Jump to content
Bonsuna

BONSUNA: Küsida võib kõike!

Recommended Posts

mitu seeriat ja mitu korda nädalas biitsepsile oleks mõistlik teha ? alguses tegin 16-20 seeriat, nüüd teen 12-14 aga intensiivsemalt , pausid seeriate vahel ~60 sekki . lihase verd täis pumpab küll ,aga ei tea kas see on ideaalne viis . olen arvestanud nii ka, et lihas saaks peaks kõva trenni vähemalt 48 tundi puhkust . aga noh , kui mingit lihasvalu enam tunda pole, siis on lihas ära taastunud , eks ? sest peale selja trenni saab ka nats koormust , aga peale seda ma küll tihtipeale 48-tunnist puhkust ei tee.

Kui on hirmus soov 2x nädalas biitsa teha siis olgu üks trenn korralik, kus kasutad näiteks kahte baasharjutust + üks isoleeritud. Baasharjutusi 3 s 12-6x ehk siis raskus seeria seerialt suurenev. Isoleeritud harjutuse puhul 3 s 12-15x ehk raskus võiks olla seeria seerialt vähenev. 9 seeriat on juba kõva trenn , milleks rohkem kui eesmärgiks on lihaskasv. OK Schwarz tegi trennis 30 seeriat aga heal juhul on sama andekaid vendi Eestimaal vast üks ainult ja pole kindel, et ta siiani üldse on jõusaali jõudnud või selle enda jaoks avastanud. Minu soovitus on alati rohkem sinna Dorian Yates-i poole kalduv, ehk siis kui sooritad oma max seeria, tõeliselt endast kõik andes, siis lihaskasvu seisukohalt pole järgneval seerial enam mingisugust mõtet. Ta küsib: " Kas arvate, et peale max pingutust olete võimeline veek maximalt pingutama? Vaevalt kui see eelnev seeria oli tõeline max." Tõsi , algajalt sellist lähenemist nõuda on ehk palju, kuid teie kõikide suund oma lihasmassi arengut soovides peaks olema just selline.

Aga nüüd alguse biitsa trenni juurde tagasi, teine biitsa trenn nädalas võiks piirduda kahe isoleeritud harjutusega. Näiteks peale selja trenni, kuna siis on biitsad eelnevalt korralikult töösoojad ja isoleeritud harjutuste tegemine õigustatud. 3 seeriat 12x esimest harjutust näitex ja 2 seriat teist. Millised harjutused võiks valida, soovitan valida just sellised kus sinul on lihase tunnetus kõige parem. Ja kõik kes ajavad trennis taga nn pumbatust, vehkides väikeste seeriate vahedega tõsta mingeid pisikesi raskusi. Jah pumbatus ju tekib kuid lihast kasvule mõjutab selline vehkimine vähe. Tahate kasvada, siis tuleb lihast lõhkuda ja seda saab teha ainult max raskus millega te suudate sooritada kavandatud arv kordusi. Seeriate vahed aga olgu täpselt nii pikad kui tunnete, et olete valmis järgmist korralikult tegema. Stopper jäägu staadioni kohtunike kätte. Jõusaalis pole sellega midagi pistmist.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Eks mingi nägemus asjast on ka omal olemas, aga miks mitte kogenumalt veidi nõu küsida. :(

Viimased paar kuud on erinevate põhjuste tõttu nii toitumise, puhkamise kui ka trenni poolest natuke kehvad olnud, jõud ja ilmselt ka lihaste mass on veidi vähenenud. Kuidas nüüd kõige efektiivsemalt (kiiremini) need näitajad taastada ning edasi arendada? Pean silmas just treeningut (toitumiskava on juba ammust ajast olemas). Äkki saad mingi näidiskava kirjutada, millistele lihasgruppidele milliseid harjutusi ja umbes kui palju kordusi/seeriaid võiks teha ning mitmeks keha jagada ja kui pikad vahed treeningute päevadel (kuna 3-4 päeva on lihased valulikud, siis seni on minu puhul 5-6 päeva minimaalne olnud, tavaliselt vist isegi 7). Treeningukogemust 1,5 a. Saan aru, et erinevate inimeste puhul võivad asjad veidi erineda, aga pane kirja oma esialgne nägemus asjast. Proovin järgi ja tunde järgi vajadusel võibolla korrigeerin veidi. :D

Peale mõneajalist lõdvemat perioodi soovitan järjepeale saamiseks kõikidele lihastele 2 x nädalas koormust anda. Harjutused võiksid olla peamiselt baasharjutused, Mitte mingil juhul ei tohiks hakata kohe punnima maxi, teha 3 seeriat 15-isegi 20kodrust seerias. Ka nii tehes ei tohiks ennast rihmaks tõmmata vaid jäägu mõnus varu, nautige just sel perioodil seda pumbatust. Kuu ajaga on sel juhul keha jälle korralikult üles ärganud nö. ja peaks kava mitmekesistama ka teiste harjutustega, samuti vähendada kordusi ja suurendada raskusi. Esmalt 15-12 kordused seejärel paari nädala pärast 10-8 ja ehk edaspidi ka 8-6 korduse peale.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
tegelt on asi siiski selles ,et ma üritan vasakut biitsepsit meeleheitlikult järgi aidata . :D

Nii sa seda vaevalt suudad. Parim mis sa teha saad selle heaks on alati biitsa treenides keskenduda oma nõrgemale käele. Hantleid kasutades ja eraldi käsi pingutades alusata seeriat alati nõrgema käega. Pea meeles, et peamine on keskendumine nõrgemale käele ja tugevamaga ära tee kunagi rohkem kordusi kui nõrgema käega suudad. See võtab aega aastaid võib olla, minul see nii oli igaljuhul.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Aga loomulikult, mul oleks sulle ka kohe üks küsimus: Mis saab Eesti koondislastest novembris Kaliningradis toimuvatel klassikute MM-il? Siin on enamusel junn jahe. :(

Tekstist saab teada, et ikka on minek meie omadel, milles siin kaheldi. Mis seal ikka saab, tuleb ära käia siis saab teada, ei ole minuarust mõtet filosofeerida ja ennustada, et nüüd tehakse meile nii ja naa. Julge kohale minek oleks parem kui siin nüüd mingi jama pärast kodus kükitada, nagu Ott ütles Eurooma MV videos "Nii lihtsalt te meist lahti ei saa!" Aga noh mida mina ka tean. :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma ei pannud tähele, mis päeva peale jalg jäi...

