Jump to content
Bonsuna

Põhjus miks peaks ka jalgu treenima...)

Recommended Posts

See võib tõesti üks põhjustest olla. :D Kuigi ma pole ühtki seda moodi treeninud inimest näinud. Ilmselt on lihtsalt nii rumalaid inimesi vähe.

Ei ole kahjuks.johnnybravo'sid paraku jätkub.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
See võib tõesti üks põhjustest olla. :D Kuigi ma pole ühtki seda moodi treeninud inimest näinud. Ilmselt on lihtsalt nii rumalaid inimesi vähe.

Olen näinud selliseid kellel jalad kui makaronid aga rind ja biits puhevil. Väga kole näeb välja.

Tegelikult mulle paistab isegi, et probleem suht laialt levinud. Kui ikka kükk on nõrgem või sama tugev kui lamades surumine, siis minu arust pole keha harmooniliselt arenenud. Ja neid vendi pole vähe kelle lamades surumise max parem kui kükkimise oma.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vist olen hetkel veel nende "vendade"hulgas kellel lamades surumise rekord kusikl küki rekordiga sarnane ...Kükk veidi parem ikka..Aga viimasel ajal ikka saanud jalgadele suuremat koomust anda ja eks see kük siis ka nüüd areneb ajapikku.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mul saalis vist ca 10 sellist "nuudeljalga". See on aina kasvav tendents. Samas, kui eluaeg käid pikad püksid jalas ja ülakeha paljas, siis vast pole probleemi :D

Kusjuures... võhikule paistab siuke vorm kindlasti äge.... et siis ülakeha suur ja jalad nigu tikud :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mul saalis vist ca 10 sellist "nuudeljalga". See on aina kasvav tendents. Samas, kui eluaeg käid pikad püksid jalas ja ülakeha paljas, siis vast pole probleemi :D

Suurim probleem on siis see, et kui keegi näeb su mõnda peenikest kehaosa? :D Oleks mul sellised probleemid... :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Veel üks põhjus jalatrenniks:

When you work your leg muscles doing the big exercises such as squats, deadlifts, lunges, etc., various hormones are released. More specifically, testosterone and growth hormone are released. When these are released, they are not only used as a repair mechanism (thus a muscle builder) for the leg muscles, but, for muscles in the entire body. If you only did direct arm work, because the muscles being worked are so small, a very minimal amount of these hormones are released. So the bigger the muscles that are worked, the more of these hormones are released, thus the bigger all the muscles in the body will grow.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Täiesti õige video, aga...

Ise ei proovi max raskusi ei kükil ega ka lamades surumisel vms, küll aga kükk on tugevam kui surumine, sellegipoolest, ei taha jalad nii hästi kasvada, kui vaja. Ma mõtlen siinkohal just sääri, olen teind kogu keha alates sellest hetkest, kui hakkasin treenima, paar kuud tagasi hakkasin säärt isegi 2 korda nädalas treenima, kuna nad on suhteliselt kehvas seisus ja ei taha kasvada. Ma olen nüüd nagu mõni biitsepsi ja rinnafänn, aga ma teen säärt nii :D

Küll aga jala/reied on kasvanud alates treeningalgusest ilusasti, kui säär oluliselt mitte. Eemaltvaadates võib küll mõnele selline mulje jääda, et ma üldse ei treeni jalga-säärt. Eriti veel lühikest, põlvedeni pükste puhul, kui näeb ainult sääri.

Selle jutuga tahtsin tähelepanu pöörata sellele, et ega igaüks, kellel ülakehaga suhtes väiksemad jalad, ei treeni jalgu. Ütlen seda seepärast, et ma panen jalgadele(säärele) rohkem rõhku kui muudele lihasgruppidele, kuid nad isegi anna märkugi, et hakkaks kasvama. :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minu silm pole veel ühtegi Johnny Bravot fikseerinud, et oleks tohutu ülakeha ja kondised jalad :D Pakun, et reeglina on juba 70 % mitte treenivatel inimestel juba jalad tiba suurema massiga ja paremas vormis, kui ülakeha. Siis siin foorumit vahel kiigates jääb vägisi mulje, et inimesed üritavad oma hädist ülakeha varjata just tätsustades jalgade massi. Suured jalad ja hädine ülakaha on sama rõve vaade. Ja selliseid on küllaga. Ehk siis keerame Johnny Bravo tagurpidi, mis on veel nõmedam vaade :D Loodan, et mind nüüd elusalt sööda siin :D;):P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Minu silm pole veel ühtegi Johnny Bravot fikseerinud, et oleks tohutu ülakeha ja kondised jalad :D Pakun, et reeglina on juba 70 % mitte treenivatel inimestel juba jalad tiba suurema massiga ja paremas vormis, kui ülakeha. Siis siin foorumit vahel kiigates jääb vägisi mulje, et inimesed üritavad oma hädist ülakeha varjata just tätsustades jalgade massi. Suured jalad ja hädine ülakaha on sama rõve vaade. Ja selliseid on küllaga. Ehk siis keerame Johnny Bravo tagurpidi, mis on veel nõmedam vaade :D Loodan, et mind nüüd elusalt sööda siin :D;):P

