Jump to content
Madz

Taekwondo

Recommended Posts

Jah, üks on see "onu":)

5-7 aastat tagasi olidki teised ajad. Vahepeal on inimesed lihtsalt targemaks saanud ja näinud, mis päriselt töötab ja päriselt toimub.

Ka mina tegin 6 aastat aikidot kunagi.

No siis ma matan Wing Tsuni plaanid maha. Pean edasi endale ala valima.

Ega sa ei tea mis ala mehed algselt UFC-s võitusesid kõige enam?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
No siis ma matan Wing Tsuni plaanid maha. Pean edasi endale ala valima.

Ega sa ei tea mis ala mehed algselt UFC-s võitusesid kõige enam?

Algselt oli UFC turniiri tüüpi üritus ja esimestes UFCdes võidutses BJJ mees Royce Gracie. Mida rohkem edasi, seda rohkem on liikunud asi universaalsuse poole - mma ei olnud enam üksikalade tegijate võistlus, vaid eraldi spordiala. Eraldi ala vajab eraldi treeningut. Tänapäeval treenivad kõik mma võistlejad püstivõitlust löökide (poks, taipoks jne) ja klintšiga (vabamaadlus, kreeka-rooma, judo jne), maasvõitlus löökidega (bjj, lukumaadlus) ning see kõik mmaks kokku saades moodustab veel midagi uut, mida need alad eraldi ei kata.

Edit: kui sa selle küsimusega otsid mingit ultimate kahevõitlusala, siis bjj seda vaevalt on. 100% puhtad bjj-mehed saaksid kaasaegsel vähegi tasemel mma-võistlusel haledalt peksa. Samas ilma maasvõitlust harjutamata ei saa ükski mmakas läbi.

Muudetud kasutaja Vägivaldur poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma mõtlesin seda, et traditsiooniline võitluskunst = traditsiooniline õpetamismetoodika = ülekanne reaalse vastupanuga situatsioonidesse kehv.

Selge, sain alguses lihtsalt valesti aru.

Jõusaaliga on selline lugu ,et üle piiri ei tasu minna. Käisin lisaks 2-le MMA trennile 3 korda nädalas jõusaalis ja peale kahte kuud oli mul unehäired, väsimus, nina tatine(st. immuunsussüsteem nõrk) - ehk ületreeningusümptomid. Õnneks jõulud olid kohe tulekul ja sain nüüd korralikult ära taastuda. :) Uuel aastal peab nüüd väheke rahulikumalt võtma.

Muudetud kasutaja Toivo295 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

taekwondo ja wing tsuni kohta oskan natukene kaasa rääkida kuna olen mõlemas trennis käinud.

wing tsuni kohta oskan rääkida seda et füüsiline vorm ei ole väga oluline. lähivõitlus. trennides ei tehta sooja (st jooksmine ja hüpped jms) ja sobib igas vanuses ning areng on suhteliselt kiire, olenevalt muidugi isikust. 2-3 aastaga võid wing tsunis juba väga osavaks saada kui tahtejõudu on. endale mulle wing tsun ei istunud eriti, kuna seal on selline piiratud liikumine ja mai tundnud ennast vabalt. aga eestis on väga lahedad treenerid.

taekwondo kohta oskan natukene rohkem rääkida kuna käisin 3 aastat seal. trennid on väga head ja arendavad. pole kunagi hästi paindunud aga taekwondos raske tööga tuli aastaga spagaat igas suunas. aastaga, kuna alustasin natukene hiljem kui oleks pidanud. ja hea painduvus on minumeelest üks tähtsamaid asju taekwondos, kuna 70% on jalgade töö ja 30% kätetöö (ITF). ja selle pärast ei tasu muretseda, et oled liiga vana ja enam ei paindu vms. kui tahtmist on, siis pole see absoluutselt probleem. taekwondos on ka purustamised ja erinevad hyppetehnikad, mis päriselus on kyll suhteliselt kasutud, aga arendavad füüsilist vormi ja kordinatsiooni. mis mulle aga taekwondo juures ei meeldinud oli see, et minu trennides treeniti pigem sparringut ning maasvõitlus ja enesekaitse jäid tagaplaanile. mis mulle wing tsuni ja taekwondo juures veel ei meeldi on astmed, vööd, võitlemine nähtamatu vaenlasega, ja liiga palju teooriat.

