Jump to content
maximus89

Toitainete jaotus

Recommended Posts

Ma arvutasin täna oma menüüd ja sain tulemuseks, et 20% energiat tuleb valgust, 40% süsivesikutest ja 40% rasvast.Kas seda rasva äkki palju ei ole?Valku saan 2,3 grammi kehakaalu kohta, niiet seda peaks piisavalt olema.Kaloreid ise tuli kokku 3900kcal, mis on minu kehakaalu ja aktiivsuse kohta normaalne.Missugune oleks normaalne toitainete energia jaotus?

Muudetud kasutaja maximus89 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma arvutasin täna oma menüüd ja sain tulemuseks, et 20% energiat tuleb valgust, 40% süsivesikutest ja 40% rasvast.Kas seda rasva äkki palju ei ole?Valku saan 2,3 grammi kehakaalu kohta, niiet seda peaks piisavalt olema.Kaloreid ise tuli kokku 3900kcal, mis on minu kehakaalu ja aktiivsuse kohta normaalne.Missugune oleks normaalne toitainete energia jaotus?

Ma ütleksin, et see on suhteliselt hea jaotus. Kui ütled, et sinu aktiivsuse juures see kaloraaž normaalne, sis järelikult on koormus ka piisav, et need süsivesikud kasutada selleks, milleks tarvis.

Kindlasti saaks asja veel edasi arendada, lahates, milliseid rasvu, valke ja süsivsikuid ning millal neid sööd, et asi veel paremini paika saada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Üldiselt ma arvutasin selle www.ampser.ee järgi.Seal küll ütles, et mu vajadus on 2800kcal, see on muidugi ilmselgelt liiga vähe, ma olen juba oma aasta 3900kcal päevas söönud, jaotatuna 5-ks söögikorraks iga ca. 3 tunni tagant ja rasvaprotsent on ikka 12 püsinud.Kaal muidugi vaikselt kasvab, mingi veerand kilo kuus.Ampseri järgi söön ma küll liiga palju valku (188g) ja rasva (175g), aga liiga vähe süsivesikuid (384g).Ma nüüd suveks plaanin rasvaprotsendi 10 peale saada, aga kas ma peaksin siis kaloraazi vähendama rasva või süsivesikute arvelt?Süsivesikuid söön ma niigi ainult hommikul (putru) ja lõunal natuke (kartulid).Õhtusöök on peaaegu ainult valk (kohupiim, piim) ja natuke oliiviõli.Üldiselt oliiviõli võtan ma peaaegu iga söögikorra ajal ühe lonksu ja sellest 175-st grammist rasvast on umbes pool küllastumata.Kaal on praegu ~84kg, pikkus 185 ja rasvaprotsent 11,9.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Üldiselt ma arvutasin selle www.ampser.ee järgi.Seal küll ütles, et mu vajadus on 2800kcal, see on muidugi ilmselgelt liiga vähe, ma olen juba oma aasta 3900kcal päevas söönud, jaotatuna 5-ks söögikorraks iga ca. 3 tunni tagant ja rasvaprotsent on ikka 12 püsinud.Kaal muidugi vaikselt kasvab, mingi veerand kilo kuus.Ampseri järgi söön ma küll liiga palju valku (188g) ja rasva (175g), aga liiga vähe süsivesikuid (384g).Ma nüüd suveks plaanin rasvaprotsendi 10 peale saada, aga kas ma peaksin siis kaloraazi vähendama rasva või süsivesikute arvelt?Süsivesikuid söön ma niigi ainult hommikul (putru) ja lõunal natuke (kartulid).Õhtusöök on peaaegu ainult valk (kohupiim, piim) ja natuke oliiviõli.Üldiselt oliiviõli võtan ma peaaegu iga söögikorra ajal ühe lonksu ja sellest 175-st grammist rasvast on umbes pool küllastumata.Kaal on praegu ~84kg, pikkus 185 ja rasvaprotsent 11,9.

