Jump to content
Ott Kiivikas

Toidulisandid pudru sisse!

Recommended Posts

See sinu hommikune "magusa andmise" jutt ja kaudne reklaam tarbida pudru juurde pulbreid on võib-olla et kõige tervistkahjustavamad toitumisalased soovitused, mida siin jagatud, sest "treenivad" inimesi diabeetikuteks, mis on taolise toitumise paratamatu lõpptagajärg.

Mõned tagajärjed veel: magneesiumi puudus(lihaskrambid, südame rütmihäired), kõrge vererõhk, südameatakk, jämesoole-, maksa-, kõhunäärme-, rinna-, emakavähk, veresoonkonna haigused ja vigastused, tromid, osteoporoos(tõuseb kaltsiumi eritus), pla pla...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ma olen pannkooke proteiinist teinud ja nad on hasti maitsnud :P ma arvan et 90% kulastajatel siin ei ole vaja mingeid pulbreid sest nad pole veel niikaugele j6udnud.arvan et 200g valke paevas saab vabalt tava toidust aga njh proteiin teeb suUurex :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tatar ei sisalda gluteeni, kuna ta on rohttaim ja kui putru üldse süüa, siis kindlasti just tatraputru, mida on mõtekam teha peale füüsilist koormust/õhtul.

Mis puutub tärklise tarbimisse hommikul, siis võiksid inimesed katsetada peale valgutoidu söömist kas tatraputru (võiga või koorega) või seemneleiba võiga; kui võtta vaatluse alla süsivesikud üldse, siis ka marju/puuvilja vahukoorega - kui energiat jätkub kuni viieks tunniks, on kõik ok, kui ei, siis tuleb vähendada süsivesikukogust (ja arvestades praegu valitsevat arusaama, siis ka valke) ja suurendada rasvade hulka. Loomulikult mängib rolli ka toidu koguhulk.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Pudru võiksid hommikul süüa raske füüsilise töö tegijad, suure mahuga treenivad sportlased ja lapsed, kes EI LÄHE koolipinki istuma - seega kõik, kes lähevad seda süsivesikulaadungit ruttu põletama, hoides sellega ära veresuhkru ja insuliini liigse tõusu. Aga ikkagi jääks küsimus, et milleks saada allergilisi valke ja antitoitaineid, mis takistavad mineraalide imendumist. Ülejäänud jäävad kui oravad rattasse - nende energiatase jääb sõltuma sagedastest süsivesikulaksudest. Tekib ka küsimus, mis raske tegevus see uni on, et vaatamata süsivesikurikkale toiduratsioonile kulub ööga ära "valdav osa maksas olevatest" glükogeenivarudest?

Kõik pulbrid, sõltumata sellest, kas tegu on valgu- või taastuspulbritega, põhjustavad lisaks kiirele toitainete imendumisele ka intensiivset insuliinieritust (selles seisnebki ju nenede toimemehhanism!), võimendades juba pudru poolt esilekutsutud efekti. See sinu hommikune "magusa andmise" jutt ja kaudne reklaam tarbida pudru juurde pulbreid on võib-olla et kõige tervistkahjustavamad toitumisalased soovitused, mida siin jagatud, sest "treenivad" inimesi diabeetikuteks, mis on taolise toitumise paratamatu lõpptagajärg.

Huvitav on asja juures see, et sa ise meie käest aeg -ajalt neid "antitoitaineid ja valke" saad ja seda juba aastaid - tõenäoliselt valad kraanikaussi,sest süüa need ei kõlba. Seda muud juttu ei hakka ma vaidlema ja kommenteerima, see ei ole see koht. Sul on oma nägemus asjast, meil oma (kaasa arvatud mu treenerid, kes mulle seda aastate jooksul õpetanud on Olev Annus, Indrek Otsus.) Huvitav on see, et minu seisukohtadega ühtivad ka paljud TÜ professorid (eesotsas Mihkel Zilmeriga, sa ei ole kunagi vaevunud ühelgi tema loengul käima). Aga see selleks eks sa treeni oma õpilasi edasi oma meetoditega ja meie teeme omadega ja pärast vaatame, kes paremad välja näevad.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Huvitav on asja juures see, et sa ise meie käest aeg -ajalt neid "antitoitaineid ja valke" saad ja seda juba aastaid - tõenäoliselt valad kraanikaussi,sest süüa need ei kõlba.

