Jump to content
realreal

Kreatiini valesti tarbimine

Recommended Posts

Nimelt olen 3 nädalat tarbinud 300g kreatiini tünni. Asi selles, et ma tarbisin 3 nädalat jutti sedasi kreatiini: mitte trennipäevadel 10g, trennipäevadel 20g (2 korda nädalas teen trenni). Ja kreatiini on alles umbes 40g tänaseks. Et mismoodi ma peaksin seda kraami edasi tarbima? Muidu pakendil sedasi kirjas:

"Kreatiini võtmist alustatakse tavaliselt 5 päevase laadimisperioodiga, mille ajal kreatiini võetakse 20g päevas.

Võtta 5g enne hommikusööki, enne trenni, pärast trenni ja koos päeva viimase toidukorraga.

Laadimidperioodi järel võetakse 5-6 nädalat 5-10g päevas.

Pärast seda järgneb 2-4 nädalane paus kreatiini kasutamises."

Secondly: Mul on enne trenni valmistanud kreatiini võtmine natuke probleeme, pole leidnud sobivat võimalust kuidas seda võtta kuna vahepeal koju ei lähe peale kooli. Tegin siis eile kodus pudelisse kreatiini lahuse valmis. (soojas vees lahustasin kreatiini täielikult ära + viinamarjasuhkrut + siirupit). Hakkan enne trenni sisse jooma ja vaatan et kõik kraam on kristaliseerunud, umbes nagu liivaterade söömine.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Nimelt olen 3 nädalat tarbinud 300g kreatiini tünni. Asi selles, et ma tarbisin 3 nädalat jutti sedasi kreatiini: mitte trennipäevadel 10g, trennipäevadel 20g (2 korda nädalas teen trenni). Ja kreatiini on alles umbes 40g tänaseks. Et mismoodi ma peaksin seda kraami edasi tarbima? Muidu pakendil sedasi kirjas:

"Kreatiini võtmist alustatakse tavaliselt 5 päevase laadimisperioodiga, mille ajal kreatiini võetakse 20g päevas.

Võtta 5g enne hommikusööki, enne trenni, pärast trenni ja koos päeva viimase toidukorraga.

Laadimidperioodi järel võetakse 5-6 nädalat 5-10g päevas.

Pärast seda järgneb 2-4 nädalane paus kreatiini kasutamises."

Secondly: Mul on enne trenni valmistanud kreatiini võtmine natuke probleeme, pole leidnud sobivat võimalust kuidas seda võtta kuna vahepeal koju ei lähe peale kooli. Tegin siis eile kodus pudelisse kreatiini lahuse valmis. (soojas vees lahustasin kreatiini täielikult ära + viinamarjasuhkrut + siirupit). Hakkan enne trenni sisse jooma ja vaatan et kõik kraam on kristaliseerunud, umbes nagu liivaterade söömine.

Sa panid sellega ka puusse, et eelmine päev valmis tegid.

Kreatiin "lahtub" ära vedelikus, kui seda hoiad tundide viisi (muutudes kreatiniiniks), ning siis ei ole ta enam lihastele kasulik. Kreatiini pead kohe ära kasutama, mitte nii et teed "igaks-juhuks" valmis selle sheigi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Aga mismoodi ma siis edasi tarbin, kui hetkel on liigtarvitatud ?

Muidu enne trenni olen tarbinud ainult viimasel nädalal 2 korda.

Võta 2 x 5 g päevas. Erilist vahet pole, sest sul saab kraam varsti otsa.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Pmst tuleks hetkel 2x5g edasi tarbida kuni saab 6 nädalat täis ? Siis tekitan 2-4 nädalase pausi? (tulebki umbes see aeg kui ma parasjagu välismaal olen). Muidugi tuleb osta uus purk niipea kuna hetkel otsakorral.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Pmst tuleks hetkel 2x5g edasi tarbida kuni saab 6 nädalat täis ? Siis tekitan 2-4 nädalase pausi? (tulebki umbes see aeg kui ma parasjagu välismaal olen). Muidugi tuleb osta uus purk niipea kuna hetkel otsakorral.

Kiivikas näiteks ei teegi kreatiini tarbimisel pausi, aga see selleks. Tarbi jah nii edasi. Kui sa tunned, et kreatiin on sulle märkimisväärselt midagi juurde andnud, siis võid uue purgi osta, aga kui sa pole kasu saanud, siis pole mõtet uuesti võtma hakata :rolleyes:

Valmis segatud kreatiini ja süsivesikute segu tuleb 10 min jooksul ära tarbida.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui ma hakkan nüüd 2 x 5g tarbima päevas, kas esimene kord on hommikul ja teine peale trenni sheigiga ?

Jõudu on küll muidu tulnud, samas kreatiin päris kallis aine. Hera80 kulub kõvasti aeglasemini ikka :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui ma hakkan nüüd 2 x 5g tarbima päevas, kas esimene kord on hommikul ja teine peale trenni sheigiga ?

Jõudu on küll muidu tulnud, samas kreatiin päris kallis aine. Hera80 kulub kõvasti aeglasemini ikka :rolleyes:

Jah! Mõistlik oleks võtta üks kogus pärast trenni koos sheigiga ja teine kogus mingil teisel ajal, milleks sobib ka hommik.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui ma hakkan nüüd 2 x 5g tarbima päevas, kas esimene kord on hommikul ja teine peale trenni sheigiga ?

Jõudu on küll muidu tulnud, samas kreatiin päris kallis aine. Hera80 kulub kõvasti aeglasemini ikka :rolleyes:

Kõik ei tarbi kreatiini selliste megadoosidena, nagu sina tarbisid. Selle pärast see sul nii kiiresti kulubki. Teatud allikad soovitavad võtta 5g treeningpäevadel ja muudel päevadel ei võta üldse. Pidi sama efekt olema.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kõik ei tarbi kreatiini selliste megadoosidena, nagu sina tarbisid. Selle pärast see sul nii kiiresti kulubki. Teatud allikad soovitavad võtta 5g treeningpäevadel ja muudel päevadel ei võta üldse. Pidi sama efekt olema.

Ma tahtsingi teada mismoodi nüüd tasakaalustatult edasi tarbida kuna eelnevalt tarbisin liiga palju.

Õige tarvitamine (nagu pakendil)

5 päeva = 100g

2 nädal 70g

3 nädal 70g

4 nädal 70g

5 nädal 70g

2-3 nädalat pausi

Ma sõin:

1 nädal 80g

2 nädal 80g

3 nädal 90g

Ja kokkuvõttes tuleb sama kogus välja kui oleksin õigesti tarvitanud.

Muudetud kasutaja realreal poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×