Jump to content
Bonsuna

BONSUNA: Küsida võib kõike!

Recommended Posts

Kui teen 2 käte trenni ja ühe Rinna trenni, siis on areng normaalne ?

( Trenni suurus 1,5-2 h. Harjutused on Lamades surumine . Negatiivse kaldega surumine käsikutega . )

Samas trennis teen ka tritsepsit 3 harjutust 8 - 9 seeriat 30 kordust.

Loodame, et saad mu mõttest aru .

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui teen 2 käte trenni ja ühe Rinna trenni, siis on areng normaalne ?

( Trenni suurus 1,5-2 h. Harjutused on Lamades surumine . Negatiivse kaldega surumine käsikutega . )

Samas trennis teen ka tritsepsit 3 harjutust 8 - 9 seeriat 30 kordust.

Loodame, et saad mu mõttest aru .

Katsu nats täpsemalt oma küsimus esitada. Kaks käte ja üks rinnatrenn nädalas?

Samuti jäi selgusetuks triitsa kordused? Seerias 30x? Mis on su eesmärk, mis suunas arengut silmas pead.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mind huvitab smith-seadmel õlakehituste harjutus. Et mis raskustega ma seda tegema peaks? Mis raskustega sa ise tavaliselt seda harjutust teed?

Kui panen enda kohta juba veidi suurema raskuse peale (3 sinist ketast ja üks kollane ketas siis ühele poole kangi), siis nagu harjutuse lõppgaasis kuidagi nagu tõusen kergelt varvastele, ja väga kõrgele trapetsit tõsta nagu ei saa kaa, selline ebapuhas sooritus. Mis värvi ja mitu ketast ise peale paned?

Teine küsimus on ka sama harjutuse kohta. Panen smith-kangile sinise ja poole kergema musta värvi ketta, ja siis ühe käega teen õlakehitust, et ükskord juhtus selline lugu, et ühele poole alaselga või kuhugile sinna tahapoole seljataha lõi nagu väike valuke sisse, samasugune kui hommikul ärkad mõnikord ja nikastad selja ära. Et kas sedalaadi harjutust üldse ühe käega tasub teha või on ohtlik, viimati tegin siis vedas ja ei nikastanudki. Ja kangi suhtes ei seisa ma nii et rangluu ja kang oleks paralleelsed, ega kam itte risti, vaid midagi vahepealset nurka üritan hoida. Et kommenteerid ka seda äkki, v-b on see eluohtlik harjutus.

Muudetud kasutaja CharlesRoos poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mind huvitab smith-seadmel õlakehituste harjutus. Et mis raskustega ma seda tegema peaks? Mis raskustega sa ise tavaliselt seda harjutust teed?

Kui panen enda kohta juba veidi suurema raskuse peale (3 sinist ketast ja üks kollane ketas siis ühele poole kangi), siis nagu harjutuse lõppgaasis kuidagi nagu tõusen kergelt varvastele, ja väga kõrgele trapetsit tõsta nagu ei saa kaa, selline ebapuhas sooritus. Mis värvi ja mitu ketast ise peale paned?

Teine küsimus on ka sama harjutuse kohta. Panen smith-kangile sinise ja poole raskema musta värvi ketta, ja siis ühe käega teen õlakehitust, et ükskord juhtus selline lugu, et ühele poole alaselga või kuhugile sinna tahapoole seljataha lõi nagu väike valuke sisse, samasugune kui hommikul ärkad mõnikord ja nikastad selja ära. Et kas sedalaadi harjutust üldse ühe käega tasub teha või on ohtlik, viimati tegin siis vedas ja ei nikastanudki. Ja kangi suhtes ei seisa ma nii et rangluu ja kang oleks paralleelsed, ega kam itte risti, vaid midagi vahepealset nurka üritan hoida. Et kommenteerid ka seda äkki, v-b on see eluohtlik harjutus.

Kui sinu kasutada olev masin on hea jooksuga siis ei ole raskuse suhtes mingit vahet kas teed seda lahtise kangi või masinaga. Minul on raskus igaljuhul sama. See, et suure saskusega nö varbad ja sarved appi võtad on loomulik, endal sama asi ja eks natuke must sooritus on ikka lubatud , olgu tegu ükskõik mis lihase treeninguga.

