Jump to content
Madz

jõukas

Recommended Posts

Olen treeninud kava järgi kodus treeningpingiga 3 korda nädalas aprillis ja mais kokku 6 nädalat, ülejäänud aja käisin tööl, kui jaksu üle jäi, tegin mõndasid harjutusi et natuke kuju hoida. Lisaaineid pole veel kasutanud, aga tahaks küll, sest tulemused eriti paremaks ei lähe(nt rinnalt surumine, alguses oli 40 kg, nüüd täna surusin 60kg, Kükki pole proovinud teha, sest vigastasin jalga ükskord kui seeriale panin liiga raske kaalu ja kukkusin põlve peale). Novembris hakkan jõusaalis käima 3 korda nädalas kava järgi, kas oleks mõtekas oodata lisaainetega, tahaks kreatiini proovida ning lisavalku süüa? Jõusaali tahaks sellepärast minna, et pole eriti kodus harjutusi teha, nt lõuatõmbamist ei saa mitte kusagil teha, plokitõmbeid jms ja sellepärast, et viitsiks kava lõpuni teha, kuna ei taha jõusaali peale ilmaasjata raha raisata. Kahjuks ei leia ma oma tutvusringkonnast kedagi kes jõusaali tuleks minuga, kõigil on ajapuudus töö või millegi muu pärast.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui toitumine korras pole, ega siis need pulbrid ka ei mõju. Ma arvan küll, et oota ja tee toitumine korda ning siis hiljem saad hakata võtma lisavalku ja kreatiini.

Toitumine on korras enamvähem, aint mõnel päeval nädalas on natukene kontrolli alt väljas, alkoholi tarbin 1 korra nädalas.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aga kui nüüd korralikult saalis hakkad käima, on korralik kava ka, siis proovi, kuidas lisavalk mõjub... kui hakkab areng, siis on hea. Mina näiteks enne kreatiini ei võta, kui hakkan tundma, et areng hakkab peatuma :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Aga kui nüüd korralikult saalis hakkad käima, on korralik kava ka, siis proovi, kuidas lisavalk mõjub... kui hakkab areng, siis on hea. Mina näiteks enne kreatiini ei võta, kui hakkan tundma, et areng hakkab peatuma :rolleyes:

Keegi treener, ei mäleta nime siit samast foorumist andis mulle rinna ja treeningkava, seal rinna kaval on tõesti midagi segast et kui surun praelt 60 ülesse siis sellest 80% pean seeriaid tegema ja koguaeg nii ja lõpus protsendid suurenevad, aga kui ma arenen jõus siis tuleb nt et kui proovin kuu aja pärast surumist ja 65 üles läheks, siis sellest 80 % või ikka 60-st 80 %?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Keegi treener, ei mäleta nime siit samast foorumist andis mulle rinna ja treeningkava, seal rinna kaval on tõesti midagi segast et kui surun praelt 60 ülesse siis sellest 80% pean seeriaid tegema ja koguaeg nii ja lõpus protsendid suurenevad, aga kui ma arenen jõus siis tuleb nt et kui proovin kuu aja pärast surumist ja 65 üles läheks, siis sellest 80 % või ikka 60-st 80 %?

See % on su 1RM, ehk siis protsent sellest kui palju sa hetkel rinnalt surud.Kuna su 1RM peaks kasvama tasapisi, nii kuidas trenni teed, nii kasvab ka see 80% sellest max-ist.Ehk siis jah, sinu sõnastuses protsent sellest 65st.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui toitumine korras pole, ega siis need pulbrid ka ei mõju. Ma arvan küll, et oota ja tee toitumine korda ning siis hiljem saad hakata võtma lisavalku ja kreatiini.

Loll jutt. Sinu jutust võib aru saada, et kui "toitumine korras pole", see tähendab, et on mingite toitainete/vitamiinide/mineraalide puudus, et siis toidulisandid ei mõju nii hästi, kui siis kui oleks kõik korras?

Kui inimesel on tsingi ja/või magneesiumi puudus, siis on lisanditest vähem kasu kui korras toitumisega, st siis, kui nende ainete puudust ei ole? Ega ikka ei ole küll.

Loll väide sinu poolt.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
See % on su 1RM, ehk siis protsent sellest kui palju sa hetkel rinnalt surud.Kuna su 1RM peaks kasvama tasapisi, nii kuidas trenni teed, nii kasvab ka see 80% sellest max-ist.Ehk siis jah, sinu sõnastuses protsent sellest 65st.

