Jump to content
Mercy

Toitumiskava koostaja valik

Recommended Posts

Tegemist veidi hella teemaga ning seetõttu pöörduks foorumirahva poole järgneva murega:

Otsin toitumiskava kokkupanijat 40 viimases pooles olevale abielupaarile, kel mõlemil kaalunumber aastate jooksul küllaltki suureks muutunud ning ühel osapooltest hiljuti ka tõsised tervisehädad/operatsioonid seljataga. Mure on suur ning ise nad on väga huvitatud muutuste tegemisest aga vaja oleks põhjalikku kava, mille järgi tegutsema saaks hakata, mõistagi mõlemile individuaalne. (Mees on sellist 'vana Eesti tõugu', et siiani sööb korra päevas suure toidukorra ja päevajooksul mis ette jääb, ning kommenteeris, et ega ta muidu muud moodi toituma ei hakka, kui spetsialistilt paberit ees pole. ;] )

Ehk siis kelle poole kas fitness.ee või teiste toitumisspetsialistide seltskonnast pöörduda konkreetselt sellise probleemiga?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma arvan, et väga vahet pole, kellelt sa tellid. Nad kõik ilmselt tunnevad hästi seda ala.

Mina ise tellisin Kalmuselt, kava töötab nii nagu ta ütles, kõht on ilusti täis ja toit suht vaheldusrikas.

Üks tuttav tüdruk tellis Jokkerilt ja see pidi ka päris hästi toimima.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tegemist veidi hella teemaga ning seetõttu pöörduks foorumirahva poole järgneva murega:

Otsin toitumiskava kokkupanijat 40 viimases pooles olevale abielupaarile, kel mõlemil kaalunumber aastate jooksul küllaltki suureks muutunud ning ühel osapooltest hiljuti ka tõsised tervisehädad/operatsioonid seljataga. Mure on suur ning ise nad on väga huvitatud muutuste tegemisest aga vaja oleks põhjalikku kava, mille järgi tegutsema saaks hakata, mõistagi mõlemile individuaalne. (Mees on sellist 'vana Eesti tõugu', et siiani sööb korra päevas suure toidukorra ja päevajooksul mis ette jääb, ning kommenteeris, et ega ta muidu muud moodi toituma ei hakka, kui spetsialistilt paberit ees pole. ;] )

Ehk siis kelle poole kas fitness.ee või teiste toitumisspetsialistide seltskonnast pöörduda konkreetselt sellise probleemiga?

Kui tegemist ka tervisehädadega, siis minu tagasihoidlik arvamus on see, et tasuks pöörduda kasutaja Rotteri poole.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui tegemist ka tervisehädadega, siis minu tagasihoidlik arvamus on see, et tasuks pöörduda kasutaja Rotteri poole.

Võin koostada küll.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Võin koostada küll.

Ise tellisin M.M'ilt, kuid tal on ka pigem sv rohke kava ning oma eelmises toitumises phmts muutusi ei teinudki :rolleyes: natuke sõin rohkem lihtsalt

PS - palju ROtter kava eest küsid ? Tahaksin katsetada rasva ja valgu rikast toitumist.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ise tellisin M.M'ilt, kuid tal on ka pigem sv rohke kava ning oma eelmises toitumises phmts muutusi ei teinudki :rolleyes: natuke sõin rohkem lihtsalt

PS - palju ROtter kava eest küsid ? Tahaksin katsetada rasva ja valgu rikast toitumist.

Joker teeb ka rasva- ja valgurikkaid toitumiskavasi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jokeri kava on ideaalne ka neile, kes üldse trenni ei tee. Kõht on täis ja toit maitsev, välistatud on nn dieeditunne, kus pidevalt tahaks midagi näksida. Inimestele, kes on harjunud aastaid hästi sööma, oleks see just parim valik, kuna ei pea hakkama paaniliselt otsima poest rasvatuid tooteid.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Jokeri kava on ideaalne ka neile, kes üldse trenni ei tee. Kõht on täis ja toit maitsev, välistatud on nn dieeditunne, kus pidevalt tahaks midagi näksida. Inimestele, kes on harjunud aastaid hästi sööma, oleks see just parim valik, kuna ei pea hakkama paaniliselt otsima poest rasvatuid tooteid.

Kas kiidaksid Jokeri kava nii palju ka siis kui Joker poleks su mees ? :rolleyes: Lihtsalt huvitab ...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kas kiidaksid Jokeri kava nii palju ka siis kui Joker poleks su mees ? :rolleyes: Lihtsalt huvitab ...

Ma ei ole Jokeri abikaasa ja isiklikku kasu ma sellest soovitamisest ei saa, kui see just huvitab. Kava töötab, sellest piisab. Ma ei kiidaks mittetöötavat kava, ja ei järgiks seda ainult seetõttu, et keegi juhuslikult võib olla kellegi mees- see pole mingi näitaja ega eelistus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma ei taha üldse norida, aga kas Joker oskab arvestada tervisehädadega ning hiljutise operatsiooniga, mida teemaalgataja mainis?

Ei ole vaja ei kedagi ylistada, ega ka kedagi maha teha. Nagu lambad... Kukub inetu ja kunstlik v2lja.

Yksk6ik, kes teeb...Niikuinii annab see ainult karkassi. Ei n2e ei Joker ega ka Otter mitte kellegi sisse :rolleyes: ...2rge kysige kava sellise k2est, kes arvab, et n2eb ja teab...Vaat nii.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ei ole vaja ei kedagi ylistada, ega ka kedagi maha teha. Nagu lambad... Kukub inetu ja kunstlik v2lja.

