Jump to content
joker

Jõusaali tolad...

Recommended Posts

Üks punkte võiks olla, et kükk on halb harjutus lõhub põlvi :) Tuttavad kogu aeg räägivad mulle seda.

Ja teiseks mis harjutust sa teed sealt " põleb " rasv maha. Eriti on see levinud naiste seas, kes teevad lõputuid seeriad jalgadele

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Üks punkte võiks olla, et kükk on halb harjutus lõhub põlvi :D Tuttavad kogu aeg räägivad mulle seda.

Ja teiseks mis harjutust sa teed sealt " põleb " rasv maha. Eriti on see levinud naiste seas, kes teevad lõputuid seeriad jalgadele

Või külgedele :)

Muudetud kasutaja Samakamees poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sellepärast, et sa võtad jõusaalis selle koha ära kus KÜKKE saab teha. Niikuinii on igas jõusaalis rinnapinke rohkem kui puure. :)

Ja üleüldse - "ühte trajektoori pidi" - mõtled ilmselt Smithi masinat - seal peal tee mis tahad, enda tervisest lugupidavad inimesed seal ei küki.

Ajas segamini jah...

Kas eesti keele grammatika reeglite j2rgi mitte smithi...Kui masina nimetus siis peaks olema juba v2ikese t2hega.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma kasutan näiteks enamustes seljaharjutustes ja julgelt üle pooltes jalaharjutustes rihmasid- ei näe põhjust, miks peaks oma randmeid üleliia koormama (eriti seda, mis murdunud oli)- tahaks keskenduda ikka selja- või jalalihastele mitte sellele, et kõigest väest hantlist ikka kinni jaksaks hoida.

Kindaid ei kasuta enam aastaid- aga käed on pidevast treenimisest ka nagu sepa omad :)

Mul k2tega probleem ka ilma j6usaalita... Kui on ikka head kindad, siis on ju palju mugavam j6usaalis toimetada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul ajavad jõusaalis naerma need vennad, kes endale biitsepsi tegemiseks tugevalt üle oma võimete suured hantlid või liiga suure raskusega kangi kätte võtavad ja siis "vibu" panema hakkavad. Kokkuvõttes tõmbavad nad seda kangi või hantlit kogu kehaga ja biitseps kui selline erilist koormust ei saa. Neil aga tähtis lihtsalt see, et võimalikult suur hantel või raske kang käes oleks ja see kui palju tegelikult lihas koormust saab on teisejärguline. Paljud muidugi võibolla ei tea ka kuidas oleks õigem teha. Muidugi eks tuleb andestada, et vahel on tahtmine suurem kui teadmised ja ega tehnika kohe ei tule, aga lihtsalt enese demostreerimise pärast pole mõtet jõusaali minna. Pigem tuleks teha asja enda jaoks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kohalikus saalis on vahel näha "inspektoreid", kelle trenn koosneb sellest, et käivad kõik 10-15 masinat süstemaatiliselt läbi ja teevad iga masina peal 1-2 kiiret seeriat nagu kontrolliks.

Siis mõned teevad kõike üldiselt õigesti, ainult unustavad kangile või masinale raskused panna. Sellal kui kõik teised ägisedes ja hingeldades oma seeriast viimast võtavad, teevad nemad oma jao igavleva ilme ja lõdva randmega ära; higi kui selline on üldse võõras nähtus.

Muudetud kasutaja belvedere poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Aga näiteks kui on vaja jõusaalis käsi hoida mõne teise spordiala jaoks;)....

Oo jaa, peopesa peab pehme olema et daamidel õrnalt peput silitada :)

Aga kõhtu teen küll tihti...kodus, saali pole mõnda aega jõudnud praegu.

Ja Macis joon vahel Coca Lighti palavaga Big Maci juurde küll, seda suhkrut pole mulle nüüd ka vaja. Tavaliselt joon Macist ainult rohelist teed ja muud ei võta.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Vaidleks vastu siin isegi. Kui mingi 50 kilone vend jõutõmmet teeb 50 kiloga siis miks mitte rihm peal hoida ? Turvalisus ei tohiks kunagi halba teha.

Ja see kinda jutt, ma ise ja usun paljud veel kannavad kindaid eelkõige selleks et parem trenni oleks teha, mitte et näidata teistele et oo ma nii kõva vend et kindaid pole vaja ?! :)

Ma ei räägi tõstevööst, vaid tõsterihmadest. Ja naljakas ei ole minu jaoks mitte see, et inimene 50 kiloga jõutõmmet teeb (algajad oleme me kõik olnud ja naljakat ei ole selles midagi), vaid see, et ta ei jõua või ei viitsi kangi käes hoida. Kui juba sellise raskuse juures rihmadega teha, mis siis edasi saab... 100kg juures kasutab vist juba kraana abi.

