Jump to content
wokie

Vajan nõu 5x5 kava puhul, smithi masin

Recommended Posts

Tervist, leidsin sellise huvitava kava, mis lisab nii massi kui ka jõudu. http://stronglifts.com/stronglifts-5x5-beg...aining-program/

Kuna suve lõpuni on mu kooli jõusaal suletud, siis pean kasutama Pirita velotreki jõusaali, kus kükki saab teha ainult smithi masinaga. Kuna see kava on üles ehitatud vabade raskustega kükile, siis tean jääb mul smithi masinal kükkides suur arengupotentsiaal kasutamata.

Arvutasin välja, et suve lõpuni jõuan teha 19 trenni, 3 korda nädalas, millest iga trenn sisaldab kükki. Peale suve saan jätkata treeninguid kooli jõusaalis, kus saan edasi jätkata vabade raskustega. Olen kuulnud, et kui teha pikka aega smithi masinal trenni, siis võivad sellest tekkida liigeseprobleemid, justnimelt põlvedel, kuna kangi trajektoor on kontrollitud smithi poolt ning kuluvad ainult ühed ja samad liigesed. Kas 19 trenni on juba pikk aeg, et võin juba selle ajaga tõsiselt enda põlvedele viga teha?

Küki tehnika on mul õige, kuid olen lugenud, et väga paljud laidavad smithi masinat maha. Olen arvestanud sellega, et peale suve vabade raskustega kükkides, ei saa ma panna kangile sama raskust, mis on smithil kükkides, aga see pole hullu.

Ette tänades,

Wokie

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hei, treenin hetkel sama kava järgi teist kuud :lol:

Smithi masinal kükkimist ei saa küll kuidagi soovitada, 19 trenniga ehk midagi hullu veel kehaga ei juhtu, aga hiljem pead küll täiesti nullist alustama, enamus stabiliseerivaid lihaseid jääb puudutamata. Kui juba Pirita kandis elad, siis võta ette kuhugi kaugemale käimine, kus korralikult kükkida saad.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma ei usu, et täiesti nullist hiljem alustama pean, kuid elan Viimsis ning Pirita velotreki saal on kõige taskukohasem.

Selle kava kohta on mul selline küsimus, et kuidas sa eelmisest trennist ära taastud? Tegin esimese trenni (reedel) sobiva raskusega 5x5 kükki, jaksasin täpselt 5x5 ära teha, kuid jalad on esmaspäeval ikka valusad.

Kas tasub ikka esmaspäeval uuesti teha, või võib-olla alustasin liiga raske raskusega? Ehk siis oleks pidanud valima sellise raskuse, millega teen kergelt 5x5? Kuigi kui 3 korda nädalas kükki teha, siis on paratamatu, et tuleb järgmine trenn teha valusate jalgadega.

Võimalik, et teen hoopis need 19 trenni eeskükki, aga eks näis, sest ei tea, kui suurt raskust ma õlgadel veel kanda suudan.

Ette tänades!

Muudetud kasutaja wokie poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma ei usu, et täiesti nullist hiljem alustama pean, kuid elan Viimsis ning Pirita velotreki saal on kõige taskukohasem.

Selle kava kohta on mul selline küsimus, et kuidas sa eelmisest trennist ära taastud? Tegin esimese trenni (reedel) sobiva raskusega 5x5 kükki, jaksasin täpselt 5x5 ära teha, kuid jalad on esmaspäeval ikka valusad.

Kas tasub ikka esmaspäeval uuesti teha, või võib-olla alustasin liiga raske raskusega? Ehk siis oleks pidanud valima sellise raskuse, millega teen kergelt 5x5? Kuigi kui 3 korda nädalas kükki teha, siis on paratamatu, et tuleb järgmine trenn teha valusate jalgadega.

Võimalik, et teen hoopis need 19 trenni eeskükki, aga eks näis, sest ei tea, kui suurt raskust ma õlgadel veel kanda suudan.

Ette tänades!

