Jump to content
Reimps

Milline näeks välja kuulitõukaja trenn jõusaalis?

Recommended Posts

Tahaks teada mis teha just jalgadele.

Kangi rinnalevõtt, rebimine, kükk- need oleksid põhiharjutused. Lisaks ei teeks paha aegajalt ka jõutõmmet teha. Neist rebimine ja rinnalevõtt on otseselt plahvatusliku jõu arendamiseks, kükki võiksid teha nii absoluutse jõu arendamiseks kui ka vahepeal samuti plahvatuslikule jõule rõhudes- sel juhul kasutad lihtsalt 50- 80% raskusi ja tõused kükist võimalikult kiiresti üles. No ja ülakehale oleks põhiharjutusteks kindlasti lamades surumine ja surumine kaldpingil- viimane ehk isegi rohkem, liigub ju kuulitõukel käsi ette- üles, nagu ka kaldpingil surumise puhul. Eks need ongi heitjate põhiharjutused, mida nad päevast päeva teevad, paljud neist ei kasutagi muid harjutusi üldse. Aga ikkagi oleks hea vigastuste ennetamiseks ja lihaste düsbalansi vältimiseks treenida ka selga, kõhtu ja õlga.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kangi rinnalevõtt, rebimine, kükk- need oleksid põhiharjutused. Lisaks ei teeks paha aegajalt ka jõutõmmet teha. Neist rebimine ja rinnalevõtt on otseselt plahvatusliku jõu arendamiseks, kükki võiksid teha nii absoluutse jõu arendamiseks kui ka vahepeal samuti plahvatuslikule jõule rõhudes- sel juhul kasutad lihtsalt 50- 80% raskusi ja tõused kükist võimalikult kiiresti üles. No ja ülakehale oleks põhiharjutusteks kindlasti lamades surumine ja surumine kaldpingil- viimane ehk isegi rohkem, liigub ju kuulitõukel käsi ette- üles, nagu ka kaldpingil surumise puhul. Eks need ongi heitjate põhiharjutused, mida nad päevast päeva teevad, paljud neist ei kasutagi muid harjutusi üldse. Aga ikkagi oleks hea vigastuste ennetamiseks ja lihaste düsbalansi vältimiseks treenida ka selga, kõhtu ja õlga.

Rinda nüüd küll kuulitõukajad ei treeni, see lihas ei ole kuulitõukajale vajalik.Enamuse tööst teevad reielihased, tuharalihased, erinevad keha keskosa - ja puusalihased, trapets.Vähemal määral ka delta ja triitseps.Ma ei näe põhjust, miks kuulitõukaja peaks rinnalt surumist tegema.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Rinda nüüd küll kuulitõukajad ei treeni, see lihas ei ole kuulitõukajale vajalik.Enamuse tööst teevad reielihased, tuharalihased, erinevad keha keskosa - ja puusalihased, trapets.Vähemal määral ka delta ja triitseps.Ma ei näe põhjust, miks kuulitõukaja peaks rinnalt surumist tegema.

Kas sa tunned isiklikult mõnd kuulitõukajat? Oled nende trenne näinud? Mina tunnen ja olen ka nendega koos treeninud.Sa teoretiseerid, et enamuse tööst teeb kuulitõukes ära trapets??? Mismoodi? Selle üle tõesti vaieldakse, kas kuulitõukaja jaoks on paremaks jõuharjutuseks horisontaal- või kaldpingil surumine, aga üks neist on kindlasti ülakeha jaoks põhiliseks harjutuseks. Mõtle natuke loogiliselt, kuidas liigub käsi kuuli õhku paisates... Põhilised ülakehalihased, mis töötavad, on rind, triitseps ja delta. Muidugi on jalal ja kerelihastel vähemalt sama suur roll hea tulemuse saavutamisel, aga ma kahtlen, kas trapetsil :D Muide, Youtubest võid leida piisavalt surumisvideosid, kus tippkuulitõukajad suruvad selili 250kg kanti raskuseid, mõned isegi suuremaid. Miks nad seda peaksid tegema, kui sinu jutu järgi ei ole neil mingit mõtet antud harjutust treenida? Kas nad lihtsalt uhkustavad ja näitavad rahvale oma suurt jõudu harjutuses, mida nad kunagi ei treeni? Millised võiksid olla nende tulemused veel siis, kui nad lamades surumist treenima hakkaksid? Või nad raiskavad siiski oma kallist trenniaega harjutuse peale, millest neil tegelikult mingit kasu pole? Tahavad lihtsalt inimestele näidata,et nad on ka tugevad ja treenivad selle demonstreerimiseks enda jaoks täiesti mittevajalikke lihaseid? Või leiad ise parema loogilise seletuse?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Isegi odaviskajad teevad lamades surumist nii palju, kui ma näinud olen. Ja Tammertit olen surumas näinud.

