Jump to content
Heddi

Pisike mure..

Recommended Posts

Tere! :D Mure nimelt selline: Suvega olen kuskil u. 3-4 kg juurde võtnud-kuna trenn ei olnud nii regulaarne ja joogi/söögiga sai samuti patustatud. Kilosid oli enne 54-55 ja nüüd kuskil 58. Ülekaalu ega muud sellist ei ole,enda enesetunne ning riided annavad ka märku,et midagi pisut valesti. Nüüd muidugi jälle ikka plaanis 5 korda nädalas kui võimalik regulaarne trenn ja tervislik toit ja mõningad piirangud..

Kui küsimus on selles,et mõtlesin proovida toidukorra asendajat mingi aja jooksul..

Kuid mind huvitab see,et vaadates palju 100g. toodet sisaldab kaloreid ja süsivesikuid siis tekib küll küsimus,et mis kasu sellest oleks? muidugi korraga seda 100g. endale sisse ei söö ( palju üldse korraga tuleks tarbida?)..

Aga sooviks teada,et kas mul on üldse mõtet seda proovida? Et mis oleks plussid ja mis miinused?

Ette tänades!!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere! :D Mure nimelt selline: Suvega olen kuskil u. 3-4 kg juurde võtnud-kuna trenn ei olnud nii regulaarne ja joogi/söögiga sai samuti patustatud. Kilosid oli enne 54-55 ja nüüd kuskil 58. Ülekaalu ega muud sellist ei ole,enda enesetunne ning riided annavad ka märku,et midagi pisut valesti. Nüüd muidugi jälle ikka plaanis 5 korda nädalas kui võimalik regulaarne trenn ja tervislik toit ja mõningad piirangud..

Kui küsimus on selles,et mõtlesin proovida toidukorra asendajat mingi aja jooksul..

Kuid mind huvitab see,et vaadates palju 100g. toodet sisaldab kaloreid ja süsivesikuid siis tekib küll küsimus,et mis kasu sellest oleks? muidugi korraga seda 100g. endale sisse ei söö ( palju üldse korraga tuleks tarbida?)..

Aga sooviks teada,et kas mul on üldse mõtet seda proovida? Et mis oleks plussid ja mis miinused?

Ette tänades!!

Kui alla tahad võtta , siis oleks kasulikum vast aeglasemalt imenduvaid tooteid vaadata :( Muidu vadakust jääb kiiresti jälle kõht tühjaks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tundub,et nõuandeid oodata ei ole..

Samakamehe ja aktivisti kommentaarid ei lähe siis arvesse ? :D

Kõik olulise ütlesid nad ju ära.

Asendaja plussid on mugavus, lihtne arvestada, tead täpselt mis sisse sööd ja ta on kohe valmis, aga koostis on kuidas juhtub...

Pingerida on umbes selline:

Dorian Yatesi valk ja massilisaja on head ja sobivad kõigeks, aga nad on otsas ja rasva pole sees. CNP Pro-Dessert on normaalne, külmtöödeldud valgusegu, päevalilleõli asemel võiks midagi muud sees olla. BSN Lean Dessert on umbes samasugune, õliosa on jälle jama (raps ja päevalill). Meso-Tech on taastajaks hea mitte dieeditooteks, muidu täitsa hea aga siiski kiire vadakuvalguga. Aktiv on üldse jama, vadak fruktoosi ja rapsiõliga...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere jälle!

Äkki saaks vastused konkreetsetele küsimustele nagu :

Kas neis toodetes ei ole liiga palju süsivesikuid? 100g. on küll väga palju.

Mitu g. ühe korraga tarbitakse?