"antitoitaineid ja allergilisi valke" all mõeldi ju gluteeni :P ...tegelikult naerda ei ole siin midagi... aga ma ei suuda tagasi hoida :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Huvitav on asja juures see, et sa ise meie käest aeg -ajalt neid "antitoitaineid ja valke" saad ja seda juba aastaid - tõenäoliselt valad kraanikaussi,sest süüa need ei kõlba. Seda muud juttu ei hakka ma vaidlema ja kommenteerima, see ei ole see koht. Sul on oma nägemus asjast, meil oma (kaasa arvatud mu treenerid, kes mulle seda aastate jooksul õpetanud on Olev Annus, Indrek Otsus.) Huvitav on see, et minu seisukohtadega ühtivad ka paljud TÜ professorid (eesotsas Mihkel Zilmeriga, sa ei ole kunagi vaevunud ühelgi tema loengul käima). Aga see selleks eks sa treeni oma õpilasi edasi oma meetoditega ja meie teeme omadega ja pärast vaatame, kes paremad välja näevad.

Ott, antitoitaineid sisaldavad teraviljad, aga tõenäoliselt sa ei tea selliseid asju! Mis puutub teemasse mina ja toidulisandid, siis mida rohkem ma inimkeha tundma õpin, seda vähem ma valgu/süsivesiku toidulisandeid tarbin - leian, et mul on õigus areneda ja aeg-ajalt revideerida aegunud seisukohti (pole saadud toodetest midagi ära visanud, kuid ära andnud küll)! Olen ära öelnud vihjetest-ettepanekutest kirjutada toodetest, millistest lugu ei pea ja kirjutanud ainult sellest, millesse usun (artiklid bcaa-st ja beeta-alaniinist).

Selles, et minu ja akadeemikute vaated erinevad, pole midagi huvitavat, seda oskab vist igaüks järeldada; olen tavakäsitlusega kursis, sest olen seda kunagi ise õppinud, rakendanud ja uskunud. Mis on aga tõeliselt huvitav - kes enne uskusid Zilmerit (jah, on mainitud tema nime), pole peale uue toitumise tõhususe enda peal tundasaamist enam minuga sel teemal vaielnud. Tuletan sulle meelde, et enne kui said Otsuse endale treeneriks, proovisid sedasama minu toitumisnägemust ja kiitsid, et putru on tõepoolest parem süüa õhtul, mitte hommikul....

Mis puutub teemasse mina ja kulturistid, siis hetkel ei tegele mitte kellegagi, sest peale seda kui üks ei pidanud korduvalt võistluseelsele pingele vastu, võttes vastu valesid otsuseid ja teine ei mänginudki lolli, vaid osutus tõepoolest lolliks, tegelen inimestega, kellele on tähtis eelkõige tervis koos hea väljanägemisega.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Miks aga üldse sõna võtsin? Sest nüüd sai tõepoolest küllalt, kuna asi muutub inimeste tervisele ohtlikuks:

*umbes pooleteise aasta jooksul on silma hakanud 5 või 6 inimest, kes kurdavad hüpoglükeemilise seisundi üle, mis on kaasnenud pulbrite tarvitamisega nii treeningujärgselt kui muul ajal. Tekib küsimus, et kuna ei käi foorumis tihti, siis kui palju võib neid inimesi tegelikult olla? Ka erameilile olen saanud samateemalisi kurtmisi.

*klientide monitoorimise ja teiste harjutajate jälgimise tulemusena olen täheldanud otsest seost pulbrite tarbimise ja taljerasva kogunemise vahel, mõnel lisandub ka enesetunde halvenemine. Rasva kogunemine taljepiirkonda (sangad!) viitab otseselt insuliiniaparaadi ülekoormusele - võin kihla vedada, et selliseid juhtumeid on väga palju.

*üks diabeedi kurbi tagajärgi on silmanägemise halvenemine - tean üht tegelast, kes pulbrite ületarvitamise pärast näeb väga halvasti ja on kõigele lisaks ka rasvunud. Kuid see poleks mulle meenunud, kui poleks olnud hiljuti teemat, kus selgus, et paljudel on nägemisega probleeme!! Võib-olla näen siinkohal tonte, kuid tervisega ei mängita ja kehtib reegel parem karta kui kahetseda.

*ja siis soovitab Ott kõige tipuks lisada hommikusele pudrule pulbreid...

Mõtleme nüüd edasi - kui inimesel avastatakse diabeet ja ta seostab oma haigusliku seisundi siinsete toitumis- ja toidulisade tarbimise soovitustega, siis kas sinul, Ott Kiivikas (see ei käi kindlasti ainult sinu kohta), on julgust SIIS sõna võtta ja ausalt tunnistada, et oled süüdi? Ütle seda meile kõigile!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
*klientide monitoorimise ja teiste harjutajate jälgimise tulemusena olen täheldanud otsest seost pulbrite tarbimise ja taljerasva kogunemise vahel, mõnel lisandub ka enesetunde halvenemine. Rasva kogunemine taljepiirkonda (sangad!) viitab otseselt insuliiniaparaadi ülekoormusele - võin kihla vedada, et selliseid juhtumeid on väga palju.