ülakeha lihased on olulised, samas ka käed, teen kuuli ketast ja oda... algaja peab tegema iga trenn kätte kõverdusi ja muid jõuharjutus, kuui 1 a käidud, tuleb hakata käima jõusaalis,

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tean paari kümnevõistlejat, nemad küll rinda ei tee.Ning ma ei väitnud, et enamuse tööd teeb ära trapets, ma alustasin reie - ja tuharalihastega.Enamus jõudu kuulitõukel tuleb ikka jalgadest ja puusadest.

http://trackandfield.lifetips.com/faq/1056...tter/index.html

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tean paari kümnevõistlejat, nemad küll rinda ei tee.Ning ma ei väitnud, et enamuse tööd teeb ära trapets, ma alustasin reie - ja tuharalihastega.Enamus jõudu kuulitõukel tuleb ikka jalgadest ja puusadest.

http://trackandfield.lifetips.com/faq/1056...tter/index.html

Nojah, sulle ikka meeldib vaielda teemadel, mida ei valda- vot sellepärast saingi pahaseks ja hüppasin sulle üsna teravalt peale :D Inimene tahab asjalikku nõu, aga sina vastad talle teemal, millest sul tegelikult õrna aimugi pole- kogu sinu kokkupuude kuulitõukega piirdub paari kümnevõistlejast sõbra ja mõne suvalise ingliskeelse saidiga, kust "tarkusi" ammutad. Kõigepealt suunad inimese klassikalist tõstmist treenima (põhimõte on muidugi õige, vaja on treenida plahvatuslikkust, mida enamuses tõstjate treening ka teeb, aga kõiki tõstjate treeningharjutusi pole kuulitõukajal küll mingit mõtet teha, vaja on valida neist kasulikumad enda jaoks), siis väidad talle, et lamades surumist pole mingit mõtet teha, soovitad selle asemel pigem trapetsit treenida :D ja lõpuks tuleb välja, et sinu informatsiooniallikad on 2 kümnevõistlejast tuttavat. Millised on nende tulemused kümnevõistluses ja kuulitõukes? Tean hästi, et KÕIK Eesti kümnevõistluse tipud, keda ma isiklikult treenimas olen näinud (ja neid on 3-4 tükki kindlasti), kasutavad oma jõutreeningus heitealade arendamiseks ka lamades surumist, seda tegi ka olümpiavõitja Erki Nool, kelle rekord selles harjutuses peaks olema 150 kg juures. Kas ma olen kuskil öelnud, et kuulitõukel pole jalgade ja kerelihaste jõud ja kiirus tähtis? Loomulikult on, kogu algkiirenduse saab kuul just nende lihaste plahvatusliku töö abil, käsi annab kuulile vaid liikumissuuna ja lõppkiirenduse. Nii et kahtlemata on jalgade jõud ja kiirus kuulitõukes olulisemad kui käte (ja rinna) jõud, aga ega see veel tähenda, et viimaseid üldse tarvis poleks treenida. Mõned treeningõpetuse raamatud näiteks väidavad, et 10kg juurdekasvu lamades surumises võrdub kuulitõukes 30 cmiga. Selili surumine pole ehk kõige olulisem harjutus, mille abil oma kuulitõuketulemust parandada, aga oluline on ta kindlasti.

Kogu mu jutu mõte on selles, et kui ikka teemat ei valda, pole tarvis inimesi segadusse ajada või neile suisa valeinformatsiooni jagada- sa ei pea vastama teemale, mille kohta sul midagi asjalikku öelda pole! Kui tead midagi kindlalt või on isiklikke kogemusi, on su nõuanded kindlasti teretulnud, kui aga millestki vaid kuulnud oled, siis võiksid oma postituses ka niiviisi väljenduda- "ma arvan, aga pole kindel" ,"olen kuskilt kuulnud/lugenud" etc, mitte väljenduda, nagu kõlaks su postituses lõplik tõde.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No heaküll, kuulitõukega pole mul väga suuri kogemusi, aga niipalju ma võin omadest kogemustest väita, et surusin mis ma surusin oma ~100kg rinnalt, kuulitõuke tulemus paranes mul märgatavalt alles siis, kui ma jätsin surumise tahaplaanile (noo, tõsi küll, ei lõpetanud täiesti, tegin ikka kord nädalas) ja hakkasin tegema tõsisemalt klassikalisi tõsteid, kükki ja jõutõmmet.