Ja kas need kiirendavad ka protsesse,nagu nt. rasvadepõletust?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Toidukorraasendajatega mul õnneks kogemus puudub, kuid sellele vaatamata olen täiesti veendunud, et õige toitumine aitab rasvu põletada tunduvalt tõhusamalt.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Õigesti toitun ma nagunii enamjaolt <_<

Mõtlesin lihtsalt,et kas midagi oleks mis kaasa veel aitaks. Muidugi ma võtaks selle 3-4 kg. u. 2 nädalaga niisama ka ilusti maha aga sooviks midagi proovida mis seda protsessi pisut kiirendaks või veel kuidagi kasulik oleks :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Õigesti toitun ma nagunii enamjaolt <_<

Mõtlesin lihtsalt,et kas midagi oleks mis kaasa veel aitaks. Muidugi ma võtaks selle 3-4 kg. u. 2 nädalaga niisama ka ilusti maha aga sooviks midagi proovida mis seda protsessi pisut kiirendaks või veel kuidagi kasulik oleks :D

Nii kiire kaalukaotus aga ei ole kasulik, seega veel kiirem kaalukaotus oleks veel vähem kasulik. Sa tahad ju ikka rasva põletada, mitte lihtsalt väiksemat kaalunumbrit vee ja lihaste arvelt?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kuid mind huvitab see,et vaadates palju 100g. toodet sisaldab kaloreid ja süsivesikuid siis tekib küll küsimus,et mis kasu sellest oleks? muidugi korraga seda 100g. endale sisse ei söö ( palju üldse korraga tuleks tarbida?)..

Aga sooviks teada,et kas mul on üldse mõtet seda proovida? Et mis oleks plussid ja mis miinused?

Ette tänades!!

Eelkõnelejad räägivad väga õiget juttu:

1) Korralik toitumine on 10x etem kui mingi toidukorraasendaja.

2) Toidukorraasendajad sisaldavad palju kräppi, mida tavatoidu puhul saad vältida.

3) Et maha võtta, peab päevane kulutatav energiakulu olema suurem kui sisse söödav-joodav :D

Kahjuks ei öelnud Sa, mida Sa tarbida tahad.

Mis kasu neist on??? Kui Sa tahad tarbida nn "naiste segusid", siis nad on suhteliselt ühesugused - palju süsivesikuid ja vähe valku, rasva (naistel PEAB olema kõik rasvavaba). Reklaam on kindlasti, et see sisaldad kasulikke kiudaineid ja vitamiine ning seda on hea ja lihtne teha :D Aga tegelikult on asi rohkem psühholoogilises pooles - mõtled, et see on parem ja teeb Sind saledaks, aga jaa, MAGUS on ta ka - naistele väga tähtis. Otseselt kasulikum ta polegi kui tavaline toit ja ma ei ütleks, et seda pulbrit ka lihtsam tarbida oleks.

Palju seda võtma peaks??? ... mingid soovituslikud kogused on tavaliselt pakil kirjas, aga ühest vastust sellele tegelikult anda ei saa, oleneb ju ikka sellest, et palju kulutad ja palju muude toidukordadega sisse sööd.

Kas on mõtet proovida ??? Kui tahad proovida, siis proovi ära, tervisele kahjulik ta just pole. Aga nagu eelpool mainitud, siis parem see pole kui tavaline toit. (nt toidukorra võid asendada ka ju kahe porgandi ja suure klaasi normaalse keefiriga - milleks see pulber) <_<

Plussid-miinused??? Need loed vist juba ise eelnevast tekstist välja.

Muudetud kasutaja katsi poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tean muidugi,et ei ole kasulik nii ruttu nii palju maha võtta..Ütlesin lihtsalt ,et VÕTAKSIN -läbi trenni ja liigsete õhtuste piirangutega. ( st. et väga vähese kaloritarbimisega õhtul) aga kui aus olla ega eriti seda õhtust tühja kõhu tunnet kannata , ei saa magada öösel.. Tegelikult huvitaks just,et mis lihtsalt aitaks asjale kaasa ja oleks ka kasulik mõneti.

Toidukorra asendaja mõttest hetkel loobusin..aga ära tuleb kindlasti proovida,ega see tükki küljest võta-katsetada ju võib.

