohkem pikamaajooksja või suusataja kehaehitus ja seega on jalad suhteliselt peenikesed. Olen üritanud seda jõusaaliga parandada, aga sääred arenevad väga aeglaselt, ükskõik kui palju ma neid läbi valu treenin. Ülejäänud keha areneb suhteliselt normaalses tempos, aga sääri proportsiooni viia on minupuhul suhteliselt raske. Õnneks reljeef vähemalt paraneb ja öelda ei saaks, et ma jalgu pole treeninud. Eks ma treenin kõvasti sääri edasi, aga kardan, et mida aeg edasi seda enam proportsioonid paigast lähevad. Ehk kuigi treening peaks enamvähem tasakaalus olema ja ülakehale rohkem rõhku ei pane kui jalgadele, siis paratamatult geneetika mängib kah mingit rolli ja säärelihaseid üleöö proportsiooni ei vii. Võibolla läbi pikkade aastate saab neid paremaks, aga selleks ajaks on biitsepsi ümbermõõt pikalt säärtest üle. Õnneks praegu mul ikka biitseps enamvähem sääre ülaosaga proportsioonis, aga jalad on altpoolt ikkagi suhteliselt peenikesed ja pilt, mis peeglist avaneb mulle eriti ei meeldi. Ma ei tea äkki on kellelgi mingeid imevalemeid sääre treeninguks :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Endal ka see lolluse kadalipp läbitud, et noorena ei tahtnudvõi ka ei osanud tahta treenida jalgu. See oli ka aeg kus erialasest kirjandusest ei teand midagi, rääkimata internetist. Mingi aeg hakkas ilmuma ajakiri Atleet aga see selleks.

Noorena kui organism kiiresti areneb ja sellel ajal jätta üks osa kehast treenimata ja samas teist täiega treenida, teeb küll igaüks endale karuteene. Eriti kui plaanis hiljem võistlema minna, kus üks tähtsamaid kriteeriume on proportsioon.

Ja nagu Kalmus ka enne mainis, siis kui massi enam kuidagi ei saa, siis on alati hea nõks nad reljeefseks treenida ja annab visuaalselt massiivsema väljanägemise.

Aga eks ma täna saan ka selles suhtes jälle targemaks ja kui kõigevägevam elu ja tervist annab, siis jutustan seda lugu ehk teilegi :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ei tea, kas minusuguseid anomaalseid tüüpe veel leidub...? Mul nimelt probleemiks see, et jalad - eriti reie kakspealihas - arenevad ülejäänud kehaga võrreldes ebanormaalselt kiiresti. Enam puhtalt saalitreeningule ei keskendu, aga mõni aasta tagasi (vanuses 16-17) oli jala ümbermõõt u 80-84 kg kehakaalu juures 64-65 cm kanti, õlavars seevastu aga 38, max 39 cm. Peeglisse vaadates olid proportsioonid ikka väga paigast ära... Aga noh, mis parata, küllap vist geneetiline eripära?

Muudetud kasutaja Heix89 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ei tea, kas minusuguseid anomaalseid tüüpe veel leidub...? Mul nimelt probleemiks see, et jalad - eriti reie kakspealihas - arenevad ülejäänud kehaga võrreldes ebanormaalselt kiiresti. Enam puhtalt saalitreeningule ei keskendu, aga mõni aasta tagasi (vanuses 16-17) oli jala ümbermõõt u 80-84 kg kehakaalu juures 64-65 cm kanti, õlavars seevastu aga 38, max 39 cm. Peeglisse vaadates olid proportsioonid ikka väga paigast ära... Aga noh, mis parata, küllap vist geneetiline eripära?

Paistab,et igal ühel on mingi lihas,mis areneb kiiremini kui teised - mina teen väga harva midagi spetsiaalselt säärele;et proportsioonid väga käest ei läheks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Paistab,et igal ühel on mingi lihas,mis areneb kiiremini kui teised - mina teen väga harva midagi spetsiaalselt säärele;et proportsioonid väga käest ei läheks.

Mul paneb säär eest ära :D päkaletõuse juba vaikselt 150kga seerias(see selleks) säär suht sama jäme kui reis :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Jalgu saab äkki ka nii treenida, kui smith-seadmel kangi all selili jalgadega kangi üles suruda.

Pole kunagi proovinud, aga ilmselt peaks selleks tugevama tallaga jalatsid olema.

Üpris riskantne asi...samas kunagi võiks proovida...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Jalgu saab äkki ka nii treenida, kui smith-seadmel kangi all selili jalgadega kangi üles suruda.

