Jump to content
BF

trennis on nii raske

Recommended Posts

Lugu selline. Iga kord kui käin võhma nõudvas trennis, on nii meeletult raske. Hinge võtab kinni, nägu läheb tulipunaseks, huuled valgeks, pea uimaseks, aeg-ajalt nagu hakkab isegi tuikama/valutama ning mõtlen, et iga hetk kukun nüüd kokku ja panen pildi taskusse. Nii palav on, et tihti tulevad külmavärinad. Samas kui trenn on läbi, siis taastun enam vähem ruttu.

Jah, praeguseks ei ole kaua trenni teinud (aeroobset). Trenn jäi üldse vahele u. 9 kuud, siis hakkasin liigutama (selle aasta aprillis). Nüüdseks olen käinud trennis 2-3 korda nädalas, aga need on olnud pigem mitteaeroobsed jõutrennid (hantlitega). Kuigi varem olen terve elu tegelenud aeroobika ja tantsuga, on sama teema olnud kogu aeg. Kui füüsiline vorm on veidi parem, siis on kergem, aga muidu ikka väga raske.

Mida ma teen valesti? Kas on hingamine paigast ära või on lihtsalt võhma vähe ja peaks rohkem harjutama? Eks ta aja möödudes peaks ikka veidi paranema, aga algus on lihtsalt nii raske. Kuidas sellest raske algusega hakkama saada? Mis trenne valida? Või peaks hakkama kiirkõndi tegema või rattaga sõitma (jooksuga sama teema, pärast 5 minutit olen surnud).

Hetkel liikumine lisaks trennile peaaegu puudub. Iga päev kõnnin jala u. 30 minutit, aga töö on istuv ja kodus ka peamiselt istuv. Pikkus u. 170, kaal 60.

Nõuandeid?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

kõlab nii, nagu sul oleks pulss trennis pidevalt punases, ehk teed aeroobse treeningu asemel juba anaeroobset, st treening on sinu jaoks liiga intensiivne.

Kas pulssi jälgid treeningu jooksul?

Soovitaks teha madalat intensiivsust, kus pulss püsib nii 65 - 70% maksimumist, ehk laduda üldvastupidavuspõhi.

Seejärel tasapisi intensiivsemaks.

Igaks juhuks soovitaks ka kontrollida vererõhku ja muideks.....kuidas lood enne treeningut toitumisega?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vererõhk on korras.

Pulssi ei ole ma kunagi jälginud. Kas selleks peaks pulsikella ostma või saab kuidagi muudmoodi ka seda jälgida?

Kui olen rühmatreeningus ja kõik teevad ühtmoodi harjutusi, siis kuidas on mul võimalik pulssi madalal hoida? Kas ei peaks seega alustama iseseisvalt nt. rattasõidu või kepikõnni või jooksuga ning sel ajal koormust endale sobivaks kohaldama.

Toitumine on nii ja naa. Enamasti vahetult enne trenni söömist ei ole. Lõunal söön ja trenn on õhtul. Näiteks täna käisin hommikuses trennis ja enne seda sõin ühe jogurti ja banaani. Kuid hetkel tõesti on üldine söömine viimasel ajal vähenenud, millest võib tuleneda mõningane nõrkus intensiivsete trennide ajal. Aga sama teema on mul ju kogu aeg olnud....

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ilma pulsomeetrita on raske jälgida pulssi, kui selleks puudub kogemus, ehk siis võimaluse korral kasuta seda.

Kui seda võimalust pole, siis saad enam-vähem aimu sobivast intensiivsusest nii, et treenides, kui saad rääkida, püsiks köne selge, kui keel kipub pehmeks minema, oled juba üle piiri:)

rühmatreeningutest ntx spinnis saad koormust ise reguleerida. kui teised teevad intensiivsemalt, siis lihtsalt ei hooli sellest, vaid jälgid enda pulssi.

...iseseisvalt võid treenida alati:)

toitumise kohalt pidasin silmas seda, et ega sa ei nälgi, st tühja kõhu - ja näljatundega trenni ei tule. kui lõuna ajal sööd ntx kl 1 ja siis trenn kell 6, soovitaks natuke midagi süsivesikurikast süüa ntx kell 4. - 4.30

Muudetud kasutaja stumpa poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jooksu aeg saad pulssi m66ta küll , kui vähemalt kell on . Jooksed, teed väikese peatuse, katsud pulssi kaelalt v6i kust mugav on ..loed mitu lööki teeb 6 sekundi jooksul ja korrutad 10 ga ...Hea oleks kuskil 120-140 lööki minutis:) .Kui rohkem ,jooksed aeglasemalt ja mingi 5-10 minuti pärast mõõdad uuesti .

Ise olen mitu aastat suusatrennis käinud ja nendega kellega v6istlustel olen võrdne ,nendest oli trennis pulss 20 lööki kõrgem , nüüd olen hakanud üksi v6i n6rgematega treenima :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Jooksu aeg saad pulssi m66ta küll , kui vähemalt kell on . Jooksed, teed väikese peatuse, katsud pulssi kaelalt v6i kust mugav on ..loed mitu lööki teeb 6 sekundi jooksul ja korrutad 10 ga ...Hea oleks kuskil 120-140 lööki minutis:) .Kui rohkem ,jooksed aeglasemalt ja mingi 5-10 minuti pärast mõõdad uuesti .

Ise olen mitu aastat suusatrennis käinud ja nendega kellega v6istlustel olen võrdne ,nendest oli trennis pulss 20 lööki kõrgem , nüüd olen hakanud üksi v6i n6rgematega treenima :)

Parem on mõõta jooksul ajal ilma peatumata. Siis saad täpsemad tulemused. Samuti oleks hea mõõta vähemalt 10 sekundit ja korrutada 6-ga vms. 6 sekundit annab jällegi liiga ebatäpsed tulemused.

Pihiisa: see on huvitav lugu. Tavaliselt on vastupidi, kõvemad tüübid on need, kellel võrdsetes tingimustes pulss madalam on..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Lugu selline. Iga kord kui käin võhma nõudvas trennis, on nii meeletult raske. Hinge võtab kinni, nägu läheb tulipunaseks, huuled valgeks, pea uimaseks, aeg-ajalt nagu hakkab isegi tuikama/valutama ning mõtlen, et iga hetk kukun nüüd kokku ja panen pildi taskusse. Nii palav on, et tihti tulevad külmavärinad. Samas kui trenn on läbi, siis taastun enam vähem ruttu.

.....

Nõuandeid?

Minuga oli sarnane lugu. Ma vihkasin aeroobseid trenne, kuigi tegin palju sporti! Paar korda ma isegi minestasin. Sellel põhjusel olen jõusaali austaja.

Jooks on mulle alati väga raske olnud, seega kõndisin pooltundi kiire tempoga, sõitsin rattaga jne. Kahe kuu pärast hakkasin natukene tempot tõstma - esialgu 5 minutit jooksu, siis veidi rohkem. Tänaseks saan joosta tervet 25 minutit :)

Üritan nüüd iga hommik joosta ja jõusaalis käies kindlasti kasutan stepperit - 10 minutit kiires tempos on väga raske, aga tulemus on seda väärt ;)

Arvan, et probleem võiks olla vales hingamises. Ei oska soovitada kuidas seda õigesti teha, aga see peaks tulema kogemusega. Kiirkõndimine on väga hea, kuid see ei ole piisav aeroobne koormus. Ürita joosta nii palju kui jaksad.

Edu !

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kommenteerimiseks logi sisse või loo konto

You need to be a member in order to leave a comment

Loo konto

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Logi sisse

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×