Ei söö sind keegi, aga enamsti ikka nii kipub olema, et ega kükke kangiga teha ei taheta eriti, teisi jalgadeharjutusi veel kuidagimoodi aga jah... Eelpool kirjutajale võin lohutuseks öelda, et anna aga tuld edasi, oled veel suht algaja, ja kindlasti mitte seda tõugu kes sündis 60cm säärtega. See võtab aega, palju ja kui nad sul ka massilt megasuureks ei paisu siis reljeefseks ja näha et treenituks muutuvad nad igaljuhul Ära kaota lootust!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Eelpool kirjutajale võin lohutuseks öelda, et anna aga tuld edasi, oled veel suht algaja, ja kindlasti mitte seda tõugu kes sündis 60cm säärtega. See võtab aega, palju ja kui nad sul ka massilt megasuureks ei paisu siis reljeefseks ja näha et treenituks muutuvad nad igaljuhul Ära kaota lootust!

Mina nii kergelt jonni ei jäta, mida rohkem mulle paistab et sääred ei paisu, seda rohkem ma neid treenin.. ja vihaga ! Aga üldiselt 3 harjutust säärele 2 korda nädalas (puhkepäev on vahel) peaks olema ju piisav selleks et soodustada kasv või ehk tead mingit paremat varianti. Olen vist pea kõik säärele mõeldud artiklid ja postitused siin läbi lugenud ning nende järgi katse-eksituse teel treenind ja mitte 3-4 kuud, kuid tundub, et ei ole piisav, seega otsustasin 2x nädalas tegema hakata.

Muudetud kasutaja Xero poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mina nii kergelt jonni ei jäta, mida rohkem mulle paistab et sääred ei paisu, seda rohkem ma neid treenin.. ja vihaga ! Aga üldiselt 3 harjutust säärele 2 korda nädalas (puhkepäev on vahel) peaks olema ju piisav selleks et soodustada kasv või ehk tead mingit paremat varianti. Olen vist pea kõik säärele mõeldud artiklid ja postitused siin läbi lugenud ning nende järgi katse-eksituse teel treenind ja mitte 3-4 kuud, kuid tundub, et ei ole piisav, seega otsustasin 2x nädalas tegema hakata.

Ma kardan, et nö. pingutad üle sedasi. Kuidas sääre ja biitsepsi ümbermõõtude suhe on? Proportsionaalne pidavat olema asi siis kui säär ja biits on enam-vähem sama ümbermõõduga.

Mul isiklikult on sääre ümbermõõt biitsast 2-3 cm suurem (pekki praegusel hetkel suhteliselt palju, aga eks proportsioon jääb ikka umbes samaks), pole kunagi teinud säärele rohkem harjutusi kui 1 (jalapressil) ja sedasi max. 1 kord nädalas. :D Muidugi kükk (ja vahel ka jalapress) koormavad ka säärt mingil määral, aga neid just sääreharjutuste hulka ei loe.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma kardan, et nö. pingutad üle sedasi. Kuidas sääre ja biitsepsi ümbermõõtude suhe on? Proportsionaalne pidavat olema asi siis kui säär ja biits on enam-vähem sama ümbermõõduga.

Mul isiklikult on sääre ümbermõõt biitsast 2-3 cm suurem (pekki praegusel hetkel suhteliselt palju, aga eks proportsioon jääb ikka umbes samaks), pole kunagi teinud säärele rohkem harjutusi kui 1 (jalapressil) ja sedasi max. 1 kord nädalas. :D Muidugi kükk (ja vahel ka jalapress) koormavad ka säärt mingil määral, aga neid just sääreharjutuste hulka ei loe.

