Jump to content
Heix89

Ninaluumurd

Recommended Posts

Umbes 3 nädalat tagasi, tingituna väiksest kannakõksust näopiirkonda, õnnestus ühel trennikaaslasel mu nina paarist kohast ära lõhkuda. Täielikult oli murtud etmoiluu ( minu teada suht väike ja nina kosmeetilises mõttes vähe mõjutav jubin); üleval, n-ö nina juureosas oli mõra, lisaks sai kannatada põsesarnaluu. Arstil sai muidugi käidud, muditi paika, nii palju kui seda teha oli vaja, ja kõik tundus enam-vähem ok - st peeglisse vaadates sirge. :rolleyes:

Nüüd, kolme nädala möödudes, on tekkinud ninale mingi veider kühm. Luu paranemise kohale tekib teatavasti väike paksend, aga huvitav on see, et lahtine luutükk oli hoopis teises kohas. Oskab keegi kommenteerida, millest see kühm võib tekkinud olla ja kas see on jääv? Paistetust ei paista olevat. Endal kahjuks...või õnneks varaseimaid ninaluumurde pole, seega kogemus puudub. :D

Ahjaa, unustasin: põsesarnaga on nii, et ma ei saanudki adekvaadset vastust arstidelt. Üks arst väitis, et tegemist oli luuümbrise tursega, teine jälle, et mõraga. fakt on see, et sõrmega on tunda mingit teravat kühmu. Kui tegemist on luuümbrise tursega, siis kui kaua selle taandumine aega võtab?

Muudetud kasutaja Heix89 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul on nina siiamaani kõver :lol: juhtus trennis väike äpardus ning läksin traumakasse seal öeldi,et kõik ninaga korras :lol:, nüüd vaatan peeglisse ja nina natukene kõver :/

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Vasta nüüd oma küsimusele ise- kas see kühm on jääv?

Kühm on pea olematu. Läksin asjalikuma arsti juurde, kes mu nina paika mudis...vastasel juhul oleks asi arvatavasti hullem praegu.

PumaZ: traumakas ei klassifitseeru vist ninaluumurd märkimistväärt vigastuse alla, sest mindki saadeti algul pmst pikalt. Igatahes, mulgi praegu peeglisse vaadates sihib nospel natuke tsentrist kõrvale. :lol: Aga mis siis? Kuna veel ei kavatse spordist loobuda, pole ka mõtet sirgeks opereerida lasta. Küll kunagi jõuab. :lol:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
traumakas ei klassifitseeru vist ninaluumurd märkimistväärt vigastuse alla, sest mindki saadeti algul pmst pikalt.

Ma ei tea, kus sa traumapunktis käisid, aga Tallinna omas kvalifitseerub igasugune traumapunkti minek töötajate segamisena. Masendav koht.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma ei tea, kus sa traumapunktis käisid, aga Tallinna omas kvalifitseerub igasugune traumapunkti minek töötajate segamisena. Masendav koht.

Rakveres. Eks abi ole ka muidugi omajagu saadud. Aga tükati olen kohanud suhtumist "kui jalad ees ei tule, oled simulant". Ja kui ongi mõne tõsisema vigastusega sinna satutud, on olnud tähtis inimene võimalikult kiiresti eest ära saada, mitte kindlustada hilisemate tüsistuste riski miinimumini viimine.

Muudetud kasutaja Heix89 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Masendav on vahest, kui kaua peab traumapunktis oma järjekorda ootama eelkõige mustamäel :/.

Mitte ainult masendav, vaid ka piinarikas, kui mõne tõsisema vigastusega tegu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul löödi nina küljele nagu mõlk või midagi. Kui külje pealt katsuda siis nagu muidu peaks olema 2 mingit luutaolist asja seal, nende vahel selline lohk või asi. Mul see lohk nagu on nüüd pikem, ulatub rohkem ninajuureni. Eriti näha pole, aga siiski veidi. Ei tea, kas arstid teevad sellise asjaga midagi? Kas peaks haigalsse minema või perearsti juurde?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma ei tea, kus sa traumapunktis käisid, aga Tallinna omas kvalifitseerub igasugune traumapunkti minek töötajate segamisena. Masendav koht.

Jah, siinkohal saadaksin samuti omalt poolt tervitused Mustamäe traumapunkti ühele vanemale venelasest härrale :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kommenteerimiseks logi sisse või loo konto

You need to be a member in order to leave a comment

Loo konto

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Logi sisse

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×