Jump to content
maximus89

Jõutõmme

Recommended Posts

Olen ka kunagi teinud kükki ja tõmmet samal päeval. Saab teha küll, kui ainult mingi 3 seeriat teed. Jalad küll värisevad tõmbe ajal ja ega õiget sooritust sellest tule. Nüüd, kus olen keskendunud nii tõmbele, kükile ja surumisele rohkem, on mõeldamatu, et teen tõmmet ja kükki samal päeval. Tõmme ja kükk hoia kavas võimalikult lahus. Soovitan ehmatada keha ja teha tõmmet ükspäev hästi palju seeriaid ja korralikult. Siis tead väga täpselt järgmine päev, mis lihased on valusad. Mina tegin üks päev 12 seeriat püramiidi ja hommikul ei saanud magada, sest alaselg oli nii valus, et liigutadagi ei saanud. Peamiselt töötavad alaselg ja jala kakspea. Tänu sellele ma pole jala kakspeale erilist tähelepanu pööranud, sest see kasvab väga hästi ka tõmmet tehes. Ma ei saa aru kuidas saab jala nelipea valusaks jääda ja mõnel mehel veel triitseps... :huh:

No ma tean täpselt mis lihased mul valusaks võtab - reie nelipea, tuharalihase ja reie kakspea, just need lihased mida sumo jõutõmme tegema peakski.Alaselja ka mingil määral, aga mitte piisavalt, et ma seda seljaharjutuseks lugeda võiks.Prioriteetideks on mul rinnalihas, kõht, õlad ja sääred.Teiste lihastega ma olen juba täiesti rahul.Ma ei ajagi jõutõmbes ja kükis mingeid suuri raskusi taga, samas ära ka ei tahaks kumbagi neist jätta.Eraldi päevadele pannes tuleks mul niimoodi välja, et on üks jalapäev ja siis teine päev, kus alustan samuti jalalihastele suunatud harjutusega.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aidake mind nüüd, mu eesmärgiks ei ole minna jõutõstmise võistlustele oma küki ja jõutõmbega, ma käin jõusaalis selleks, et saada ideaalne keha.Mida ma nende jõutõmbe ja kükiga teen? Ma teen 2x nädalas HIIT + kõht, 1x nädalas jõusaalis rinda, 1x nädalas jõusaalis natuke selja lailihast ja trapetsi keskosa, aga peamiselt keskendun deltalihase erinevatele peadele ja 1x nädalas on reis, säär ja kõht.Kükk on kindlalt sellel jalapäeval ja esimene harjutus, suunatud reie nelipeale, nüüd sumo jõutõmme, ma ise leian, sobiks samuti sinna peale kükki, kuna see on suunatud samuti reitele.Ja rohkem, ma leian, polegi vaja reiele.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
No ma tean täpselt mis lihased mul valusaks võtab - reie nelipea, tuharalihase ja reie kakspea, just need lihased mida sumo jõutõmme tegema peakski.Alaselja ka mingil määral, aga mitte piisavalt, et ma seda seljaharjutuseks lugeda võiks.Prioriteetideks on mul rinnalihas, kõht, õlad ja sääred.Teiste lihastega ma olen juba täiesti rahul.Ma ei ajagi jõutõmbes ja kükis mingeid suuri raskusi taga, samas ära ka ei tahaks kumbagi neist jätta.Eraldi päevadele pannes tuleks mul niimoodi välja, et on üks jalapäev ja siis teine päev, kus alustan samuti jalalihastele suunatud harjutusega.

Teen jõutõmmet samuti SUMO stiilis, aga absoluutselt alati võtab see mul alaselja väga väga väga läbi. Ei kujutagi ette, kuidas saab teha jõutõmmet nii, et see alaselga tugevalt ei koormaks. Võimalik on muidugi see, et sul on jalad väga tugevad ja teedki siis jõutõmmet peamiselt jalgadega nii, et selg on kogu harjutuse sooritamise ajal suhteliselt sirge.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Teen jõutõmmet samuti SUMO stiilis, aga absoluutselt alati võtab see mul alaselja väga väga väga läbi. Ei kujutagi ette, kuidas saab teha jõutõmmet nii, et see alaselga tugevalt ei koormaks. Võimalik on muidugi see, et sul on jalad väga tugevad ja teedki siis jõutõmmet peamiselt jalgadega nii, et selg on kogu harjutuse sooritamise ajal suhteliselt sirge.