Yksk6ik, kes teeb...Niikuinii annab see ainult karkassi. Ei n2e ei Joker ega ka Otter mitte kellegi sisse :rolleyes: ...2rge kysige kava sellise k2est, kes arvab, et n2eb ja teab...Vaat nii.

Kas arst näeb sinu sisse - ei näe, on ju nii. ;) aga teab, millised protsessid ja kuidas toimivad.

Küsige kava ikka nende käest, kes ei ole õppinud, ei näe, ega tea, aga arvavad, et teavad. :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kas arst näeb sinu sisse - ei näe, on ju nii. :D aga teab, millised protsessid ja kuidas toimivad.

Küsige kava ikka nende käest, kes ei ole õppinud, ei näe, ega tea, aga arvavad, et teavad. :rolleyes:

Arstil ja arstil on v222ga suur vahe.

Ylikool ei tee arstist arsti.

Mis r22giks teie poolt? Ma usun, et tajute ealisi ise2rasusi t2nu isiklikule kogemusele paremini. V2ga vastukarva on, kui kedagi jumaluseks tegema hakatakse...

Muudetud kasutaja Aile poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Arstil ja arstil on v222ga suur vahe.

Ylikool ei tee arstist arsti.

Mis r22giks teie poolt? Ma usun, et tajute ealisi ise2rasusi t2nu isiklikule kogemusele paremini. V2ga vastukarva on, kui kedagi jumaluseks tegema hakatakse...

Rotteri poolt räägivad sajad postitused foorumis, nende põhjal telliksin mina küll kava pigem temalt. Mitte, et ma arvaks, et teised ei tea asjast midagi, vaid lihtsalt Rotter on ennast minu silmis piisavalt tõestanud!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Rotteri poolt räägivad sajad postitused foorumis, nende põhjal telliksin mina küll kava pigem temalt. Mitte, et ma arvaks, et teised ei tea asjast midagi, vaid lihtsalt Rotter on ennast minu silmis piisavalt tõestanud!

Postituste järgi võrdledki? Mida rohkem, seda uhkem? Vaesed treenerid, kes siin ei postita...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma ei taha üldse norida, aga kas Joker oskab arvestada tervisehädadega ning hiljutise operatsiooniga, mida teemaalgataja mainis?

Kui teemaalgataja tahtis arsti, siis ma sain küll millestki valesti aru- pealkiri küsis midagi muud. Milleks soovitakse toitumiskava? Tervenemiseks? Oi siis on jah mõttekam ikka perearsti jutule minna. Tema ütleb, et võtke alla ja punkt.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ei ole vaja ei kedagi ylistada, ega ka kedagi maha teha. Nagu lambad... Kukub inetu ja kunstlik v2lja.

Olen kedagi ülistanud või maha teinud? :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Postituste järgi võrdledki? Mida rohkem, seda uhkem? Vaesed treenerid, kes siin ei postita...

Postitustel on ka sisu, nagu sa oled aru saanud. :rolleyes:

Kes vaatab postituste arvu, kes loeb sisu - valik on sinu. :D

Muudetud kasutaja ROtter poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Toitumiskavad, mis koostatakse, on TOITUMISKAVAD ja koosnevad seega TOITUDEST ehk SÖÖGIST. Laias laastus on kõigil üks ja see sama sõnum - toitu kvaliteetselt ja ära liialda rämpstoiduga! Ehk ette on kirjutatud selline toitumine, mis see ideaalis võiks olla. Tulemuste saavutamiseks piisab arvatavasti sellest kui neid kasvõi 50% jälgida ja inimene alateadlikult või teadlikult hakkab jälgima - kui kasvõi poest süüa ostab.

Kuidas saab toitumine rikkuda tervist kui sul soovitatakse viineri asemel nt puhast kala süüa?

Ei saa pead anda aga ei usu et ükski webtreener koostab kavasid stiilis: Hommikusöök ja kaks süsti, Lõunasöök, ja 3 süsti, Õhtusöök ja peotäis tablette.

Enamus inimeste toitumine on selline: Hommikul ei söö, Lõunal näksin või ka ei söö, trenni ei tee - Õhtul söön täiega kõike ja palju. Huvitav miks ma paks olen?

Isegi väga ebakompetentne treener ei saaks ju vigasemat ja ebatervislikumat kava koostada :D

Olgu Rotter, Ott, Kalmus, Joker või ükskõik kes. Mingeid ime-kavasid ei koosta keegi neist. Kui inimene ise liiga nõrk ja iseloomuta, et ei suuda oma toitumisharjumusi muuta, siis võibki jääda mööda erinevaid treenerieid jooksma ja süüdistada kõiki teisi ebakompetentsuses. Hea näide Dorian Yates - appi see mees pole ju midagi erilist, räägib sama juttu mis eesti treenerid ...

Tegemist EI OLE VÕISTLUSTEKS ETTEVALMISTAVATE kavadega, mis tihti on väga ekstreemsed, tihti ka mitte 100% tervisele kasulikud ja tavainimesel ilmselt juhtme nädalaga kokku võiks ajada ning tegelikult polegi põhjust, miks peaks neid niisama lambist jälgima.

Kvaliteetselt toitumine ja võistluseks ettevalmistamine on 2 erinevat maailma.

Ja mis arstidesse puutub, siis nad söödavad hommikul mannaputru, lõunal kartulit ja sousti ning õhtul tass teed ja 2 küpsist ... uskuge ma tean :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Toitumiskava karkassi koostamine ei ole tõesti raketiteadus, märksa raskem on see paika loksutada, et ta ka toimima hakkaks, sest 15-aastase treeniva noore ja 50-aastase mittetreeniva inimese organismid on siiski erinevad. Ja kui inimestel on veel tervisehädad, seda hoolikamalt tuleb kõik läbi mõelda.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×