Jump to content
Rebane

Uued (uuendatud) tiitlid

Recommended Posts

Momendil on meil kasutusel kasutajatiitlid ehk siis kui oled saanud kokku teatud hunniku postitusi, kuvatakse sinu kasutajaprofiili all mingit teatud nime.

Nüüd aga on kätte jõudnud kurb tõsiasi - tiitlid hakkavad täis jooksma ja neid tuleks tibakene juurde mõelda (ei ole vastu ka teemale, et mõtlete täitsa uued kasutajatiitlid välja).

Panen siia kirja momendil kasutusel olevad tiitlid:

Algaja

Värske Olija

Kasutaja

Tegija

Vana Tegija

Fitnessist

Nii et neile tuleks lisa mõelda või olemasolevaid parandada/asendada.

Ootan meeletut tagasisidet.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

jama on see süsteem, et postituse arv = staatus. Tohutult eksitav... tohutult.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

mõni kasutaja on siin vähem kui poole aastaga kogunug a la 600 postitust millest enamus on p... ja see teeb ta Vanaks Tegijaks , tiitel tuleks anda modede poolt , kes seda tõesti väärt on. Plaju on siin lihtsalt postituste kogujaid. Tuleks vaadata ka liikmete staazi siin foorumis.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jap, tiitel ei tohiks olla otseses sõltuvuses postituste arvust. KOhati loe siin nö tegijate poolt tehtud postitusi, mis ei kannata mingisugust kriitikat. Sama kehtib ka ühe-kahesõnaliste postituste kohta a la "Arvan sama" või "mina ka" jne. Samas - kellel oleks aega süveneda postituste sisusse, et vastavalt sellele jagada staatuseid? Siinkohal olekski oluline teada inimese treeningstaaži, vanust (ilmselt!) jne. Kuid teadagi - enda kohta või kirja panna mida iganes ...

Ausalt öeldes pole omal olnud viimasel ajal erilist tahtmistki midagi öelda, kohati on foorum muutunud lahmimiseks ja KKK esitamiseks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mida mina soovitan oleks see, mis on kasutusel pea igas tõsisemas foorumis. Ja see on Validation süsteem.

Ehk kasutajad saavad anda üksteisele kas +, - või neutraalseid puntke.

Selline süsteem on katsetatud ning see töötab. Kui kirjutad hästi ja samas kasulikku juttu siis peaks see olema ka kõigile nähtav. Kirjutad igasugust jama ning ajad mingit virtuaalset kuulsust taga ning ka see peaks kõigile esimesest vaatest sinu profiilile näha olema.

Ning, et ei tekiks mingit mustamist nagu ikka kombeks siis on lisaks veel selline asi, et mida kõrgem sinu validation - ehk mida rohkem pluss hääli oled oma postitustega saanud - seda võimsamaks lähevad ka sinu enda hinded.

Ehk kui validation +10-ga isik annab kellegile + hääle siis see läheb sellele isikule kirja kui +1. Aga kui tuleb nüüd tubli foorumlane validation +300-ga ja annab oma + hääle. Siis läheb see kirja sellele isikule kui +15 näiteks.

Seega ei ole vaja karta, et keegi lammas läheb ja üritab igale mingi kasutaja postile anda -1.

Ning, et modede jõud püsiks, oleks iga mode + väärt ka näiteks 20 punkti. Ja adminni oma koguni +30 vms. Ühesõnaga kui su jutt on kõigile meeltmööda ning arendab foorumit siis peaks kõik sind ka toetama.

Mida see süsteem annab on see, et inimesed ei ajaks taga enam postituste arvu vaid seda, et iga postitus oleks võimalikult sisutihe ning kasulik kõigile lugejatele.

Ning paljudes foorumites on olemas ka filtrid - ehk filtreeri validationi järgi. Enne kasutaja postid üldse ei ilmugi sinu foorumi versioonis, kui mingi kindel arv + punkte täis. Seega võid pm elimineerida kasutud ja sageli faktuaalselt vägagi valed postitused noorte poolt. Muidugi see oleks igaühe enda valik.

Minu soovitus oleks selline.

Kasutaja tiitleid võiks samuti pigem panna selle järgi, kui postituste järgi. Sest need näitavad sageli seda, et inimesel on liiga palju vaba aega, kui et seda, et tal on tõesti midagi tarka ja kasulikku öelda.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jagada tiitleid mölisemise eest on tiba koomiline.

