Jump to content
Ott Kiivikas

Toidulisandid pudru sisse!

Recommended Posts

Pöördun jällegi teie poole lugupeetud lugejad!

Seekord küsin kas keegi kasutab toidulisandeid samuti nagu ma ise? - ehk lisan neid hommikul pudru sisse.

Võib tekkida küsimus, miks lisada? Selleks, et valdavalt süsivesikutel baseeruvat putru muuta valgurikkamaks. Pudrus sisaldub küll valku, kuid mitte täisväärtusliku.

Olen proovinud mei poe valikust erinevaid tooteid:

Myoplex - super maitse, pool pakki paras ühe korraga lisada - tuleb ca 20 gr valku juurde.

Syntha6 - super maitse, 1 scoop lisana on paras

Pro Dessert CNP - väga tugev maitse ja hea, isegi paras on vähem kui 1 pakk lisada (pakis on 25 gr. valku)

Dessert CNP - super maitse

Kui kellegil on samas vallas kogeust võiks seda jagada.

Ette tänades

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jah, kuna ise kasutan Hera 80 lisavalguna, siis aegajalt ikka panen seda hommikuti pudru sisse. Eelistan vaarika/maasika maitset. Kui herat Lisan, siis tavaliselt suhkurt enam ei lisa. See annab juba ise huvitava maitse.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No1 segasin kunagi (neljaviljapudrusse), super maitse ja jättis pudru mõnusalt kohevaks! Herat vist olen ka proovinud, ei mäleta täpselt. Olen ka pannkooke teinud erinevate valgulisanditega ning topeltkoguse munavalgetega, väga mõnusad! Peaks proovima Yatesi proteiinidega, neil ju juba iseenesest super maitse, mis siis veel toidu sisse! (n mõni kokteil teha, võtta banaanimaitseline valk, segada piimaga ja banaanitükke ka veel sisse...)

Praegu ma ei ole juba 2 aastat varsti putru söönud, seega neis enam katsetada ei saa :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sisse pole suvatsenud segada - ei tea nö kuumuse reaktsioone ja mõju valgu kvaliteedile perspektiivis. Lihtsam on kõrvale üks kerge shake teha.

Sai vist natuke offtopic a ikkagi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
No1 segasin kunagi (neljaviljapudrusse), super maitse ja jättis pudru mõnusalt kohevaks! Herat vist olen ka proovinud, ei mäleta täpselt. Olen ka pannkooke teinud erinevate valgulisanditega ning topeltkoguse munavalgetega, väga mõnusad! Peaks proovima Yatesi proteiinidega, neil ju juba iseenesest super maitse, mis siis veel toidu sisse! (n mõni kokteil teha, võtta banaanimaitseline valk, segada piimaga ja banaanitükke ka veel sisse...)

Praegu ma ei ole juba 2 aastat varsti putru söönud, seega neis enam katsetada ei saa :)

Kui siin veel kokteilidest rääkida, siis maasika maitseline valgupulber (Hera80) + piim + maasikad = milline elamus:)

Külmkapis lasta natuke külmaks ka - maailma parim jook.

Homme lükkan Herat riisi pudru sisse, vaatan, mis välja sellest tuleb.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Miks peab hommikuti kindlasti putru sööma? Saab ju süüa kohe midagi valgurikast ja ei pea pudru sisse pulbreid lisama, et sealt valku kätte saada. Mina söön juba aastaid hommikuti omletti ja ei lisa mingeid pulbreid. Pole probleemi. Või teile lihtsalt maitseb puder?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Puder hommikusöögiks on hea, sest inimene saab sealt piisavalt süsivesikuid, et tagada energiavarud terveks päevaks. Lisaks on hommikuks organism ära kasutanud valdava osa maksas olevatest glükogeeni varudest ja oluliselt lihtsam on organismil käivituda kui talle ka midagi magusat anda.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Nojah. Antson räägib hoopis vastupidist juttu. Ei teagi, keda uskuda. Ise olen enda jaoks avastanud, et omlett sobib mulle hommikuti paremini.

Vahest on küll selline tunne, et segadust on kõvasti rohkem kui selgust. Mõlemad pooled toovad enda poolt toetavate teooriate kaitseks päris tugevaid ja kaalukaid argumente, aga otsad jäävad ikkagi lahtiseks ning tavalugeja jaoks ongi segadus vast kõige hullem. Mõlemad pooled olla leidnud "ainuõige tõe" ning nii see jama edasi kestabki.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma leian, et mõlemad variandid on väga head. Igaühel lihtsalt tuleb leida omale sobivaim. Kellele ema, kellele tütar.