Kinnaste kohta. Hea küll, ma veel ehk saaks aru, et 50kg hantel võib nahka vigastada ja kasutatakse kindaid. Aga kui inimene 5-10kg juures tähtsa näoga kindad kätte paneb, siis on see juba minu jaoks imelik. Mida see väike hantlike mehe käele teeb? Nii siidikäpp ka olla ei saa, et rauda ÜLDSE puudutada ei julge.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma ei räägi tõstevööst, vaid tõsterihmadest. Ja naljakas ei ole minu jaoks mitte see, et inimene 50 kiloga jõutõmmet teeb (algajad oleme me kõik olnud ja naljakat ei ole selles midagi), vaid see, et ta ei jõua või ei viitsi kangi käes hoida. Kui juba sellise raskuse juures rihmadega teha, mis siis edasi saab... 100kg juures kasutab vist juba kraana abi.

Kinnaste kohta. Hea küll, ma veel ehk saaks aru, et 50kg hantel võib nahka vigastada ja kasutatakse kindaid. Aga kui inimene 5-10kg juures tähtsa näoga kindad kätte paneb, siis on see juba minu jaoks imelik. Mida see väike hantlike mehe käele teeb? Nii siidikäpp ka olla ei saa, et rauda ÜLDSE puudutada ei julge.

Tahad ole rõvedate rakkus kätega keegi ei keela ju : )

Kes tahab enda käte eest hoolitseda kes mitte

veidi totter et sind häirib kui keegi kindaid kasutab

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma ei räägi tõstevööst, vaid tõsterihmadest. Ja naljakas ei ole minu jaoks mitte see, et inimene 50 kiloga jõutõmmet teeb (algajad oleme me kõik olnud ja naljakat ei ole selles midagi), vaid see, et ta ei jõua või ei viitsi kangi käes hoida. Kui juba sellise raskuse juures rihmadega teha, mis siis edasi saab... 100kg juures kasutab vist juba kraana abi.

Kinnaste kohta. Hea küll, ma veel ehk saaks aru, et 50kg hantel võib nahka vigastada ja kasutatakse kindaid. Aga kui inimene 5-10kg juures tähtsa näoga kindad kätte paneb, siis on see juba minu jaoks imelik. Mida see väike hantlike mehe käele teeb? Nii siidikäpp ka olla ei saa, et rauda ÜLDSE puudutada ei julge.

Sa räägid siis inimestest või ainult meestest? Enamus naisi üle 5kg ei puudugi, aga 5g mehe kohta- kus saalis sellised treenivad?

Kõik ei ole ka algajad jõutõstjad, pea meeles. Osa meist soovib keskenduda LIHASTE tööle, mitte teatud raskuse kindlasti üles upitamisele. Ehk raskus valitakse selle järgi, kuidas see AINULT lihaskonnas tunda on, mitte selle järgi, kui jämedad ja tugevad on randmed.

Minu jõutõmme jääb tavaliselt sinna 95-100 kanti, sinnani ma tunnen veel, mis ma teen- aga isegi kui alustan 4-50st, kasutan algusest lõpuni kindlasti ikkagi rihmasid, sest ma ei treeni kangi käeshoidmist.

Aa, üks näide ehtsast tolast ka :) Läksin keset päeva ükskord trenni, no et hea rahuli, rahvast ka ei ole. Mingi nolk tegi peegli ees istudes biitsa kaldpingil, endal rets hunnik juba erinevaid hantleid pingi ümber maas. Muudkui tassis juurde. Hakkasin seal kõrval sooja tegema, seljapäev oli. Vaatan silmanurgast, kutt vehkis oma harjutuse lõpuni ja kõndis minema. No ikka juhtub. Tegin sooja ära, tükk aega möödas juba, hakkasin sobivaid hantleid otsima soojendusseeriaks. Krt ei saa, peegli ees võimatu liikuda, peab üle hantlihunniku hüppama. Vaatan saalis ringi, seesama kutt teies saali otsas juba, blokil teeb tissi. Lähen ligi, küsin, kas ta lõpetanud peegli juures. Esialgu ei tehta üldse välja. Astun veel ligemale, ju see juba häiris teda sest vastsueks tuli "MÖHHHH???" Kutil kõrvaklapid peas, tümm lõugab. No muidugi. Küsin uuesti. Kuulen ainul pobinat "TSEVOOOO???" Nägu endal selline peas, nagu ma oleks käskinud tal palja peega kuumale pliidile istuda vms. Ühesõnaga ta ei saa millestki mõhkugi vist aru.

