Jump to content
Heddi

Rasva %

Recommended Posts

Tere! Mõõtsin Ilumessil oleva aparaadiga rasva % ja see oli 11.9-olen naisterahvas. Samas lugesin siit naiste teemade alt,et naisterahval normaalne al. 15 % Kuidas nüüd asjast aru saada ? Kas asi aparaadis või on see % selline?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Endal ka praegu suht sarnane rasvaprotsent, see näeb välja umbes nii, et six-pack on küll näha, aga mitte ideaalselt ja oma 5mm paksune rasvakiht vähemalt on seal peal.Kui sul on sarnane seis, siis täitsa võimalik, et selline rasvaprotsent.

15% puhul poleks kõhulihastel enam mingit definitsiooni näha.Muidugi see on samas ka väga individuaalne, sest inimesed koguvad rasva erinevatesse kohtadesse.Naiste-meeste puhul on erinevus sees, kuigi üldjoontes peaks mu kirjeldus paika pidama :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Endal ka praegu suht sarnane rasvaprotsent, see näeb välja umbes nii, et six-pack on küll näha, aga mitte ideaalselt ja oma 5mm paksune rasvakiht vähemalt on seal peal.Kui sul on sarnane seis, siis täitsa võimalik, et selline rasvaprotsent.

15% puhul poleks kõhulihastel enam mingit definitsiooni näha.Muidugi see on samas ka väga individuaalne, sest inimesed koguvad rasva erinevatesse kohtadesse.Naiste-meeste puhul on erinevus sees, kuigi üldjoontes peaks mu kirjeldus paika pidama :rolleyes:

Samas kas need aparaadid ei näita rohkem ülemist kehaosa? või ikka terve keha?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ei saa mehi ja naisi nii üks-ühele võrrelda. keskmisel naisel on võrreldav rasvaprotsent juba rindade tõttu ikka suurusjärgus 5% suurem. Mul on käes hoitav aparaat on näidanud 7% ja rasvaprotsenti mõõtev kaal, läbi jalgade, samal ajal 14%. Silma järgi oleks pakkunud sinna vahepeale. Selles mõttes ongi kõige parem rasvaprotsendi mõõtja ikkagi peegel ja enesetunne (kui just ei ole võimalust tangidega mõõta). :rolleyes:

Muudetud kasutaja ion poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
ei saa mehi ja naisi nii üks-ühele võrrelda. keskmisel naisel on võrreldav rasvaprotsent juba rindade tõttu ikka suurusjärgus 5% suurem. Mul on käes hoitav aparaat on näidanud 7% ja rasvaprotsenti mõõtev kaal, läbi jalgade, samal ajal 14%. Silma järgi oleks pakkunud sinna vahepeale. Selles mõttes ongi kõige parem rasvaprotsendi mõõtja ikkagi peegel ja enesetunne. :rolleyes:

Seda kindlasti. Lihtsalt sooviks pisut mõista seda näitajat. Ja kuidas see on kas normaalne või mitte.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Arst ütleks ilma sind nägemata, et on pigem vähe. Pilti vaadates, ei ole probleemi. Ja see number ei ole omaette eesmärk ju ?

Näiteks selised andmed:

Tervislik rasvaprotsent naistel 19-29a minimaalselt 12 maksimaalselt 22

Täpsest numbrist oleks ehk siis kasu kui tahaksid näiteks oma BAV arvutada läbi rasvavaba massi. Kaalu langetamisel oleks sellest numbri muutumise jälgimisest kasu, et teada saada, kas langus toimub piisavalt rasva arvelt või kasutatakse selleks suuresti ka lihaseid (sellest täielikult ei pääse samas kunagi) ja lisaks toimub veel ka keha veesisalduse muutumine. Regulaarsel mõõtmisel võid seda numbrit kasutada orientiirina, et mingile numbrile vastab mingi välimus ning mingil määral saab siis selle järgi ka oma vormi planeerida (ligikaudselt teada üleliigsete rasva kilode hulka ja läbi selle teada saada aeg, mis kulub nende kilode kaotamiseks nii, et see ei muutuks tervisele kahjulikuks).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eeldusel et sa sööd normaalselt ja mingeid tervisehädasid ei ole, siis on kõik kõige paremas korras. Mul on endalgi üks sõbrants, kes oli füüsiliselt hästi aktiivne, üsna sarnase füüsisega sulle ja mingil hetkel see aparaat näitas 12% talle.