Progressiooniga kava on hea selles mõttes, et iga nädal kasvavad raskused natukese võrra ja keha harjub raskustega tasapisi ära. Ma arvan küll, et ei teki sellist probleemi, et mingi hetk ei jõua õlgadel raskust hoida, kuna iga nädal tuleb vähe raskust juurde ja keha areneb sellega kaasa.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Selle kava kohta on mul selline küsimus, et kuidas sa eelmisest trennist ära taastud? Tegin esimese trenni (reedel) sobiva raskusega 5x5 kükki, jaksasin täpselt 5x5 ära teha, kuid jalad on esmaspäeval ikka valusad.

Selle valu pärast ära põe, mul kadus täisti ära alates teisest-kolmandast nädalast. Kui oled korralikult maganud ja söönud, siis ma teeks ka valusate jalgadega trenni, peale soojendust kaob valu ära ja järgmine päev juba palju parem olla. Sama soovitab ka Mehdi. Kui väga vaevab, siis tee kuuma-külma vaheldustega dušši jalgadele, mul igatahes aitas.

Mis puutub pärast nullist alustamisse, siis minu arvates on kang vs Smithi masina kükk ikkagi üsna erinev harjutus. Smithil ei rakendu stabiliseerivad lihased ning kaob ära rõhk tasakaalult ja korrektselt harjutuse vormilt. Kardan, et suuremast osast Smithil tehtud progressist oled sunnitud hiljem kangiga loobuma. Tõenäoliselt arened hiljem kiiremini järgi aga algusega peaks ettevaatlik olema. Ise soovitaks samuti pigem eeskükke teha.

Muide kava on vähemalt minu puhul väga hästi toiminud ning muutused kiiresti märgatavad. Edu !

Muudetud kasutaja RD poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Selge, aitäh! :lol:

EDIT: Saabusin trennist just ning tegin eeskükke. Hakkas täitsa meeldima, ainuke probleem on see, et ranne ja küünarnukid pole veel harjunud ning nii nad siis veidi tegid valu peale seda harjutust. Seega tuletan ka teistele meelde, et raskust peavad kandma ÕLAD, mitte käed. Ootan järgmist korda juba.

Muudetud kasutaja wokie poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

eesküki puhul võta seeriaks kang nn.kägistushaardesse õlgadele nii et kangi hoiavad küünarliigeste siseküljed.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Selge, aitäh! :rolleyes:

EDIT: Saabusin trennist just ning tegin eeskükke. Hakkas täitsa meeldima, ainuke probleem on see, et ranne ja küünarnukid pole veel harjunud ning nii nad siis veidi tegid valu peale seda harjutust. Seega tuletan ka teistele meelde, et raskust peavad kandma ÕLAD, mitte käed. Ootan järgmist korda juba.

Kangi haara 2 või 3 sõrmega, siis koormab vähem rannet. Kui võtad terve käega, siis hakkab jah rannet koormama.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Selge, aitäh! :rolleyes:

EDIT: Saabusin trennist just ning tegin eeskükke. Hakkas täitsa meeldima, ainuke probleem on see, et ranne ja küünarnukid pole veel harjunud ning nii nad siis veidi tegid valu peale seda harjutust. Seega tuletan ka teistele meelde, et raskust peavad kandma ÕLAD, mitte käed. Ootan järgmist korda juba.

Kas see muidu on ok, et õlggadel valus on? Minul on, ja suht ebamugav.

Muudetud kasutaja CharlesRoos poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jah, õlgade valu oli juba järgmiseks trenniks peaaegu kadunud.

Tekkis uus probleem: kui ma oma eesküki seeria ära teen, siis on mul raskusi kangi põrandale saamisega. Nimelt ei ole jõusaalis kükipuuri ega mingit muud kohta, kuhu kang asetada. Muret teeb just see hetk, kui kangi õlgadelt põlvini langetan, sest kuna raskus juba piisavalt suur, siis käib see hooga ning mõjub seljale koormavalt.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Jah, õlgade valu oli juba järgmiseks trenniks peaaegu kadunud.

Tekkis uus probleem: kui ma oma eesküki seeria ära teen, siis on mul raskusi kangi põrandale saamisega. Nimelt ei ole jõusaalis kükipuuri ega mingit muud kohta, kuhu kang asetada. Muret teeb just see hetk, kui kangi õlgadelt põlvini langetan, sest kuna raskus juba piisavalt suur, siis käib see hooga ning mõjub seljale koormavalt.

Otsi paar vana rehvi, pane ketaste kohapeala ja viska kang maha.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×