Jump to content
zxcvb

Jalad

Recommended Posts

Olen 14 ja oleks vaja sügiseks jalad tugevamaks saada (just selleks, et jõuaks pikemaid maid joosta) Et milline harjutus oleks kõige effektiivsem ja tõhusam ning mittu seeriat, ja harjutust teha? Cooprit ehk 12 min jookse jooksen 2100 meetrit, niiet ikka väga vähe.

Mul kodus ka selline trenažöör (mitte ratas), selline et kagu kõnnis ja hoiad mingitest vartest kinni kätega (terve keha liigub)

Poiss olen. Soovitage.

Muudetud kasutaja zxcvb poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Vabandust, muutmise käigus tuli teine samasugune post :)

jooksmiseks pole vaja tugevaid jalgu vaid võhma mida saab aeroobse treeninguga.Muidugi tugevamad jalad aitavad ka kaasa jooksmisele.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aga kuidas parem oleks, kas teen selle trenaga või lähen jooksma? Kui kaua? Kui pika maa? Mitu korda nädalas?

Selline probleem ka veel et pistma hakkab jooksuajal ja hingeldama, alguses küll hingan rahulikult, selle jaoks ka mingid harjutused?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Olen 14 ja oleks vaja sügiseks jalad tugevamaks saada (just selleks, et jõuaks pikemaid maid joosta) Et milline harjutus oleks kõige effektiivsem ja tõhusam ning mittu seeriat, ja harjutust teha? Cooprit ehk 12 min jookse jooksen 2100 meetrit, niiet ikka väga vähe.

Mul kodus ka selline trenažöör (mitte ratas), selline et kagu kõnnis ja hoiad mingitest vartest kinni kätega (terve keha liigub)

Poiss olen. Soovitage.

See on crosstrainer, ma arvan- sellega võid aeroobset kindlasti teha, lühemaid nö sprinte (teed nt 15 sek max tempoga ja siis 15 rahulikus, kokku 5-10 sprinti) ning mõned korrad nädalas pikemad otsad ka (alusta nt 30 minutist mõõdukas tempos, hiljem lisa 5-10 min kaupa)

Crosstraineri pluss- ei põruta liigeseid, nagu seda kipub jooks tegema. Jooksu võid harjutada samamoodi- sprindid ja pikem rahulik jooks. Jälgi jooksu ajal kus sa jooksed- väldi võimalusel asfaltteed, see põrutab liigselt. Olen ise kunagi saanud omale luuümbrise põletiku, treenides kõrgkooli sisseastumiskatseteks ja joostes iga päev 10-15 km asfaldil.

Kui nö pistma hakkab siis võta tempot maha ja katsu samaaegselt hästi ühtlaselt hingata- peaks mõjuma. Teatud treenituse tasemeni jõudes enam pistma ei hakka.

Võta ikka siit omale algajate jõusaalikava ka, kutsu keegi oma tehnikat kindlasti üle vaatama ja hakka treenima. Eraldi ainult jalgade treenimine ei ole otstarbekas.

Edu!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kommenteerimiseks logi sisse või loo konto

You need to be a member in order to leave a comment

Loo konto

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Logi sisse

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×