Jump to content
maximus89

Platoo

Recommended Posts

Ma tean, et varsti jõuab kätte see punkt, kus ma jõuan platooni, aga mitte füüsiliselt treeningplatooni vaid psühholoogiliselt.Ühesõnaga kus ma olen juba rahul oma lihasmassiga.Aga mu probleem on selline, et osad lihased on arenenud väga hästi (selg, reis, käsi), osad on nii enam-vähem (kõht, õlg), aga osad on maha jäänud (rind, säär).Ilmselt on põhjuseks see, et ma tegelesin palju sõudmistreeninguga ning siis arenesid hästi need lihased, mis sõudmisel vatti said.Nüüd siis varsti (sügisest ilmselt) peaksin ma hakkama jõusaalis treenima nii, et ühed lihasgrupid säilitavad oma massi ja jõu, aga teised arenevad edasi - et keha proportsiooni viia.Küsimuseks oleks siis, kuidas ma seda teen?Ma ei saa ju välja jätta neid harjutusi, mis siiani on mu lemmikuteks olnud (kükk, jõutõmme, rebimine...), sest siis ma ei säilitaks seda, mis mul on.Kas ma siis peaksin tegema neid harjutusi väikeste raskustega ja suured kordused?Siiani ma olen teinud rasked seeriad (5-6 kordust, paus ~2min) ja see on tulemusi andnud.Ning kas ma peaksin treenima neid mahajäänud lihasgruppe endistviisi (Siiani olen arvestanud suurematele lihasgruppidele võrdsed koormused) või tõstma nende osakaalu (näiteks rinda 2x nädalas teiste lihasgruppide arvelt)?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Cmon, kas keegi siis ei oska vastata?Ma sõnastan natuke ümber: kuidas ma treenin oma mahajäänud lihasgruppe (rind, säär, vähemal määral ka õlg) nii, et nad kasvavad maksimaalselt, samas aga teised lihasgrupid ei kasva, kuid säilitavad oma praeguse massi ja jõu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Anna ikka igale lihasele vatti. Ajapikku saavutad proportsioonid.

Ma poleks seda küsimust küsinud, kui mul poleks äärmist vajadust olnud.Point on selles, et nad pole proportsioonis ja ajapikku nad lähevad üha rohkem proportsioonist välja, kui ma neid samamoodi võrdse koormusega edasi treenin.

Muudetud kasutaja maximus89 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kas plaanid kulturismis võistelda? Kas su välimus häirib sind?

Ka mul on näiteks rind vähe arenenud võrreldes õla, selja ja jalaga. Reie alaosa on vähem arenenud võrreldes reie ülaosaga. Aga see ongi selline välimus mille dikteerib minu sport (rinnalihas=mõttetu lihas) ja ÜLDPILT on ikkagi see, et olen vormis ja kõik on tiptop, nii et mina lasen samas vaimus edasi ja treenin nii nagu mulle meeldib ja vaja on.

Kui sa ise enda avataripildil oled, siis pole ju häda midagi (this sentence has caught teh ghey:D)

Muudetud kasutaja jrx poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

See oleks muidugi erakordne juhus, kui sa oma kehaga täiesti rahul oleksid. Uskumatu lausa. Aga võid ju teha teisi lihaseid kergemalt - vähem harjutusi, vähem seeriaid, vähem intensiivsust jne. Toonust hoiab, aga eriti ei arenda.

Ja kui juba teistest lihastest jagu saad ja välimusega rahul oled, siis võib ju jõudu treenida. Sellega sa küll kunagi "platoole" ei jõua, kus tunned, et oled tulemustega täiesti rahul. Jõudu ei ole kunagi piisavalt. Vähemalt on motivatsiooni edasi treenida ja ka lihastoonus säilib.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma tean, et varsti jõuab kätte see punkt, kus ma jõuan platooni, aga mitte füüsiliselt treeningplatooni vaid psühholoogiliselt.Ühesõnaga kus ma olen juba rahul oma lihasmassiga.Aga mu probleem on selline, et osad lihased on arenenud väga hästi (selg, reis, käsi), osad on nii enam-vähem (kõht, õlg), aga osad on maha jäänud (rind, säär).Ilmselt on põhjuseks see, et ma tegelesin palju sõudmistreeninguga ning siis arenesid hästi need lihased, mis sõudmisel vatti said.Nüüd siis varsti (sügisest ilmselt) peaksin ma hakkama jõusaalis treenima nii, et ühed lihasgrupid säilitavad oma massi ja jõu, aga teised arenevad edasi - et keha proportsiooni viia.Küsimuseks oleks siis, kuidas ma seda teen?Ma ei saa ju välja jätta neid harjutusi, mis siiani on mu lemmikuteks olnud (kükk, jõutõmme, rebimine...), sest siis ma ei säilitaks seda, mis mul on.Kas ma siis peaksin tegema neid harjutusi väikeste raskustega ja suured kordused?Siiani ma olen teinud rasked seeriad (5-6 kordust, paus ~2min) ja see on tulemusi andnud.Ning kas ma peaksin treenima neid mahajäänud lihasgruppe endistviisi (Siiani olen arvestanud suurematele lihasgruppidele võrdsed koormused) või tõstma nende osakaalu (näiteks rinda 2x nädalas teiste lihasgruppide arvelt)?

