Jump to content
maximus89

Geenitehnoloogia

Recommended Posts

Nii, nüüd gümnaasium põhimõtteliselt läbi, eksamitulemused käes ja aeg hakata ülikooli ja eriala valima.Silma jäi geenitehnoloogia TTÜ-s, küsin kas keegi äkki on selle eriala lõpetanud või oskab niisama öelda kuidas töölesaamise võimalused ja palk on?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Nii, nüüd gümnaasium põhimõtteliselt läbi, eksamitulemused käes ja aeg hakata ülikooli ja eriala valima.Silma jäi geenitehnoloogia TTÜ-s, küsin kas keegi äkki on selle eriala lõpetanud või oskab niisama öelda kuidas töölesaamise võimalused ja palk on?

Miks TTÜ mitte TÜ?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

TTÜ mul kodust paari sammu kaugusel ainult ;) lisaks seal on parem labor ja paremad tingimused, seal on vähem kohti ja raskem sisse saada ka, seega peaks TTÜ geenitehnoloogia väheke kõrgemal tasemel olema.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Huvitas geenitehnoloogia mindki korraks, aga takistuseks sai see, et polnud piisavalt reaalainete eksameid.

Ainena peaks olema huvitav ja väljakutseid esitav kogu eluks. Materjali, mida uurida ja millesse süveneda, on ju lõputult!

Palk oleneb peaaegu et täielikult sellest, mida sa oma uurimuste ja tegemistega pakkuda oskad tööandjale ning mida ise saavutad.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

See geeniprojekt, millega kogutakse praegu isikute andmeid(geene), lõppeb 2010 minuteada, plaanipäraselt peaks siis olema 100t inimese andmed neil. Ja siis hakatakse neid analüüsima, ma arvan, et seal saab tööd olema kindlasti.

Muidu ei maksaks vanamoeliselt mõelda, et see mida õpid koolis, just täpselt selle eriala peale ka peaks siis tööle asuma. Hea on kui oskad midagi, näiteks oled geenitehnoloog, ja omad sinnajuurde äri tegemise oskusi, siis saad ise ettevõtte luua, ja ise omale palga määrata.

Et soovitaksin kindlasti geeni-ala õppida, aga samas ka ärinduse alal end harida, viimaseks ei pea majandust õppima, piisab kui lugeda artikleid siit-sealt ja ideid genereerida.

Mina ise ei sobiks geenitehnoloogia jaoks, kuna pole piisavalt taibukas.

Muudetud kasutaja CharlesRoos poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Geenitehnoloogia on iseenest huvitav. Perspektiivi rohkem kui küll. Paraku jah, kui midagi head välja mõtled võid kasvõi maailma rikkaimaks inimeseks saada, aga niikaua pead leppima laboritööga mille palk pole poolt eesti keskmistki mitte. Ehk siis huvitav vs. raha on küsimus.

peace

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Geenitehnoloogia on iseenest huvitav. Perspektiivi rohkem kui küll. Paraku jah, kui midagi head välja mõtled võid kasvõi maailma rikkaimaks inimeseks saada, aga niikaua pead leppima laboritööga mille palk pole poolt eesti keskmistki mitte. Ehk siis huvitav vs. raha on küsimus.

peace

Kas see laboritöö on siis tõesti nii vähetasuv?Võiks nagu arvata, et spetsialisti palk on kõrge, eriti veel sellisel alal nagu geenitehnoloogia, bioloogia üldiselt on selline ala, kus eriti nagu spetsialiste võtta pole ja siis peaks ka nõudlus kõrge olema ju.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Endal kah peale gümnaasiumi siht seda ainet õppida. Aga nii palju, kui mina tean, peaks Tartu Ülikool ikka parem olema, sest seal pidid olema maailmas omal alal ilma teinud õppejõud ja Tartu Ülikoolis pewaks pikemad traditsioonid ssellel alal olema.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kas see laboritöö on siis tõesti nii vähetasuv?Võiks nagu arvata, et spetsialisti palk on kõrge, eriti veel sellisel alal nagu geenitehnoloogia, bioloogia üldiselt on selline ala, kus eriti nagu spetsialiste võtta pole ja siis peaks ka nõudlus kõrge olema ju.

räägitakse jah mingist 4 kilosest palgast, ega sa siis kohe peale kooli veel ekspert ei ole, labor eksperte täis kes koolis käind ja omavad veel mõnekümne aastast töökogemust.

peace

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma valiks ka Tartu. Tudengielu teises linnas (omaette elu, algul võõras linn)...