Proovin linaseemneõli ära-seal ka muid kasulikke aineid <_<) Kas olete proovinud seda? mida arvate?

Igatahes tänan vastuste eest !:D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ütlesin lihtsalt ,et VÕTAKSIN -läbi trenni ja liigsete õhtuste piirangutega. ( st. et väga vähese kaloritarbimisega õhtul) aga kui aus olla ega eriti seda õhtust tühja kõhu tunnet kannata , ei saa magada öösel..

Kui Sa terve päeva jooksul normaalselt sööd, siis ei pea õhtul nälgima ja tühja kõhtu kannatama. Kirjutad ehk, milline Su menüü välja näeb?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Menüü on peale suve pisut muutunud.

Eelmine kooliaasta:

07.00 Natuke Kaerahelbeputru nisukliidega + mumuu 200g. magustoit

12.30 u. Lõuna- Koolitoit ( pisut siis seda pakutavat ja palju toorsalatit ( kui kuiv toit , mitte supp) magustoit väga harva..

Enne trenni kell 16.00 natuke kuivatatud puuvilja/tavalist puuvilja/paar tükki shokolaadi vms.

18.00 u. 200g Kodujuustu maitserohelisega või toorsalat ( õhtu söök oli siis väga väike järele mõeldes aga samas päeval sõin normaalselt seega piirasin õhtusööki ja seetõttu ei püsinud ka kõht õhtul eriti täis. Öösel ärkasin pidevalt üles.

Nüüd.

07.00 300g. kohupiima moosiga või siis 2 150 g. kohupiima magustoitu ( lemmik alma "Kohupiimahõrgutis")

12.30 jällegi koolitoit ( kuid jällegi makarone jms. püüan suhteliselt vähe süüa,pigem panustada salatile rohkem) magustoit harva

15.30 vahel harva u. 150 g. kohupiimast tehtud magustoitu või tükike kooki ( toorjuustu või kohupiima)

~17.00 Juurvili ( nr. lillkapsas+porgand vms.) ahjus tehtuna , üle valatud 1 muna ja piima seguga. + kodujuustu/või kohupiima. Või muud juurvilja või mingit salatit ( v.a igasugu hapokoore/majoneesi salatid) nt. kanafilee salat ( salat+tomat,kurk jms.) vahel supid juurviljadest.

18.00-19.30 trenn

22.30 u. magama

Muidugi päeva peale joon kõvasti vett + 2 tassi kohvi u. ja õhtuga kuskil 3 tassi teed.

Ja muidugi on ka päevi kus on pisut rohkem midagi magusat ( kui ikka suur-suur isu on)

Ja nv on ka teistsugused ( nüüd püüan ka nv. ikka n-ö korralik olla,kuna tavaliselt ma võtsin ikka nv natuke juurde täna teistsugusele toidule + ka alkoholile ) aga nüüd tuleb ka nv jälgida rohkem,kuna nüüd 4 kg. juures..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Päeval panustad toorsalatile? Kaloreid saab nii väga vähe ju. Tundub kuidagi kiireid süsivesikuid ka nagu natuke palju olevad , võrreldes rasva ja valguga. JA MIKS SA PEALE TRENNI MIDAGI EI SÖÖ!? ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Millised nendest nimelt kiired süsivesikud on? Vaku tarbin väga normaalselt ( söön palju kohupiima/kodujuustu-vahel muidugi kohupiima magustoidud milles vaid 7-8g.valku ( seal enamasti süsivesikud 16g. ja 5g. rasva-aga need hommikul)

Muidu ikka tavalist kohupiima kus kuskil 18g.valku ja kuskil 1g. süsivesikuid. Kana söön ka tihti ( põhiliselt fileed) ja muna ka vahel harva ( tavaliselt siiski toidu sees)

Muidu oli just peale trenni kuskil tund või vähem söök,kell 18. siis nimelt.

