Jump to content
snapdragon

Lihasvalu peale treeningut.

Recommended Posts

Minu arvamus: kui treenida maksimaalse lihaskasvu põhimõtete järgi, siis pärast korralikku trenni peaks ka kõige treenitum inimene lihastes valu tundma järgneval/ülejärgneval päeval. :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

See lihasvalu tuleb sellest, et lihase sees on haavad trenni tõttu, haav teeb valu. Kui haav paraneb, näiteks põlvega veriseks kukkunud väikelapsel, siis see korbatab ära ja tekib arm, see armkude seal nii tundlik pole, edaspidi seda kohta veristades ei peaks vast nii valus olema. Sama võiks arvata ka lihase kohta, et seal siis pärast korduvat lihasvalu see lihasvalulikkus väheneb. Ei tea, kas nii on korrektne arvata, aga kõlab loogiliselt. Lihase sees pidid mingid jubinad (z-bands) katki minema ja siis valu tekitama:

Muscle biopsies taken on the day after hard exercise show bleeding and disruption of the z-band filaments that hold muscle fibers together as they slide over each other during a contraction.

http://www.drmirkin.com/fitness/1346.html

Ja võiks siis arvata, et kui neid jubinad paranevad lihases nagu asfaldile kukutub põleots eelmises näites, siis jääb järele selline valule vähem tundlikum asi.

Psüühilikat treenitakse militaar-asutustes nii, et tehakse suur psühho-trenn inimesele, et ta ei kardaks ja oleks perfektne tapja, ja tulemuseks ongi hea sõdur. Et siis treenitaksegi nii, et aju harjub selelga, et ongi surmaoht tavaline nähtus, ja enam aju ei erita hirmu jm halbu emotsioone, pulss korras ja tapab kenasti külmalt. Et siis vastava treenitusega inimene jah eriti ei erutu. Eelneva jutuga sidudes seda, võiks arvata ,et lihasvalu jah ei tekigi, kuna on harjutud lihast koormama, siis see tavaline asi normaal-inimesele omalikke ärritus-reaktsioone esile ei kutsu.

Et siis selline füsioloogiline vastuvariant ("lihaskoe armistumine, tundetuks muutumine, tugevamaks muutumine") ja ka psühholoogiline seletusvariant ("treeningkoormuse rutiiniksm uutumine ei eruta aju enam normaalselt")

Võib-olla võiks nii asi olla:)

Üldiselt aga arvan, et ka tipp-kulturistidel lihas valutab järgm. päevadel, et see sinu väide, et treenitul isiku lei valuta, pole vast õige.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minu arvamuse kohaselt on treenitud inimese lihased harjunud olema pidevas intensiivses "lõhkumise" vormis ja keha normaalne reaktsioon on juba ennetada valu ja seetõttu ka organiseerida mõjusam ja kiirem taastumine.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
pinguta rohkem siis saad oma valu järgmisel päeval, nt kalmus

Mina arvan, et Kalmusel on pigem geneetiliselt see lihasvalu kogu aeg, kui mul ikka hea vorm on, siis võin ennast ribadeks ka pingutada, aga lihasvalu ei kusagilt.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mina arvan, et Kalmusel on pigem geneetiliselt see lihasvalu kogu aeg, kui mul ikka hea vorm on, siis võin ennast ribadeks ka pingutada, aga lihasvalu ei kusagilt.

Kirjelda enda ribadekspingutavat treeningut, mis valutama ei pane...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma isiklikult pean seda järgneva/ülejärgneva (tihti ka pikemalt) päeva lihasvalu indikaatoriks treeningu kohta. Et järelikult ma ei maganud saalis. :P Varsti 2 aastat treenitud (paar pausi on ka sisse tulnud, praegugi olude sunnil tuleb vist vähemalt 3 nädalane paus. Pärast vist paar kuud rabeleda, et viimatist taset tagasi saada :D ) ja IGA kord peale trenni lihased valutavad minimaalselt 2 päeva.

Muudetud kasutaja Capricorn poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Pm kui sa venitad korralikult pärast trenni ära siis ka ei tohiks tekkida valusid.

Nt ma olen poolteist aastat käinud ja ma alati venitan peale trenni ära ja enne magama minekut teen ka veel venitusharjutusi. Algul on see suht tüütu aga see tuleb lihtsalt endale sisse harjutada, et iga päev kui on trenni päev, teed venitus harjutusi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Pm kui sa venitad korralikult pärast trenni ära siis ka ei tohiks tekkida valusid.

Nt ma olen poolteist aastat käinud ja ma alati venitan peale trenni ära ja enne magama minekut teen ka veel venitusharjutusi. Algul on see suht tüütu aga see tuleb lihtsalt endale sisse harjutada, et iga päev kui on trenni päev, teed venitus harjutusi.

Kui lihas pole ammu trenni saanud või teeb midagi väga harjumatut, siis venita, palju tahad, aga lihas jääb ikka valusaks. Venitamine võib küll leevendada, aga valu päris ära ei võta.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×