Ennem ärgu olgu üldse midagi; lihtsalt - e pluribus unum, :)

Muudetud kasutaja daemonium poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ning paljudes foorumites on olemas ka filtrid - ehk filtreeri validationi järgi. Enne kasutaja postid üldse ei ilmugi sinu foorumi versioonis, kui mingi kindel arv + punkte täis. Seega võid pm elimineerida kasutud ja sageli faktuaalselt vägagi valed postitused noorte poolt. Muidugi see oleks igaühe enda valik.

Mulle, kes ma alles olen oma teadmiste kogumise algusteel, ei meeldi selline variant.

Ise küll ei ole aktiivne postitaja, kuid mulle on igasugused postitused vajalikud, sellesmõttes, et kui keegi totaalset jama ajab, siis endajaoks arutan asja läbi, et kuidas ja mismoodi see tegelikult on.

Viimasel ajal olen tihti näinud noortel postituse lõpul ala "paranda kui eksin", see tuleb sellest, et algajad pole veel oma teadmistes päris selgusele jõudnud, ma ei süüdistagi neid, vaata kui palju vastastikke arvamusi koguaeg esile tuleb, võta näpust, mis see õige siis lõppude lõpuks on.

Ehk siis arenemine läbi eksimise. Avaldan oma arvamust, kui see vale on, siis targemad parandavad. Saan aru, et tegijad füüsiliselt ei jõua kõike seda lollust parandada.

See foorum on algajatele teadmiste kogumise alguspaik, kui nende postitused ära blokeerida, siis nad ei arene, jäävad arvamusele, et neil on õigus.

Just my 2 cents.

[edit] Archangel, annad ehk mõne foorumi teada, kus see süsteem on.

Muudetud kasutaja taavs poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mulle, kes ma alles olen oma teadmiste kogumise algusteel, ei meeldi selline variant.

Ise küll ei ole aktiivne postitaja, kuid mulle on igasugused postitused vajalikud, sellesmõttes, et kui keegi totaalset jama ajab, siis endajaoks arutan asja läbi, et kuidas ja mismoodi see tegelikult on.

Viimasel ajal olen tihti näinud noortel postituse lõpul ala "paranda kui eksin", see tuleb sellest, et algajad pole veel oma teadmistes päris selgusele jõudnud, ma ei süüdistagi neid, vaata kui palju vastastikke arvamusi koguaeg esile tuleb, võta näpust, mis see õige siis lõppude lõpuks on.

Ehk siis arenemine läbi eksimise. Avaldan oma arvamust, kui see vale on, siis targemad parandavad. Saan aru, et tegijad füüsiliselt ei jõua kõike seda lollust parandada.

See foorum on algajatele teadmiste kogumise alguspaik, kui nende postitused ära blokeerida, siis nad ei arene, jäävad arvamusele, et neil on õigus.

Just my 2 cents.

[edit] Archangel, annad ehk mõne foorumi teada, kus see süsteem on.

Keegi ei blokeeri postitusi automaatselt, vaid igaühel on see võimalus.

Kuskil foorumis olen ka näinud sellist asja, et kasutajanime juures oli siis mingi koht, kus oli umbes selline asi "23 korda on temast abi olnud" või midagi sellist.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

tsitaat-

Kuskil foorumis olen ka näinud sellist asja, et kasutajanime juures oli siis mingi koht, kus oli umbes selline asi "23 korda on temast abi olnud" või midagi sellist.

üks neist hinnavaatlus,aga seal ikka äri kohta pannakse positiivne voi negatiivne kommentaar,sest need kommentaarid on vägagi kaalukad edaspidises ärisuhtluses. siin jah ka voiks neid kommentaare lisada.aga mul enamus kasutajaid teada ,kelle juttu uskuda ,ärilises möttes vot ei tea ........siin suurt äri ka ei aeta, et kokkuvöttes minule see suht ükskoik kommide lisamine :)

Muudetud kasutaja builder poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
tsitaat-

Kuskil foorumis olen ka näinud sellist asja, et kasutajanime juures oli siis mingi koht, kus oli umbes selline asi "23 korda on temast abi olnud" või midagi sellist.

üks neist hinnavaatlus,aga seal ikka äri kohta pannakse positiivne voi negatiivne kommentaar,sest need kommentaarid on vägagi kaalukad edaspidises ärisuhtluses. siin jah ka voiks neid kommentaare lisada.aga mul enamus kasutajaid teada ,kelle juttu uskuda ,ärilises möttes vot ei tea ........siin suurt äri ka ei aeta, et kokkuvöttes minule see suht ükskoik kommide lisamine :)

Mulle hetkeolukord meeldib :)

Miinuste ja plusside jagamisel on omad probleemid. Meie ringkond siin ei ole piisavalt lai, yks lammas ytleb m22 ees, teised lambad ytlevad m22 m22 j2rgi. V6ib juhtuda, et sait muutub liiga igavalt yhte v2ravasse m2ngivaks yksuseks. Kaob k6ik, mis tundub ebamugav.