Ma teen umbes nii:

, selg liigub jah minimaalselt, kuna jalad on mul siiski tugevamad, kui alaselg.Jalas ju palju suuremad lihased ka.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Aidake mind nüüd, mu eesmärgiks ei ole minna jõutõstmise võistlustele oma küki ja jõutõmbega, ma käin jõusaalis selleks, et saada ideaalne keha.Mida ma nende jõutõmbe ja kükiga teen? Ma teen 2x nädalas HIIT + kõht, 1x nädalas jõusaalis rinda, 1x nädalas jõusaalis natuke selja lailihast ja trapetsi keskosa, aga peamiselt keskendun deltalihase erinevatele peadele ja 1x nädalas on reis, säär ja kõht.Kükk on kindlalt sellel jalapäeval ja esimene harjutus, suunatud reie nelipeale, nüüd sumo jõutõmme, ma ise leian, sobiks samuti sinna peale kükki, kuna see on suunatud samuti reitele.Ja rohkem, ma leian, polegi vaja reiele.

ma ei saa aru miks sulle ei meeldi kava kus trennid igast lihast 1 kord nädalas?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Olen ka kunagi teinud kükki ja tõmmet samal päeval. Saab teha küll, kui ainult mingi 3 seeriat teed. Jalad küll värisevad tõmbe ajal ja ega õiget sooritust sellest tule. Nüüd, kus olen keskendunud nii tõmbele, kükile ja surumisele rohkem, on mõeldamatu, et teen tõmmet ja kükki samal päeval. Tõmme ja kükk hoia kavas võimalikult lahus. Soovitan ehmatada keha ja teha tõmmet ükspäev hästi palju seeriaid ja korralikult. Siis tead väga täpselt järgmine päev, mis lihased on valusad. Mina tegin üks päev 12 seeriat püramiidi ja hommikul ei saanud magada, sest alaselg oli nii valus, et liigutadagi ei saanud. Peamiselt töötavad alaselg ja jala kakspea. Tänu sellele ma pole jala kakspeale erilist tähelepanu pööranud, sest see kasvab väga hästi ka tõmmet tehes. Ma ei saa aru kuidas saab jala nelipea valusaks jääda ja mõnel mehel veel triitseps... :huh:

täiesti nõus. Peale korralikku tõmmet on ikka alaselg valus, ka trapets. Ja mõnikord jalad kergelt.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
ma ei saa aru miks sulle ei meeldi kava kus trennid igast lihast 1 kord nädalas?

Mismõttes? Mul ongi ju nii, kõik peale kõhu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Olen ka kunagi teinud kükki ja tõmmet samal päeval. Saab teha küll, kui ainult mingi 3 seeriat teed. Jalad küll värisevad tõmbe ajal ja ega õiget sooritust sellest tule. Nüüd, kus olen keskendunud nii tõmbele, kükile ja surumisele rohkem, on mõeldamatu, et teen tõmmet ja kükki samal päeval. Tõmme ja kükk hoia kavas võimalikult lahus. Soovitan ehmatada keha ja teha tõmmet ükspäev hästi palju seeriaid ja korralikult. Siis tead väga täpselt järgmine päev, mis lihased on valusad. Mina tegin üks päev 12 seeriat püramiidi ja hommikul ei saanud magada, sest alaselg oli nii valus, et liigutadagi ei saanud. Peamiselt töötavad alaselg ja jala kakspea. Tänu sellele ma pole jala kakspeale erilist tähelepanu pööranud, sest see kasvab väga hästi ka tõmmet tehes. Ma ei saa aru kuidas saab jala nelipea valusaks jääda ja mõnel mehel veel triitseps... :huh:

No vaata, olenevalt tõmbetehnikast töötavad ka erinevad lihased: http://www.exrx.net/WeightExercises/Erecto...BBDeadlift.html või http://www.exrx.net/WeightExercises/Gluteu...BBDeadlift.html

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
no siis tee näiteks kükke esmaspäeval ja jõutõmmet reedel...ei näe üldse mõtet neid sama päeval teha

No aga asi on selles, et jõutõmme ei ole mul seljaharjutus.Mu tehnika on selline, et ma tõstan peamiselt jalgadega. http://www.exrx.net/WeightExercises/Gluteu...BBDeadlift.html

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
No aga asi on selles, et jõutõmme ei ole mul seljaharjutus.Mu tehnika on selline, et ma tõstan peamiselt jalgadega. http://www.exrx.net/WeightExercises/Gluteu...BBDeadlift.html

no kurat ära tee siis jõutõmmet üldse :huh: kuskilt lugesin et see pidi mõtetu harjutus selja peale olema aga ei tea ei tea ise kahtlen selles juttus :lol: aga tee siis korda mööda et 1 nädal kükk ja järgmine siis jõutõmme.Muid variante ma nagu ei näegi siis :/