Kas ma pean siis iga päev enne trenni vaatama palju ma rinnalt surun või üle paari nädala?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui raha on võid ju maximum tulemuse jaoks osta valgupulbri(võtad nii tihti kui rahakott võimaldab), kreatiini, vitaminicombo. Mulle on mulje jäänud, et selline käitumine on rohkem USA-s levinud. Kui raha on, siis miks mitte, kahju nad sulle ei tee.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kas ma pean siis iga päev enne trenni vaatama palju ma rinnalt surun või üle paari nädala?

Kui ma ei eksi,siis ma kasutasin aastaeest umbes sama kava.Selle kava lõups vähenesid seeriad ja kordused,kuid tõusid protsendid.Kava lõppes 1x1 ja 100%.Kui sul oli sama kava siis peaksid sa kava lõpuni tegema ja viimasel treeningpäeval maximumi proovima.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui ma ei eksi,siis ma kasutasin aastaeest umbes sama kava.Selle kava lõups vähenesid seeriad ja kordused,kuid tõusid protsendid.Kava lõppes 1x1 ja 100%.Kui sul oli sama kava siis peaksid sa kava lõpuni tegema ja viimasel treeningpäeval maximumi proovima.

Ma pean 2 kuud siis kergema % tegema kui 80, sest nagunii see vahepeal maksimum tõuseb. Kui teeks iga 2 nädala tagant oma maksimumi ja sellest %, siis areneksin rohkem või midagi sinnapoole.

Muudetud kasutaja Madz poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma pean 2 kuud siis kergema % tegema kui 80, sest nagunii see vahepeal maksimum tõuseb. Kui teeks iga 2 nädala tagant oma maksimumi ja sellest %, siis areneksin rohkem või midagi sinnapoole.

Seda ma ei oska öelda.Mina tegin kava lõpuni ja siis proovisin maksimumi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui sa oled just selle rekordi 60 kg teinud, siis soovitan teha max rekordi alusel kas 57,5 või 55 aga kui juba natuke aega sellest möödas, siis tee nagu kava ette näeb, ehk kui on 80%-sed päevad, siis 60kgx0,80%=48 kg ja nii edasi oma kava järgi......ise olen seda kava teinud ja tulemused tõusid nädal nädalalt.....kuigi käsi oli kergelt valus sellest suurest raskuste tõusust....ja treeningu keskel ei muudeta max raskuse protsenti, sest siis riskid vigastuse,ületrenni,suutmatusega piisavalt kordusi seerias teha...aga edu treeningutel:)

Muudetud kasutaja Ahto112 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Loll jutt. Sinu jutust võib aru saada, et kui "toitumine korras pole", see tähendab, et on mingite toitainete/vitamiinide/mineraalide puudus, et siis toidulisandid ei mõju nii hästi, kui siis kui oleks kõik korras?

Kui inimesel on tsingi ja/või magneesiumi puudus, siis on lisanditest vähem kasu kui korras toitumisega, st siis, kui nende ainete puudust ei ole? Ega ikka ei ole küll.

Loll väide sinu poolt.

Pooldan Martti K.-d. Ja jutt polnud hetkel mineraalidest, vaid valgust ja kreatiinist.

Mida sellest kreatiinist ikka pugida, kui tavatoidust ehitusmaterjali peale ei tule.

Ikka alustalad enne paika, kui katust ehitama hakkad.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Pooldan Martti K.-d. Ja jutt polnud hetkel mineraalidest, vaid valgust ja kreatiinist.

Mida sellest kreatiinist ikka pugida, kui tavatoidust ehitusmaterjali peale ei tule.

Ikka alustalad enne paika, kui katust ehitama hakkad.

Ma tõin üldistavale väitele üsna konkreetsed näited. Jah, see ei käinud mul kreatiini ja valgu kohta, kuid mõte jääb ju siiski samaks.

Lisavalgugagi on nii, et kui tõesti ei ole aega päevas 6 korda süüa, siis jood ühe sheigi ära.

Ma saan aru küll, mida Martti püüdis öelda, sinu mõte on ka õige, kuid ma lihtsalt ei saa selle esimese väitega nõustuda. Teine läheb küll naelapea pihta.

