Jump to content
maximus89

loomade multivitamiin

Recommended Posts

Kas inimesel on ohutu võtta loomadele sööda sisse segamiseks mõeldud multivitamiini? ;) Tekkis selline mõte, kuna see on kordades odavam.

Kirjeldus:

Kuiv, kontsentreeritud vitamiinide erisööt.

Basic MULTI-vitamiini kasutatakse vitamiinlisandina eelkõige lihtmaolistele loomadele, kui selleks on erivajadus tekkinud. MULTI-vitamiin segatakse sööda hulka.

Koostis:

A-,B-,C-, D-, E-, ja K-vitamiinid koos pantoteenhappe, niatsiini, koliini, biotiini ja foolhappega.

Analüütiliste koostisosade sisaldus

Vitamiin A (retinoolatsetaat) 4000 IE/g

Vitamiin D3(kolekaltsiferool) 800 IE/g

Vitamiin E (alfa-tokoferoolatsetaat) 30 mg/g

Vitamiin K3 2 mg/g

Vitamiin B1 1,5 mg/g

Vitamiin B2 3 mg/g

Vitamiin B12 0,015 mg/g

Vitamiin C 20 mg/g

Pantoteenhape 6 mg/g

Niatsiin 15 mg/g

Koliin 80 mg/g

Biotiin 0,15 mg/g

Foolhape 0,4 mg/g

Sest inimene on ju samuti lihtmaoline loom :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No, ma arvan, et kui juba paljud loomadele mõeldud ravimid, salvid mõjuvad pigem positiivselt, peaks seegi olema ohutu. See aint minu arvamus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma tean üht tüüpi, kes ostis suure paki noorloomadele mõeldud valku. Oli veel poes küsinud, et kas inimesed võivad ka seda võtta, müüjad ei osanud midagi vastata. Ühe korra ta ka seda võttis sisse, peale seda läks kõht lahti. Kui ta seda veega segas, siis jäid väiksed mustad tükid põhja- söetükid. Pakil oli kirjas ka, et selle pulbri sees on ka loomakontide põletatud süsi.

No loomatoit muidugi, see sisaldab esiteks oma 50% laktoosi ning 10% tuhka.Sellist kogust laktoosi suudavad väga vähesed inimesed seedida.Ennem oleks võinud ikka koostist uurida :D Aga ma mõtlen kuidas lood vitamiinidega on, need tuhka ja laktoosi ei sisalda, aga äkki on mingi muu nüanss mida peaks arvestama?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Oleksin huvitav teada jah, kas kõlbab ka inim-loomale see koostis.

Võib-olla loomadel on vitamiinide kogused teistsugusemad kui inimestel, siis võib seal mõne vitamiini suhtes üledoosi saada.

--

Milleks too K-vitamiin üldse hea on?

Muudetud kasutaja CharlesRoos poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Einoh, las proovib järgi kui paari päeva jooksul postitust ei tule teemal kas oli hea või halb peab lihtsalt järeldama et pole just kõige sobivam vitamiini allikas ja saab vaikselt fitnessi portaali sisese leinaseisaku teha minutiks ;p

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Heaküll, ma proovin järgi, ei tea kas ma peaks võtma vasikale (kuni 100kg) või ponile mõeldud koguse :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Okay, pärast mõningaid arvutusi jõudsin ma järeldusele, et pool grammi on suurim normaalne päevane kogus inimesele.Kuna kott on 3-kilone, siis peaks sellest päris kauaks jätkuma ;) Muidugi säilivusaeg on 18 kuud, niiet enamik läheks mul raisku lihtsalt. :D

Noorloomadele, isegi ~80kg vasikale mõeldud kogus on ca. 20 korda suurem, kui tervishoiuameti poolt inimestele soovitatav maksimaalne doos.

Muudetud kasutaja maximus89 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Okay, pärast mõningaid arvutusi jõudsin ma järeldusele, et pool grammi on suurim normaalne päevane kogus inimesele.Kuna kott on 3-kilone, siis peaks sellest päris kauaks jätkuma ;) Muidugi säilivusaeg on 18 kuud, niiet enamik läheks mul raisku lihtsalt. :D

Noorloomadele, isegi ~80kg vasikale mõeldud kogus on ca. 20 korda suurem, kui tervishoiuameti poolt inimestele soovitatav maksimaalne doos.