Tõenäoliselt ei ole see arv täpne ja õige number ongi pigem kuskil 15 kandis. Aga selleks oleks täpsemaid mõõtevahendeid vaja. Samas kui põhjust ei ole, siis pole ka vaja neid täpsemaid mõõtevahendeid otsida...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Lohuta ennast sellega, et kui sa just pikka aega anorektilise dieedi peal ei ole, siis on keskmisel inimesel väga raske või lausa võimatu oma rasvaprotseni alla normaalse saada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Lohuta ennast sellega, et kui sa just pikka aega anorektilise dieedi peal ei ole, siis on keskmisel inimesel väga raske või lausa võimatu oma rasvaprotseni alla normaalse saada.

Ma usun,et on pidist näha,et anorektsiat ei ole siin kusagil..Liikumine ja tervislik toitumine üldiselt ikka on need mis vormis hoiavad nign elujõudu annavad :D)

Aga mida Sa selle viimase lause all mõtlesid ? "siis on keskmisel inimesel väga raske või lausa võimatu oma rasvaprotseni alla normaalse saada."

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma usun,et on pidist näha,et anorektsiat ei ole siin kusagil..Liikumine ja tervislik toitumine üldiselt ikka on need mis vormis hoiavad nign elujõudu annavad :D)

Aga mida Sa selle viimase lause all mõtlesid ? "siis on keskmisel inimesel väga raske või lausa võimatu oma rasvaprotseni alla normaalse saada."

Mhmm, pildid olid head ;)

Ja ma mõtlesin seda, et keskmine inimene ei saa tõenäoliselt kunagi ainult treeningu ja tervisliku toitumisega rasvaprotsenti *alla* normaalse taseme.See on saavutatav ainult tõsise ja järjekindla nälgimisega.Keha on väga kangekaelne oma viimastest rasvavarudest kinni hoidma.Omadest kogemustest võin öelda, et iga järgnev kilo rasva arvelt alla saada on üha raskem.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mhmm, pildid olid head :D

Ja ma mõtlesin seda, et keskmine inimene ei saa tõenäoliselt kunagi ainult treeningu ja tervisliku toitumisega rasvaprotsenti *alla* normaalse taseme.See on saavutatav ainult tõsise ja järjekindla nälgimisega.Keha on väga kangekaelne oma viimastest rasvavarudest kinni hoidma.Omadest kogemustest võin öelda, et iga järgnev kilo rasva arvelt alla saada on üha raskem.

Kuule ära Sa siin mõnita midagi:D Ei ole paremaid pilte võtta kuskilt:D

Eks ta nii ole. Kui kõik asjad on põhimõtteliselt viimse piirini ka viidud siis ei lähe enam alla midagi nii kergesti ja ainult rasva arvelt midagi kaotada on ka siiski suhteliselt võimatu..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Keha on väga kangekaelne oma viimastest rasvavarudest kinni hoidma.Omadest kogemustest võin öelda, et iga järgnev kilo rasva arvelt alla saada on üha raskem.

Ma küsiks siin kohal- milleks on üldse vaja viimastest rasvavarudest lahti saada? ;) Mingil määral peab inimesele rasvkudet jääma siiski ju, bioloogiliselt vajalik :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma küsiks siin kohal- milleks on üldse vaja viimastest rasvavarudest lahti saada? ;) Mingil määral peab inimesele rasvkudet jääma siiski ju, bioloogiliselt vajalik :D

Ma isiklikult ei arvagi, et see kuidagi vajalik ja kasulik oleks.Ma endal puhul räägin rasvaprotsendi sinna 7-8% kanti saamisest, alla selle on jah liiga vähe juba.Ning ma teen seda enda peal pigem katsetamise eesmärgil.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×