Me ju tema yksteist, v6i siis v2hemalt arvame teadvat. ;) Kui keegi on ylianonyymne...siis ei saa teda ka eriti t6siselt v6tta.

Yks m6te, mitte just eriti originaalne kyll, on teha kasutaja profiilile lisaks avaliku cv v6imaluse. See v6iks olla n8 vabas vormis lehekylg, kuhu saab copy-paste teha oma olemasolevast cv st.

Muudetud kasutaja AileKuuda poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

On's neid tiitleid üldse vaja? Spetsialistide, kunnide, adminnide omi muidugi, aga tavakasutaja teadmiste pagasit nagunii keegi mõõtma ei jõua hakata, nii et miks ei võikski olla lihtsalt kasutajad? See, kui palju keegi millestki jagab, selgub nii ehk nii alles mõne aja pärast, kui inimene on juba foorumiga põhjalikumalt tutvuda jõudnud, aga tegija ja vana tegija tiitlid võivad uut foorumikasutajat alguses ju eksitada küll. Või panen väga mööda?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
On's neid tiitleid üldse vaja? Spetsialistide, kunnide, adminnide omi muidugi, aga tavakasutaja teadmiste pagasit nagunii keegi mõõtma ei jõua hakata, nii et miks ei võikski olla lihtsalt kasutajad? See, kui palju keegi millestki jagab, selgub nii ehk nii alles mõne aja pärast, kui inimene on juba foorumiga põhjalikumalt tutvuda jõudnud, aga tegija ja vana tegija tiitlid võivad uut foorumikasutajat alguses ju eksitada küll. Või panen väga mööda?

pige, eraldamatus oleks eksitav. Kuna siis oleks kõik "ühe puuga löödud" ja palju neid inimesi ikka on kes siin iga päev uurivad, kes on kes. Paljud tulevad siia vastust otsima oma küsimusele. Saavad vastuse ja lähevad katsetama. Hetkel on mingigi arusaam, kelle poole pöörduda - kasvõi adminni puhul. Või siis spetsialisti staatusega inimesed on ka ilusti välja toodud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Hetkel on mingigi arusaam, kelle poole pöörduda - kasvõi adminni puhul. Või siis spetsialisti staatusega inimesed on ka ilusti välja toodud.

Seda ma mõtlesingi, et spetsialistid, kunnid ja adminnid jääksid alles, teised oleksid tavakasutajad. Ja kui siis mõni tavakasutaja oma teadmistega tõesti silma paistab, lüüakse ta kunniks või suisa spetsialistiks. Praegu tuleb uus kasutaja, sisestab oma küsimuse ja enne, kui mõni spetsialist on jõudnud vastata, on rida vastuseid vanadelt tegijatelt, kes seda tegelikult ju üldse ei pruugi olla.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Seda ma mõtlesingi, et spetsialistid, kunnid ja adminnid jääksid alles, teised oleksid tavakasutajad. Ja kui siis mõni tavakasutaja oma teadmistega tõesti silma paistab, lüüakse ta kunniks või suisa spetsialistiks. Praegu tuleb uus kasutaja, sisestab oma küsimuse ja enne, kui mõni spetsialist on jõudnud vastata, on rida vastuseid vanadelt tegijatelt, kes seda tegelikult ju üldse ei pruugi olla.

täpselt nii ta on, pahna kirjutatakse üllatavalt palju. Ja ega seda keegi täies ulatuses hõlmata ei suuda.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Seda ma mõtlesingi, et spetsialistid, kunnid ja adminnid jääksid alles, teised oleksid tavakasutajad. Ja kui siis mõni tavakasutaja oma teadmistega tõesti silma paistab, lüüakse ta kunniks või suisa spetsialistiks. Praegu tuleb uus kasutaja, sisestab oma küsimuse ja enne, kui mõni spetsialist on jõudnud vastata, on rida vastuseid vanadelt tegijatelt, kes seda tegelikult ju üldse ei pruugi olla.

Kes neid teiste silmapaistvusi jälgima hakkab? Mis parameetritega siis neid omadusi arvestatakse?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Praegune system on jama,aga ka see süsteem ,kus moded panevad tiitleid on sama jama,kuna sellisel juhul hakkaksid moded oma sõpru-seltsimehi üles haipima,peab leidma mingi kolma tee :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Miks sa modedest nii halvasti arvad? :)

Asi pole modedes,pigem on asi inimloomuses. Inimloomuses on juba üle teisi üle lasta ja omasid soosida :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Validation foorumi näide.

http://messageboard.tuckermax.com/forumdisplay.php?f=43

Minu meelest ülimugav. Silm hakkab kohe otsima postitusi kasutajate poolt kellel on kõrge hinnang. Ning minu meelest on see ka inimest ennast kergelt arendav.