Selg, reis, käsi - jõutsükli kordused 1-5X, mahajäänud lihased massitsükli kordused 6-12X, kuigi ka seda süsteemi tuleb aeg-ajalt muuta.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tänks asjalike vastuste eest.Olen jah ise avataril, sealt peaks ka näha olema, et rind ja eriti selle ülaosa on halvasti arenenud.Kulturismis võistelda ei plaani, ülisuurt lihasmassi taga ei aja, aga mul on nö. oma standard mille vääriliseks ma tahan oma füüsise saada :lol: Üks asi on funktsionaalses mõttes, sellega ma saan ise hästi hakkama, aga nende proportsioonidega jäin ma hätta.Mul on jah üsna kummalised standardid, üks asi on see, kui ma oma alal hästi võistlen, teine asi on see, et ma tahan ka oma keha enda silmis ideaalsetesse proportsioonidesse viia.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nii, ma nüüd visandasin kaks erinevat kava valmis, palun üle vaadata ja arvamusi avaldada.Kumbagi on plaanis teha 1 kuu järjest ja siis vahetada.

1.kava - seal on rinnapäevad lühemad, kui teised, et ma saaks täielikult keskenduda selle oma peamise mahajäänud lihase eelisarendamisele.

2.kava - seal on rinnapäevad natuke Westside kava stiilis, et üks päev on raske ja teine on kerge ning kordused kiired ja plahvatuslikud.

Muudetud kasutaja maximus89 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

2. kava link on vigane.

Kommentaar 1. kava kohta:

E: normaalne arvestades su eesmärki

T: hoolimata sellest, et lihasgrupid on esmaspäevast erinevad, siis ma jätaksin ikkagi puhkepäeva vahele. Suured harjutused - keha tahab puhkust saada. Jõutõmbe võtaksin peale korralikku soojendust ESIMESEKS harjutuseks. Lõuatõmbeid ei teeks mitte maksimumini vaid raskusega 5x5 näiteks. Proovi ka L-lõuatõmbeid.

N: Svungi asemel kasutaksin military pressi ning võtaksin selle esimeseks harjutuseks. Seeriatena kasutaksin pigem 5x5 või 4x6. Surumisi rööbaspuudel teeksin raskusega.

R: Alustaksin kükiga ja siis võtaksin ette sääre. Reie tagaosa masinal jätaksin üldse ära. Soovitan sääreharjutust: raske hantel /sangpomm kätte ja mingi astme peal ühel jalal päkaletõusud (teise käega hoiad kinni seinast vms). Seda lükkad 3-4 seeriat, igas 14-16 kordust.

Kui graafik lubab, siis sellise kava puhul paneksin iga trennipäeva järgi ühe täis või osaluse puhkepäeva (siis võid teha aeroobset, hiiti v oma sporti - mis sul see on?) seega trennid oleks nädalapäevadel liikuvad iga nädal.

Minu arvamus:) Olen avatud diskussioonile ja kriitikale.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
2. kava link on vigane.

Kommentaar 1. kava kohta:

E: normaalne arvestades su eesmärki

T: hoolimata sellest, et lihasgrupid on esmaspäevast erinevad, siis ma jätaksin ikkagi puhkepäeva vahele. Suured harjutused - keha tahab puhkust saada. Jõutõmbe võtaksin peale korralikku soojendust ESIMESEKS harjutuseks. Lõuatõmbeid ei teeks mitte maksimumini vaid raskusega 5x5 näiteks. Proovi ka L-lõuatõmbeid.

N: Svungi asemel kasutaksin military pressi ning võtaksin selle esimeseks harjutuseks. Seeriatena kasutaksin pigem 5x5 või 4x6. Surumisi rööbaspuudel teeksin raskusega.