taekwondod soovitan harrastada vanuses 6-18 ning peale seda minna MMA või BJJ üle, et täiendada ennast ka maasvõitluses.

wing tsun....jalalöögid on kahtlased ja vähepraktilised, aga muidu igati vahva.

ise tahaks tallinna mma trenni minna, aga vaene tugengielu praegusel hetkel seda ei võimalda. ja btw kas keegi oskab öelda palju kuumaks on tallinnas priit mihkelsoni käe all?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
ise tahaks tallinna mma trenni minna, aga vaene tugengielu praegusel hetkel seda ei võimalda. ja btw kas keegi oskab öelda palju kuumaks on tallinnas priit mihkelsoni käe all?

Kolm kuud korraga makstes 400.- (kokku siis 1200.-)

Ühe kuu kaupa makstes 500.-

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
tohoh :) sel juhul polegi asi eriti hull ju. kas seal on algajate grupid eraldi või kõik on koos ja palju inimesi umbes aktiivselt käivad (tallinn)?

Kaks korda aastas toimub 3-kuuline baaskursus. Järgmine baaskursus peaks algama veebruaris. Peale selle läbimist on soovi korral võimalik jätkata edasijõudnute grupis. Kodulehel infot päris palju: www.3dtreening.ee

Muudetud kasutaja Toivo295 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kaks korda aastas toimub 3-kuuline baaskursus. Järgmine baaskursus peaks algama veebruaris. Peale selle läbimist on soovi korral võimalik jätkata edasijõudnute grupis. Kodulehel infot päris palju: www.3dtreening.ee aga miskipärast on sait hetkel maas. :)

Nagu ma aru sain siis oled sa selle baaskursuse läbinud?

Räägi sellest

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mida sa täpselt teada tahad?

Mis seal baaskursusel täpsemalt toimub? :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mis seal baaskursusel täpsemalt toimub? :)

Antakse ülevaade maasmaadlusest (lukumaadlus), klintšist-püstimaadlusest ja poksist (asend, liikumine, löögid). Baaskursuse läbinu on võimeline edasi treenima juba kauem trennis käinud inimestega. Just maasvõitlus on peamine põhjus, miks baaskursuse algajad eraldi trenni teevad. Kui poksist ja maadlusest inimestel veel mingit aimu on ja põhimõtted arusaadavad, siis maasmaadlusest ei tea enamus praktiliselt mitte midagi. Lisaks on maasmaadluse tehniline arsenal päris lai ja ülevaate saamine võtab mõned kuud aega. Baaskursusel löökidega sparri veel üldiselt ei tehta. Maas- ja püstimaadluses natuke madistatakse ka juba.

Peale baaskursust saavad inimesed ise valida, mis rohkem meeldib ja vastavalt sellele ka trennides käia.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Antakse ülevaade maasmaadlusest (lukumaadlus), klintšist-püstimaadlusest ja poksist (asend, liikumine, löögid). Baaskursuse läbinu on võimeline edasi treenima juba kauem trennis käinud inimestega. Just maasvõitlus on peamine põhjus, miks baaskursuse algajad eraldi trenni teevad. Kui poksist ja maadlusest inimestel veel mingit aimu on ja põhimõtted arusaadavad, siis maasmaadlusest ei tea enamus praktiliselt mitte midagi. Lisaks on maasmaadluse tehniline arsenal päris lai ja ülevaate saamine võtab mõned kuud aega. Baaskursusel löökidega sparri veel üldiselt ei tehta. Maas- ja püstimaadluses natuke madistatakse ka juba.

Peale baaskursust saavad inimesed ise valida, mis rohkem meeldib ja vastavalt sellele ka trennides käia.

Suurepärane, kui põletiku vasakust õlast välja saan jaanuari lõpuks,siis tulen kindlasti :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×