Võid ju alati kellegagi kamba peale koti võtta. ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Võid ju alati kellegagi kamba peale koti võtta. ;)

Me ei tea toorainest ja valmistamistingimustest suurt midagi, nagu ma aru sain. Toon yhe n2ite looma ja inimese toitumisest. Kui teil l2heb liha pahaks...l6hn jne. Inimesele see enam ei k6lba, koer arvab, et tegemist on t6elise maiuspalaga.

V6rdv22rselt loomadega me syya ei suudaks. Tervis ei peaks vastu :D

Kuna me kylastame veterinaari pea kord n2dalas...siis ma luban, et tyytan teda selle kysimusega.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Okay, pärast mõningaid arvutusi jõudsin ma järeldusele, et pool grammi on suurim normaalne päevane kogus inimesele.Kuna kott on 3-kilone, siis peaks sellest päris kauaks jätkuma ;) Muidugi säilivusaeg on 18 kuud, niiet enamik läheks mul raisku lihtsalt. :D

Noorloomadele, isegi ~80kg vasikale mõeldud kogus on ca. 20 korda suurem, kui tervishoiuameti poolt inimestele soovitatav maksimaalne doos.

Mida sa ka välja ei mõtleks ;) , palju see 3 kg kott maksab siis umbes ? ja võiksid tõesti ära proovida ning teada anda , kuidas mõjub

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
koeratoit peaks ka sobima, vähe soolane ja pärast hakkab karv läikima. koer pole toimetoitlane kah. ok, see üks naljakamaid teemasid siin foorumis:)

Tyhja ta sul l2ikima hakkab :D

...kuid vaevalt, et see hullem on, kui m6ni inimestelt inimestele loodud yllitis.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

See sisaldab üsna ebaproportsionaalses koguses E-vitamiini.Ma kardan, et selle üledoosi võib saada küll.Sümptomid olevat verejooks ja nõgeslööve.Samas mis need mehele ikka teevad.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Me ei tea toorainest ja valmistamistingimustest suurt midagi, nagu ma aru sain. Toon yhe n2ite looma ja inimese toitumisest. Kui teil l2heb liha pahaks...l6hn jne. Inimesele see enam ei k6lba, koer arvab, et tegemist on t6elise maiuspalaga.

V6rdv22rselt loomadega me syya ei suudaks. Tervis ei peaks vastu :D

Kuna me kylastame veterinaari pea kord n2dalas...siis ma luban, et tyytan teda selle kysimusega.

Tooraine on A-,B-,C-, D-, E-, ja K-vitamiinid koos pantoteenhappe, niatsiini, koliini, biotiini ja foolhappega.Ma ei usu, et loomale mõeldud näiteks A-vitamiin on erinev, kui inimesele mõeldud.Valmistamistingimused peaksid ikka euronõuetele vastama, muidu ei tohiks sellist kaupa üldse müüa.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kas inimesel on ohutu võtta loomadele sööda sisse segamiseks mõeldud multivitamiini? ;) Tekkis selline mõte, kuna see on kordades odavam.

Analüütiliste koostisosade sisaldus

Vitamiin A (retinoolatsetaat) 4000 IE/g

Sest inimene on ju samuti lihtmaoline loom :D

A vitamiini päevane soovituslik kogus meestele on 900 mikrogrammi RE (retinoolekvivalenti).

Loomset päritolu toiduainetes (piimatooted) sisalduv A-vitamiin ja taimsetes toiduainetes (porgand, paprika, lehtköögiviljad) olev beeta-karoteen muunduvad organismis retinooliks.

A-vitamiini pidev liigtarbimine põhjustab organismi mürgistust.

http://et.wikipedia.org/wiki/A-vitamiin

Muudetud kasutaja ROtter poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ei, ma jõudsin järeldusele, et ei tasu ära.Kott on liiga suur (3kg) ja ohutud kogused liiga väiksed (kuni pool grammi).Kuna enamik sellest 3-st kilost läheb raisku, siis tuleb apteegivitamiin ikkagi odavam.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Loomadele valmistatud toitudele ja ravimitele ei kehti samad nõuded, mis inimtoidule või -ravimitele. Nende testimise osas, valmistamistingimuste osas, koostise karbile kirjutamise osas jne. Mõni turakas võib neid ju siin suure suuga soovitada, aga lõpuks vastutate ikka ise kui loomadele mõeldut kasutate. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×