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
no kurat ära tee siis jõutõmmet üldse :huh: kuskilt lugesin et see pidi mõtetu harjutus selja peale olema aga ei tea ei tea ise kahtlen selles juttus :lol: aga tee siis korda mööda et 1 nädal kükk ja järgmine siis jõutõmme.Muid variante ma nagu ei näegi siis :/

No vaat nagu ära ka ei tahaks jätta head harjutust :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
ma käin jõusaalis selleks, et saada ideaalne keha.

Sel juhul oleksid sa esimene inimene, kes selle saavutaks. Edu. :huh:

Alaselja ja reie kakspea jaoks on sirgete jalgadega tõmme hea, mulle vähemalt meeldib.

Muudetud kasutaja Capricorn poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sel juhul oleksid sa esimene inimene, kes selle saavutaks. Edu. :huh:

Alaselja ja reie kakspea jaoks on sirgete jalgadega tõmme hea, mulle vähemalt meeldib.

No alati jääb pisut puudu, aga ma kavatsen kuradima lähedale jõuda sellele :lol: Ja alaselga pole mul vaja teha.Alaseljas on ainult võrdlemisi väikesed lihased.Ainult niipapalju teen, et vigastusi vältida.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Pilt ja tekst on mõlemal yhesugused ju.

Aga jah, teen ka sumot. Ja jalast erineval päeval.

Ja ravib mul väga hästi selga. Ja ma tean millest räägin, selg on väga metsas olnud ja üks disk on operatsioonil välja urgitsetud.

Raskused pole muidugi mainimist väärt :huh:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jõutõmme on üks väga vajalik baasharjutus. Ja minuteada on see ikkagi eestkätt oma kõige levinumal viisil suunatud just alaselja ja reite jaoks. Samas kaasab see vaat, et kõiki keha lihaseid, sest tegemist on niivõrd raske harjutusega. Kui ikka vaja suur raskus üles saada siis tunned kohe, et terve keha pingutab ja üritab kaasa aidata.

Ma võin tund aega jõusaalis erinevate masinatega rapsida, kuid peale kolme korraliku jõutõmbe seeriat olen omadega juba kapsas valmis, niivõrd korralik terve keha harjutus.

Üleüldse võiksid inimesed rohkem baasharjutustele tähelepanu pöörata. Igasugu isoleerivad harjutused on toredad, kuid mass tuleb ikka rasketest kogukeha harjutustest.

Näiteks üks lahe nn. "Spartan Workout". Mõtteid kõigile.

A simple list compiled by some combat arms officers one late night in Afghanistan...They entititled them "Spartan Workout Rules."

1) Lactic acid is the Spartan's friend. The Spartan knows the value of anaerobic failure, and actively seeks it out. If he falls on his face, he waits only as long as necessary to move again before he continues.

2) The Spartan takes no breaks between exercises, unless it's to shove a non-Spartan out of the way.

3) The Spartan runs. He does not use Stairmasters, or stationary bikes, or ellipticals. He runs.

4) When the Spartan cannot run, he walks. When he cannot walk, he crawls. When he cannot crawl, he has failed.

5) The Spartan hits big muscles, like the back, the pectorals, the quadriceps and the glutes. He knows this means he is building functional muscle that will assist in the destruction of his enemies and in firing the production of testosterone (of which the Spartan has more

than the average man).

6) By contrast, the Spartan does not waste much time on small muscles. They will grow as the result of functional exercise that hits the big

muscles (see above). For example, the bicep is only useful in that it assists with chin-ups, and scaling enemy fortifications. Anything else

is vanity.

7) The Spartan abhors cables and machines. This is for two reasons. First, to activate stabilizer muscles, the Spartan must depend on

himself to balance the weight, not a machine. Second - look up the adjective "spartan" in the dictionary: "strict and austere." You

should be able to do a Spartan workout in a FOB.

8) The Spartan fears only one thing: his workout. The enemy pales in comparison to his workout. If he doesn't fear his workout, it isn't hard enough.

9) Puking is acceptable. Quitting is not. If he gives up here, he gives up in battle. This is unacceptable.

10) So nature abhors a vacuum, so the Spartan loathes missing a workout. A Spartan can complete a workout in his grandma's basement, a hotel room, or in a city park.

11) If the Spartan is not in pain during his workout, he is wrong.