Kas neil juhtudel oli sul nende inimeste toitumine täpselt teada, et saad süü ajada pulbrite kaela?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Miks aga üldse sõna võtsin? Sest nüüd sai tõepoolest küllalt, kuna asi muutub inimeste tervisele ohtlikuks:

*umbes pooleteise aasta jooksul on silma hakanud 5 või 6 inimest, kes kurdavad hüpoglükeemilise seisundi üle, mis on kaasnenud pulbrite tarvitamisega nii treeningujärgselt kui muul ajal. Tekib küsimus, et kuna ei käi foorumis tihti, siis kui palju võib neid inimesi tegelikult olla? Ka erameilile olen saanud samateemalisi kurtmisi.

*klientide monitoorimise ja teiste harjutajate jälgimise tulemusena olen täheldanud otsest seost pulbrite tarbimise ja taljerasva kogunemise vahel, mõnel lisandub ka enesetunde halvenemine. Rasva kogunemine taljepiirkonda (sangad!) viitab otseselt insuliiniaparaadi ülekoormusele - võin kihla vedada, et selliseid juhtumeid on väga palju.

*üks diabeedi kurbi tagajärgi on silmanägemise halvenemine - tean üht tegelast, kes pulbrite ületarvitamise pärast näeb väga halvasti ja on kõigele lisaks ka rasvunud. Kuid see poleks mulle meenunud, kui poleks olnud hiljuti teemat, kus selgus, et paljudel on nägemisega probleeme!! Võib-olla näen siinkohal tonte, kuid tervisega ei mängita ja kehtib reegel parem karta kui kahetseda.

*ja siis soovitab Ott kõige tipuks lisada hommikusele pudrule pulbreid...

Mõtleme nüüd edasi - kui inimesel avastatakse diabeet ja ta seostab oma haigusliku seisundi siinsete toitumis- ja toidulisade tarbimise soovitustega, siis kas sinul, Ott Kiivikas (see ei käi kindlasti ainult sinu kohta), on julgust SIIS sõna võtta ja ausalt tunnistada, et oled süüdi? Ütle seda meile kõigile!

Kusjuures nägemise kohta pean mainima, et olen ka viimasel ajal korduvalt kuulnud, et inimestel on kas jõusaali ülepingutusest või toidulisanditest nägemine oluliselt halvenenud.

Aga teema tundub küll väga reklaami moodi olevat.. Ostke aga pulbreid, lisage neid pudru sisse, jooge neid enne sööki ja pärast sööki, enne magamaminekut ja öösel veel paar korda. Küll siis lihas alles kasvama hakkab! Kurb, aga tundub, et majanduslangus sunnib inimesi rohkem pingutama, et oma tooteid müüa. Noh, see on ka arusaadav. Süüa tahame me kõik, kuidagi peab raha ka teenima. Igaüks teenib, kuidas oskab.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui on normaalne toidukord (mitte trennijärgne koks), siis on mumeelest küll väga imelik pulbreid süüa. Minu isiklik arvamus muidugi. Kindlasti on kusagil inimesi, kes magavad ka banaanimaitselise proteiinipulbri sees, et lihas öösel toiduta ei jääks. :P Ja kindlasti on kusagil mingi väga pädev uuring ka tehtud, et just nii ongi kõige õigem ja hulk toitumisteadlasi, kes peavad teisi lähenemisi ebaterveteks ja haigeteks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kindlasti on tegemist väga kompromiteeriva diskussiooniga, kuivõrd selle peaosalised on kõik (usun, et nimesid ei ole vaja siinkohal nimetadagi) väga kompetentsed oma seisukohti kaitsma.

Eelpool on mitmed foorumlased, kes diskussiooni jälgivad, avaldanud kahetsust, et on segadusse aetud antud arutelust ja erinevatest lähenemistest toitumisele üldiselt. Sellest johtuvalt teen ettepaneku foorumi helgematel peadel kokku panna üks (või mitu; sarjana näiteks) artikkel, mille kontseptsioon oleks erinevate toitumist (kuid miks mite ka treeninguid ja puhkust) käsitlevate lähenemiste sisu ja vastavused treenija eesmärkidega. Ja rõhutaks siinkohal (nimetatud, hetkel veel hüpoteetilise artikli lugejate selguse huvides), et vastav artikkel oleks kirjutatud arusaadavates seostes ja harmoonias, kuivõrd see erinevate autorite ühisartikli puhul võimalik on. Peam siinkohal silmas just tõsiasja, et erinevad lähenemised erinevate eesmärkide huvides tekitavad paljudes arusaamatusi ja nõutu olekut- keda uskuda, keda mitte. Mõistan, et seesuguse artikli kirjutamine on suur töö, kuid niisama suuresti vajalik.

