Jump to content

Recommended Posts

Tervist, niisiiis, ma olen 15 aastane poiss, kellel oleks vaja veidi abi. Las ma räägin lähemalt, asi on selles, et ma olen meeter 83 pikk aga kaalun 92 kilo. Ütleme nii et see kaal pole tervisele ega psühhikale hea. Kuigi pole ma veel läinud väga ümaraks ja pontsikuks, on mul päris suur kõht ees, tagumik on suur on suur ja jalad on üsna rasvased ülevalpool põlve. On ammu aeg midagi ette võtta ja otsustasin probleemi tunnistada. Õnneks mu pikkus veidi varjab seda, et ma olen väga ülekaaluline. Aasta ja mõne kuu eest oli mu kaal täitsa normis, tegin trenni, ühesõnaga kõik sujus. Siis lakkasin trenni tegemast, tekkis suur söögiisu ja hakkaski see jura pihta. Ma tean, et söön palju ja ka maiustan piisavalt aga ma hakkan nüüd tasapisi harjutama ja katsun end vormi ajada. Mainiks ära, et ma jõusaali ei armasta. Ja ongi, mul oleks mõne teie abi vaja, et paika panna mingisugune treening-, kui ka toitumiskava. Kõigepealt peaksin korda tegema oma probleemsed kohad, mida mainisin, set ma kaaluks vähem ja oleks kergem olla ning kergem alustada terve keha vormimisega. Söömine on probleem mulle aga ma ei jaga nendest kaloritest midagi, see tähendab et võiks piirduda kõigepealt lihtsate näpunäidetega, näiteks, mis mille vastu ära vahetada, leib või sai, mida süüa pärast, enne treeningut et keha põletaks rasvu kiiremini või et lihasmass kasvaks rutem, mitu korda päevas süüa, mitu liitrit ja mida juua ja nii edasi, ja nii edasi. Kool algab varsti ja mul on soov tegeleda sellega edasi kooliajal, nii et sobivad ka hommikuised treeningud, noh ma räägin siin mõnest kükist, mõnest kõhulihasest, mõnest kätekõverdusest, sest kool algab juba 8.00. Treenimisest üldse sobib mulle kõige rohkem kodus treenida, enda toa. Mul kodus on olemas poksikott, palju ruumi, mingisugune venituspael, ei tea kuidas seda kutsutakse ja ka plaanin endale muretseda hantlid. (võib mainida veel instrumente millega end varustada) Just võiks aidata mind uudsed võtted treeninguks, kogus treeningule ehk kui palju ja millal. Jooksmas käiks ma 3-4 korda nädalas, õhtusel ajal. Nonii, praeguseks aitab, loodan siit abi leida, vastustele olen kiire vastama ja küll siis teema areneb.

Tänudega, Kristjan

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ära söö üldse leiba ja saia, mõtle välja mis kell sa tavaliselt magusat ostad ja söö enne seda midagi rasvast, näiteks pähkleid.

Ma pigem jätaks üldse magusad toiduained välja. Sina praegu soovitad tal topeltkaloraaži. Pähklid on hea kraam, aga selline kombineerimine küll kasu ei too.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma pigem jätaks üldse magusad toiduained välja. Sina praegu soovitad tal topeltkaloraaži. Pähklid on hea kraam, aga selline kombineerimine küll kasu ei too.

Ma pakun siiski, et rambo soovitas tal süüa rasvast enne magusat, et siis ei tekiks vajadust magusa järele.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tervist, niisiiis, ma olen 15 aastane poiss, kellel oleks vaja veidi abi. Las ma räägin lähemalt, asi on selles, et ma olen meeter 83 pikk aga kaalun 92 kilo. Ütleme nii et see kaal pole tervisele ega psühhikale hea. Kuigi pole ma veel läinud väga ümaraks ja pontsikuks, on mul päris suur kõht ees, tagumik on suur on suur ja jalad on üsna rasvased ülevalpool põlve. On ammu aeg midagi ette võtta ja otsustasin probleemi tunnistada. Õnneks mu pikkus veidi varjab seda, et ma olen väga ülekaaluline. Aasta ja mõne kuu eest oli mu kaal täitsa normis, tegin trenni, ühesõnaga kõik sujus. Siis lakkasin trenni tegemast, tekkis suur söögiisu ja hakkaski see jura pihta. Ma tean, et söön palju ja ka maiustan piisavalt aga ma hakkan nüüd tasapisi harjutama ja katsun end vormi ajada. Mainiks ära, et ma jõusaali ei armasta. Ja ongi, mul oleks mõne teie abi vaja, et paika panna mingisugune treening-, kui ka toitumiskava. Kõigepealt peaksin korda tegema oma probleemsed kohad, mida mainisin, set ma kaaluks vähem ja oleks kergem olla ning kergem alustada terve keha vormimisega. Söömine on probleem mulle aga ma ei jaga nendest kaloritest midagi, see tähendab et võiks piirduda kõigepealt lihtsate näpunäidetega, näiteks, mis mille vastu ära vahetada, leib või sai, mida süüa pärast, enne treeningut et keha põletaks rasvu kiiremini või et lihasmass kasvaks rutem, mitu korda päevas süüa, mitu liitrit ja mida juua ja nii edasi, ja nii edasi. Kool algab varsti ja mul on soov tegeleda sellega edasi kooliajal, nii et sobivad ka hommikuised treeningud, noh ma räägin siin mõnest kükist, mõnest kõhulihasest, mõnest kätekõverdusest, sest kool algab juba 8.00. Treenimisest üldse sobib mulle kõige rohkem kodus treenida, enda toa. Mul kodus on olemas poksikott, palju ruumi, mingisugune venituspael, ei tea kuidas seda kutsutakse ja ka plaanin endale muretseda hantlid. (võib mainida veel instrumente millega end varustada) Just võiks aidata mind uudsed võtted treeninguks, kogus treeningule ehk kui palju ja millal. Jooksmas käiks ma 3-4 korda nädalas, õhtusel ajal. Nonii, praeguseks aitab, loodan siit abi leida, vastustele olen kiire vastama ja küll siis teema areneb.