Mulle igatahes meeldis TÜ-s õppida ja sügisel alustan uuesti (mag).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma soovitaks ka pigem Tart Ülikooli, aga eks sa ise valid!

Ise mõtlesin ka selle peale, kui gümnaasiumi lõpetasin. Lävendiga oleks ilusti sisse saanud :D Endineklassivend läks geenitehnoloogiat õppima Tartu Ülikooli ja on ülimalt rahul.

Aga kui tantsu eriala katsetel ülimalt hästi läks, siis valisin ikka tantsu ja tean, et tegin õigesti :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kas see laboritöö on siis tõesti nii vähetasuv?Võiks nagu arvata, et spetsialisti palk on kõrge, eriti veel sellisel alal nagu geenitehnoloogia, bioloogia üldiselt on selline ala, kus eriti nagu spetsialiste võtta pole ja siis peaks ka nõudlus kõrge olema ju.

Sul on roosav6itu prillid ees...

Mul on tuttavaid, kes n2iteks peale TY s geenitehnoloogia l6petamist asusid t88le hoopiski arvutigraafikutena. Syya tahaks, leiva peale v6iks v6id ka saada jne.

Spetsialiste on. Kui teadust teha ei taha, siis ei ole sinu ala. Alla doktorikraadi ei ole sa seal aga tegija... Vaat nii. Tee oma valik.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

kui sa seda ala julged õppima minna siis alguses unusta palk küll ära. see on 110% teaduslik ala ja see peab sind toitma vaimselt palju, eriti kui sa tahad selles alas kaugele jõuda. soovitan soojalt kõik enne rahulikult läbi mõelda. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Võid küsida minult isikliku teate kaudu siit mu sõbranna kontakte, kes TTÜ-s seda õpib. Kindlasti on ta nõus rääkima sulle sellest erialast. Praegu ta juba doktorantuuris õpib. Käib suht tihti ka Rootsi mingis ülikoolis praktikal ja tööl vms. Tema näib rahul olevat. Nad pidid seal kõik suht taibud olema. Kogu kursus oli neil vist kullaga keskkooli lõpetanud.

Aile mõte doktorikraadi osas seal, on kindlasti tõele väga lähedal! Kahjuks või õnneks...

Muudetud kasutaja Agnes1h poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Võid küsida minult isikliku teate kaudu siit mu sõbranna kontakte, kes TTÜ-s seda õpib. Kindlasti on ta nõus rääkima sulle sellest erialast. Praegu ta juba doktorantuuris õpib. Käib suht tihti ka Rootsi mingis ülikoolis praktikal ja tööl vms. Tema näib rahul olevat. Nad pidid seal kõik suht taibud olema. Kogu kursus oli neil vist kullaga keskkooli lõpetanud.

Aile mõte doktorikraadi osas seal, on kindlasti tõele väga lähedal! Kahjuks või õnneks...

Kahjuks t6esti...

Kuid on veel yks variant, mida ka Agnes mainis. Kui sa keeli oskad, siis mujal maailmas saaks t6esti t88d paremini. Minu meheraas (Am. Yh.) ei suutnud n2iteks kuidagi uskuda, kuidas meil geenitehnoloogid tasuvat t88d ei leia.

Laborit88d on ka keskeriharidusega inimene suuteline tegema, sellest ka madalad palgad.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Arvutasin seal selle kalkulaatoriga sissesaamsit, ja kui panin oma eeldatavad eksami tulemused, peaks sisse saam küll ja algselt ma thtsin ka hakata seda eriala õppima, aga aina enam mõtlen, et vist mitte siiski, sest elu laboris ei ole tore.

Aga nüüd leidsin sealt sellise eriala, nagu ärimajandus ja hakkasin järele mõtlema, et äriajamine on peaaegu ainuke viis, kuidas annab tõeliselt rikkaks saada, samas ka võibolla kõige raskem ja edukus sõltub puhtalt enda taiplikusest.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
uskumatu, kui paljusid inimesi(noori) huvitab ainult raha. Mitte see protsess või tegevus, kuidas seda teenitakse. palju õnne !