Pole kunagi proovinud, aga ilmselt peaks selleks tugevama tallaga jalatsid olema.

Kui on olemas Smithi kang, siis saab juba kükki teha ja ei ole vaja midagi leiutada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jah, eelmise aasta kevadel Eesti karikavõistlustel nägin teda (see oli minu jaoks esimene ja seni kahjuks ka ainuke kord kulturismivõistlust vaadata) ja oli tõesti peajagu üle oma kategoorias, jalad olid just eriti silmapaistvad. Blog on tal ka: http://forums.fitness.ee/index.php?automod...blogid=126&

Muudetud kasutaja Capricorn poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Nu trenni teeb see mees kah nii et ninast veri väljas- ei tema tule nalja tegema siis! ;)

Kui trenni ajal ikka tõega morsi lahti võtab siis oleks vaja arste külastada. Ära tappa pole ennast kindlasti vaja. Usun, et see oli sul mõeldud rohkem ülekantud tähenduses. Mikk on hea näide noorest kehaehitajast, kes ei süga saalis m....e vaid teeb trenni nagu vaja, pingutab nagu vaja. Enamus selles vanuses mehi teeb ju ka saalis natuke tööd kuid saalist välja astudes unustavad millegipärast kohe mis eesmärgiga nad saali läksid. Ma ei tunne Mikku peaaegu üldse mitte aga olen üsna kindel, et ta tõsine töömees, selle sõna otsesemas tähenduses. Teab mis eesmärgi saavutamiseks vaja teha, millest ehk loobuda ja tulemus räägib iseenda eest.

Teistele noortele: Andekus andekuseks aga targa tööga saab vägagi palju ära teha, Teinekord rohkemgi kui tunduvalt andekam sportlane teha suudab. Füüsilised eeldused on hea "asi" aga kui mehel on sisu nõrk pole suurt edu loota.

Sellele teemal võiks pikalt rääkida ja eks ma ise olen samuti selles osas nö karuteene teinud meie ala arendamisele, eriti kui järelkasvu silmas pidada. Ütlen aga siinkohal veel korra, et seda ala on võimalik teha puhtalt ja saavutada küllaltki märkimisväärseid tulemusi. Viimane mis noored mehed tegame peaksid on see, et otsida abi keelatud ainetest.

TEHKE TARGALT TRENNI, INFOT JA NÕUANDJAID ON MEIL SIIN EESTIMAAL PIISAVALT, ET MITTE HAKATA ENDALE IGASUGUST SODI SISSE SÖÖMA. TEHKE TÖÖD JA VARUGE KANNATUST. KUNI 30 DA ELUAASTANI ON PÄRIS KINDLASTI VÕIMALIK OMA KEHA, LIHASEID ARENDADA ILMA KEELATUD AINETETA.

Jutt läks küll natuke algteemast ehk kõrvale aga nii see mõte arenes ja sai siia kirja pandud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ülekantud tähendus ikka ;)

Ses mõttes, et ahhetada ja ohhetada ja kommenteerida oskavad kõik, aga TEHKE ka ise midagi! Tegijaks ei saada sel alal niisama, saavad need, kes tõesti näevad selle nimel korralikku vaeva.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mis seal ikka ennustada. Katsun täna-homme treeningu Mikuga üles saada. Etteruttavalt võib öelda, et on millest õppida nii noortel kui vanadel ning järeldusi teha. Eks teen ka eraldi teema foorumisse kus loodetavasti Mr.Raudsepp ka vastab küsimustele ja värkidele.

Nüüd aga ise trenni. Tulge ühinege ... teeme ühe suure ühistrenni ;)

post-2073-1234347613_thumb.jpg

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Vist olen hetkel veel nende "vendade"hulgas kellel lamades surumise rekord kusikl küki rekordiga sarnane ...Kükk veidi parem ikka..Aga viimasel ajal ikka saanud jalgadele suuremat koomust anda ja eks see kük siis ka nüüd areneb ajapikku.

Kui ma jõusaali alustasin, oli mul jalad enamvähem samatugevad, kui rinnalt surumine, paar nädalat tagasi surusin rinnalt 70 ja kükk oli 75 jalatrenni pole vahele jätnud, jalad ja ülakeha arenevad peaaegu samamoodi, pole midagi parata, kasutan leesmani kava, esmaspäev rind biits triits, kolmapäev jalad ja õlad, reedel kerge rind ja selg, oskab keegi mingi seletuse anda sellele?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×