Mina praegu katsetan siin just omale parimat ja tundub, et olen seda tasakesi leidmas.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eks kehva aeg võtab ka ärimeestel peenikese naeru ära ja reklaami on vaja teha. Puder oleks minu jaoks selline sita ja väga sita vahepealne variant. Soovitan lisada kastroolõli.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui putru söön lisan alati juurde ON whey goldi valku, enamus maitsed ON'il sobivad pudru sisse väga hästi minu meelest. Valku lisan sellepärast, et siis saab korraga kõik kätte ja mul rohkem eriti ei mahugi kõrvale veel süüa valgu rikkast toitu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Võib-olla veidi offtopic aga ,kui rääkida valgupulbrite lisamisest toidu sisse, siis enda lemmikuks on proteiini segamine jäätisse sisse. Tavaliselt ostan mingu suurema hulga jäätist, lasen sellel veidi sulada, panen köögikombaini ja lisan maasikamaitselist Hera80 valku, vahest ka rosinaid ja muud head paremat. :)

Muudetud kasutaja Toivo295 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Puder hommikusöögiks on hea, sest inimene saab sealt piisavalt süsivesikuid, et tagada energiavarud terveks päevaks. Lisaks on hommikuks organism ära kasutanud valdava osa maksas olevatest glükogeeni varudest ja oluliselt lihtsam on organismil käivituda kui talle ka midagi magusat anda.

Pudru võiksid hommikul süüa raske füüsilise töö tegijad, suure mahuga treenivad sportlased ja lapsed, kes EI LÄHE koolipinki istuma - seega kõik, kes lähevad seda süsivesikulaadungit ruttu põletama, hoides sellega ära veresuhkru ja insuliini liigse tõusu. Aga ikkagi jääks küsimus, et milleks saada allergilisi valke ja antitoitaineid, mis takistavad mineraalide imendumist. Ülejäänud jäävad kui oravad rattasse - nende energiatase jääb sõltuma sagedastest süsivesikulaksudest. Tekib ka küsimus, mis raske tegevus see uni on, et vaatamata süsivesikurikkale toiduratsioonile kulub ööga ära "valdav osa maksas olevatest" glükogeenivarudest?

Kõik pulbrid, sõltumata sellest, kas tegu on valgu- või taastuspulbritega, põhjustavad lisaks kiirele toitainete imendumisele ka intensiivset insuliinieritust (selles seisnebki ju nenede toimemehhanism!), võimendades juba pudru poolt esilekutsutud efekti. See sinu hommikune "magusa andmise" jutt ja kaudne reklaam tarbida pudru juurde pulbreid on võib-olla et kõige tervistkahjustavamad toitumisalased soovitused, mida siin jagatud, sest "treenivad" inimesi diabeetikuteks, mis on taolise toitumise paratamatu lõpptagajärg.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Vahest on küll selline tunne, et segadust on kõvasti rohkem kui selgust. Mõlemad pooled toovad enda poolt toetavate teooriate kaitseks päris tugevaid ja kaalukaid argumente, aga otsad jäävad ikkagi lahtiseks ning tavalugeja jaoks ongi segadus vast kõige hullem. Mõlemad pooled olla leidnud "ainuõige tõe" ning nii see jama edasi kestabki.

Tegelikult segadust pole - üks lähenemine on nendele, kes on trenni- ja söögisõltlased ja teine ülejäänutele, kes võtavad asja rohkem mõistusega.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul praegu on juhe suht koos, ja erilisi retsepti mõtteid hommikuks ei ole. Milliseid toite tuleks sellisel tavalisel hobikorras trenniinimesel hommikul süüa? Muna ka ju igal hommikul ei taha süüa.

Muudetud kasutaja _T_ poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mul praegu on juhe suht koos, ja erilisi retsepti mõtteid hommikuks ei ole. Milliseid toite tuleks sellisel tavalisel hobikorras trenniinimesel hommikul süüa? Muna ka ju igal hommikul ei taha süüa.

Söö TOITU! Siia klassifitseerub see söödav, mis on elus (pähklid, juur- ja puuviljad) või on olnud lähiminevikus elus (liha, kala) ja magustamata piimatooted. Terviljad ja kuivatatud puuviljad on nuumtoit. Pulbrid on liiga kaugel esialgsest, et neid päristoiduks nimetada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mul praegu on juhe suht koos, ja erilisi retsepti mõtteid hommikuks ei ole. Milliseid toite tuleks sellisel tavalisel hobikorras trenniinimesel hommikul süüa? Muna ka ju igal hommikul ei taha süüa.

Söö putru. :D . Tatrapudrule paned hapukoort peale ja lõunani kõht täis. :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×