Jump to content
minerva

rind ja selle kuju

Recommended Posts

Tere ja jõudu !

Et siis lugu järgmine - olen märganud, et need kes enamuse trennist veedavad lamades surumist tehes, isegi kui keha üldpilt tundub suht ok, on nende rind kuidagi väsinud ilmega, nagu hakkaks alla ära vajuma. See vist oli kuskil teemas sees ka, igastahes meelde on jäänud kuskilt, et pidi tavaline olema nende puhul, kes trenniga alustades on põhirõhu lamades surumisele on pannud.

Endal seda muret otseselt ei ole, ma pole küll eriline härg, aga tahaks arvata et treenin ja toitun enam-vähem õigesti. Jõusaalis käinud u. 2a, fitness.ee igapäevane külastaja/lugeja veidi üle aasta. Põhitõed ja õpetussõnad olen omale selgeks teinudl ja proovin neid ka järjepidevalt rakendada.

Aga tagasi lamades surumise juurde. Kui treenimise eesmärk on vormida välja keha, millega eelkõige ise rahul olen, mitte niivõrd metsik jõud või lihasmass, kas siis oleks mõtet aeg-ajalt see harjutus kavast välja jätta ? Näiteks teha kaldpingil surumist, ristivedu jms ülaosa rohkem mõjutavaid harjutusi ? Olen paar korda katsetanud nii, et jätan lamades surumise viimaseks, aga kuna trennis ikka tuleb tuld anda korralikult, siis ei jätku enam jõudu selle jaoks ja tundub targem üldse ära jätta. Samas on tõrge rohkem psühholoogiline - tegu ju ikkagi ühe baasharjutusega ;)

Tegu pole vist niivõrd küsimusega kui mõttekäiguga, igastahes, mis arvate asjast teie ? Kas oleks mõtet regulaarselt jätta kavast välja lamades surumine (nii kangi kui hantlitega), et anda rohkem vatti ülemisele otsale, või piisab sellest kui surumisele järgnevad harjutused selle töö ära teevad ?

Kõik vastused on teretulnud, nii et andke aga tuld

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

J2tta baasharjutus treeningkavast välja on umbes sama mis tangid armee koosseisust välja jätta,märgatavalt lahjemaks muutub asi ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minu teada lähevad õlad longu, kui teha palju rinda aga vähe selga. Nii et kui rohkem seljaharjutusi teha, peaks olema võimalik seda vältida. Mulle meeldivadki seljaharjutused märksa rohkem, nii et endal probleemi pole. TTÜ jõusaalis olen ka näinud tegelasi, kel selg küürus ja õlad ette kaldu liigsest rinnaltsurumisest.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
J2tta baasharjutus treeningkavast välja on umbes sama mis tangid armee koosseisust välja jätta,märgatavalt lahjemaks muutub asi ;)

Õige jutt Vägivaldur, kuidas muidu ikka okastraati või kaablit lõikad kui mitte tangidega?

Igatahes - rinnaltsurumine kõige mõttetum suurtest baasharjutustest. Kui eesmärgiks ei ole tollel hetkel just spetsiaalselt rinda arendada (nagu kulturismis) võiks rohkem keskenduda püsti suruvatele liigutustele, mitte lamades.

Muudetud kasutaja jrx poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Õige jutt Vägivaldur, kuidas muidu ikka okastraati või kaablit lõikad kui mitte tangidega?

Igatahes - rinnaltsurumine kõige mõttetum suurtest baasharjutustest. Kui eesmärgiks ei ole tollel hetkel just spetsiaalselt rinda arendada (nagu kulturismis) võiks rohkem keskenduda püsti suruvatele liigutustele, mitte lamades.

Ma natuke kogusin julgust enne kui küsin, aga kui ei ole eesmärk just spets. rinda arendada, vaid kogu keha, et siis teha mida? Püsti rinnalt surumist? Kaldpingil?

Ning miks ta kõige mõttetum on?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sellepärast, et ta omab üsna vähe funktsionaalsust nendes liigutustes, mida tehakse muudel spordialadel või üldse elus.

Kui eesmärgiks on arendada kogu keha, siis teeksin jah pigem püsti surumise erinevaid variatsioone. See on ka et kogu keha "mille jaoks" - hea rannavormi jaoks võibolla peab ikka natuke rinnaltsurumist ka tegema. Samas kui treenid täiendavalt mis iganes spordiala jaoks, siis tõenäoliselt rinnaltsurumist ei vaja.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Rinnaltsurumine paneb siiski väga palju lihaseid tööle ja seal saab (tavaliselt) kasutada muude surumisharjutustega võrreldes suuremat raskust, mis koormab treenijat rohkem. Seega ta päris vilets harjutus ka ei ole.

Aga liigutuse mõttes on ta natuke elukauge küll ja ise surun ka peamiselt püsti.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Aga millisel spordialal sa nii käed laiali midagi lükkad? Välja arvatud jõutõstmine siis. Või spordiväliselt?

Spordialases ja spordivälises mõttes on Sul minu kohta õige jutt, ei lükkagi. Aga ütleme siis nii, et ma tahan seda nn rannavormi saada ;) Et siis nagu enne öeldi, mul ikka tasuks seda teha.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui v6rrelda harjutusi elul2heduse poolest,siis on kahlemata k6ige m6tekam harjutus j6ut6mme ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No alusta näiteks üks trenn kaldpingil surumisega ja teine trenn horisontaalpingil surumisega, või jäta horisontaal pingil tegemine üldse üle ühe trenni ära.