Lähen teen ära esimese soojendusseeria. Tüüp ei tee väljagi. Mul oleks vaja nüüd otsida sellest kuhja tagant kobedamaid raskusi, aga mida ei saa, on liikuda. Lähen uuesti tagasi teise saali otsa tüübi juurde, kes küll enne korra vaatas mu märkuse peale oma tekitatud segaduse poole, kuid ei liigutanud selle peale lillegi. Ütlen uuesti, nüüd juba päris kurjalt (no minu trenniaeg ka jookseb ju!) et kle korja oma hunnik ära eksole. Kõlab jälle "TSEVOOO????" Olen tige juba. Ok, ütlen terve jutu algusest peale vene keeles siis. Juhtub. Tüüp ei saa IKKA aru. Fuck, kus planeedil me elame???

Lähen teen ära oma esimese seeria. Tüüp lappab edasi oma tissi teha. Lõpetan seeria, ootan veidike, kannatus katkeb lõpuks ja karjun talle kõva häälega üle saali, et tule ubirai oma tagant ära ka kui treniroval, ja ne mama tvoja. Tüüp ehmatab, jätab isegi oma tissiseeria pooleli, aga aru ei saa IKKA! Mõistab äkki mingit teatud murrakut ainult, mõtlen juba... Ega jäänudki muud üle kui tekitasin siis ise seal veidike korda, et saaks ka inimese kombel treenida. Tüüp vaatab eemalt nõutult pealt ja kurdab hetk hiljem oma saali sisenenud sõbrannale, et slõsh, sto ana mne skazala...

Ja nii juhtub praktiliselt IGA päev.... On meil üldse olemas mingi jõusaalikultuur, või peetaksegi seda normaalseks, et lappad aga hunniku kettaid masinale vms (ja kindlasti mida rohkem seda uhkem), ja siis tõmbad peale kasutamist udu?? Ma ausalt öeldes ei viitsi küll igat oma trenni sellega alustada et tassin kellegi kettaid-hantleid kuskilt minema, tekitades sellega mingkitki liikumisruumi saalis.

Tean et osades (odavamates?) saalides käib igasugust kontingenti ja seal juhtub nii mõndagi, aga klubis, kus varem oli lausa mõnus käia ja samas on see linna üks korralikemaid ja ka kallimaid kohti- see paneb küll imestama...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ajas segamini jah...

Kas eesti keele grammatika reeglite j2rgi mitte smithi...Kui masina nimetus siis peaks olema juba v2ikese t2hega.

Tänapäeval võib mõlemat pidi :) Keel on hukas.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

...ja ne mama tvoja :) Ma ytlen tavaliselt ja ne tvoja tjotja... natuke kaugem :D

"Paremates saalides" on j2lle sellist tibikontingenti rohkem. Kaks "lebotamismasinat" juhtus k6rvuti olema (reie kakspea e s22rte k6verdamise masin). Olin oma j2rjega j6udnud sinnamaale...

M6lematel aga tibid peal, teevad kaks liigutust, siis v6tavad mugavama poosi ja ajavad yksteisega juttu, siis j2lle kaks kolm liigutust ja j2lle arutatakse maailma asju.

Mina seal, et 2ra ei jahtuks, jalutan ringi ja venitan juba ei tea mitmendat venitamist. Otsustasin siis j2lle loomulikult "halb" olla ja ytlesin, et aitab kyll, lamada saab mujal ka.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tahad ole rõvedate rakkus kätega keegi ei keela ju : )

Kes tahab enda käte eest hoolitseda kes mitte

veidi totter et sind häirib kui keegi kindaid kasutab

Kindlasti teeb 10 kilone hantel su käed rõvedaks. Ära isegi proovi puudutada. Nii, kui palja käega hantlile lähened, siis on kohe käed rakkus ja ükski naine sind enam ei taha. Istud kuu aega kodus ja määrid kätele kreemi. Oh seda õudust.

Ja ma ei öelnud, et mind see häirib, ma ütlesin, et mul on naljakas vaadata.

Aktivistile: ma pidasin mehi silmas.