Samas võiks diskussiooni jätkata paralleelselt ka siinsamas foorumis, kus erinevate seisukohtade väljaütlemine, kaitsmine ja küsimuste esitamine audentsem.

Andes diskussiooniks veelgi ainest, siis minu arusaamist mööda on nt Fred Antsoni seisukoht pigem tervist toetav, kuid tagasihoidlikumat kasvukiirusust võimaldav (lihasmassi seisukohast); sellele oponeerib Ott Kiivikas kiirema kasvu teooriaga, vaikides kohati maha vastava mõtteviisi negatiivsed küljed sportlase tervisele pikemas perspektiivis.

PS! Viimati väljadoodud parafraseeringud võivad tunduda utreeritutena, kuid on vaatamata sellele sihilikud (diskussiooni elavdamise huvides).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Prussakul on tegelikult õigus - selliseid terviklikke toitumisartikleid siin kahjuks ei ole. Võiks olla. Samas (kellelegi otseselt viitamata) julgen ma arvata, et mitmed siin portaalis toitumisalal kompetentseks peetavad inimesed ei ole neid ka võimelised kirjutama, kuna ei saa paljudest asjadest isegi aru. Paar inimest ehk on võimelised kirjutama ja need võiksid seda ka teha.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minu parimad päevad on need kui hommikusöök on:

Aedviljad muna ja juustuga, kõrvitsaseemneid sisse...

VÕI rasvatu, maitsetu kohupiim, natuke jorgurtit, kamaluga pähkleid, kookoshelbeid, kaneeli, natuke nisukliisid sisse.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
mida on siis halba hommikul (valgu)pulbri lisamisel (pudru) sisse?

Kui sa sellist küsimust küsid, siis ei ole sa arvatavasti lugenud Fredi postitusi eelnevatel lehekülgedel, sest ta on selle oma seisukohtadest lähtuvalt ilusasti ära põhjendanud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
mõelge mis sodi söövad tavainmesed kes ei treeni ja toitumine suva. saiakesed , igasugu magusad kommid, jäätised maiustused, soolane toit.vorstid viinerid sardellid. haigestuvad ja rasvuvad pigem need kellel soodumus diabeediks.

Sportlased, kelle menüü koosneb peamiselt süsivesikurikastest toitudest, haigestuvad samuti II tüüpi diabeeti.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Minu parimad päevad on need kui hommikusöök on:

...

VÕI rasvatu, maitsetu kohupiim,

Kas sa tahaksid sellest rohkem rääkida? :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

krt, vahel hommikuti olen söönud sojahelveste putru jogurtiga hommikul, ja sisse lisanud veel why3 valku ja veits (2spl) maitsestamiseks glükoosi :S. kas pean sellise söömise koheselt ära lõpetama. Rasket füüsilist ei tee tööl.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
krt, vahel hommikuti olen söönud sojahelveste putru jogurtiga hommikul, ja sisse lisanud veel why3 valku ja veits (2spl) maitsestamiseks glükoosi :S. kas pean sellise söömise koheselt ära lõpetama. Rasket füüsilist ei tee tööl.

Ma arvan, et sa saad oma küsimusele siit kõikvõimalikud vastused, mida on võimalik üldse anda.

Mina isiklikult sojahelbeid ei sööks. Glükoosi ka korralik hunnik juurde... Söö parem tatraputru tuunikalaga ja pane tomatipasta silm keskele.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mõistan, et seesuguse artikli kirjutamine on suur töö, kuid niisama suuresti vajalik.

Samas võiks diskussiooni jätkata paralleelselt ka siinsamas foorumis, kus erinevate seisukohtade väljaütlemine, kaitsmine ja küsimuste esitamine audentsem.

pooldan

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui Fred Antsonil õigus on, siis peaks ju kõik meie kulturistid ammu juba suhkruhaiged olema?

Millest see siis tuleb?

Muudetud kasutaja gmaster poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

arstiteaduskonna paar tudengit ütlesid, et nemad panevad hommikuti glükoosi näost sisse, et pidavat kasulikult mõjuma. kahjuks ei küsind kas iga hommik või exami hooaeg. sojahelbed peaks ju iseenesest tervislikud olema.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kommenteerimiseks logi sisse või loo konto

You need to be a member in order to leave a comment

Loo konto

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Logi sisse

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×