Jump to content
siimi1

Mine jooksma, pekinägu!

Recommended Posts

jooksmine ei ole ju kaalu langetamiseks üldse hea vahend......see loodud rohkem kergetele inimestele :)

peace

Loll jutt. Jooksmine see kõige parem vahend raskest kergeks saamiseks ongi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
edu sulle liigestega, tarkpea

Metsa all on hea joosta aga kui sa teed kõpikõndi ja jooksu asfaldil siis saa enam aasta pärast sellise tempoga trenni ei tee :)

Vähemalt selline oli minu nägemus...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Huh, kuna mu kommentaar siin kohe mõne "keenjuse" välja vihastas, siis natuke kommenteerin ka.

Inimese jalad on mõeldud kõndimiseks, jooksmiseks. Ega ma ei mõelnudki, et kohe tuleb hakata 15km kaupa laduma, iga päev. Fakt on see, et kui kaalu pole tõesti 120kg või enam, võib aeglase sörgiga alustada küll. Kolm korda nädalas, alustad kilomeetriga, vaikselt lisad kiirust ja vaikselt lisad distantsi. Kui oma keha kuulata ja asja mõistusega võtta, siis ei juhtu su liigestega muud kui et nad saavad tugevamaks ja tervemaks.

Ise arvan, et 100kg on suhteliselt raske kaal ja just jooksmisega ma oma kaalu 82kg peale olen saanud, liigestega on kõik korras, tänan muretsemast. Ja kükkinud olen ma ka terve talv läbi, meeletult annab jooksmisele juurde, soovitan soojalt tegeleda.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
...

Ise arvan, et 100kg on suhteliselt raske kaal ja just jooksmisega ma oma kaalu 82kg peale olen saanud, liigestega on kõik korras, tänan muretsemast. Ja kükkinud olen ma ka terve talv läbi, meeletult annab jooksmisele juurde, soovitan soojalt tegeleda.

Mida konkreetselt annab kükkimine jooksmisele juurde?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mida konkreetselt annab kükkimine jooksmisele juurde?

Pikkadel jooksudel ei väsi jalad ning kõht/selg nii kiiresti (eriti jooksu lõpuosas) enam ning tõusude võtmine on lihtsam.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Pikkadel jooksudel ei väsi jalad ning kõht/selg nii kiiresti (eriti jooksu lõpuosas) enam ning tõusude võtmine on lihtsam.

Kõik, mida sa hetkel kirjeldasid arendabki jooks ise. Kükk siin mängi küll mingit erilist rollei :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kõik, mida sa hetkel kirjeldasid arendabki jooks ise. Kükk siin mängi küll mingit erilist rollei :)

Seda kindlasti, aga ma nägin olulist arengut nimetatud nüanssides sel kevadel ning ainuke vahe eelmiste talvedega oli see, et sel talvel tegin lisaks jooksule ka rasket kangitrenni.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Seda kindlasti, aga ma nägin olulist arengut nimetatud nüanssides sel kevadel ning ainuke vahe eelmiste talvedega oli see, et sel talvel tegin lisaks jooksule ka rasket kangitrenni.

Kuna võtsid kaalu 100 kilo pealt alla, siis eelmistel talvedel küllap kaalusid rohkem, see on ka juba suur vahe.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eelmisel talvel olin 85kg juures, seega tänasega paar kilo vahet kõigest. Pealegi on kükkimine pea kõigi pikamaajooksjate/triatleetide talvises treeningprogrammis võtmekohal.

Ma ei peagi siin midagi tõestama, lihtsalt oma kogemusest võin väita, et kükist oli mulle kasu. Kui kedagi huvitab, siis talvel kükkisin saksa mahutreeningu põhimõttel. 10 seeriat 10 kordust, raskus 70-80kg.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Pikkadel jooksudel ei väsi jalad ning kõht/selg nii kiiresti (eriti jooksu lõpuosas) enam ning tõusude võtmine on lihtsam.

Eks sa proovi suurte tugevate jalgadega pikka maad joosta :) Vaata kui kiiresti nad ära väsivad.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Eks sa proovi suurte tugevate jalgadega pikka maad joosta :) Vaata kui kiiresti nad ära väsivad.

Olen proovinud. Tühjagi nad väsivad, harjutamise asi ;) Eks see suur aeroobne paneb muidugi kuskilt maalt jalgade kasvamisele käe ette, aga üldiselt peavad nad paremini vastu kui siis, mil nad makaronid olid.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×