Ära nüüd raha väärtust alahinda, eriti veel tänapäeval, kui muud hinnad igapäev ainult suurenevad.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

mu point on ikka selles et valitud töökoht meeldiks.. pole mõtet eriti palga järgi töövaldkonda valida- niikuinii algusaastatel ei saa keegi astronoomiliselt suuri palga summasid

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Võid küsida minult isikliku teate kaudu siit mu sõbranna kontakte, kes TTÜ-s seda õpib. Kindlasti on ta nõus rääkima sulle sellest erialast. Praegu ta juba doktorantuuris õpib. Käib suht tihti ka Rootsi mingis ülikoolis praktikal ja tööl vms. Tema näib rahul olevat. Nad pidid seal kõik suht taibud olema. Kogu kursus oli neil vist kullaga keskkooli lõpetanud.

Aile mõte doktorikraadi osas seal, on kindlasti tõele väga lähedal! Kahjuks või õnneks...

Kullaga just ma ei lõpetanud, aga... :) bioloogia eksam tuli 93 punkti ära ja inka 88, lävendi ületan küll.Üldiselt ma olen selline tüüp, et kui miski väga huvitab, siis teen selle omal käel endale 100% (no antud juhul 93%) selgeks.Aga no geneetika on minu jaoks bioloogiast see kõige ebahuvitavam ala, niiet julgen arvata, et tasemel geenitehnoloogiks ma vist ei saaks.Matan selle mõtte maha.Aga kas keegi teab rääkida, kuidas inseneridel palgad on?Tekkis ka mõte TTÜ-s ehitusteaduskonnas teedeehitust õppima minna.Niipalju, kui mina olen kuulnud, siis inseneride järgi on suur nõudlus, kõik ju kipuvad tänapäeval humanitaaralade peale, reaalalade mehi jääb väheks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kullaga just ma ei lõpetanud, aga... :) bioloogia eksam tuli 93 punkti ära ja inka 88, lävendi ületan küll.Üldiselt ma olen selline tüüp, et kui miski väga huvitab, siis teen selle omal käel endale 100% (no antud juhul 93%) selgeks.Aga no geneetika on minu jaoks bioloogiast see kõige ebahuvitavam ala, niiet julgen arvata, et tasemel geenitehnoloogiks ma vist ei saaks.Matan selle mõtte maha.Aga kas keegi teab rääkida, kuidas inseneridel palgad on?Tekkis ka mõte TTÜ-s ehitusteaduskonnas teedeehitust õppima minna.Niipalju, kui mina olen kuulnud, siis inseneride järgi on suur nõudlus, kõik ju kipuvad tänapäeval humanitaaralade peale, reaalalade mehi jääb väheks.

Nagu eespool juba öeldi, sa vaatad asja hoopis valest vaatenurgast, kui sa esmalt palga peale mõtled... Vali töö, mida sulle teha MEELDIB ning mida sa teeksid ka väikse raha eest, küll siis edukaks saad.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kullaga just ma ei lõpetanud, aga... :) bioloogia eksam tuli 93 punkti ära ja inka 88, lävendi ületan küll.Üldiselt ma olen selline tüüp, et kui miski väga huvitab, siis teen selle omal käel endale 100% (no antud juhul 93%) selgeks.Aga no geneetika on minu jaoks bioloogiast see kõige ebahuvitavam ala, niiet julgen arvata, et tasemel geenitehnoloogiks ma vist ei saaks.Matan selle mõtte maha.Aga kas keegi teab rääkida, kuidas inseneridel palgad on?Tekkis ka mõte TTÜ-s ehitusteaduskonnas teedeehitust õppima minna.Niipalju, kui mina olen kuulnud, siis inseneride järgi on suur nõudlus, kõik ju kipuvad tänapäeval humanitaaralade peale, reaalalade mehi jääb väheks.

Viitsiks ise matet õpida läheks kah inseneriks.

See on võib öelda, et kõige targem valik üldse mida teha saab, kui tahad mingit eriala õppima minna(muidugi arhiteks ja masina ehitaja kah). Palk hea , nõudlus suur, töö huvitav ja asjalik.

Soovitan tõesti, kui siise saad.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
uskumatu, kui paljusid inimesi(noori) huvitab ainult raha. Mitte see protsess või tegevus, kuidas seda teenitakse. palju õnne !

Uskumatu on see, et kõrgharitud inimesed, kes on viitsinud omal ajal õppida teenivad nii vähe raha. Tõesti ei taha tulevikus elada nii moodi, et teenin a la 9000 eeku elan lasnamäel 3-toalises korteris naise ja kolme lapsega ja kõike oste pean järele mõtlema ja kaaluma, ning suuremad ostud pean tegema järel maksuga, või eelnevalt raha koguma, elu rutiinne ja igav- Selline tüüpiline elu.

Kui on raha, on ka elu huvitavam.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×