Muudetud kasutaja big poppa pump poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Keegi treener, ei mäleta nime siit samast foorumist andis mulle rinna ja treeningkava, seal rinna kaval on tõesti midagi segast et kui surun praelt 60 ülesse siis sellest 80% pean seeriaid tegema ja koguaeg nii ja lõpus protsendid suurenevad, aga kui ma arenen jõus siis tuleb nt et kui proovin kuu aja pärast surumist ja 65 üles läheks, siis sellest 80 % või ikka 60-st 80 %?

Kas sa pead silmas seda: http://www.fitness.ee/main.php?main=toorii...mp;bot=bot.lime

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Seesama kava jah. Et siis mida siis lõpuks tegema pean? kas proovin uuesti maksimumi või ei proovi, kas see maksimumi proovimine trenni ajal takistab rasket surumis päeva?

Ja mis selle lausega mõtled (Ahto112), et proovin seeriaid 55 kg? <Kui sa oled just selle rekordi 60 kg teinud, siis soovitan teha max rekordi alusel kas 57,5 või 55 aga kui juba natuke aega sellest möödas, siis tee nagu kava ette näeb.>

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No kui sa just surusid 60...siis võtad selle 80% igaksjuhuks 55kg pealt...ja teed selle järgi ja vaata kuidas ise tunned, kas jõuad lisada raskust või mitte...Edu sulle ka minu poolt! :rolleyes:

Aga see lisandijutt ja toitumise asi on minuarst kah veits kahtlaselt öeldud alguses...sest siiski ta on "TOIDULISAND" Ta aitab igaljuhul, on toitumine korras või mitte!!!

Muudetud kasutaja timo116 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ütleks veel, et mida sa ikka siis sellest toidulisandist muidu kasutad, kui sul Toitumine korras...lase aga toiduga edasi ja minigit probleemi pole või kuidas?

Ma kasutan WHEY 3 valku, seda aint trennipäevadel enne või peale trenni või mõlemal ajal. Ei kannata seda igapäev süüa.

Kui ma kreatiini ostaksin, siis see odavam on 180 eeku ja maitsetu, millega seda segada, et alla läheks?

Seda, et nüüd hakkasin hommikusööki ka sööma(ennem ei söönud, vaid esimene hommikusöök oli 12 aeg).

Muudetud kasutaja Madz poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma kasutan WHEY 3 valku, seda aint trennipäevadel enne või peale trenni või mõlemal ajal. Ei kannata seda igapäev süüa.

Kui ma kreatiini ostaksin, siis see odavam on 180 eeku ja maitsetu, millega seda segada, et alla läheks?

Seda, et nüüd hakkasin hommikusööki ka sööma(ennem ei söönud, vaid esimene hommikusöök oli 12 aeg).

Sa võid seda juua süsivesikuga on imenduvus kuni 50% parem ka...selleks võid kasutada Dextrot(70.-)...mida müüakse siin poes kui ka mujal...räägitakse ka, et korralikumast hulgilaost saad Trauben Zuckerit 15.- 500g pakk(vist)...võid võtta ka mõne muu mahlaga...kuidas ise soovid! :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Toitumine on korras enamvähem, aint mõnel päeval nädalas on natukene kontrolli alt väljas, alkoholi tarbin 1 korra nädalas.

Ma loodan, et hommikusööki hakkasid sa juba enne seda postitust sööma, muidu oleks toitumine enamvähemast väga kaugel olnud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma loodan, et hommikusööki hakkasid sa juba enne seda postitust sööma, muidu oleks toitumine enamvähemast väga kaugel olnud.

Peale postitust :D

Hommikul söön putru suhkruga ja kruus kohvi, päeval koolitoit, kodus midagi kergemat ja õhtul korralik. Trennipäevadel söön seda valku enne ja peale trenni, see ajab kõhu peale korralikku söömist lausa punni, seal vist 1600 KJ see energiasis 100g kohta.

Seeriaid rinnale nt teen 50 kg-ga, (kükki teen maksimum 55kg, paar nädalat tagasi proovisin ja seeriaid 45 kg) ja raskeks see ei jää, jaksan vabalt 6x4 ära teha, 3-ndal nov lisasin hommikusöögi alles oma menüüsse, ja samal ajal hakkasin jõukas ka käima, areng tundub et edeneb natuke kuigi tahaks jalgadele põhirõhu panna, sest jalad peaksid palju tugevamad olema kui käed.

Muudetud kasutaja Madz poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×