Endal on hetkel trapetsi trenni raskused max seerias 260-300kg, oleneb siis enesetundest. Üle 310 ei ole siiani kunagi veel läinud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui sinu kasutada olev masin on hea jooksuga siis ei ole raskuse suhtes mingit vahet kas teed seda lahtise kangi või masinaga. Minul on raskus igaljuhul sama. See, et suure saskusega nö varbad ja sarved appi võtad on loomulik, endal sama asi ja eks natuke must sooritus on ikka lubatud , olgu tegu ükskõik mis lihase treeninguga.

Endal on hetkel trapetsi trenni raskused max seerias 260-300kg, oleneb siis enesetundest. Üle 310 ei ole siiani kunagi veel läinud.

Ahah, ma mõtlen ise ka, et veidi must sooritus pole halb. Lahtine kükipuuri kang on nagu tiba raskem sooritada sama raskuse juures, ütleks et ca 15kg nagu raskem sooritada. Ja smith seadmel nagu on hea et kang jookseb aeglasemalt, ja seetõttu on nagu ehk parem, et lihas on ühe soorituse ajal ajaliselt kauem pinges, kuna kang lihtsalt langeb seal torudelt veidi aeglasemalt alla.

Aga kas ÜHE käega smith seadmel kangi keskelt tõmmates õlakehitust soovitad siis või mitte? Hantel ei kõlba ju, kuna max. hantel on 40kg-ne, smithile saab aga kangile kenasti üle 40kg raskust panna.

Muudetud kasutaja CharlesRoos poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ahah, ma mõtlen ise ka, et veidi must sooritus pole halb. Lahtine kükipuuri kang on nagu tiba raskem sooritada sama raskuse juures, ütleks et ca 15kg nagu raskem sooritada. Ja smith seadmel nagu on hea et kang jookseb aeglasemalt, ja seetõttu on nagu ehk parem, et lihas on ühe soorituse ajal ajaliselt kauem pinges, kuna kang lihtsalt langeb seal torudelt veidi aeglasemalt alla.

Aga kas ÜHE käega smith seadmel kangi keskelt tõmmates õlakehitust soovitad siis või mitte? Hantel ei kõlba ju, kuna max. hantel on 40kg-ne, smithile saab aga kangile kenasti üle 40kg raskust panna.

Eks tasakaalus oleks teha mugavam kui aga tunned, et seljale liiga ei tee siis anna minna. Proovi trapetsile ka kahe ploki vahel õlgade tõsteid.

Selline harjutus:

http://gallery.fitness.ee/main.php?g2_itemId=161146

Seda aga siis peale kangi või nö põhiharjutust 2 seeiat näiteks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Vat, jah aga ei saa kindel olla, et kõigele vastata oskan.)

Sul on kolm õlekõrt - helista sõbrale siis, kui ise ei tea. :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui näiteks jalgadele peetakse põhiharjutuseks kükki ja rinnale rinnalt surumist, siis mis on teie arvates parim harjutus triitsepsile?

Muudetud kasutaja bowerman poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

kui teen kitsa haardega rinnalt surumist, kas siis peaksin kangi täiesti vastu rinda laskma? Kui vastu rinda lasta, hakkab nagu randmeid natuke nagu nõmedalt väänama.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

mitu seeriat ja mitu korda nädalas biitsepsile oleks mõistlik teha ? alguses tegin 16-20 seeriat, nüüd teen 12-14 aga intensiivsemalt , pausid seeriate vahel ~60 sekki . lihase verd täis pumpab küll ,aga ei tea kas see on ideaalne viis . olen arvestanud nii ka, et lihas saaks peaks kõva trenni vähemalt 48 tundi puhkust . aga noh , kui mingit lihasvalu enam tunda pole, siis on lihas ära taastunud , eks ? sest peale selja trenni saab ka nats koormust , aga peale seda ma küll tihtipeale 48-tunnist puhkust ei tee.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
mitu seeriat ja mitu korda nädalas biitsepsile oleks mõistlik teha ? alguses tegin 16-20 seeriat, nüüd teen 12-14 aga intensiivsemalt , pausid seeriate vahel ~60 sekki . lihase verd täis pumpab küll ,aga ei tea kas see on ideaalne viis . olen arvestanud nii ka, et lihas saaks peaks kõva trenni vähemalt 48 tundi puhkust . aga noh , kui mingit lihasvalu enam tunda pole, siis on lihas ära taastunud , eks ? sest peale selja trenni saab ka nats koormust , aga peale seda ma küll tihtipeale 48-tunnist puhkust ei tee.

