Jump to content
Tere

Trennikava

Recommended Posts

Tere.

on selline lihtne küsimus, et kui kaua oleks mõtekas ühte kava teha? Praegu olen juba paar kuud teinud süsteemiga et nädalas korra keha läbi treenida. Suurematel lihasgruppidele on 4-5 harjutust ( rind, selg) väiksematele 3-4. seeriaid 4 ja korduseid keskmiselt 10.

Kas jätkata nii edasi või peaks tegema näiteks ühel päeval rohkem lihasgruppe läbi?? Äkki oskab keegi mõnda head soovitust anda.

Tänades. :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mitmeks keha jagatud on?

Esimene päev rind

Teine päev Selg ja trapets

Kolmas päev Jalad

neljas on puhkepäev

Viies on õlg ja triitsepts

Kuues on Biitsepts ja käsivars

seitsmes on puhkepäev

iga trenni lõpus teen ka kõhulihaseid.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Suurematel lihasgruppidele on 4-5 harjutust ( rind, selg) väiksematele 3-4.

Kuues on Biitsepts ja käsivars

iga trenni lõpus teen ka kõhulihaseid.

See kuues trenn on sul aja raiskamine, sinna võiks ühe lihasgrupi veel lisada, muidu näib eriti nadi trenn olema.

Lisa sinna näiteks jõutõmme juurde või miskit muud, et saaks ikka rohkem lihaseid läbi võtta selles 6ndas trennis.

Biitsepsit võiksid 20min teha, käsivart 10min, ja järgi jäänud ca 30 min tee miskit lisaks, näiteks jõutõmmet vms, et trenn ca 1h kestaks. biitsepsit pole mõtet 40min järjest koormata, tee kõverkangiga 3 seeriat, siis hantliga 3 seeriat, ja aitab küll juba, võid ühe harjutuse veel biitsepsile juurde panna, aga rohkem küll pole vaja, kui kvantiteedi üles viid (palju harjutusi ühele lihasele, palju seeriaid), siis kvaliteet langeb ju, tee ikka mõõdukalt biitsa jm väikseid jubinaid, ma arvan nii.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
See kuues trenn on sul aja raiskamine, sinna võiks ühe lihasgrupi veel lisada, muidu näib eriti nadi trenn olema.

Lisa sinna näiteks jõutõmme juurde või miskit muud, et saaks ikka rohkem lihaseid läbi võtta selles 6ndas trennis.

Biitsepsit võiksid 20min teha, käsivart 10min, ja järgi jäänud ca 30 min tee miskit lisaks, näiteks jõutõmmet vms, et trenn ca 1h kestaks. biitsepsit pole mõtet 40min järjest koormata, tee kõverkangiga 3 seeriat, siis hantliga 3 seeriat, ja aitab küll juba, võid ühe harjutuse veel biitsepsile juurde panna, aga rohkem küll pole vaja, kui kvantiteedi üles viid (palju harjutusi ühele lihasele, palju seeriaid), siis kvaliteet langeb ju, tee ikka mõõdukalt biitsa jm väikseid jubinaid, ma arvan nii.

Aitäh soovituse eest!

Üks küsimus siiski veel, et kas on mõttekas väga kaua nii treenida, et teen nädalas ühe korra ainult kava läbi. Või vahepeal võiks mõne kuu nii ka trenni teha, et ühel päeval rohkem lihasgruppe. et tuleks nt. 2x keha läbi nädala jooksul.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma ei tea kas see õige on aga mina treenin ühe kava järgi nii kaua kuni see tulemusi ei anna enam või siis kuni kuu või kaks.

Samas ma olen lugend ka, et kava tuleks muuta iga 2 nädala tagant.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Aitäh soovituse eest!

Üks küsimus siiski veel, et kas on mõttekas väga kaua nii treenida, et teen nädalas ühe korra ainult kava läbi. Või vahepeal võiks mõne kuu nii ka trenni teha, et ühel päeval rohkem lihasgruppe. et tuleks nt. 2x keha läbi nädala jooksul.

See kõlab teoorias hästi, aga praktiliselt kogu keha nädalas 2X läbi treenida on äärmiselt koormav ikka. Ühe nädala vast peadki ni ivastu, siis teisel nädalal oled nii rihmal, et teisel nädalal tunned reedel alles kergelt, et võiks äkki ühe trenni nüüd taas teha.

Küll aga olen ise proovinud nii, et ühte lihasgruppi teen nädalas 2X, teisi 1X, nii on enamvähem õnnestunud küll, seda võiksid proovida küll, äkki on hea mõjuga.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×