Jump to content
mechanic

Kuidas kiirendada triitsepsi ja biitsepsi kasvu?

Recommended Posts

Jõusaalis käin regulaarselt, kava on jaotatud 4 päeva peale, areng on ka üsnagi hea aga erandina ei taha käsivars end eriti koguda. 4 päevases kavas on üks päev spetsiaalselt käsivarrele mõeldud.

See on ka vähe imelik et kõik ülejäänud on nagu väga ok aga käsivars siis selline peenike ;) Mida tegema peaks et kasvu väheke kiirendada? Kas käsivars saab ehk liiga palju koormust ja vähe puhkust? Tleb ehk kavas muudatusi teha või mida iganes?

Kasulikud nõuanded on teretulnud ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Esialgu panen kirja üldisema kava koosseisu.

I päev: rind, õla esiosa, kõht

II päev: selg, õla kesk- ja tagaosa, trapets

III päev: triitseps, biitseps, ranne, kõht

IV päev: jalad

Vajadusel võin veel täpsustusi anda.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Võtan nõuande arvesse ;)

Praeguse kava kohaselt on biitsepsile ja triitsepsile kummalegi vähemalt 4 harjutust, viimasel ajal olen võtnud kavasse uusi harjutusi ja eelmistega vahetanud, seda siis just selleks et töös oleksid kõik erinevad õlavarre lihased. Kusjuures jõudu tuleb juurde küll, arusaamatu on just see et miks ümbermõõt ei kasva.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Selja päeval vali käte asend nii, et biitseps võimalikult vähe töötaks (pealthaare) ja pööra tähelepanu tehnikale.

Tee tööd selja mitte kätega. http://www.fitness.ee/main.php?main=artikk...amp;textID=3289

Muidu pole järgmine päev teravust biitsepsi korralikult läbi võtta.

Triitsepsile vali harjutused nii, et kõik kolm pead saaks korralikult läbi töötatud.

Samuti on oluline tehnika. Näiteks, et prantuse surumise juures küünarnukid laiali ei vajuks.

Brachialisele proovi sellist harjutust: http://www.exrx.net/WeightExercises/Brachi...nclineCurl.html

Miskipärast vaadatakse skeptilise pilguga kui seda ise teen, kuid töötab väga hästi.

Kasutades trenni lõpus ca 70% raskusest, millega seistes teeks saab viimase välja võtta ja pumpab lihase maksimaalselt täis.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Söömise koha pealt nii palju et peale trenni võtan proteiini ja kreatiini segatuna süsivesikutega. Miinuseks on minu puhul see et mul on küllaltki kiire ainevahetus ja kui lisaks proteiini ei kasuta ning mingi periood söön vähem, siis kaal kipub küllaltki kiirelt langema. Ühesõnaga kaalu langetamisega pole mul probleemi olnud, küll aga tõstmisega. Trenni tehes on kaal siia maani tõusnud ilusti 10kg, nüüd siis on aga natuke toppama jäänud, saan aru et probleem on toidus, kas pean hakkama rohkem sööma või lisaks tarbima veel mingit toidulisandit. Samas kui kaal tõuseb ja muud lihased suurenevad, siis biitseps on ikka samas seisus.

Kusjuures seda varianti ma mõtlesin isegi et biitseps on mingil määral töös ka selja ja rinna päeval, kokku siis kolmel päeval. Kaldun arvama et äkki tõesti ei saa piisavalt palju puhata. Kui trennile tuleb mingi vahe sisse, siis saan kohe aru kuidas lihased on jälle puhanud ja jõudu nagu palju rohkem. See on väga õige märkus et selja päeval peaks võimalikult vähe biitsepsit koormama, pean hakkama sellele rohkem tähelepanu pöörama.

Siiani on häid nõuandeid tulnud, aga mida rohkem seda uhkem, ehk saavad ka teised siit oma küsimustele vastused ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kommenteerimiseks logi sisse või loo konto

You need to be a member in order to leave a comment

Loo konto

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Logi sisse

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×