No sellise trenniga saab sust küll varsti 'nextbestsuperstar

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eks mingi nägemus asjast on ka omal olemas, aga miks mitte kogenumalt veidi nõu küsida. :(

Viimased paar kuud on erinevate põhjuste tõttu nii toitumise, puhkamise kui ka trenni poolest natuke kehvad olnud, jõud ja ilmselt ka lihaste mass on veidi vähenenud. Kuidas nüüd kõige efektiivsemalt (kiiremini) need näitajad taastada ning edasi arendada? Pean silmas just treeningut (toitumiskava on juba ammust ajast olemas). Äkki saad mingi näidiskava kirjutada, millistele lihasgruppidele milliseid harjutusi ja umbes kui palju kordusi/seeriaid võiks teha ning mitmeks keha jagada ja kui pikad vahed treeningute päevadel (kuna 3-4 päeva on lihased valulikud, siis seni on minu puhul 5-6 päeva minimaalne olnud, tavaliselt vist isegi 7). Treeningukogemust 1,5 a. Saan aru, et erinevate inimeste puhul võivad asjad veidi erineda, aga pane kirja oma esialgne nägemus asjast. Proovin järgi ja tunde järgi vajadusel võibolla korrigeerin veidi. :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kas seistes kaldes ristvedu rinnale tehes , peabki kõvasti õlga võtma või ma teen seda harjutust valesti ? :D

http://www.fitness.ee/lehed/tooriistad/har...k/rind/103.html

Kui sa sooritad ülaltoodud harjutust, siis õlavöötme suure amplituudi korral töötavad ka deltalihased ja õlad jäävad valusaks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
kui teen kitsa haardega rinnalt surumist, kas siis peaksin kangi täiesti vastu rinda laskma? Kui vastu rinda lasta, hakkab nagu randmeid natuke nagu nõmedalt väänama.

Kui randmete painduvus ei võimalda kangi vastu rinda lasta, siis muuda haarde laiust, ei ole mõtet randmeid traumeerida.

Lihase kasvule on jällegi kasulikum, kui saab suurema amplituudiga tööd teha.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui näiteks jalgadele peetakse põhiharjutuseks kükki ja rinnale rinnalt surumist, siis mis on teie arvates parim harjutus triitsepsile?

Prantsuse surumine, horisontaalpingil ja mitte niivõrd otsaeest vaid pea tagant, et saaks ikka korralikku raskust kasutada.

Samuti selili kitsalt kangi rinnalt surumine, haarde laius = õlgade laius, ehk nii , et küünarnukid puutuvad vastu külgi kangi alla lastes. Kaks väga head baasharjutust triitsepsile.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kas on erilist vahet,kui teha õlakehitusi kang ees või seljataga?

Seljatagant teha... milleks, tagumik piirab amplituudi pikkust. Mingi eriti mõtetu ja loll poosetamine.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kas seistes kaldes ristvedu rinnale tehes , peabki kõvasti õlga võtma või ma teen seda harjutust valesti ? :D

Jällegi ühe lolli leiutatud harjutus, ei liha ei kala. Harjutus peaks mõjutama rinna ülaosa aga seistes seda teha... Parem tee sama harjutust kaldpingiga, tõsta pink plokkide vahele ja anna tuld, mõjub sinna kuhu vaja ja mitte vähe. Õlg jääb ka mängust välja.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
kui teen kitsa haardega rinnalt surumist, kas siis peaksin kangi täiesti vastu rinda laskma? Kui vastu rinda lasta, hakkab nagu randmeid natuke nagu nõmedalt väänama.

Hakkabki kui haarde laius on vale, ehk liiga kitsas.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mul on selline küsimus, et kas teised ka tohivad esitatud küsimustele vastata!? :D

Aga loomulikult, mul oleks sulle ka kohe üks küsimus: Mis saab Eesti koondislastest novembris Kaliningradis toimuvatel klassikute MM-il? Siin on enamusel junn jahe. :(

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×