Kuna ma sinu füüsilist koormust täpselt ei tea, siis vähenda natukene sv arvelt ja suurenda rasvu, mitte palju, aga muuda tarbitavate rasvade koostist, s.t. lisa menüüsse avokaado, kookosrasv, kookospiim, kookoshelbed, hapukoor, või, kalaõli. Mõni küll minestab seda lugedes, aga kehakaal hakkab vähenema rasva arvelt, nii imelik, kui see ka ei tundu. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kookospähklis ja kookoshelvestes on ka päris korralikult süsivesikuid. Kas see rasvaallikas mitte neid liiga palju kaasa ei too?

100g kohta u. 6g süsiv, ülejäänud on kiudained. Kiudained aeglustavad süsivesikute vabanemist veelgi... Nii, et kookose võib lugeda "nulliks".

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kuna ma sinu füüsilist koormust täpselt ei tea, siis vähenda natukene sv arvelt ja suurenda rasvu, mitte palju, aga muuda tarbitavate rasvade koostist, s.t. lisa menüüsse avokaado, kookosrasv, kookospiim, kookoshelbed, hapukoor, või, kalaõli. Mõni küll minestab seda lugedes, aga kehakaal hakkab vähenema rasva arvelt, nii imelik, kui see ka ei tundu. :)

Oma ala spetsialist :);)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minu päeva kaloraas...

Kaloreid 3300 kcal

R: 80g

V:160g

S: 490 g

Kiudaineid: 3,0 g :)

olen aktiivne inimene... nädalas kaks kolm korda jooksu, ja 3-4 korda jõusaal !

Kui aga välja arvutasin palju mul midagi vaja oleks sain:

V: 124,5g

R:124,5g

S:332g

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Minu päeva kaloraas...

Kaloreid 3300 kcal

R: 80g

V:160g

S: 490 g

Kiudaineid: 3,0 g :)

olen aktiivne inimene... nädalas kaks kolm korda jooksu, ja 3-4 korda jõusaal !

Kui aga välja arvutasin palju mul midagi vaja oleks sain:

V: 124,5g

R:124,5g

S:332g

Kiudaineid peab saama vähemalt 12 grammi 1000 kcal energia kohta, mis teeb keskmiselt 20 kuni 35 grammi päevas, muidu tekib kõhukinnisus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kiudaineid peab saama vähemalt 12 grammi 1000 kcal energia kohta, mis teeb keskmiselt 20 kuni 35 grammi päevas, muidu tekib kõhukinnisus.

:) oii ei teadnudki, siis otsin toitu kus on rohkem mineraal aineid sees :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
100g kohta u. 6g süsiv, ülejäänud on kiudained. Kiudained aeglustavad süsivesikute vabanemist veelgi... Nii, et kookose võib lugeda "nulliks".

Kust sinu andmed pärinevad?

Kaloriarvutist siit lehelt:

kookoshelves (100 g):

- 707 Kcal, 62 g rasva, 6 g valgud, 30 g süsivesikud, 24 g kiudaineid

Kaloreid kokku: 707 Kcal

Rasva: 62 g.

Valke: 6 g.

Süsivesikuid: 30 g.

Kiudaineid: 24 g.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kuna ma sinu füüsilist koormust täpselt ei tea, siis vähenda natukene sv arvelt ja suurenda rasvu, mitte palju, aga muuda tarbitavate rasvade koostist, s.t. lisa menüüsse avokaado, kookosrasv, kookospiim, kookoshelbed, hapukoor, või, kalaõli. Mõni küll minestab seda lugedes, aga kehakaal hakkab vähenema rasva arvelt, nii imelik, kui see ka ei tundu. :)