Milleks jalatrenn, :D friigid treenivadki ainult rinda ja biitsepsit.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Milleks jalatrenn, :D friigid treenivadki ainult rinda ja biitsepsit.

Teine hea treeningkava on: 1.päev kõht 2.päev kõht 3.päev kõht 4.päev kõht 5.päev kõht

:(

Muudetud kasutaja Taavi701 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kallis r0tter totter ma ei ole friik, treenin jalgu iga nädal. Lihtsalt küsisin, kui teeksin ühe nädala nii.

Sinu vaimukus ületab ainult sinu ilu! :D

Mida see üks nädal andma peaks?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mmmm, kas Hr. Kalmus istub juba õlle ja krõpsuga teleka ees ja vaatab TV3 filmi :D

Kalmus ei joo nii hilja õlut ja krõpse ei söö ta ammugi. Liiatigi teleka ees veel.

Aga viimasele küsijale vastan, et kui midagi küsid siis palun kirjuta selgelt oma küsimus välja, et vastaja ei peaks leiutama mida sa teada tahad. Või nägu Vendv ütleb: "Moodustame täislauseid"

Formuleerige oma küsimus õieti, selgelt siis saate ka soovitud vastuse.

Kui teen 1 nädal niimoodi . 1. Rind 2. Käed . Selg . 3 Käed 4 Rind .

On see normaalne jaotus?

??????????? MIDA SEE PEAKS TÄHENDAMA??????? Sellest võib mitmel erineval viisil aru saada ju.

OK. Aga teema selleks korraks lukus, Lugege esimest minu postitust, mis kellast kellani ja mis päevadel ma siin nõu anda püüdsin natuke.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

lugupeetud Marek Kalmus. mul tekkis küsimus,et kui ma teen trapetsile õlgade kehitusi siis kas oleks mõtekam teha õlgadega ringi või lihtsalt kangi üles rebida ilma ringe tegemata?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
lugupeetud Marek Kalmus. mul tekkis küsimus,et kui ma teen trapetsile õlgade kehitusi siis kas oleks mõtekam teha õlgadega ringi või lihtsalt kangi üles rebida ilma ringe tegemata?

Mulle öeldi, et õlaringid pidavat abaluudele halb olema, et parem kehita lihtsalt...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
palju loeb haare lamades surumises?

Ma loodan, et ma ei tekita kellegile pahameelt ja vastan sellele suurepärasele küsimusele.

Haare loeb surumisel suurel määral - nimelt ilma haardeta ei ole võimalik suruda, kuna kangi peab kuidagi moodi manipuleerima. Olgu see haare siis kinnine või lahtine.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mulle öeldi, et õlaringid pidavat abaluudele halb olema, et parem kehita lihtsalt...

Ma olen ka kuulnud kusagilt, et ringitamine pidi keha lõhkuma kuidagi.

Smithil õlakehituste juures eriti ringitada õlgu ei olegi kuigi mugav minuarust, tõmbad kangi üles ju nii et käed on keha ees, kuidas seal eriti ringitada saab eriti.

Kui käed on keha kõrval, näiteks hantlitega kehitamisel, siis saab küll õlg liigutada paremini, ja oleks võimalik ringe teha.

Mina pole kunagi õlaringe teinud, aga võib-olla oleksid need efektiivsed küll siis, ei oska öelda, endakogemusest ütleks et arvan, et mõttetud asjad need õlaringid.

---

Rinna harjutustega pidi teooria selline olema, et kitsam haare ja laiem haare vastavalt mõjutavad linnalihase välist/sisemist(rinnakule toetuvat) piirkonda rohkemalt, et kumb kumba mõjutas rohkemalt ei tule hetkel meelde. Kitsas haare ilmselt rinnalihase sisemisele osale rohkem, laiem haare aga välimisele küljele.

Muudetud kasutaja CharlesRoos poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
lugupeetud Marek Kalmus. mul tekkis küsimus,et kui ma teen trapetsile õlgade kehitusi siis kas oleks mõtekam teha õlgadega ringi või lihtsalt kangi üles rebida ilma ringe tegemata?

Teema pealkirja ikka korralikult lugesid ?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma ei saa ka aru, on ju selge sõnaga öeldud, et "Küsida võib kõike! Täna ja homme 12.00-16.00", aga tema esitab küsimuse kell 16.51 Ühesõnaga, peaks proovima homme uuesti ja siis juba õigel kellaajal. :P:D

Muudetud kasutaja Capricorn poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma ei saa ka aru, on ju selge sõnaga öeldud, et "Küsida võib kõike! Täna ja homme 12.00-16.00 12.00-16.00", aga tema esitab küsimuse kell 16.51 Ühesõnaga, peaks proovima homme uuesti ja siis juba õigel kellaajal. :P:D

Pöörake tähelepanu kuupäevadele. Täna, homme (1-2 september 2008) :D

Muudetud kasutaja Mikk Raudsepp poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×