Aga nüüd söön kella 17 ära ja kell 18 trenni ja peale seda enam ei söö küll jah. Lihtsalt läheks liiga hilja peale. Muidugi ei pea ju korraliku sööki sööma,võib lihtsalt natuke midagi valgu rikast nt. aga lihtsalt hetkel nii,et ei söö. Mis selles nii väga halba siis on? enne olen ju söönud.. Ja trenn on tavaliselt 5* nädalas tund ja pool sörk & kiirkõnd. Varem andsin tunde ka , kus aeroobne trenn+lihaste harjutused. Nüüd varsti hakkan uuesti neid tunde andma ja pikemalt ning korralikumalt ettevalmistatult. ( kuna eelmisel kooli aastal andsin tundide ajal , siis kuskil 35 min. nüüd tunnised ja peale tunde)

Kas oskate soovitada kohti kust saaksin kava kokku panna? ( 30.minutilise tantsu vms. ja 30 min lihase harjutusi ( need endal olemas) Youtubes pidi olema igasugu tantse jms. kas sealt vaadata? või on midagi paremalt välja pakkuda?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Muidu oli just peale trenni kuskil tund või vähem söök,kell 18. siis nimelt.

Aga nüüd söön kella 17 ära ja kell 18 trenni ja peale seda enam ei söö küll jah. Lihtsalt läheks liiga hilja peale. Muidugi ei pea ju korraliku sööki sööma,võib lihtsalt natuke midagi valgu rikast nt. aga lihtsalt hetkel nii,et ei söö. Mis selles nii väga halba siis on? enne olen ju söönud.. Ja trenn on tavaliselt 5* nädalas tund ja pool sörk & kiirkõnd.

keha on peale trenni suhteliselt tühjaks pumbatud ja ei taastu ilusti ära sedasi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Nüüd.

07.00 300g. kohupiima moosiga või siis 2 150 g. kohupiima magustoitu ( lemmik alma "Kohupiimahõrgutis")

12.30 jällegi koolitoit ( kuid jällegi makarone jms. püüan suhteliselt vähe süüa,pigem panustada salatile rohkem) magustoit harva

15.30 vahel harva u. 150 g. kohupiimast tehtud magustoitu või tükike kooki ( toorjuustu või kohupiima)

~17.00 Juurvili ( nr. lillkapsas+porgand vms.) ahjus tehtuna , üle valatud 1 muna ja piima seguga. + kodujuustu/või kohupiima. Või muud juurvilja või mingit salatit ( v.a igasugu hapokoore/majoneesi salatid) nt. kanafilee salat ( salat+tomat,kurk jms.) vahel supid juurviljadest.

18.00-19.30 trenn

22.30 u. magama

Muidugi päeva peale joon kõvasti vett + 2 tassi kohvi u. ja õhtuga kuskil 3 tassi teed.

Ja muidugi on ka päevi kus on pisut rohkem midagi magusat ( kui ikka suur-suur isu on)

Ja nv on ka teistsugused ( nüüd püüan ka nv. ikka n-ö korralik olla,kuna tavaliselt ma võtsin ikka nv natuke juurde täna teistsugusele toidule + ka alkoholile ) aga nüüd tuleb ka nv jälgida rohkem,kuna nüüd 4 kg. juures..

Ära nüüd pahanda,aga ...

Tüüpiline tibitoitumine - rasvad menüüst hoolikalt välja roogitud.Kaalust võid ju nii isegi alla võtta - lihaste arvelt.

Kas ongi eesmärgiks lihased pekiga asendada?

Kui tahad vabaneda rasvast,suurenda rasvade osakaalu süsivesikute arvelt.

Samuti - peale trenni TULEB SÜÜA.2 tundi enne magamaminekut süüa - sinu puhul siis ~20.30 - on täiesti normaalne.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ei ole ta tühjaks pumbatud midagi..ülejäänud päeval on energiat kogunenud ju küll ;)

mina sinu mõtlemist ümber teha ei saa. oota mõne teise tegelase vastust, usun, et see tuleb põhimõttelt samasugune.

e: no vot, vastus tuli juba enne, kui ma kirjutada jõudsin :).