R: Alustaksin kükiga ja siis võtaksin ette sääre. Reie tagaosa masinal jätaksin üldse ära. Soovitan sääreharjutust: raske hantel /sangpomm kätte ja mingi astme peal ühel jalal päkaletõusud (teise käega hoiad kinni seinast vms). Seda lükkad 3-4 seeriat, igas 14-16 kordust.

Kui graafik lubab, siis sellise kava puhul paneksin iga trennipäeva järgi ühe täis või osaluse puhkepäeva (siis võid teha aeroobset, hiiti v oma sporti - mis sul see on?) seega trennid oleks nädalapäevadel liikuvad iga nädal.

Minu arvamus:) Olen avatud diskussioonile ja kriitikale.

Mul kahjuks on ainult need päevad võimalik jõusaalis käia.Jõutõmme ongi seal lõpus selle mõttega, et siis ma seda nii raskelt enam ei tee, kuna see pole prioriteet.Õlga pean olulisemaks, sellepärast on õlg ennem.Jalapäeval sama lugu, säär on prioriteet ja seega esimene.Aga svung vs. military press, miks see military press kasulikum on?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hoolimata prioriteetidest paneksin "suured tõsted" ikka ette - arvan, et paneb keha sellisesse seisu, et siis väiksemad asjad kasvavad kah paremini. Anoh - loomulikult lähtu oma sisetundest, trenn on neetult individuaalne asi ikka mõnes mõttes...

Svungi puhul see jõnks võtab õlalt koormust vähemaks. Military press on nagu "puhas" surumine - õlg saab maksimaalselt koormust.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma siiani olingi ainult suurte tõstete peal, isoleerivaid harjutusi 0.Pani keha kasvama küll hästi, aga nagu selgub, need lihased mille kasvatamiseks mul oli see teatud geneetiline eelsoodumus, kasvasid kiiremini ja teised jäid maha.Psühholoogiliselt saab olema alguses raske sellega leppida, et nüüd kaal ja mõõdud kasvavad palju aeglasemalt, aga no teatud lihasmassist edasi hakkab juba funktsionaalsus ka kaduma, ükskõik kas siis jooksmises, kergejõustikus või sõudmises.Ühesõnaga ma leian, et polegi vaja rohkem kasvada, ainult mahajäänud lihasgrupid järgi aidata ning siis saan keskenduda ainult funktsionaalsusele.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

6udsalt traditsiooniline on sul kogu kava, soovitaksin sul kauem aega kulutada uue kava koostamisele ja hoiduda tyypilistest harjutustest! Mangida saab ka soorituse tempo, puhkepausidega, kordustega and the list goes on and on! Vo m6tled sa omapeaga ka midagi extreemset valja, kuid soovitaksin sul m6ne treeneriga konsulterida :lol:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui sa arvad, et rinnalihas on maha jäänud, siis kas poleks mõistlik teha kangi asemel hantlitega surumist?

Kangiga ma tunnetan rinnalihast paremini kui hantlitega ja tänu suuremale koguraskusele on ka kasvuhormooni tootmine suurem.

6udsalt traditsiooniline on sul kogu kava, soovitaksin sul kauem aega kulutada uue kava koostamisele ja hoiduda tyypilistest harjutustest! Mangida saab ka soorituse tempo, puhkepausidega, kordustega and the list goes on and on! Vo m6tled sa omapeaga ka midagi extreemset valja, kuid soovitaksin sul m6ne treeneriga konsulterida cool.gif

Ma pean siiski lähtuma ka jõusaali võimalustest harjutuste valikul ja puhkepausid on mul vastavalt harjutusele erinevad, samuti ka kordused ja seeriate pikkused.Aga mida sa nende ebatraditsiooniliste harjutuste all silmas pead?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kangiga ma tunnetan rinnalihast paremini kui hantlitega ja tänu suuremale koguraskusele on ka kasvuhormooni tootmine suurem.

Ma pean siiski lähtuma ka jõusaali võimalustest harjutuste valikul ja puhkepausid on mul vastavalt harjutusele erinevad, samuti ka kordused ja seeriate pikkused.Aga mida sa nende ebatraditsiooniliste harjutuste all silmas pead?

K6ik kordused tiirlevad sul ikka 10-ne ymber ja puhkepausid ei tundu olevat ka sellised mida silmas pidasin, kuna kordustega pole klappi! M6tle ja uuri veel, aga minu arvates pole su lahenemine asjale 6ige! Kui ei soovi teatud lihaseid arendada, siis jata nende treening samaks, aga mahajaanud lihaseid shokeeri millegi uuega! Eba traditsioonilistest harjutustest raagin lahemalt konsultatsioonis :(

Edu! :lol:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×