Mu füüsiline koormus on 4x nädalas jõusaali ja/või sõudmist ja ülejäänud 3 päeval jooksen mingi 10-15km või sõidan rattaga paarkümmend km.Rasva saan ma ju niigi 175 grammi päevas ja süsivesikud on peaaegu ainult hommikuse pudru arvelt, neid veel vähendada, ei suudaks mu keha enam glükogeenigi toota :) Rasvadest on mul sees hapukoor, või, oliiviõli ja loomarasv st. sea- või loomalihast (See mis lihas sisaldub, eraldi ei söö loomarasva).Üldiselt oma rasvatarbimist ma praegu ei piira, ainult süsivesikuid jälgin - peale esimest kahte söögikorda püüan vältida süsivesikuid.Muidugi jõusaalijärgse šheigi sees on samuti omajagu valku ja süsivesikuid, see šheik lisandub veel mu päevasele kaloraazhile nendel 4 päeval, mil ma jõusaalis või sõudmas käin.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mu füüsiline koormus on 4x nädalas jõusaali ja/või sõudmist ja ülejäänud 3 päeval jooksen mingi 10-15km või sõidan rattaga paarkümmend km.Rasva saan ma ju niigi 175 grammi päevas ja süsivesikud on peaaegu ainult hommikuse pudru arvelt, neid veel vähendada, ei suudaks mu keha enam glükogeenigi toota :) Rasvadest on mul sees hapukoor, või, oliiviõli ja loomarasv st. sea- või loomalihast (See mis lihas sisaldub, eraldi ei söö loomarasva).Üldiselt oma rasvatarbimist ma praegu ei piira, ainult süsivesikuid jälgin - peale esimest kahte söögikorda püüan vältida süsivesikuid.Muidugi jõusaalijärgse šheigi sees on samuti omajagu valku ja süsivesikuid, see šheik lisandub veel mu päevasele kaloraazhile nendel 4 päeval, mil ma jõusaalis või sõudmas käin.

Hakkame siis analüüsima, kus on "kala" peidus, et kehakaal ei vähene, selleks pead kõik kirja panema. Mõõtühik "lonksu" mahud ka. :P Siis saab selguse. ;) 4x nädalas jõusaali ei ütle mulle näiteks midagi :) .

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kuna ma sinu füüsilist koormust täpselt ei tea, siis vähenda natukene sv arvelt ja suurenda rasvu, mitte palju, aga muuda tarbitavate rasvade koostist, s.t. lisa menüüsse avokaado, kookosrasv, kookospiim, kookoshelbed, hapukoor, või, kalaõli. Mõni küll minestab seda lugedes, aga kehakaal hakkab vähenema rasva arvelt, nii imelik, kui see ka ei tundu. :)

Jutt on õige küll, kuid miks minul miskit ei muutu?? Kiudaineid saan ka vähe, pealegi joon palju rohelist teed.

Mis või päevane norm on? Mulle väga maitseb või, kuid ei julge süüa seda.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Jutt on õige küll, kuid miks minul miskit ei muutu?? Kiudaineid saan ka vähe, pealegi joon palju rohelist teed.

Mis või päevane norm on? Mulle väga maitseb või, kuid ei julge süüa seda.

Või päevast normi pead arvestama seoses ülejäänud rasvade kogusega.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Hakkame siis analüüsima, kus on "kala" peidus, et kehakaal ei vähene, selleks pead kõik kirja panema. Mõõtühik "lonksu" mahud ka. ;) Siis saab selguse. :) 4x nädalas jõusaali ei ütle mulle näiteks midagi :) .

Siin on mu menüü analüüs, see on selline pisut suurema kaloraazhiga päev, valgušheik on ka seal sees juba - link.See on väiksema kaloraazhiga päev, valgušehik on samuti seal sees (jõusaalivabadel päevadel šheiki ei joo) - link2Enamasti jääb mu päevane kaloraazh 3200-3800 kcal vahele.4x nädalas jõusaali näeb enamasti välja umbes selline: 45min jõusaalis (rasked baasharjutused - jõutõmme, kükk, rebimine - kordused 6-8) 20min sõudmist + venitused ka muidugi enne ja pärast.Ülejäänud 3 päeva nädalas teen kodus kõhtu ja käin jooksmas umbes tunnikese.Kuna praegu on eksamipuhkus ja kooliga seotud kalorikulu jääb ära, siis võiks öelda, et mu trennivaba aeg on "mõõdukalt aktiivne" mõni päev isegi "peaaegu istuv".Alla oleks vaja võtta mingi 3-4 kilo rasva et rasvaprotsent oleks alla 10-ne.Samas ma ei saa süsivesikute kogust veel rohkem enam piirata, muidu ma ei taastuks ära.