aga kõiki tõstjate treeningharjutusi pole kuulitõukajal küll mingit mõtet teha, vaja on valida neist kasulikumad enda jaoks

Ma ei rääkinud kuskil tõstjate treeningharjutustest, ma rääkisin ainult olümpiatõstmisest, mille alla hetkel kuuluvad ainult tõukamine ja rebimine.Ning need on kuulitõukajale väga head plahvatusliku jõu treenimiseks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sattusin googeldamise käigus juhuslikult selle vana teema peale. Siin väidetaks, et kuulitõukajad lamades surumist ei tee... Tuli kohe meelde kuulitõuke maailmameister Cantwell, tüüp surub 630 lbs (~285 kg) ilma varustuseta, mõned näited youtubest:

Olen ise näinud oma silmaga näiteks kettaheitjaid lamades surumist tegemas. Ei saa öelda, et kuulitõukajad või heitjad üldiselt seda harjutust ei teeks.

Muudetud kasutaja kunnar poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Üks mu lemmik Youtube'i treeningvideosid on kettaheitja Dariusz Slowiki oma, siin on näha kuidas üks kettaheitja treenib mis peaks olema suhteliselt sarnane kuulitõukajale:

Ehk lühidalt palju klassikalist tõstmist kui ka kükke ja muid vabaraskustega harjutusi ning ka rammumehe võtteid ja erinevaid hüppeid.

Üks jõusaaliagregaat mida Eestis vist ei leidu on Jammer:

popup-full-hs-jammer.jpg

Sportlaste jõusaalides on selline asi väga levinud, võimalik et ka kuulitõukaja saaks seda oma trennis rakendada.

Käib see siis niimodi:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tundub ka loogiline, et vabaraskustega harjutused ning tugevad baasharjutused on need mida vaja teha ning vähem tavaliste masinatega pisikesi lihaseid sipsida.

Inglise keeles on hea sõna - "core". Ehk baas peab tugev olema. Treenides raskete baasharjutuste ning vabaraskustega saavutad tunduvalt tugevama üldfüüsise ning tänu sellele on tunduvalt lihtsam ka tehnikat harjutada. Erinevalt Kulturistide trennist, kus lihaseid pm. "voolitakse" kindlalt valitud harjutustega, on jõutrennis tunduvalt vähem isoleerivaid harjutusi minu teada. Neid tehakse muidugi, kuid pigem toetava lisana põhitööle. Pole niivõrd oluline, et küünarvars liiguks oma lühikest amplituudi mööda kui teed biitsepsit näiteks. Vaid loeb kogu lihaste kompott, mis liigub ja kaasa peaks aitama - siis kui sooritad viset.

Ning liialt isoleerides oma lihaseid ei arene niivõrd hästi ka kõik muu. Tugevad peavad olema ka liigesed, kõõlused ning mistahes muud väiksemad lihased, mis kehas on. Võta iga lihas eraldi läbi ning võid tugev olla spetsiifilistes harjutustes - kuid arvatavasti mõnda rammumehe ala proovides jäävad tulemused kesiseks või teed endale tugevalt liiga kuna keha pole harjunud korraga kõiki lihaseid töösse haarama.

See agregaat on küll huvitav. Tahaks kindlasti proovida. Tundub selline mõnuse baasharjutusena nö. Haarab terve tonni lihaseid ning kuigi ei ole vaba raskus, siis usun, et väga kasulik asi. B)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Inglise keeles on hea sõna - "core". Ehk baas peab tugev olema. Treenides raskete baasharjutuste ning vabaraskustega saavutad tunduvalt tugevama üldfüüsise ning tänu sellele on tunduvalt lihtsam ka tehnikat harjutada. Erinevalt Kulturistide trennist, kus lihaseid pm. "voolitakse" kindlalt valitud harjutustega, on jõutrennis tunduvalt vähem isoleerivaid harjutusi minu teada. Neid tehakse muidugi, kuid pigem toetava lisana põhitööle. Pole niivõrd oluline, et küünarvars liiguks oma lühikest amplituudi mööda kui teed biitsepsit näiteks. Vaid loeb kogu lihaste kompott, mis liigub ja kaasa peaks aitama - siis kui sooritad viset.

Täpselt nii. Olen päris palju videosid vaadanud sellest kuidas treenerid räägivad sportlaste jõutrennist ning üks asi mida rõhutatakse on see et sa treenid liigutust/harjutust mitte lihast.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kommenteerimiseks logi sisse või loo konto

You need to be a member in order to leave a comment

Loo konto

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Logi sisse

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×