Seal foorumis on süsteem niimoodi seotud, et sa saad anda kasutaja postitusele hinnangu - +, - või neutraalne, ning sinna juurde soovi korral ka kommentaari kirjutada. Kõik antud punktid on näha ka isiku enda profiilis, ehk kasutaja saab ise talle antud kommentaare lugeda ning oma käitumist korrigeerida.

Kui iga posti kohta antakse negatiivne kommentaar, et õpi kirjutama vms, siis jõuab talle võibolla lõpuks kohale ka, et olemas on komad, punktid ja muud lauseehitust parandavad asjakesed :)

Ma olen seda süsteemi ka mujal näinud, aga hetkel ei tule kõik lehed meelde.

Minu meelest kasutavad seda paljud foorumid ja just selleks, et filtreerida veidi seda mõttetut möla, mis alati tekib. Nii paljud ajavad postitusi taga ning minumeelest on see tõesti väga segadusse ajav kui keegi 3000 postiga ajab suust jura välja, samas kui keegi kellel on 10 posti räägib mõistlikku juttu.

Küsitakse ikkagi ju abi siinsetest foorumitest. Aga igas teemas tuleb 10 a'la parandage mind, kui ma eksin postitust. Keegi palub abi ja siis soovitatakse midagi, kuigi isegi ei olda üldsegi kindlad, kas õiget asja soovitatakse.

Abivajaja peab nüüd hakkama ise välja uurima, mis on õige, mis mitte. Igaüks soovitab midagi teistsugust ja tavainimene ongi segaduses.

Kui just keegi spetsialist või kunn ei postita antud teemasse, siis on tunne küll selline, et ei tea mida uskuda. Ning kiputakse ikka vaatama neid "ruudukesi", mis peaksid näitama kogemust ja teadmisi, ja võetakse selle isiku arvamust kõige enam arvesse.

Võhivõõra ja tundmatu inimesi soovitusi ei taha ma sugugi nii lihtsalt arvesse võtta. Aga kui tal oleks näiteks terve hunnik + punkte siis ma teaksin, et ülejäänud foorumlased, sealhulges moded ja adminnid on samuti tema poolt ja seisavad tema ütluste taga.

Igat vähegi tarka inimest ei saa ju kohe modeks või spetsialistiks teha. Neid kes teavad toitumise ja treeningu aluseid on ju palju. Aga kuidas see, kes siia foorumisse esimest korda tuleb, sellest aru peaks saama?

Liiatigi, kui Küsi Kiivikasel, Vähilt jne foorumites vastavad sageli kõik peale nende kelle käest nõu küsitakse.

Minu poolest võib süsteemi lihtsamaks teha. Näiteks ainult kunnid, spetsialistid, adminnid vms saavad anda + punkte. Varianti on ju palju. Aga see kõik on lihtsalt minu vaade asjale.

Lihtsalt postituste number ei tähenda enam ammu kasutaja teadmisi või kasulikkust foorumile...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Momendil on meil kasutusel kasutajatiitlid ehk siis kui oled saanud kokku teatud hunniku postitusi, kuvatakse sinu kasutajaprofiili all mingit teatud nime.

Nüüd aga on kätte jõudnud kurb tõsiasi - tiitlid hakkavad täis jooksma ja neid tuleks tibakene juurde mõelda (ei ole vastu ka teemale, et mõtlete täitsa uued kasutajatiitlid välja).

Panen siia kirja momendil kasutusel olevad tiitlid:

Algaja

Värske Olija

Kasutaja

Tegija

Vana Tegija

Fitnessist

Nii et neile tuleks lisa mõelda või olemasolevaid parandada/asendada.

Ootan meeletut tagasisidet.

Algaja

Värske Olija

Kasutaja

Tegija

Vana Tegija

Fitnessist

põhi vend

elukutseline vms

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No, üks asi mis peaks olema lihtsalt teostatav, oleks see, et vabas foorumis postitusi ei loeta.

Aga üks varjant oleks mingi test läbida ajaliselt. Ja testi saab korrata iga kuu, kus on erinevad küsimused. Aga muidugi kõige parem varjant oleks ikkagi see, et moded passivad ja hindavad. Nagu näiteks Starpumba foorumis. Jagatakse tähti ja nii (kõige parem staatus on ikkagi lammas :) )

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×