Muide, üks tuttav tüdruk mõni aeg tagasi küsis meeste käest ühel kokkutulekul, et kuulge, mis jama see on, et meestel on tänapäeval käed õrnad nagu naistel? Ja meie tutvusringkonnas on päris palju neid, kes jõusaali külastavad. Nii et isegi naised panevad tähele.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minu arvates on tolad need teismelised poisid, kes teevad kord nädalas trenni (mis koosneb surumises, kõhulihaste ja biitsepsi treenimises) ning peale trenni teevad kohe suitsu :D

Mis mõtet sellisel asjal üldse on? :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Pole mõtet seda kinnaste kasutamist üle dramatiseerida. Minul nt on kinnaste mittekasutamiseks täiesti praktilised põhjused. Kinnastega on haare nõrgem kui ilma. Selline raskus, mis mul kinnastatud käest kipub ära libisema püsib isegi higist libedas paljas käes kindlalt kinni, magneesiumist veel rääkimata.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Päris palju on sellised, kes juba oma riituse ja jalatsite tõttu ei saakski kunagi kükki ja jõutõmmet teha isegi kui tahaksid :) .

Paljude puhul pole näha mingit pingutust ja sealt ka see, et puudub areng. Mõnda tegelast olen näinud mitu aastat tegemas samade raskustega. See on ainult väike osa naljakatest tegelastest. Kui ma üksi trenni teen, siis selliste tegelaste trenni jälgimine on ikka põhiline meelelahutus.

Muudetud kasutaja elar poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minuarust on ühe suuremad tolad jõusaali uustulnukad, kui peale vaatad, siis kohe nähe et staaži on minimaalselt. Nende harjutuse tehnika ja üldse olek jätab kõvasti soovida, trenni tegemise ajal on pausid meeletud, jutuvada pidurdamatu jne. Ja mis nende TOLADE juures kõige hullem on: Reeglina järgivad nad mingi suurkoletise kavu, näiteks on tehtud googli pildiotsing ja leitud suur saksa koll Markus Rühl, ja siis leitud ka tema treeningkava mis kohe käiku lastakse, lootes, et kuu või kahe pärast ollakse sama suur. Päris kurb on vaadata kuidas algajad teevad 4-5 harjutust rinnale ja sealt edasi samas stiilis.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jõusaali tolade hulka liigitaksin ka sellised tüübid, kes tulevad jõusaali ja hakkavad peegli ees igasugu poksimis liigutusi tegema. Ise veel sellised väiksed tüübid. Neid kloune jälgides tuleb alati naer peale :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

mina ei ole algaja olnud alessandro

kükid pole siiamaani mu põlvi lõhkunud, samas on nad minu arust kõige effektiivsemad jalaharjutused

mis puutub kinnastesse, siis kätetrennipäeval viimast harjutust tehes, eriti suuremate raskustega ning kuigi mul on jube suht paks nahk rattasõidust ja jõusaalist, on kätel suht piin kangist kinni hoida. kui saab ka lihtsamalt siis miks pean ma ennast piinama lihtsalt mingi lolli põhimõtte pärast et ainult naised kannavad kindaid?

ja eriti närvi ajvad mind tüübid, kes tulevad trenni, ise sellised eriti peenikesed ja siis teevad harjutusi vägapaljuülejõu käivate raskustega. näiteks plokil tõmbed selga tehes. mu jõusaalis üks venelane, kes paneb sinna peaaegu maksimumi otsa ja siis tõmbab poolele maale, siis laseb 10 cm ülespoole tagasi, ja siis jälle poolele maale. või siis näiteks rinnaltsurumine. paneb 90 kg peale ja laseb kangi poolele maale. ja samas ta on mingi 5-6 kuud käinud, ja raskused on koguaeg samad, mingit arengut pole. suht raha ning aja raiskamine või mis. algul ta ei häirind mind, aga viimasel ajal on närvidele hakanud käima :/

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Huvitav, mida treenerid siis saalis teevad? Praktiliselt kogu siinne kriitika käib asjade kohta, mida treener peaks nägema ja korrigeerima. Noh, võib-olla on tore muheleda, kuidas "tola" kangiga biitsa tehes end kreeka e-ks käänab, aga veel toredam oleks, kui see tola ei jääks poolinvaliidiks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kas eesti keele grammatika reeglite j2rgi mitte smithi...Kui masina nimetus siis peaks olema juba v2ikese t2hega.

Keelereeglid tasapisi muutuvad, minu meelest suurtähtede suunas seal nimelistes nimetustes... aga vaadake ise EKI kodulehte kes viitsib.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×