Biitseps on säärest 3 cm suurem, kuigi ma ei ole kunagi biitsepsile teind rohkem kui 2-3 harjutust, viimasel aastal olen üldsegi teind paar harjutust biitsepsile ja 2-3 seeriat ning seda üks kord nädalas.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Lisaksin siia veel ühe p'õhjuse miks kriipsjalgu palju on kellel ylakeha vaid treenitud, nimelt inventaar jõusaalis, kui kükkimiseks vajalikku kangi koos üle 100 kg raskustega ja toetuspingiga pole ei saa ka jalad areneda eriti, ise olen treeninud mingi aeg sihukeses kohas. Võimatu on midagi välja mõelda.

Muudetud kasutaja zon poolt
  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Lisaksin siia veel ühe p'õhjuse miks kriipsjalgu palju on kellel ylakeha vaid treenitud, nimelt inventaar jõusaalis, kui kükkimiseks vajalikku kangi koos üle 100 kg raskustega ja toetuspingiga pole ei saa ka jalad areneda eriti, ise olen treeninud mingi aeg sihukeses kohas. Võimatu on midagi välja mõelda.

See on tõesti probleem. Meil on ka töö juures sisustatud väike ilus puhas igati korralik jõusaal kus on nii kange, hantleid kui mitmesuguseid masinaid. Aga kükipuuuri ei ole ja masinaid nagu jalapress vms. jalgade treenimiseks samuti mitte. Max raskus millega kükke teha saab on see mis maast õlgadele tõsta jaksad. Hakkasin sellepärast lähima spordiklubi liikmeks - suur ja moodne klubi kus hästi palju igasugu masinaid, aga kükipuure ainult üks + veel üks koht kus saab kangi õlgadele võtta. Võrdluseks näiteks lamades surumise pinke on seal 4. Kui kangiga kükk plaanis, siis üldsoojenduse ajal hirmuga vaatan kas koht on ikka vaba, kui on siis tekib selline tunne et jätaks parem soojenduse pooleli ja paneks kükipuuris kähku koha kinni.

Muidugi tuleb aru saada et klubid sisustatakse nii kuidas nõudlust on, mitte nii kuidas teoreetiliselt õigem oleks. Turumajandus kehtib ja pakkumine kohaneb nõudlusega.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Pärist tõsine probleem nagu välja tuleb.) Aga kui saalis kus te treenite ei ole kõrget kangialust kus saaks selle turjale võtta siis peaks rääkima saali bossi, juhtkonna, kig, kui nad ise ei suuda midagi välja mõelda, siis no lõpuks on võimalik ka puidust teha korralik alus saali. Küsige luba, pange sõpradega pead-rahad kokku, tehke valmis. Imelihtne tegelikult. Natuke prusse, naelu, saag haamer. Ise olen oma esimesed pingid ja kangialused just nii kunagi teinud. Rauast teha tuleb kindlasti kallim ja lisaks vaja keevitust või siis annab hea tahtmise juures detailid ka poltidega kokku kruvida. Kui on tahtmine saab sellest probleemist üle, see pole vabandus , et saalis pole vastavat agregaati.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jalgu saab äkki ka nii treenida, kui smith-seadmel kangi all selili jalgadega kangi üles suruda.

Pole kunagi proovinud, aga ilmselt peaks selleks tugevama tallaga jalatsid olema.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

swarz-il kah jalgadega probleem oli. mees sai vihaseks ,hakkas hardcore-t jalgadele tegema:D keegi oli tal veel mestis...............aga ma ei mäleta mis vene portaalis ta oli kirjas.et koik voimalik,tahtmist vaja-nu herr kuberneril seda ülearugi :D

Muudetud kasutaja builder poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
swarz-il kah jalgadega probleem oli. mees sai vihaseks ,hakkas hardcore-t jalgadele tegema:D keegi oli tal veel mestis...............aga ma ei mäleta mis vene portaalis ta oli kirjas.et koik voimalik,tahtmist vaja-nu herr kuberneril seda ülearugi :D

Oma raamatus kirjutab ta sellest päris värvikalt. Läksid paari sõbraga metsa, võtsid kangi kaasa, tegid tunde meeletuid seeriaiad kükke nii et nõrkedes maha varisesid. Pärast tulid tüdrukud söökide jookidega. Jõid, sõid, k....d ja tundsid ennast nagu võitmatud sõdalased. Nii ta on umbes sellest pajatanud oma autobiograafilises raamatus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×