Muudetud kasutaja maximus89 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Siin on mu menüü analüüs, see on selline pisut suurema kaloraazhiga päev, valgušheik on ka seal sees juba - link.See on väiksema kaloraazhiga päev, valgušehik on samuti seal sees (jõusaalivabadel päevadel šheiki ei joo) - link2Enamasti jääb mu päevane kaloraazh 3200-3800 kcal vahele.4x nädalas jõusaali näeb enamasti välja umbes selline: 45min jõusaalis (rasked baasharjutused - jõutõmme, kükk, rebimine - kordused 6-8) 20min sõudmist + venitused ka muidugi enne ja pärast.Ülejäänud 3 päeva nädalas teen kodus kõhtu ja käin jooksmas umbes tunnikese.Kuna praegu on eksamipuhkus ja kooliga seotud kalorikulu jääb ära, siis võiks öelda, et mu trennivaba aeg on "mõõdukalt aktiivne" mõni päev isegi "peaaegu istuv".Alla oleks vaja võtta mingi 3-4 kilo rasva et rasvaprotsent oleks alla 10-ne.Samas ma ei saa süsivesikute kogust veel rohkem enam piirata, muidu ma ei taastuks ära.

Üldiselt on nii, kui tahad kehakaalu suurendada, peab sööma 45kcal/kehakaalu kg kohta, sinu puhul 45 x 85 = 3825 kcal, nagu näha, peab paika, sest su kehakaal suureneb. Kehakaalu säilitamiseks peab sööma 40 kcal/kg kohta, 40 x 85 = 3400 kcal. Kehakaalu vähendamiseks peab sööma 35kcal/kg kohta, 35 x 85 = 2975 kcal.

Esialgu pead hakkama toituma link2 kaloraaži järgi 3-4 nädalat, organismile on vaja ülemineku aega ka. Üks lonks oliiviõli asenda ühe lonksu kalaõliga ja teine lonks kookosega, kolmas lonks jääb nii nagu on. :) Seleeni on väga palju, pead vähendama.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
:) oii ei teadnudki, siis otsin toitu kus on rohkem mineraal aineid sees :)

Kiudaineid...sa tahtsid vist 8elda?

Juurvili, teravili, mida v2hem t88deldud, seda parem.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Siinsed rasvarikka toitumise soovitajad on juba nagu mingi sekt, hullemad juba kui Jehoovakad vms.

:);):P

Anelka võib sulle populaarteaduslikus vormis rääkida liigse insuliini kahjulikkusest. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Anelka võib sulle populaarteaduslikus vormis rääkida liigse insuliini kahjulikkusest. :)

Liigne insuliin on p6hjustatud pigem rafineeritud suhkru tarbimisest.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kust sinu andmed pärinevad?

Kaloriarvutist siit lehelt:

kookoshelves (100 g):

- 707 Kcal, 62 g rasva, 6 g valgud, 30 g süsivesikud, 24 g kiudaineid

Kaloreid kokku: 707 Kcal

Rasva: 62 g.

Valke: 6 g.

Süsivesikuid: 30 g.

Kiudaineid: 24 g.

62 + 6 + 30 + 24 = ÜLE 100 GRAMMI!!!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Rasvarikas toitumine - järjekordne, mitte just moeröögatus, vaid pigem üks tõusulaine suures toitumisviiside meres.

Selliseid fenomene on ikka olnud ja neid tuleb veelgi. Mõned aastakümned tagasi toimus nö süsivesikute revolutsioon, mõni aeg tagasi valkude oma.

Eks me näe kuhu tulevik meid viib.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×