Jump to content
maximus89

Taastusjook peale anaeroobset treeningut.

Recommended Posts

Ühesõnaga milline šheik teha peale intensiivset aeroobset treeningut (~80% max pulsisagedusest; 45min kestus) ja milline peale intervalltreeningut (kestus ~20min + lõpus lõdvestus, venitusted, tehnika)? Eesmärgiks oleks võimalikult kiire taastumine.Mul jõusaali jaoks on niigi vadakuvalk juba ostetud, ma ei tahaks lisaks midagi kallist ja kaheldava väärtusega osta.Siiani olen pannud lihtsalt vähem valku, rohkem suhkrut.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minu olen peale rasket aeroobset (intervallid, väga pikk üritus, raske võistlus) teinud omale hästi magusa spordijoogi, mille ma siis 15 minutiga sisse imen endale. Peale seda, niipea kui magu kannatab, söök sisse. Kui süüa pole olnud, olen lihtsalt valgukokteili ka joonud, siiani hästi töötanud.

Spordijoogiks kasutan SiS pulbrit, mille sain Paide Triatlonilt.

Muudetud kasutaja daman poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ühesõnaga milline šheik teha peale intensiivset aeroobset treeningut (~80% max pulsisagedusest; 45min kestus) ja milline peale intervalltreeningut (kestus ~20min + lõpus lõdvestus, venitusted, tehnika)? Eesmärgiks oleks võimalikult kiire taastumine.Mul jõusaali jaoks on niigi vadakuvalk juba ostetud, ma ei tahaks lisaks midagi kallist ja kaheldava väärtusega osta.Siiani olen pannud lihtsalt vähem valku, rohkem suhkrut.

Kui lihaste glükogeenivarud on otsas, siis nad on otsas. :rolleyes:

Lihaste glükogeenisisalduse kiire taastumise periood kestab vaid 30-60 min. Inimese organismi võime manustatud süsivesikiud oksüdeerida on samuti piiratud, jäädes vahemikku 0,5 kuni 1 g minutis, seega 30-60 g tunnis. Mao tühjenemistempo on ligikaudu 1 lliiter tunnis. Seega oleks vajalik 6%-lise s/v sisaldusega 1 l spordijook 1 tunni jooksul ära juua.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ilmselt ma pean siis kakao kasuks otsustama, aga minu jaoks tume ala on fruktoosi metabolism.Lauasuhkur, mida ma olen siiani alati omal sheigi sisse pannud, annab ju 50% fruktoosi, kui ta molekul ära lõhutakse kehas.Mida see fruktoos edasi teeb, kui kaua aega läheb, et maks ta glükogeeniks muudaks ja kui palju sellest muudetakse triglütseriidideks?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ilmselt ma pean siis kakao kasuks otsustama, aga minu jaoks tume ala on fruktoosi metabolism.Lauasuhkur, mida ma olen siiani alati omal sheigi sisse pannud, annab ju 50% fruktoosi, kui ta molekul ära lõhutakse kehas.Mida see fruktoos edasi teeb, kui kaua aega läheb, et maks ta glükogeeniks muudaks ja kui palju sellest muudetakse triglütseriidideks?

Maksa talletub umbes 60-70 grammi glükogeeni, edasine fruktoos muudetakse rasvhapeteks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Uuh, siis on seal ruumi küll ja küll, ma tavaliselt üle 6 lusikatäie (30 grammi) suhkrut üldse ei panegi šheigi sisse, läheb talumatult magusaks muidu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No et aeroobse käigus maks ka glükogeenist tühjaks pumbata, pead ennast pildituks jooksma. Piisab sellest kui lihased tühjaks saavad ja sportlane kukub ära, küsimus on ainult, milall hakkab maks oma glükogeenivarusid loovutama? Kas siis kui lihased on täiesti tühjad või juba varem? Loogika ütleks et maksa talletunud glükogeen on nö. kaitsemehhanism ja lihased peavad enne tühjaks saama.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
No et aeroobse käigus maks ka glükogeenist tühjaks pumbata, pead ennast pildituks jooksma. Piisab sellest kui lihased tühjaks saavad ja sportlane kukub ära, küsimus on ainult, milall hakkab maks oma glükogeenivarusid loovutama? Kas siis kui lihased on täiesti tühjad või juba varem? Loogika ütleks et maksa talletunud glükogeen on nö. kaitsemehhanism ja lihased peavad enne tühjaks saama.

Organismis toimub maksa, vere, lihaste, aju ja teiste organite vahel pidev glükoosi vahetus. Põhiliseks tarbijaks on lihased. Süsivesikute varusid ei tarvitata kunagi täielikult ära. Maksa glükogeenivarude suure vähenemise korral pidurdub glükogeeni edasine lagunemine, mis viib vere glükoosi kontsentratsiooni tugevale langemisele. Selle tulemusena langeb füüsilise töö intensiivsus tuntavalt. Seoses glükogeeni varude vähenemisega lülitub organism ümber rasvade oksüdatsioonile, mis on keeruline ja aeganõudvam, kuna süsivesikud on defitsiidis.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kakaoteema jätkuks, kas Eestis üleüldse on võimalik šokolaadipiima osta? Või pean ise kogu aeg kakaod keetma omale?

Üksvahe oli küll maitsepiimasid, sh šokolaadimaitselist, müügil, aga et ma ise nende vastu huvi ei tunne, siis ei tea öelda, kas praegu ka on. Võib-olla oli tootjaks Mumuu, kuid täpselt tõesti ei mäleta.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Poodides mingeid välismaa omi on mida ma vahel harva tuju järgi ostan. Kuna väga harva ostan, siis koostisesse pole väga süüvinud. Maitseb küll hästi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Rein Jalak ja Vahur Ööpik soovitavad teha jook mineraalvesi+mahl (suhtes 2:1-le). Pidi olema Saksamaal laialt levinud teema.

Olen ka nende raamatuid lugenud, soovitavad jah niimoodi, eriti hea pidavat õunamahl olema, kuna taastab magneesiumi varud ja näputäis soola juurde panna, mis taastab naatriumi varud. Need mineraalid pidavat igatahes kergejõustiklastele olema prioriteet.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×