Rinnale on ju harjutusi väga palju.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Rinda peaks ikka treenima, välimusele mõjub väga tugevalt. Muud kasu ei leia, siis taskaalustab seljalihaseid. Rühile mõjub rinna treenimine enamasti kehvasti, kuid selle vältimiseks tuleb rinnalihaseid venitada. Rinnalihaste kõrvalt tuleb treenida märkimisväärselt tugevamalt selga. Mõningaid seljalihaseid (trapetsi kesk-, ülaosa, tagumine õlalihas jne) on vaja hoida heas vormis, kuna need on põhilised suured lihased, mis hoiavad selga sirgena vastukaaluks küüru kiskuvaele rinnalihstele. Nende kahjuks mõjub veel raskuskiirendus - istudes ning püsti seistes need lihased töötavad kergemat sorti staatilisel reziimil, erinevalt rinnalihasest, mida kasutatakse harva väljaspool jõusaali.

Minu kogemus näitab, et hea rühi jaoks on oluline lisaks seljale tugevalt treenitud ja tasakaalustatult arenenud õlad. Keskmine jõusaalihärg on rinnalihaste suhtes ebaproportsionaalselt nõrkade eesmiste õlalihastega. Surumisharjutusi tehes see õlalihasgrupp töötab ülekoormusega ning taastumise ajal hakkab lühenema enese kaitsimiseks. Tulemuseks ongi õlgade längu kiskumine.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Lamades surumine treenib põhiliselt alarinda, mida suurem nurk on sinu keha maapinnaga võrreldes, seda ülevalt treenid, kuni risti maapinnaga välja, seal treenid õlgu. Optimaalne oleks ülarinna treenimiseks 45 kraadine nurk ja alarinna treenimiseks paralleelselt maaga ja iga rinnapäev need harjutused rinnale.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Õnneks endal on rinnaltsurumine just kõige vastukäivam harjutus! Lemmikuteks just kükk ja jõutõmme! Samas rinnatrennis horisontaalpink reeglina tegemata ka ei jää, kuigi viimasel aja just positiivse kaldega surumisele rohkem tähelepanu pööranud.

Ja baasharjutustest on ta tõesti kõige mõtetum, kuigi vajalik ikka. Minu puhul on nii, et küki ja jõutõmbega higi leemetab, nii et jube, rinnaltsurumisel aga mitte, see juba näitab, milline harjutus rohkem lihaseid tööle rakendab!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Võibolla siis niipalju juurde, et ei treeni ise ainult rinda ja ei ole ka rinna kujuga probleeme. Ei ole ka mul rinna päev lemmik, kuid eesmärk ju ikkagi igast trennist saada kätte parim mis võimalik, selle pärast ka see teema ;) Ka ei treeni mõne teise spordiala toetamiseks vaid lihtsalt enda lõbuks.

Loomulikult sinna kuhu ma oma kehaga jõuda tahan on veel pikk pikk tee, kuid see küsimus on just rohkem selle alatooniga, et kas on mõtet n.ö. "ennetustegevusena" juba praegu panna ülemise otsa harjutustele veidi suuremat rõhku. Muidu näiteks 2 a. pärast ärkan ja märkan et nonii, nüüd on mul ka 50 aastase vanamehe tissid.

igastahes aitäh kõigile, kes on viitsinud vastata ja kellel on veel midagi lisada, soovitada, kogemusi jagada, ootan huviga.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ega surumisega sul rinnalihas rippu ei vaju, lihtsalt alaosa kasvab suuremaks, kui ülaosa.Endal praegu sama mure, nüüd teen põhiliselt positiivse kaldega ja hantlitega.Muideks rinnaltsurumist kangiga saab muuta ka suhteliselt isoleeritud harjutuseks, mis kõlbab ka rinnatrenni lõppu teha, näiteks teha selline superset: alustad pec-deck masinal ja siis kohe surumispingile, surud väikese raskusega, õlad on ilusti sisse tõmmatud ja taha surutud, liigutused aeglased ja kontrollitud ning esimese korraga surud kangi ainult poole amplituudi peale, järgmise korraga juba täiesti lõppu üles, siis jälle poole peale jne. soovitan järgi proovida, sellist võimsat pumbaefekti rinnalihases on raske teistmoodi saavutada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ega surumisega sul rinnalihas rippu ei vaju, lihtsalt alaosa kasvab suuremaks, kui ülaosa.Endal praegu sama mure, nüüd teen põhiliselt positiivse kaldega ja hantlitega.Muideks rinnaltsurumist kangiga saab muuta ka suhteliselt isoleeritud harjutuseks, mis kõlbab ka rinnatrenni lõppu teha, näiteks teha selline superset: alustad pec-deck masinal ja siis kohe surumispingile, surud väikese raskusega, õlad on ilusti sisse tõmmatud ja taha surutud, liigutused aeglased ja kontrollitud ning esimese korraga surud kangi ainult poole amplituudi peale, järgmise korraga juba täiesti lõppu üles, siis jälle poole peale jne. soovitan järgi proovida, sellist võimsat pumbaefekti rinnalihases on raske teistmoodi saavutada.

21 on ka hea variant.

@ minerva - minu meelest on hor. surumine veidi üle tähtsustatud

Enamik tavalisi jõusaalijõmme ei kaotaks midagi, kui paar kuud ainult kaldpinki hor. surum. asemel teeks, pigem isegi saaks oma lamades surumisele juurde.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kommenteerimiseks logi sisse või loo konto

You need to be a member in order to leave a comment

Loo konto

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Logi sisse

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×