12) The Spartan never cheats. He maintains proper technique throughout his training, because he knows that smooth is fast, and that he will be mocked mercilessly for "girly pull-ups".

13) The Spartan knows the value of the basics: the push-up, the pull-up, the chin-up, the sit-up, the squat, and the dead-lift. He also

knows the importance of variety, and seeks out different techniques mixing up the above.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma siiani tegingi ainult baasharjutusi - kükk, jõutõmme, olümpiatõsted, lõuatõmbed, kätekõverdused.Aga paratamatult jäid mõned lihased maha, nagu näiteks rind, delta esimene pea, kõht, säär...kuna nemad said otseselt palju vähem koormust.Nüüd, kus ma olen üldise lihasmassi kogusega rahul, on aeg need mahajäänud lihased järgi aidata.Seda ma saan teha ainult rohkem isoleerivamate harjutustega.Ning paratamatult tuleb suurte baasharjutuste osakaalu vähendada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aga miks sa seda tõmmet siis üldse teed, kui saad läbi ainult nelipea. Saan aru, et teed sumo stiili, aga ikkagi on ta ju seljaharjutus. Nagu sa ise ütlesid, et ei taha suuri raskusi tõsta vaid lihast kasvatada. Sumo stiil ongi minu arust pigem suurema raskuse tõstmise jaoks. Kujutan ette, et teed umbes nii, et jalad on häst laialt ja tõmme käibki ainult jalgade jõul.

. Ma ei tea küll kedagi kulturisti, kes sumo stiili teeks. Tee siis
, siis peab selg töötama.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Aga miks sa seda tõmmet siis üldse teed, kui saad läbi ainult nelipea. Saan aru, et teed sumo stiili, aga ikkagi on ta ju seljaharjutus. Nagu sa ise ütlesid, et ei taha suuri raskusi tõsta vaid lihast kasvatada. Sumo stiil ongi minu arust pigem suurema raskuse tõstmise jaoks. Kujutan ette, et teed umbes nii, et jalad on häst laialt ja tõmme käibki ainult jalgade jõul.
. Ma ei tea küll kedagi kulturisti, kes sumo stiili teeks. Tee siis
, siis peab selg töötama.

Mitte ainult nelipea, kakspea ja tuharalihase ka :huh: Aga miks mitte seda siis tehagi jalaharjutusena? Ma leian, et mul suurt alaselga ei olegi vaja.Selg on mul üldse hästi kasvanud, kui ma tegin veel jõutõmmet eraldi päeval.Trapets eriti, aga nagu ma ennist mainisin, ma pean hakkama nüüd mahajäänud lihasgruppe järgi aitama.Ehk siis rind, õlg,kõht ja säär.Äkki siis tõesti olekski mõtekas jõutõmme välja jätta?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mitte ainult nelipea, kakspea ja tuharalihase ka :huh: Aga miks mitte seda siis tehagi jalaharjutusena? Ma leian, et mul suurt alaselga ei olegi vaja.Selg on mul üldse hästi kasvanud, kui ma tegin veel jõutõmmet eraldi päeval.Trapets eriti, aga nagu ma ennist mainisin, ma pean hakkama nüüd mahajäänud lihasgruppe järgi aitama.Ehk siis rind, õlg,kõht ja säär.Äkki siis tõesti olekski mõtekas jõutõmme välja jätta?

Ise tegin vahepeal nii , et tegin küki ära , siis tegin poolraske jõutõmbe ja siis läksin jalapäevaga edasi :lol:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui te peaksite liigitama jõutõmbe kas selja- või jalaharjutuste alla, siis kuhu te selle paneksite? Ise olen teinud jõutõmmet seljapäeval, aga pean tõdema, et ükski seljas paiknev lihas (peale alaseljas oleva erector spinae) mul tunda ei anna peale seda.Pigem on peale jõutõmmet läbi reie kakspea ja nelipea lihased ja gluteus maximus.Seega ma kahtlen, kas on mõtet üldse jõutõmmet teha seljapäeval, äkki panna hoopis jalapäevale peale/enne kükki või teha neid kordamööda erinevatel nädalatel?

Ise teen ikka seljapäeval :huh:

Kuid küsimus kas peale kangiga kükkamist jõuad veel jõutõmmet teha :lol:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ise teen ikka seljapäeval :huh:

Kuid küsimus kas peale kangiga kükkamist jõuad veel jõutõmmet teha :lol:

Oma tavapärase 110 kiloga jah ei jõua, mingi 80kg ei tohiks aga probleem olla.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×