Muudetud kasutaja tychoon poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ja muidugi on ka päevi kus on pisut rohkem midagi magusat ( kui ikka suur-suur isu on)

Nagu Sulle juba öeldi - menüüsse rohkem rasva ja vähem süsivesikuid, nii kaob magusaisu ja lisaks kaotad kaalu rasva arvelt. Pisut lugemist Sulle, kuidas ennast piinamata rasva põletada http://www.fitness.ee/main.php?main=artikk...amp;textID=4631

Dieet ei tähenda rasvavaba toitumist!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Rasva vb jah just väga ei tarbi aga samas rasvababasid tooteid samuti mitte..Ei söö lihtsalt väga rasvaseid asju. Võtan hommikul ja õhtul enne sööki ka linaseemneõli.

Ja muidugi see on tõsi,et rohkem rasve tarbides on väiksem magusaisu. Aga ma ütlesin,et vahepeal on ja see on kõigil,rohkem rasva tarbides ei tähenda see seda,et magusaisu täielikult koguks eluks kaob ( see pisut liialdatud muidugi) lihtsalt kellel ohjeldamatu magusaisu koguaeg on sellele see ka aitab,kuid see on normaalne ,et inimesel,eriti naisterahval aegajalt magusaisu on. Kuid jah. Mina püüan magusa söömise hommikusse jätta..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ära nüüd pahanda,aga ...

Tüüpiline tibitoitumine - rasvad menüüst hoolikalt välja roogitud.Kaalust võid ju nii isegi alla võtta - lihaste arvelt.

Kas ongi eesmärgiks lihased pekiga asendada?

Kui tahad vabaneda rasvast,suurenda rasvade osakaalu süsivesikute arvelt.

Samuti - peale trenni TULEB SÜÜA.2 tundi enne magamaminekut süüa - sinu puhul siis ~20.30 - on täiesti normaalne.

No tänan ;) Siin ei ole ju kõik menüü,siin on lihtsalt üks näide. No tunnistan,et jah rasvaseid tooteid just ei söö palju aga ka rasvavaba mitte..Aga kana,juust jms. küll. Linaseemneõli ka hommikul/õhtul..

Mida te siis soovitate süüa? rasvesema kohapealt?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
No tänan ;) Siin ei ole ju kõik menüü,siin on lihtsalt üks näide. No tunnistan,et jah rasvaseid tooteid just ei söö palju aga ka rasvavaba mitte..Aga kana,juust jms. küll. Linaseemneõli ka hommikul/õhtul..

Mida te siis soovitate süüa? rasvesema kohapealt?

Vb on see nüüd loll jutt või küsimus aga:

Millest ma veel aru ei saa on see,et kui ma trenni teen kuidas mul lihas kaduda saab?!? minu meelest ta kasvab või läheb rohkem trimmi.. Ma saan aru kui ma trenni ei teeks ja vähe sööks ja siis kaalu kaotaks siis ta kaob ja asendub vb millegiga..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Aga ma ütlesin,et vahepeal on ja see on kõigil

Mul küll ei ole. Kohe päris tõsiselt pole kunagi magusaisu olnud.

Üldiselt jääb Sinu jutust mulje, et Sa usud seda, mida tahad uskuda, aga ehk saan ma lihtsalt valesti aru.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
No tänan :) Siin ei ole ju kõik menüü,siin on lihtsalt üks näide. No tunnistan,et jah rasvaseid tooteid just ei söö palju aga ka rasvavaba mitte..Aga kana,juust jms. küll. Linaseemneõli ka hommikul/õhtul..

Mida te siis soovitate süüa? rasvesema kohapealt?

Ntx avokado,kookosõli ja -helbed,kalaõli.

Millest ma veel aru ei saa on see,et kui ma trenni teen kuidas mul lihas kaduda saab?!?

Minust targemad inimesed võivad sulle selgitada täpsemalt,mis on katabolism ..., ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×