Tänudega, Kristjan

Loe see artikel läbi http://www.fitness.ee/main.php?main=artikk...amp;textID=4631

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

loetud, mõeldud.

olen kuulnud et oleks tervislik 5 korda päeva süüa aga jutus on mainitud vaid hommikusööki, lõunat ja õhtusööki..

samas mõtlen et tärkliserohked toidud ongi ju ainult kartul? ma ei tunne hästi neid tärklisevaeseid/rohkeid, valgusisaldusega toite, võiks mulle siin natuke näiteid tuua.

see et rasvast ja väheste süsivesikutega toitu hommikul, mis ta süüa ole? võiks sellele ka näited tuua milline võiks olla üks hommikusöök. süsivesikud on magus kui ma õigesti tean.. rasvast toitu.. hommikul vist prae peale ei lähe? jah, oleks siis veits abi tarvis nende asjade kulul.

aa, et lõuna oleks siis hommikusöögi moodi ja õhtusöök peale treeninguid, käimiseid, magus ja rasvane?

ja siis veel, millised treeningud peaksid olema? tõin esimeses pooles natuke näiteid.. keegi võiks mulle mingisuguse kombineeringu seada treeningu valdkonnas.

Tänudega, Kristjan

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

http://forums.fitness.ee/index.php?showtopic=17799&hl=

Selles teemas on kasutajate näidishommikusööke terve hulk, samuti muud kasulikku.

Tärklist sisaldavad kartul, peet, leivad, banaan.

Üldiselt piisab, kui sa oma toidukavast lülitad välja makaronitooted, saia, magusa, snäkid (krõpsud, burgerid, pitsa ja muu taoline) ja hakkad sööma 3 korda päevas. Toidukord võiks sisaldada liha/kala/kana/kodujuustu/muna/kohupiima, pruuni riisi/kartulit, salatit/juurikaid. Riisi/kartulit söö peale trenni, taastad oma kaotatud glükogeenivarud. Vahepealseks nälja peletajaks sobivad hästi näiteks pähklid ja mõni puuvili (banaan ei ole parim valik).

Trennist niipalju, et mina hakkasin esmase hooga ujuma ja ratast sõitma. Mõne kuu pärast ka jooksma. Trenni tehes lähtu loogikast, et esialgu on vähem parem ja tee seda, mis sulle enam meeldib. Nii ei ole vaja ennast trenni sundida ja peale trenni on hea enesetunne.

Ei pretendeeri absoluutsele tõele, kuid antud näpunäiteid kasutades hakkab minu kaalukaotus 20kg kanti lähenema.

Muudetud kasutaja daman poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

selge see, ütleks et näidete vallas oli üsnagi abiks.

ma mõtlesin veits ja sinu, daman, menüü tundus selline lihtne ja tasuks proovida aga äkki peaks koguseid natuke vähendama? mul on keha küll suur aga kuidas organism sellepeale toimib? küsimus ka lõunasöögi kohapealt, et lõunasöök võib olla üsna hommikusöögi sarnane? kooliajal on lõuna koolis ja seal on see valik üsna suur aga ka alati erinev. tean et on ka sees mingid kohukesed mõnikord. need välistan? valiku suhtes ma mõtlesin just et alati on põhitoit aga on lisad, juurviljad, salatid ja asjad aga ka võib juhtuda et on koolimenüüs makaronid. siis jätan söömata ja teen peale kooli kodus söögikorra tasa?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Söömata ei maksa jätta, kui koolis on mingi makaronipäev, siis söö rahulikult. Oluline on, et sa vähemal 80% toidukordadest toituksid hästi (ma ei mõtle koguseliselt vaid kvaliteedilt). Endal sama jama, mõnikord ei ole võimalik hästi süüa.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Söömata ei maksa jätta, kui koolis on mingi makaronipäev, siis söö rahulikult. Oluline on, et sa vähemal 80% toidukordadest toituksid hästi (ma ei mõtle koguseliselt vaid kvaliteedilt). Endal sama jama, mõnikord ei ole võimalik hästi süüa.

"Skip-meal" on palju kasulikum kui makaronid. Alati on võimalik hästi süüa, selleks on vaja teadmisi ja tahtejõudu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kommenteerimiseks logi sisse või loo konto

You need to be a member in order to leave a comment

Loo konto

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Logi sisse

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×