Jump to content
asdfghjkl

selja paksus vs laius

Recommended Posts

Seljaharjutuste juures räägitakse, et see harjutus on selja laiuse jaoks, ja too harjutus selja paksuse jaoks.

Mida selle "selja paksuse" all mõeldakse siis täpsemalt?

Ma saan nii aru, et kõik harjutused, mis lailihast mõjutavad, peaks siis "selja laiust" arendama, kõik ülejäänud selja harjutused aga peaks siis "selja paksust" mõjutama, selja paksuse loovad kõik lihased, mis lailihasest selja sissepoole jäävad, nagu rombilihased, trapetsilihas jne, saan ma õigesti aru sellest?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Selja paksuse alla arvatakse ikka lailihas ka.

Trapets jääb vist veidi välja. Seljasirutaja jälle sisse.

See siis minu arusaamise järgi

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Seljaharjutuste juures räägitakse, et see harjutus on selja laiuse jaoks, ja too harjutus selja paksuse jaoks.

Mida selle "selja paksuse" all mõeldakse siis täpsemalt?

Ma saan nii aru, et kõik harjutused, mis lailihast mõjutavad, peaks siis "selja laiust" arendama, kõik ülejäänud selja harjutused aga peaks siis "selja paksust" mõjutama, selja paksuse loovad kõik lihased, mis lailihasest selja sissepoole jäävad, nagu rombilihased, trapetsilihas jne, saan ma õigesti aru sellest?

Ma saan aru , et inglise keeles loed sellist paksuse ja laiuse juttu, üldiselt kõik ülevalt alla tõmbed ( lõutõmbed jne. ) laiuse harjutusteks ja enam-vähem kõik kõhuni tõmbed ( kangiga , blokiga jne. ) ja jõutõmme on siis paksuse harjutused.

Muudetud kasutaja BULDOOSER poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sa mõtled, et trapetsi ülaosa annab selja pindalale juurde, ses mõttes trapets ka laiuse juures või?

Ei, ikka paksusele annab juurde.

Visuaalselt võib arenenud trapetsi ülaosa hoopis suuremas plaanis proportsiooni veidi sassi ajada ning õlgu ja selga kitsamana näidata vms.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aga, kas on harjutusi, mis lailihast justnimelt paksuse suhtes arendab?

Või tuleks mõista, et lailihas ainult laiusesse kasvabki üldiselt, et lailihase paksuse arendamiseks mõeldud harjutusi siis pole nagu olemas eksole?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Aga, kas on harjutusi, mis lailihast justnimelt paksuse suhtes arendab?

Või tuleks mõista, et lailihas ainult laiusesse kasvabki üldiselt, et lailihase paksuse arendamiseks mõeldud harjutusi siis pole nagu olemas eksole?

Tõmmetel eest vastu kõhtu töötab lailihas ju ikka ka kõvasti. Seda peetakse tinglikult just paksuse harjutuseks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kas te ise siis ei tunneta kuhu harjutus mõjub ? Muidugi see tunnetuse asi tuleb ka aastatega aga üks põhjus miks ei tunnetata on kas liiga suur raskus või natuke vale tehnika. Soovitan katsetada nii, et teete seljapäeval ainult ühte harjutust järjest näiteks 12 seeriat. Oletame, et see on ülevalt tõmme kitsalt vastu rinda. Järgmine päev peaks tunda olema kus kohast lihas on valus. Kui teha mitmeid harjutusi korraga selja päeval siis ei saagi kindel olla milline harjutus kuhu mõjub (eriti algajate puhul). Mingi aeg proovige jällegi nt. kangiga tõmmet vastu kõhtu samamoodi. Kindlasti on valus juba siis muu piirkonna seljalihased.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kas te ise siis ei tunneta kuhu harjutus mõjub ? Muidugi see tunnetuse asi tuleb ka aastatega aga üks põhjus miks ei tunnetata on kas liiga suur raskus või natuke vale tehnika. Soovitan katsetada nii, et teete seljapäeval ainult ühte harjutust järjest näiteks 12 seeriat. Oletame, et see on ülevalt tõmme kitsalt vastu rinda. Järgmine päev peaks tunda olema kus kohast lihas on valus. Kui teha mitmeid harjutusi korraga selja päeval siis ei saagi kindel olla milline harjutus kuhu mõjub (eriti algajate puhul). Mingi aeg proovige jällegi nt. kangiga tõmmet vastu kõhtu samamoodi. Kindlasti on valus juba siis muu piirkonna seljalihased.

See M.M. poolt pakutud varjant on väga hea. Kui ise alustasin kunagi treeninguid, siis soovitati samuti teha. Erinevate harjutuste puhul oli hommikul ilusti tunda, kuhu see laks siis läks :lol:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Oli endalgi sama küsimus mingi aeg tagasi ja mina sain vastuse indrek otsuse raamatust.

Kirjutan lõigu raamatus:

Selja harjutusi on püütud jagada "laiuse" ja "paksuse " harjutusteks, esimese hulka kuuluksid ülevalt tõmbed ja lõuatõmbed, teiste hulka peamiselt erinevad rowingud.

Selline lähenemine vääriks kommentaari. Selga katva lihaskihi paksus sõltub kõigi seal paiknevate lihaste massist, selja laiuse (väliskontuuri) määrabeelkõige lailihase suurus. Visuaalne efekt sõltub suurem määral õla-ja puusalaiuse diferentsist ja lailihase kinnituskohtade paiknemisest, mis põhimõtteliselt ei allu treeningule.

Seega kõik harjutused, mis mõjutavad tugevalt lailihast, annavad oma osa selja laiusesse ja harjutused, kus põhiraskus langeb teisele lihastele, teevad seda vähem. see, kuidas koormus jaotub erinevate lihaste vahel, sõltub ühe ja sama harjutuse puhul käte(täpsemalt õlavarte) asendist.

NB väga hea raamat. Mul endal on arvutisse salvestatud pdf failina. Oli üleval vahepeal EOK lehel, ja fitnes.ee lehet läks sinna ka otselink. Ma ei tea, kas see fail ka praegu üleval on, aga uurige ja otsige!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×